'Miljoenenaankoop Genk wordt eerstdaags aangekondigd'

402 stemmen
'Miljoenenaankoop Genk wordt eerstdaags aangekondigd'

KRC Genk veroverde dit seizoen de landstitel, maar maakt weldra wellicht ook kennis met de keerzijde van de medaille. Philippe Clement is al vertrokken naar Club Brugge en wellicht volgen binnenkort ook sleutelspelers als Leandro Trossard, Sander Berge en Mbwana Samatta hun trainer naar de uitgang. Maar de Limburgers maken al werk van vervangers. 


Zo staat Genk op het punt om zijn eerste toptransfer eindelijk af te ronden. De komst van Theo Bongonda zat al een tijd in de pijplijn, maar lijkt nu eindelijk ook afgerond te worden. Volgens zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad legde de flankaanvaller vandaag zijn medische testen af, waarna zijn contract getekend kan worden. 

Genk legt 7 miljoen euro op tafel om Bongonda weg te plukken bij Zulte Waregem. Dat wordt meteen de duurste transfer ooit tussen twee Belgische clubs. Dat record stond sinds vorige zomer op naam van Kaveh Rezaei, die voor zo'n 5 miljoen van Charleroi naar Club Brugge trok.

UPDATE 13/06

De miljoenendeal van Bongonda naar KRC Genk is nu wel erg dichtbij. Het Nieuwsblad weet dat de winger van Zulte Waregem woensdag zijn medische testen met glans doorstond. Deze week volgt normaliter zijn contractondertekening, de overeenkomst zou tot en met 2023 duren. De transferprijs zou zoals eerder gemeld nog steeds rond de 7 miljoen euro bedragen, een recordsom voor zowel Genk als Zulte Waregem. Bongonda kwam vorige zomer voor 1,3 miljoen euro definitief over van Celta de Vigo naar de Gaverbeek.

LEES OOK: KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

is 7 miljoen te veel voor Bongonda?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

63
63
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

14
14
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

14
14
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

23
23
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

41
41
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

39
39
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

165
165
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

206
206
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

299
299
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

308
308
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

321
321
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

139
139
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

167
167
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

73
73
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

370
370
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

425
425
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

33
33
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

95
95
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

205
205
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

81
81
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

128
128
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

99
99
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

637
637
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

299
299
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

411
411
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

230
230

Meer sportnieuws