'Miljoenenaankoop Genk wordt eerstdaags aangekondigd'

402 stemmen
'Miljoenenaankoop Genk wordt eerstdaags aangekondigd'

KRC Genk veroverde dit seizoen de landstitel, maar maakt weldra wellicht ook kennis met de keerzijde van de medaille. Philippe Clement is al vertrokken naar Club Brugge en wellicht volgen binnenkort ook sleutelspelers als Leandro Trossard, Sander Berge en Mbwana Samatta hun trainer naar de uitgang. Maar de Limburgers maken al werk van vervangers. 


Zo staat Genk op het punt om zijn eerste toptransfer eindelijk af te ronden. De komst van Theo Bongonda zat al een tijd in de pijplijn, maar lijkt nu eindelijk ook afgerond te worden. Volgens zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad legde de flankaanvaller vandaag zijn medische testen af, waarna zijn contract getekend kan worden. 

Genk legt 7 miljoen euro op tafel om Bongonda weg te plukken bij Zulte Waregem. Dat wordt meteen de duurste transfer ooit tussen twee Belgische clubs. Dat record stond sinds vorige zomer op naam van Kaveh Rezaei, die voor zo'n 5 miljoen van Charleroi naar Club Brugge trok.

UPDATE 13/06

De miljoenendeal van Bongonda naar KRC Genk is nu wel erg dichtbij. Het Nieuwsblad weet dat de winger van Zulte Waregem woensdag zijn medische testen met glans doorstond. Deze week volgt normaliter zijn contractondertekening, de overeenkomst zou tot en met 2023 duren. De transferprijs zou zoals eerder gemeld nog steeds rond de 7 miljoen euro bedragen, een recordsom voor zowel Genk als Zulte Waregem. Bongonda kwam vorige zomer voor 1,3 miljoen euro definitief over van Celta de Vigo naar de Gaverbeek.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

is 7 miljoen te veel voor Bongonda?

Meest recent

‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

67
67
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

29
29
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

35
35
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

203
203
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

121
121
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

176
176
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

74
74
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

140
140
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

275
275
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

157
157
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

138
138
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

205
205
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

763
763
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

162
162
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

580
580
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

576
576
Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

375
375
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

264
264
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

228
228
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

70
70
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

81
81
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

283
283
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

65
65
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

316
316
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

111
111

Meer sportnieuws