TRANSFERUURTJE: 'Mercato Anderlecht komt op gang, Standard verpulvert record'

704
TRANSFERUURTJE: 'Mercato Anderlecht komt op gang, Standard verpulvert record'

Het seizoen 2018-2019 zit er nagenoeg op en de voorbereiding op de komende jaargang draait inmiddels alweer op volle toeren. Zowat alle clubs in binnen- en buitenland zijn momenteel druk bezig met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van (overbodige) spelers. VoetbalNieuws zet daarom dagelijks het belangrijkste transfernieuws op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht beginnen we stilaan de eerste transferbewegingen voor volgend seizoen te zien. Zo bevestigt Alexandru Chipciu dat hij volgend seizoen een nieuwe kans krijgt bij Paars-Wit. De Roemeen werd afgelopen seizoen verhuurd aan Sparta Praag, maar moet zich begin juli weer bij Anderlecht melden.



Daar zal hij in principe ook vier nieuwe jonge talenten tegenkomen, die door Vincent Kompany doorgeschoven worden vanuit de U21. Daarbij zouden al zeker de 17-jarige verdediger Killian Sardella en de 18-jarig aanvaller Antoine Colassin zitten. Paars-Wit ziet ondertussen wel nog een jong talent vertrekken, want de 16-jarige Nathan Ngoy tekende bij Standard.

RSCA werd de voorbije dagen ook weer gelinkt aan Laurent Depoitre, maar de kans lijkt klein dat hij volgend seizoen in het Astridpark zal spelen. De eenmalige Rode Duivel staat momenteel niet op het lijstje met potentiële aanwinsten van Paars-Wit, vernam VoetbalNieuws.



Club Brugge houdt nog steeds rekening met een vertrek van Wesley Moraes, want Lazio blijft aan de mouw van de Braziliaan trekken. De Romeinen zouden echter ook al een alternatief bepaald hebben in de vorm van Jan Hurtado. De Venezolaan van Gimnasia is echter zeer goedkoop met een marktwaarde van 750.000 euro en zou op die manier ook in beeld kunnen komen bij Club.

Ook Lois Openda zou nog kunnen vertrekken bij Club. Blauw-Zwart wil het jonge toptalent niet kwijt, maar AC Milan zou binnenkort voor de spits komen aankloppen. Al zullen zij wellicht met een monsterbod moeten afkomen om Club te overtuigen.



KRC Genk staat op het punt om de duurste transfer ooit tussen twee Belgische clubs af te ronden. Theo Bongonda legde woensdag met succes zijn medische testen af en niets staat hem nog in de weg om een vierjarig contract te tekenen. Genk legt 7 miljoen euro op tafel om de flankaanvaller van Zulte Waregem over te nemen.

Standard lijkt dan weer het Belgisch transferrecord tout court te verpulveren. Tot dusver staat dat op naam van Anderlecht met de komst van Stanciu voor 10 miljoen in 2016, maar de Rouches zouden werken aan een opmerkelijke constructie met Internazionale om Zinho Vanheusden binnen te halen. Standard zou maar liefst 18 à 20 miljoen euro op tafel leggen voor de verdediger, maar Inter zou wel een terugkoopoptie in de deal opnemen om hem zo later terug te kunnen halen. Standard zou in ruil ook Xian Emmers op huurbasis ter beschikking krijgen.



BUITENLAND

Real Madrid sloeg woensdag opnieuw toe en presenteerde al zijn vijfde aanwinst voor volgend seizoen. Na Rodrygo, Militao, Jovic en Hazard maakt ook Ferland Mendy de overstap naar het Bernabeu. De linksachter wordt weggeplukt bij Olympique Lyon voor naar verluidt 48 miljoen euro. Hij tekende een contract voor zes jaar.

LEES OOK: Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Betaalt Standard te veel voor Vanheusden?

Meest recent

Coucke krijgt volle laag: pers reageert op oorlogsverklaring

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

28
28
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

42
42
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

46
46
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

129
129
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

194
194
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

192
192
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

76
76
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

58
58
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

190
190
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

38
38
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

104
104
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

190
190
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

730
730
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

93
93
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

146
146
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

192
192
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

197
197
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

72
72
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

123
123
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

134
134
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

231
231
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

449
449
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

148
148
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

253
253
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

42
42

Meer sportnieuws