TRANSFERUURTJE: 'Mercato Anderlecht komt op gang, Standard verpulvert record'

704
TRANSFERUURTJE: 'Mercato Anderlecht komt op gang, Standard verpulvert record'

Het seizoen 2018-2019 zit er nagenoeg op en de voorbereiding op de komende jaargang draait inmiddels alweer op volle toeren. Zowat alle clubs in binnen- en buitenland zijn momenteel druk bezig met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van (overbodige) spelers. VoetbalNieuws zet daarom dagelijks het belangrijkste transfernieuws op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht beginnen we stilaan de eerste transferbewegingen voor volgend seizoen te zien. Zo bevestigt Alexandru Chipciu dat hij volgend seizoen een nieuwe kans krijgt bij Paars-Wit. De Roemeen werd afgelopen seizoen verhuurd aan Sparta Praag, maar moet zich begin juli weer bij Anderlecht melden.



Daar zal hij in principe ook vier nieuwe jonge talenten tegenkomen, die door Vincent Kompany doorgeschoven worden vanuit de U21. Daarbij zouden al zeker de 17-jarige verdediger Killian Sardella en de 18-jarig aanvaller Antoine Colassin zitten. Paars-Wit ziet ondertussen wel nog een jong talent vertrekken, want de 16-jarige Nathan Ngoy tekende bij Standard.

RSCA werd de voorbije dagen ook weer gelinkt aan Laurent Depoitre, maar de kans lijkt klein dat hij volgend seizoen in het Astridpark zal spelen. De eenmalige Rode Duivel staat momenteel niet op het lijstje met potentiële aanwinsten van Paars-Wit, vernam VoetbalNieuws.



Club Brugge houdt nog steeds rekening met een vertrek van Wesley Moraes, want Lazio blijft aan de mouw van de Braziliaan trekken. De Romeinen zouden echter ook al een alternatief bepaald hebben in de vorm van Jan Hurtado. De Venezolaan van Gimnasia is echter zeer goedkoop met een marktwaarde van 750.000 euro en zou op die manier ook in beeld kunnen komen bij Club.

Ook Lois Openda zou nog kunnen vertrekken bij Club. Blauw-Zwart wil het jonge toptalent niet kwijt, maar AC Milan zou binnenkort voor de spits komen aankloppen. Al zullen zij wellicht met een monsterbod moeten afkomen om Club te overtuigen.



KRC Genk staat op het punt om de duurste transfer ooit tussen twee Belgische clubs af te ronden. Theo Bongonda legde woensdag met succes zijn medische testen af en niets staat hem nog in de weg om een vierjarig contract te tekenen. Genk legt 7 miljoen euro op tafel om de flankaanvaller van Zulte Waregem over te nemen.

Standard lijkt dan weer het Belgisch transferrecord tout court te verpulveren. Tot dusver staat dat op naam van Anderlecht met de komst van Stanciu voor 10 miljoen in 2016, maar de Rouches zouden werken aan een opmerkelijke constructie met Internazionale om Zinho Vanheusden binnen te halen. Standard zou maar liefst 18 à 20 miljoen euro op tafel leggen voor de verdediger, maar Inter zou wel een terugkoopoptie in de deal opnemen om hem zo later terug te kunnen halen. Standard zou in ruil ook Xian Emmers op huurbasis ter beschikking krijgen.



BUITENLAND

Real Madrid sloeg woensdag opnieuw toe en presenteerde al zijn vijfde aanwinst voor volgend seizoen. Na Rodrygo, Militao, Jovic en Hazard maakt ook Ferland Mendy de overstap naar het Bernabeu. De linksachter wordt weggeplukt bij Olympique Lyon voor naar verluidt 48 miljoen euro. Hij tekende een contract voor zes jaar.

LEES OOK: ‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Betaalt Standard te veel voor Vanheusden?

Meest recent

Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

0
0
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

40
40
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

56
56
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

157
157
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

181
181
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

29
29
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

202
202
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

49
49
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

28
28
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

120
120
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

116
116
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

68
68
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

51
51
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

55
55
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

60
60
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

342
342
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

62
62
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

52
52
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

146
146
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

93
93
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

151
151
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

182
182
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

68
68
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

81
81
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

399
399

Meer sportnieuws