TRANSFERUURTJE: 'Mercato Anderlecht komt op gang, Standard verpulvert record'

704 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Mercato Anderlecht komt op gang, Standard verpulvert record'

Het seizoen 2018-2019 zit er nagenoeg op en de voorbereiding op de komende jaargang draait inmiddels alweer op volle toeren. Zowat alle clubs in binnen- en buitenland zijn momenteel druk bezig met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van (overbodige) spelers. VoetbalNieuws zet daarom dagelijks het belangrijkste transfernieuws op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht beginnen we stilaan de eerste transferbewegingen voor volgend seizoen te zien. Zo bevestigt Alexandru Chipciu dat hij volgend seizoen een nieuwe kans krijgt bij Paars-Wit. De Roemeen werd afgelopen seizoen verhuurd aan Sparta Praag, maar moet zich begin juli weer bij Anderlecht melden.



Daar zal hij in principe ook vier nieuwe jonge talenten tegenkomen, die door Vincent Kompany doorgeschoven worden vanuit de U21. Daarbij zouden al zeker de 17-jarige verdediger Killian Sardella en de 18-jarig aanvaller Antoine Colassin zitten. Paars-Wit ziet ondertussen wel nog een jong talent vertrekken, want de 16-jarige Nathan Ngoy tekende bij Standard.

RSCA werd de voorbije dagen ook weer gelinkt aan Laurent Depoitre, maar de kans lijkt klein dat hij volgend seizoen in het Astridpark zal spelen. De eenmalige Rode Duivel staat momenteel niet op het lijstje met potentiële aanwinsten van Paars-Wit, vernam VoetbalNieuws.



Club Brugge houdt nog steeds rekening met een vertrek van Wesley Moraes, want Lazio blijft aan de mouw van de Braziliaan trekken. De Romeinen zouden echter ook al een alternatief bepaald hebben in de vorm van Jan Hurtado. De Venezolaan van Gimnasia is echter zeer goedkoop met een marktwaarde van 750.000 euro en zou op die manier ook in beeld kunnen komen bij Club.

Ook Lois Openda zou nog kunnen vertrekken bij Club. Blauw-Zwart wil het jonge toptalent niet kwijt, maar AC Milan zou binnenkort voor de spits komen aankloppen. Al zullen zij wellicht met een monsterbod moeten afkomen om Club te overtuigen.



KRC Genk staat op het punt om de duurste transfer ooit tussen twee Belgische clubs af te ronden. Theo Bongonda legde woensdag met succes zijn medische testen af en niets staat hem nog in de weg om een vierjarig contract te tekenen. Genk legt 7 miljoen euro op tafel om de flankaanvaller van Zulte Waregem over te nemen.

Standard lijkt dan weer het Belgisch transferrecord tout court te verpulveren. Tot dusver staat dat op naam van Anderlecht met de komst van Stanciu voor 10 miljoen in 2016, maar de Rouches zouden werken aan een opmerkelijke constructie met Internazionale om Zinho Vanheusden binnen te halen. Standard zou maar liefst 18 à 20 miljoen euro op tafel leggen voor de verdediger, maar Inter zou wel een terugkoopoptie in de deal opnemen om hem zo later terug te kunnen halen. Standard zou in ruil ook Xian Emmers op huurbasis ter beschikking krijgen.



BUITENLAND

Real Madrid sloeg woensdag opnieuw toe en presenteerde al zijn vijfde aanwinst voor volgend seizoen. Na Rodrygo, Militao, Jovic en Hazard maakt ook Ferland Mendy de overstap naar het Bernabeu. De linksachter wordt weggeplukt bij Olympique Lyon voor naar verluidt 48 miljoen euro. Hij tekende een contract voor zes jaar.

LEES OOK: Real pakt uit: Mourinho heeft monstertransfer beet

Betaalt Standard te veel voor Vanheusden?

Meest recent

Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

603
603
Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

136
136
Tielemans onthult woorden tijdens de rust: sfeer bekend

De Rode Duivels hebben de eerste WK-wedstrijd in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Egypte. ...

101
101
Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

83
83
Povere start België: invalbeurt Lukaku voorkomt WK-drama

De Rode Duivels hebben niet de beste start van hun WK genomen. Tegen een sterk en stug Egypte leek ...

75
75
Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

244
244
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

113
113
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

310
310
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

34
34
Aanwinst nummer vier: Union haalt revelatie uit eigen land

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

98
98
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

85
85
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

281
281
Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

68
68
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

182
182
"Hele wereld weet het" - Egyptenaren vrezen vier Duivels

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

183
183
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

234
234
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

703
703
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

285
285
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

520
520
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

45
45
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

108
108
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

137
137
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

31
31
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

81
81
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

637
637

Meer sportnieuws