TRANSFERUURTJE: 'Mercato Anderlecht komt op gang, Standard verpulvert record'

704 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Mercato Anderlecht komt op gang, Standard verpulvert record'

Het seizoen 2018-2019 zit er nagenoeg op en de voorbereiding op de komende jaargang draait inmiddels alweer op volle toeren. Zowat alle clubs in binnen- en buitenland zijn momenteel druk bezig met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van (overbodige) spelers. VoetbalNieuws zet daarom dagelijks het belangrijkste transfernieuws op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht beginnen we stilaan de eerste transferbewegingen voor volgend seizoen te zien. Zo bevestigt Alexandru Chipciu dat hij volgend seizoen een nieuwe kans krijgt bij Paars-Wit. De Roemeen werd afgelopen seizoen verhuurd aan Sparta Praag, maar moet zich begin juli weer bij Anderlecht melden.



Daar zal hij in principe ook vier nieuwe jonge talenten tegenkomen, die door Vincent Kompany doorgeschoven worden vanuit de U21. Daarbij zouden al zeker de 17-jarige verdediger Killian Sardella en de 18-jarig aanvaller Antoine Colassin zitten. Paars-Wit ziet ondertussen wel nog een jong talent vertrekken, want de 16-jarige Nathan Ngoy tekende bij Standard.

RSCA werd de voorbije dagen ook weer gelinkt aan Laurent Depoitre, maar de kans lijkt klein dat hij volgend seizoen in het Astridpark zal spelen. De eenmalige Rode Duivel staat momenteel niet op het lijstje met potentiële aanwinsten van Paars-Wit, vernam VoetbalNieuws.



Club Brugge houdt nog steeds rekening met een vertrek van Wesley Moraes, want Lazio blijft aan de mouw van de Braziliaan trekken. De Romeinen zouden echter ook al een alternatief bepaald hebben in de vorm van Jan Hurtado. De Venezolaan van Gimnasia is echter zeer goedkoop met een marktwaarde van 750.000 euro en zou op die manier ook in beeld kunnen komen bij Club.

Ook Lois Openda zou nog kunnen vertrekken bij Club. Blauw-Zwart wil het jonge toptalent niet kwijt, maar AC Milan zou binnenkort voor de spits komen aankloppen. Al zullen zij wellicht met een monsterbod moeten afkomen om Club te overtuigen.



KRC Genk staat op het punt om de duurste transfer ooit tussen twee Belgische clubs af te ronden. Theo Bongonda legde woensdag met succes zijn medische testen af en niets staat hem nog in de weg om een vierjarig contract te tekenen. Genk legt 7 miljoen euro op tafel om de flankaanvaller van Zulte Waregem over te nemen.

Standard lijkt dan weer het Belgisch transferrecord tout court te verpulveren. Tot dusver staat dat op naam van Anderlecht met de komst van Stanciu voor 10 miljoen in 2016, maar de Rouches zouden werken aan een opmerkelijke constructie met Internazionale om Zinho Vanheusden binnen te halen. Standard zou maar liefst 18 à 20 miljoen euro op tafel leggen voor de verdediger, maar Inter zou wel een terugkoopoptie in de deal opnemen om hem zo later terug te kunnen halen. Standard zou in ruil ook Xian Emmers op huurbasis ter beschikking krijgen.



BUITENLAND

Real Madrid sloeg woensdag opnieuw toe en presenteerde al zijn vijfde aanwinst voor volgend seizoen. Na Rodrygo, Militao, Jovic en Hazard maakt ook Ferland Mendy de overstap naar het Bernabeu. De linksachter wordt weggeplukt bij Olympique Lyon voor naar verluidt 48 miljoen euro. Hij tekende een contract voor zes jaar.

LEES OOK: 'Transferbom bij Bayern: Olise dringt aan op vertrek'

Betaalt Standard te veel voor Vanheusden?

Meest recent

Pover Club Brugge gaat alweer onderuit in oefenpot

Club Brugge speelde vanavond een oefenduel tegen sc Heerenveen. Er werd vier keer dertig minuten ...

75
75
Fans van Antwerp hebben meteen boodschap voor Vandenhaute

Wouter Vandenhaute is de nieuwe groot baas van Royal Antwerp FC. Samen met heel wat andere ...

130
130
Vandenhaute en Alderweireld met eerste reactie na overname

Royal Antwerp FC is officieel overgenomen. De club maakte dat vandaag officieel bekend. Wouter ...

202
202
'Salah verrast iedereen en heeft akkoord met nieuwe club'

Mo Salah heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De Egyptenaar heeft een mondeling akkoord bereikt ...

67
67
'Club Brugge houdt adem in: Vermant hakt plots knoop door'

Club Brugge houdt de adem in rond Romeo Vermant. De beslissing is nog niet officieel uitgesproken, ...

524
524
Overname een feit: Paul Gheysens met boodschap aan RAFC-fans

Paul Gheysens heeft Royal Antwerp FC dan toch verkocht. De voorzitter vond een akkoord met Wouter ...

193
193
Done deal: Wouter Vandenhaute neemt Antwerp over

De kogel is door de kerk: Wouter Vandenhaute wordt de nieuwe hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp ...

456
456
Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

La Louvière heeft met de komst van Anas Tajaouart een veelbelovende versterking ...

163
163
Sommer verklaart: "Daarom koos ik voor Club Brugge"

Club Brugge haalde met Yann Sommer een grote naam naar de Jupiler Pro League. De 37-jarige Zwitser ...

225
225
Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Het WK van de Rode Duivels eindigde vorig weekend met een stevige domper. België hield Spanje ...

100
100
'AS Roma klopt aan voor sterkhouder van KRC Genk'

Bij KRC Genk gaat er deze mercato nog heel veel gebeuren, zowel in- als uitgaand. Vanuit Italië ...

372
372
'Club Brugge duwt door en biedt 8 miljoen euro'

Club Brugge verliest Christos Tzolis en moet dus op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Meer zelfs, ...

399
399
Lierse SK pakt uit met héél stevige aanwinst

Lierse SK heeft vandaag een zeer opvallende aanwinst aangekondigd. De club uit de Challenger Pro ...

69
69
Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

51
51
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

58
58
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

761
761
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

312
312
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

525
525
Tuchel haalt ongezien uit: Engeland compleet afgemaakt

Engeland ging in de halve finale van het WK onderuit tegen Argentinië. De Engelsen kwamen op ...

165
165
Wilmots apetrots: Standard pakt uit met nieuwe zomertransfer

Standard Luik is druk in de weer op de zomermercato. De Rouches hopen weer mee te kunnen doen om de ...

150
150
‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdopleiding en de werking met Club NXT. ...

783
783
Wending: Ferrera krijgt toch straf na uithaal richting refs

Yannick Ferrera degradeerde met Dender naar de Challenger Pro League. Na de laatste speeldag haalde ...

64
64
Burgess onthult exacte reden voor vertrek Union SG

Christian Burgess groeide de afgelopen seizoenen uit tot een icoon bij Union SG. De centrale ...

294
294
FIFA start onderzoek naar clash Argentinië – Engeland

De halve finale tussen Argentinië en Engeland zindert nog na. The Three Lions kwamen op ...

106
106
Lommel sluit straffe transferdeal met Atletico Madrid

Lommel is straks de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League, nadat de Limburgers ...

55
55

Meer sportnieuws