TRANSFERUURTJE: 'Mercato Anderlecht komt op gang, Standard verpulvert record'

door
TRANSFERUURTJE: 'Mercato Anderlecht komt op gang, Standard verpulvert record'

Het seizoen 2018-2019 zit er nagenoeg op en de voorbereiding op de komende jaargang draait inmiddels alweer op volle toeren. Zowat alle clubs in binnen- en buitenland zijn momenteel druk bezig met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van (overbodige) spelers. VoetbalNieuws zet daarom dagelijks het belangrijkste transfernieuws op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Anderlecht beginnen we stilaan de eerste transferbewegingen voor volgend seizoen te zien. Zo bevestigt Alexandru Chipciu dat hij volgend seizoen een nieuwe kans krijgt bij Paars-Wit. De Roemeen werd afgelopen seizoen verhuurd aan Sparta Praag, maar moet zich begin juli weer bij Anderlecht melden.



Daar zal hij in principe ook vier nieuwe jonge talenten tegenkomen, die door Vincent Kompany doorgeschoven worden vanuit de U21. Daarbij zouden al zeker de 17-jarige verdediger Killian Sardella en de 18-jarig aanvaller Antoine Colassin zitten. Paars-Wit ziet ondertussen wel nog een jong talent vertrekken, want de 16-jarige Nathan Ngoy tekende bij Standard.

RSCA werd de voorbije dagen ook weer gelinkt aan Laurent Depoitre, maar de kans lijkt klein dat hij volgend seizoen in het Astridpark zal spelen. De eenmalige Rode Duivel staat momenteel niet op het lijstje met potentiële aanwinsten van Paars-Wit, vernam VoetbalNieuws.



Club Brugge houdt nog steeds rekening met een vertrek van Wesley Moraes, want Lazio blijft aan de mouw van de Braziliaan trekken. De Romeinen zouden echter ook al een alternatief bepaald hebben in de vorm van Jan Hurtado. De Venezolaan van Gimnasia is echter zeer goedkoop met een marktwaarde van 750.000 euro en zou op die manier ook in beeld kunnen komen bij Club.

Ook Lois Openda zou nog kunnen vertrekken bij Club. Blauw-Zwart wil het jonge toptalent niet kwijt, maar AC Milan zou binnenkort voor de spits komen aankloppen. Al zullen zij wellicht met een monsterbod moeten afkomen om Club te overtuigen.



KRC Genk staat op het punt om de duurste transfer ooit tussen twee Belgische clubs af te ronden. Theo Bongonda legde woensdag met succes zijn medische testen af en niets staat hem nog in de weg om een vierjarig contract te tekenen. Genk legt 7 miljoen euro op tafel om de flankaanvaller van Zulte Waregem over te nemen.

Standard lijkt dan weer het Belgisch transferrecord tout court te verpulveren. Tot dusver staat dat op naam van Anderlecht met de komst van Stanciu voor 10 miljoen in 2016, maar de Rouches zouden werken aan een opmerkelijke constructie met Internazionale om Zinho Vanheusden binnen te halen. Standard zou maar liefst 18 à 20 miljoen euro op tafel leggen voor de verdediger, maar Inter zou wel een terugkoopoptie in de deal opnemen om hem zo later terug te kunnen halen. Standard zou in ruil ook Xian Emmers op huurbasis ter beschikking krijgen.



BUITENLAND

Real Madrid sloeg woensdag opnieuw toe en presenteerde al zijn vijfde aanwinst voor volgend seizoen. Na Rodrygo, Militao, Jovic en Hazard maakt ook Ferland Mendy de overstap naar het Bernabeu. De linksachter wordt weggeplukt bij Olympique Lyon voor naar verluidt 48 miljoen euro. Hij tekende een contract voor zes jaar.

LEES OOK: Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Betaalt Standard te veel voor Vanheusden?

Meest recent

Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

202
202
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

74
74
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

9
9
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

65
65
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

48
48
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

69
69
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

261
261
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

35
35
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

405
405
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

264
264
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

354
354
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

26
26
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

34
34
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

68
68
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

92
92
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

118
118
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

71
71
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

446
446
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

167
167
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

339
339
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

130
130
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

482
482
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

297
297
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

244
244
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

184
184

Meer sportnieuws