Renard komt met ware toedracht achter Refaelov-saga bij Standard

375 stemmen
Renard komt met ware toedracht achter Refaelov-saga bij Standard

Olivier Renard ging onlangs aan de slag als sportief adviseur bij Antwerp, amper enkele dagen nadat zijn vertrek bij Standard gecommuniceerd werd. Bij de Rouches moest hij volgens de geruchtenmolen vertrekken omdat hij niet op één lijn zat met Michel Preud'homme. De breuk tussen de twee zou begonnen zijn met het afspringen van de transfer van Lior Refaelov vorige zomer. Preud'homme wou zijn gewezen poulain van bij Club er graag bij, maar Renard zou de transfer geblokkeerd hebben.


"Dat heb ik ook gehoord, maar voor mij is discussiëren over ­bepaalde spelers niet hetzelfde als ruziën. Weinig mensen kennen de ware toedracht", verdedigt Renard zich echter in Gazet van Antwerpen. "In december 2017 heb ik met ­Rafa rond de tafel gezeten. Op dat moment moest de club tussen hem en Carcela kiezen. De club koos op de slotdag van de wintermercato voor Carcela. Over de kwaliteiten van Rafa bestond geen twijfel. Daarom kwam zijn dossier vorige zomer opnieuw op tafel te liggen."

Uiteindelijk kwam de transfer er echter niet van. "
Als je al over Mpoku, Carcela, ­Lestienne, toen nog Carlinhos en vooral Djenepo beschikt, waarom moet je dan voor die positie nog ­iemand erbij halen? Bovendien was ik ervan overtuigd dat ­Djenepo zou ontploffen. Refaelov is een goeie speler, maar Antwerp had hem meer nodig dan Standard. De fans begrijpen nu beter waarom ik toen het been stijf hield om Djenepo een kans te geven."

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

Heeft hij de juiste keuze gemaakt?

Meest recent

De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

18
18
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

36
36
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

116
116
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

145
145
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

118
118
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

113
113
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

183
183
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

177
177
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

61
61
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

45
45
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

387
387
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

194
194
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

299
299
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

153
153
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

117
117
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

232
232
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

108
108
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

412
412
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

180
180
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

321
321
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

231
231
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

137
137
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

158
158
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

118
118
'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

RSC Anderlecht hoopt morgenavond een Europees ticket veilig te stellen in eigen huis tegen STVV. De ...

880
880

Meer sportnieuws