Het jaar van Thorgan: klaar om voorgoed uit de schaduw te treden

door
Het jaar van Thorgan: klaar om voorgoed uit de schaduw te treden

Hij wordt vaak voorgesteld als 'de broer van', maar de laatste jaren groeide Thorgan Hazard uit tot de grote uitblinker bij Borussia Mönchengladbach. Ook bij de Rode Duivels is hij inmiddels een vaste titularis, tegen Kazachstan en vooral tegen Schotland etaleerde hij opnieuw zijn meerwaarde. Komend seizoen wordt echter dé kans om voorgoed uit de schaduw te treden. Maar dan moet hij wel bevestigen bij zijn nieuwe club én op het EK.


Thorgan Hazard was in de voorbije jaargang al vroeg in topvorm en stuwde Mönchengladbach tijdens de eerste seizoenshelft naar de top van de Bundesliga met 9 doelpunten en 6 assists. Een supervorm die in de Bundesliga enkel Marco Reus van Borussia Dortmund kon overtreffen. Hazard hield Die Fohlen hoogstpersoonlijk een tijdje in de titelrace met Dortmund en Bayern München. 

In de tweede helft van het seizoen ging zijn vormpeil en die van zijn ploegmaats echter naar beneden. De middenvelder tekende in de tweede seizoenshelft voor 'slechts' 1 doelpunt en 4 assists. Mönchengladbach eindige uiteindelijk op een vijfde plaats in de rangschikking. Die mindere vorm van Hazard zorgt toch voor wat twijfels bij Dortmund, ondanks zijn redelijk goedkope aankoopprijs van 25 miljoen euro. 


Bij de Rode Duivels is Thorgan Hazard een onbetwiste titularis

TRANSFERITIS

De reden voor de vormcrisis bij Gladbach kent geen eenzijdige waarheid. In eerste instantie veranderde trainer Dieter Hecking tijdens de winterbreak van tactiek. Daar Hazard tijdens de heenronde de doelpunten en assists aan elkaar reeg met Alassane Pléa en Lars Stindl voor zich in de spits, verkoos Hecking ervoor om Pléa op links en Stindl als valse negen te plaatsen. Het gevolg was dat Hazard bijna wekelijks van positie wisselde: linker- of rechtervleugelspits, linksmidden of zelfs als schaduwspits. Dat bleek echter niet goed voor zijn rendement, bovendien begon de hele ploeg wat minder te draaien.

En mogelijk speelde ook de mentale focus een rol. De transfer van Hazard naar Borussia Dortmund werd op 22 mei aangekondigd, maar de gesprekken dateren al van maanden daarvoor. En in het voetbal is het een bekend fenomeen: komt een fraaie transfer in aantocht, dan gaat de focus automatisch naar beneden. Of dit ook effectief gebeurde bij hem kan enkel Hazard zelf weten, maar het zal sowieso wel een rol hebben gespeeld.


Thorgan Hazard speelde 182 wedstrijden in het shirt van Borussia Mönchengladbach


MOORDENDE CONCURRENTIE

De transfer is inmiddels helemaal rond en dus kan de ex-Gouden Schoen zich na zijn vakantie volledig gaan concentreren op zijn nieuwe club. Want daar is hij allerminst zeker van zijn plaats. Jadon Sancho, Mario Götze, Marco Reus en Paco Alcacer zijn allemaal concurrenten van een hoog niveau. Daar komt straks nog een die andere topaankoop, Julian Brandt bij. Dankzij deze weelde zal men bij Dortmund minder afhankelijk zijn van Hazard zoals dat wel het geval was bij Mönchengladbach. Hij zal dus zelf zijn kansen moeten afdwingen en krediet moeten opbouwen. 

Maar in het Signal Iduna Park zal hij ook minder zelf de doelpunten moeten scoren, er wordt van hem vooral ondersteuning en assists gevraagd. Een rol die hem beter ligt. Hazard zal er ook trainer Lucien Favre terugvinden, die nauw met hem samenwerkte bij Mönchengladbach. De Fransman weet dus maar al te goed wat hij aan de Rode Duivel heeft, waardoor Hazard zeker voldoende kansen zal krijgen.

 
Hazard in actie tegen zijn toekomstige ploegmaat bij Borussia Dortmund, Axel Witsel

BETER DAN PULISIC

Hier en daar heersen bij Dortmund nog twijfels rond de komst van Hazard, hij zal zich opnieuw moeten bewijzen. Maar hij wordt er toch al omschreven als een upgrade voor de ondertussen vertrokken Christian Pulisic. De Amerikaanse smaakmaker trekt deze zomer naar Chelsea voor de enorm hoge som van 64 miljoen euro, aan Thorgan om hem definitief te doen vergeten.

Algemeen wordt verwacht dat Hazard volgend seizoen meteen zijn kans krijgt in de basiself van Die Borussen. En als hij die kans grijpt, kan het snel gaan. Door de Champions League en de Duitse titelstrijd aan te vatten met een sterker team en het vooruitzicht om naar het EK te gaan als titularis bij de Duivels, wordt komend seizoen dé mogelijkheid om definitief uit de schaduw van zijn grote broer te treden ...

LEES OOK: Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

Is Thorgan Hazard klaar voor Borussia Dortmund?

Meest recent

'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

14
14
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

85
85
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

185
185
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

34
34
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

122
122
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

102
102
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

63
63
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

29
29
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

256
256
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

43
43
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

43
43
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

216
216
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

110
110
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

276
276
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

214
214
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

265
265
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

624
624
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

282
282
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

149
149
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

506
506
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

134
134
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

99
99
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

220
220
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

513
513
Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

De Champions' Play-Off begon vorig weekend met zeges voor Union en Club Brugge, die zo verder ...

95
95

Meer sportnieuws