Het jaar van Thorgan: klaar om voorgoed uit de schaduw te treden

701
Het jaar van Thorgan: klaar om voorgoed uit de schaduw te treden

Hij wordt vaak voorgesteld als 'de broer van', maar de laatste jaren groeide Thorgan Hazard uit tot de grote uitblinker bij Borussia Mönchengladbach. Ook bij de Rode Duivels is hij inmiddels een vaste titularis, tegen Kazachstan en vooral tegen Schotland etaleerde hij opnieuw zijn meerwaarde. Komend seizoen wordt echter dé kans om voorgoed uit de schaduw te treden. Maar dan moet hij wel bevestigen bij zijn nieuwe club én op het EK.


Thorgan Hazard was in de voorbije jaargang al vroeg in topvorm en stuwde Mönchengladbach tijdens de eerste seizoenshelft naar de top van de Bundesliga met 9 doelpunten en 6 assists. Een supervorm die in de Bundesliga enkel Marco Reus van Borussia Dortmund kon overtreffen. Hazard hield Die Fohlen hoogstpersoonlijk een tijdje in de titelrace met Dortmund en Bayern München. 

In de tweede helft van het seizoen ging zijn vormpeil en die van zijn ploegmaats echter naar beneden. De middenvelder tekende in de tweede seizoenshelft voor 'slechts' 1 doelpunt en 4 assists. Mönchengladbach eindige uiteindelijk op een vijfde plaats in de rangschikking. Die mindere vorm van Hazard zorgt toch voor wat twijfels bij Dortmund, ondanks zijn redelijk goedkope aankoopprijs van 25 miljoen euro. 


Bij de Rode Duivels is Thorgan Hazard een onbetwiste titularis

TRANSFERITIS

De reden voor de vormcrisis bij Gladbach kent geen eenzijdige waarheid. In eerste instantie veranderde trainer Dieter Hecking tijdens de winterbreak van tactiek. Daar Hazard tijdens de heenronde de doelpunten en assists aan elkaar reeg met Alassane Pléa en Lars Stindl voor zich in de spits, verkoos Hecking ervoor om Pléa op links en Stindl als valse negen te plaatsen. Het gevolg was dat Hazard bijna wekelijks van positie wisselde: linker- of rechtervleugelspits, linksmidden of zelfs als schaduwspits. Dat bleek echter niet goed voor zijn rendement, bovendien begon de hele ploeg wat minder te draaien.

En mogelijk speelde ook de mentale focus een rol. De transfer van Hazard naar Borussia Dortmund werd op 22 mei aangekondigd, maar de gesprekken dateren al van maanden daarvoor. En in het voetbal is het een bekend fenomeen: komt een fraaie transfer in aantocht, dan gaat de focus automatisch naar beneden. Of dit ook effectief gebeurde bij hem kan enkel Hazard zelf weten, maar het zal sowieso wel een rol hebben gespeeld.


Thorgan Hazard speelde 182 wedstrijden in het shirt van Borussia Mönchengladbach


MOORDENDE CONCURRENTIE

De transfer is inmiddels helemaal rond en dus kan de ex-Gouden Schoen zich na zijn vakantie volledig gaan concentreren op zijn nieuwe club. Want daar is hij allerminst zeker van zijn plaats. Jadon Sancho, Mario Götze, Marco Reus en Paco Alcacer zijn allemaal concurrenten van een hoog niveau. Daar komt straks nog een die andere topaankoop, Julian Brandt bij. Dankzij deze weelde zal men bij Dortmund minder afhankelijk zijn van Hazard zoals dat wel het geval was bij Mönchengladbach. Hij zal dus zelf zijn kansen moeten afdwingen en krediet moeten opbouwen. 

Maar in het Signal Iduna Park zal hij ook minder zelf de doelpunten moeten scoren, er wordt van hem vooral ondersteuning en assists gevraagd. Een rol die hem beter ligt. Hazard zal er ook trainer Lucien Favre terugvinden, die nauw met hem samenwerkte bij Mönchengladbach. De Fransman weet dus maar al te goed wat hij aan de Rode Duivel heeft, waardoor Hazard zeker voldoende kansen zal krijgen.

 
Hazard in actie tegen zijn toekomstige ploegmaat bij Borussia Dortmund, Axel Witsel

BETER DAN PULISIC

Hier en daar heersen bij Dortmund nog twijfels rond de komst van Hazard, hij zal zich opnieuw moeten bewijzen. Maar hij wordt er toch al omschreven als een upgrade voor de ondertussen vertrokken Christian Pulisic. De Amerikaanse smaakmaker trekt deze zomer naar Chelsea voor de enorm hoge som van 64 miljoen euro, aan Thorgan om hem definitief te doen vergeten.

Algemeen wordt verwacht dat Hazard volgend seizoen meteen zijn kans krijgt in de basiself van Die Borussen. En als hij die kans grijpt, kan het snel gaan. Door de Champions League en de Duitse titelstrijd aan te vatten met een sterker team en het vooruitzicht om naar het EK te gaan als titularis bij de Duivels, wordt komend seizoen dé mogelijkheid om definitief uit de schaduw van zijn grote broer te treden ...

LEES OOK: ‘Waarom De Cat een nachtmerrie beleeft na Anderlecht’

Is Thorgan Hazard klaar voor Borussia Dortmund?

Meest recent

Italië herstelt zich na België en haalt uit tegen Turkije

Terwijl de Rode Duivels met het kleinste verschil onderuit gingen in het Koning Boudewijnstadion ...

4
4
Rode Duivels gaan in slot strijdend onderuit tegen Frankrijk

De Rode Duivels bekampten in het Koning Boudewijnstadion Frankrijk namens de Nations League. ...

35
35
Struikelblok België tegen Frankrijk bloot: “Te veel mis”

De Rode Duivels staan aan de rust op 0-0 tegen Frankrijk na een eerste helft waar de Belgen enkele ...

76
76
'Kompany spreekt contacten aan: bizarre opvolger Neuer'

Bayern München rekent ook dit seizoen op Manuel Neuer als nummer één. Maar het ...

31
31
Rode Duivel verbluft tegen Fransen: "Hoe goed kan je zijn?"

De Rode Duivels staan maandagavond tegenover hun grote rivaal van de voorbije jaren. En de eerste ...

109
109
'Barça glundert: droomopvolger Flick dankzij clausule'

FC Barcelona is fantastisch aan het seizoen begonnen. De Spaanse kampioen wil dan ook nog een poosje ...

34
34
Eersteklassers bevoordeeld: grote verandering bij loting Croky Cup?

Maandag werd geloot voor de 1/16de finales van de Croky Cup. Daarbij gingen 16 van de 18 ...

201
201
'Man City machteloos: twee grootmachten contacteren Haaland'

De club heeft weliswaar al laten weten een beroepsprocedure in te schakelen, maar de veroordeling ...

170
170
De Cuyper doorbreekt stilte over hartverscheurende periode

Wat vandaag bijna vanzelfsprekend lijkt, hing voor Maxim De Cuyper ooit aan een zijden draadje. De ...

42
42
Verrassende vertrekker bij Standard: "Het juiste moment"

Bij Standard kregen ze tijdens de interlandbreak te maken met nog een verrassende vertrekker. ...

46
46
11 namen: Van Bommel gooit Lavia en Seys in de strijd

De Rode Duivels namen een uitstekende start in de Nations League door te gaan winnen in Italië. ...

108
108
Swerts stuurt stevige waarschuwing naar Jonge Duivels

De Jonge Duivels werken in deze interlandperiode hun laatste drie kwalificatiematchen af voor het EK ...

37
37
"Hij heeft niets getekend"-Coucke legt waarheid op tafel

Marc Coucke heeft een leven waar veel mensen van dromen. De man is stinkend rijk en kocht zich in ...

105
105
Godts spreekt duidelijke taal over doorbraak bij PSG

De Rode Duivels nemen het straks op tegen Frankrijk en dat wordt voor Mika Godts een speciale ...

52
52
'Barça wil weer toeslaan met toptalent uit Premier League'

FC Barcelona gaat dezer dagen opvallend vaak aankloppen in de Premier League, vooral voor ...

23
23
Standard strikt zeer fraaie tegenstander tijdens break

Er werd afgelopen weekend niet gevoetbald in de Jupiler Pro League en dat zal ook volgend weekend ...

46
46
Nu gaat het snel: Van Bommel-lieveling krijgt droomtransfer

Mark van Bommel ziet in hem een beetje zichzelf. In Rome liet de Rode Duivel zien waarom. Deze zomer ...

115
115
Anderlecht zet de deuren open voor de fans

RSC Anderlecht hield afgelopen zomer geen fandag, maar de club brengt daar woensdag verandering in. ...

46
46
Juventus slaat toe en strikt alsnog transfervrije speler

Een vertrouwd gezicht keert terug naar Turijn. Tien jaar na zijn eerste passage door de poorten van ...

22
22
Keane maakt brandhout van Rodri én Manchester City

Roy Keane heeft weinig begrip voor de verdediging van Rodri aan het adres van Manchester City. De ...

83
83
Croky Cup: Club Brugge ontvangt Lokeren, RSCA naar het Kiel

Om 16u werd er geloot voor de volgende ronde van de Croky Cup. Daarin maken heel wat eersteklassers ...

374
374
'Juventus wil uithalen met drie opvallende gratis spelers'

Juventus heeft zijn huiswerk voor de transferzomer van 2027 al gemaakt. De Italiaanse topclub zou ...

27
27
Storm boven Engeland: Tuchel moet schuilen

Er hangt iets in de lucht bij Engeland. De nederlaag tegen Spanje op Wembley dreunt nog na, terwijl ...

70
70
Ooit de parel van de Rode Duivels, nu op 31ste zonder club

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Frankrijk. Er zitten nog een aantal jongens bij de ...

606
606
Oranje slikt enorme domper voor resterende interlands

Voor de eerste keer ooit zijn we bezig aan een extra lang interlandluik, want de interlandperiodes ...

31
31

Meer sportnieuws