Galactico’s 2.0: twee Duivelse kroonjuwelen in Koninklijk ensemble

door
Galactico’s 2.0: twee Duivelse kroonjuwelen in Koninklijk ensemble

Na een erg matige jaargang, tracht Real Madrid vanaf volgend seizoen terug aan te knopen met de grote successen. Het maakt dan momenteel ook volop werk van de nodige versterking. Met Hazard, Jovic en Militao telt de Koninklijke alreeds drie topaankopen, en de kans is groot dat er nog zullen volgen.

Wie en hoeveel er dat zullen worden, zal moeten blijken. Maar het lijkt er sterk op dat de Madrilenen straks wel eens een ‘Galactico’s 2.0’ tussen de lijnen zouden kunnen brengen. Uiteraard heeft Real altijd al de nodige sterren in zijn team gehad, met Cristiano Ronaldo de voorbije jaren als opperster. Echter kan eigenlijk alleen de generatie van huidig coach Zidane als ‘Galactico’s’ worden bestempeld. Met Raul, Ronaldo, Roberto Carlos, Beckham en andere Figo’s beschikten ze toen namelijk over de meest begaafde spelers ter wereld.

Van zulk team is op dit moment nog geen sprake, maar mocht Real er in slagen om nog enkele keren flink uit te halen op de transfermarkt, mag er toch gewag worden gemaakt van een opvolger voor deze illustere samenstelling van spelers. Ook gezien het potentieel van enkele absolute groeibriljantjes in de huidige selectie. Dat wordt helemaal duidelijk als we overlopen hoe de Koninklijke zich de komende seizoenen zou kunnen gaan presenteren.

Doelman: Thibaut Courtois (David De Gea)



Er heerste lange tijd grote twijfel over wie de komende jaren het Real-doel moest gaan verdedigen. Uiteindelijk lijkt het toch Thibaut Courtois te zijn die de voorkeur van Zidane, onder druk van het Real-bestuur, zal krijgen. Het valt echter nog niet helemaal uit te sluiten dat de Madrilenen een nieuwe poging wagen bij David De Gea van Man Utd. De Spaanse goalie staat al lang op de shortlist bij Real, en mocht Courtois komend seizoen niet helemaal overtuigen, zal er mogelijk terug naar hem worden gekeken.

Verdediging: Carvajal – Ramos – Varane (Militao) – Mendy (Marcelo)



De verdediging was dit seizoen meermaals hét heikele punt bij Real. Er werden veel te makkelijk goals geslikt, en deze dient dan ook (deels) te worden aangepakt. Sergio Ramos blijft echter wel dé bepalende pion achterin, al was er even sprake dat hij voor een lucratieve transfer zou kiezen. Zijn compagnon zal ofwel Raphael Varane worden, ofwel eerste zomeraanwinst Eder Militao. De Braziliaan werd overgenomen van FC Porto voor een slordige 50 miljoen euro.

Zijn landgenoot Marcelo dreigt zijn basisplaats dan weer te gaan verliezen in Bernabeu. Zijn prestaties waren dit seizoen ondermaats, en Real zou dichtbij de handtekening van Ferland Mendy staan. De Fransman van Olympique Lyon wordt afgeschilderd als een groot talent. Aan de overzijde hoeft Dani Carvajal zich niet al te veel zorgen te maken, al heeft ook hij met Alvaro Odriozola een te duchten concurrent.

Middenveld: Kroos (Casemiro)– Modric – Eriksen of Pogba



Ook het middenveld van Real toonde zich dit seizoen niet altijd van hun sterkste kant. Voornamelijk Kroos kreeg veel kritiek te slikken, maar de Duitser tekende desondanks toch een contractverlenging. Naast hem lijkt Zidane ook het vertrouwen te behouden in Luka Modric. Tegen sterkere tegenstanders mogen echter Casemiro of Marcos Llorente in de basis worden verwacht om het evenwicht in het elftal te behouden.

Want er moet nóg een absolute wereldster bijkomen op het middenveld. De namen van Paul Pogba en Christian Eriksen doen daarvoor al enige tijd de ronde, en heeft het er alle schijn van dat één van beide heren straks de overstap zal maken. Voor Isco lijkt zijn tijd in Madrid erop te zitten, al moet er dan wel nog een koper worden gevonden.

Aanval: Vinicius (Mbappé) – Jovic (Benzema) – Hazard (Bale,Asensio)



Hét paradepaardje van het nieuwe Real moet echter het aanvallende trio worden. Dat met als kroonjuweel, zeker voor ons Belgen, uiteraard Eden Hazard. Ook hij zal echter niet te veel op zijn lauweren moeten rusten, want naast bovenstaande namen lopen ook Lucas Vazquez en Brahim Diaz nog rond in Madrid. Met Jovic werd ook al een tweede topper aangetrokken voor het aanvallende compartiment, en het valt te bedenken dat het daar niet zal ophouden.

De geruchten omtrent een transfer van Kylian Mbappé blijven namelijk ook aanhouden. De Fransman zou zelfs al een transferverzoek hebben ingediend bij PSG. Als alternatief zou er ook naar Neymar en Salah worden gekeken, al lijken die transfers minder voor de hand liggend. Afwachten hoe het zal uitdraaien, maar het mag duidelijk zijn dat Real zich de komende seizoenen opnieuw zal profileren als de grootmacht die het altijd al is geweest. 

LEES OOK: Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

Als je bovenstaande namen bekijkt, welk team zou dan het sterkst zijn?

Meest recent

'Anderlecht, opgelet: Frutos gewild door JPL-club'

Bij La Louvière zijn ze zeer tevreden over het werk van Nicolas Frutos. Hij loodste de club ...

194
194
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

76
76
Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

36
36
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

40
40
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

325
325
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

57
57
Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

441
441
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

220
220
'Malaise Anderlecht: bestuur beslist over ontslag Renard'

RSC Anderlecht heeft zondagavond Besnik Hasi bedankt voor bewezen diensten. Maar de hoofdtrainer ...

398
398
'Geldzak ligt klaar voor Genk: nieuw bod van 15 miljoen'

Matte Smets blijft dan toch aan boord bij KRC Genk. Hoewel VfL Wolfsburg bereid was om miljoenen ...

339
339
'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

334
334
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

1316
1316
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

431
431
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

729
729
'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

320
320
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

408
408
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

1059
1059
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

472
472
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

488
488
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

96
96
Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

61
61
'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

RSC Anderlecht gaat dan toch nog versterking halen. De Brusselaars hebben hun volgende nieuwe speler ...

366
366
Beveren pakt alsnog uit met straffe aanwinst

SK Beveren heeft zijn fans nog weten te verwennen op deze Deadline Day. De Waaslanders hebben nog ...

148
148
KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

KV Kortrijk heeft zoals verwacht op Deadline Day nog een nieuwe spits aangetrokken. De Kerels hebben ...

133
133
OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

OH Leuven kent voor het zoveelste jaar op rij een grijs seizoen. De club verandert het geweer al ...

22
22

Meer sportnieuws