Galactico’s 2.0: twee Duivelse kroonjuwelen in Koninklijk ensemble

door
Galactico’s 2.0: twee Duivelse kroonjuwelen in Koninklijk ensemble

Na een erg matige jaargang, tracht Real Madrid vanaf volgend seizoen terug aan te knopen met de grote successen. Het maakt dan momenteel ook volop werk van de nodige versterking. Met Hazard, Jovic en Militao telt de Koninklijke alreeds drie topaankopen, en de kans is groot dat er nog zullen volgen.

Wie en hoeveel er dat zullen worden, zal moeten blijken. Maar het lijkt er sterk op dat de Madrilenen straks wel eens een ‘Galactico’s 2.0’ tussen de lijnen zouden kunnen brengen. Uiteraard heeft Real altijd al de nodige sterren in zijn team gehad, met Cristiano Ronaldo de voorbije jaren als opperster. Echter kan eigenlijk alleen de generatie van huidig coach Zidane als ‘Galactico’s’ worden bestempeld. Met Raul, Ronaldo, Roberto Carlos, Beckham en andere Figo’s beschikten ze toen namelijk over de meest begaafde spelers ter wereld.

Van zulk team is op dit moment nog geen sprake, maar mocht Real er in slagen om nog enkele keren flink uit te halen op de transfermarkt, mag er toch gewag worden gemaakt van een opvolger voor deze illustere samenstelling van spelers. Ook gezien het potentieel van enkele absolute groeibriljantjes in de huidige selectie. Dat wordt helemaal duidelijk als we overlopen hoe de Koninklijke zich de komende seizoenen zou kunnen gaan presenteren.

Doelman: Thibaut Courtois (David De Gea)



Er heerste lange tijd grote twijfel over wie de komende jaren het Real-doel moest gaan verdedigen. Uiteindelijk lijkt het toch Thibaut Courtois te zijn die de voorkeur van Zidane, onder druk van het Real-bestuur, zal krijgen. Het valt echter nog niet helemaal uit te sluiten dat de Madrilenen een nieuwe poging wagen bij David De Gea van Man Utd. De Spaanse goalie staat al lang op de shortlist bij Real, en mocht Courtois komend seizoen niet helemaal overtuigen, zal er mogelijk terug naar hem worden gekeken.

Verdediging: Carvajal – Ramos – Varane (Militao) – Mendy (Marcelo)



De verdediging was dit seizoen meermaals hét heikele punt bij Real. Er werden veel te makkelijk goals geslikt, en deze dient dan ook (deels) te worden aangepakt. Sergio Ramos blijft echter wel dé bepalende pion achterin, al was er even sprake dat hij voor een lucratieve transfer zou kiezen. Zijn compagnon zal ofwel Raphael Varane worden, ofwel eerste zomeraanwinst Eder Militao. De Braziliaan werd overgenomen van FC Porto voor een slordige 50 miljoen euro.

Zijn landgenoot Marcelo dreigt zijn basisplaats dan weer te gaan verliezen in Bernabeu. Zijn prestaties waren dit seizoen ondermaats, en Real zou dichtbij de handtekening van Ferland Mendy staan. De Fransman van Olympique Lyon wordt afgeschilderd als een groot talent. Aan de overzijde hoeft Dani Carvajal zich niet al te veel zorgen te maken, al heeft ook hij met Alvaro Odriozola een te duchten concurrent.

Middenveld: Kroos (Casemiro)– Modric – Eriksen of Pogba



Ook het middenveld van Real toonde zich dit seizoen niet altijd van hun sterkste kant. Voornamelijk Kroos kreeg veel kritiek te slikken, maar de Duitser tekende desondanks toch een contractverlenging. Naast hem lijkt Zidane ook het vertrouwen te behouden in Luka Modric. Tegen sterkere tegenstanders mogen echter Casemiro of Marcos Llorente in de basis worden verwacht om het evenwicht in het elftal te behouden.

Want er moet nóg een absolute wereldster bijkomen op het middenveld. De namen van Paul Pogba en Christian Eriksen doen daarvoor al enige tijd de ronde, en heeft het er alle schijn van dat één van beide heren straks de overstap zal maken. Voor Isco lijkt zijn tijd in Madrid erop te zitten, al moet er dan wel nog een koper worden gevonden.

Aanval: Vinicius (Mbappé) – Jovic (Benzema) – Hazard (Bale,Asensio)



Hét paradepaardje van het nieuwe Real moet echter het aanvallende trio worden. Dat met als kroonjuweel, zeker voor ons Belgen, uiteraard Eden Hazard. Ook hij zal echter niet te veel op zijn lauweren moeten rusten, want naast bovenstaande namen lopen ook Lucas Vazquez en Brahim Diaz nog rond in Madrid. Met Jovic werd ook al een tweede topper aangetrokken voor het aanvallende compartiment, en het valt te bedenken dat het daar niet zal ophouden.

De geruchten omtrent een transfer van Kylian Mbappé blijven namelijk ook aanhouden. De Fransman zou zelfs al een transferverzoek hebben ingediend bij PSG. Als alternatief zou er ook naar Neymar en Salah worden gekeken, al lijken die transfers minder voor de hand liggend. Afwachten hoe het zal uitdraaien, maar het mag duidelijk zijn dat Real zich de komende seizoenen opnieuw zal profileren als de grootmacht die het altijd al is geweest. 

LEES OOK: Elf wereldgoals: Courtois speelt hoofdrol in Puskas Awards

Als je bovenstaande namen bekijkt, welk team zou dan het sterkst zijn?

Meest recent

'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

67
67
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

62
62
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

461
461
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

75
75
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

137
137
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

244
244
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

59
59
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

563
563
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

354
354
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

411
411
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

486
486
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

255
255
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1228
1228
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

357
357
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

373
373
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

141
141
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

318
318
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

189
189
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

82
82
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

87
87
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

847
847
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

164
164
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

525
525
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

124
124
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

580
580

Meer sportnieuws