België en Nederland op hetzelfde niveau? Dit is waarom Koeman ongelijk heeft

door
België en Nederland op hetzelfde niveau? Dit is waarom Koeman ongelijk heeft

Gisteren verloor Nederland de finale van de Nations League tegen Portugal met het kleinste verschil. Bij onze Noorderburen was de prestatie van Oranje iets wat heel wat hoop voor de toekomst opleverde, maar bondscoach Ronald Koeman kon het ook niet laten om een kleine steek richting de Rode Duivels te geven. In een interview zei hij immers dat Nederland niet minder is dan België. 


Een reden te meer voor ons om eens aan te duiden waarom België en Nederland (op dit moment) nog niet op hetzelfde niveau zitten. Als we het puur op transferwaarde zouden bekijken, dan doen de Rode Duivels het bijvoorbeeld al stukken beter dan de Nederlanders. Zo heeft België een totale marktwaarde van maar liefst 891 miljoen euro, terwijl Nederland het moet doen met 619 miljoen euro. Een verschil van meer dan 250 miljoen euro dus. 

Als men daarnaast beide (basis)opstellingen eens naast elkaar ligt, moet men vaststellen dat er heel wat posities zijn waarin de Rode Duivels heel wat beter materiaal hebben dan de Nederlanders. Spelers als Cilessen, Dumfries, De Roon, Babel of Bergwijn zouden in de Belgische basisopstelling nauwelijks een plaats hebben. Daar zouden ze moeten concurreren met Courtois, Meunier, Tielemans, Mertens en Thorgan Hazard. De keuze lijkt ons dan ook snel gemaakt. 

Ondanks dat de laatste twee confrontaties tussen beide ploegen op 1-1 eindigden (beiden oefenwedstrijden), lijkt men bij de Rode Duivels toch nog over heel wat meer kwaliteiten te beschikken als de Nederlanders. Om nog één waardemeter op te noemen, ook op de FIFA-ranking staat België 15 plaatsen hoger dan Nederland. Ondanks dat Ronald Koeman de Rode Duivels dus niet bij de 'grote ploegen van Europa' rekende, weten wij wel beter. 

LEES OOK: Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Er is nog steeds een niveauverschil tussen België en Nederland.

Meest recent

Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

8
8
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

47
47
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

60
60
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

339
339
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

45
45
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

107
107
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

27
27
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

325
325
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

258
258
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

156
156
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

150
150
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

129
129
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

96
96
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

413
413
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

85
85
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

342
342
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

136
136
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

837
837
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

444
444
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

129
129
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

561
561
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

721
721
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

1056
1056
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

175
175
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

120
120

Meer sportnieuws