België en Nederland op hetzelfde niveau? Dit is waarom Koeman ongelijk heeft

1762 stemmen
België en Nederland op hetzelfde niveau? Dit is waarom Koeman ongelijk heeft

Gisteren verloor Nederland de finale van de Nations League tegen Portugal met het kleinste verschil. Bij onze Noorderburen was de prestatie van Oranje iets wat heel wat hoop voor de toekomst opleverde, maar bondscoach Ronald Koeman kon het ook niet laten om een kleine steek richting de Rode Duivels te geven. In een interview zei hij immers dat Nederland niet minder is dan België. 


Een reden te meer voor ons om eens aan te duiden waarom België en Nederland (op dit moment) nog niet op hetzelfde niveau zitten. Als we het puur op transferwaarde zouden bekijken, dan doen de Rode Duivels het bijvoorbeeld al stukken beter dan de Nederlanders. Zo heeft België een totale marktwaarde van maar liefst 891 miljoen euro, terwijl Nederland het moet doen met 619 miljoen euro. Een verschil van meer dan 250 miljoen euro dus. 

Als men daarnaast beide (basis)opstellingen eens naast elkaar ligt, moet men vaststellen dat er heel wat posities zijn waarin de Rode Duivels heel wat beter materiaal hebben dan de Nederlanders. Spelers als Cilessen, Dumfries, De Roon, Babel of Bergwijn zouden in de Belgische basisopstelling nauwelijks een plaats hebben. Daar zouden ze moeten concurreren met Courtois, Meunier, Tielemans, Mertens en Thorgan Hazard. De keuze lijkt ons dan ook snel gemaakt. 

Ondanks dat de laatste twee confrontaties tussen beide ploegen op 1-1 eindigden (beiden oefenwedstrijden), lijkt men bij de Rode Duivels toch nog over heel wat meer kwaliteiten te beschikken als de Nederlanders. Om nog één waardemeter op te noemen, ook op de FIFA-ranking staat België 15 plaatsen hoger dan Nederland. Ondanks dat Ronald Koeman de Rode Duivels dus niet bij de 'grote ploegen van Europa' rekende, weten wij wel beter. 

LEES OOK: Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

Er is nog steeds een niveauverschil tussen België en Nederland.

Meest recent

Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

4
4
Conceição verklapt: "Kreeg die Belgische aanbieding"

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

27
27
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

13
13
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

90
90
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

54
54
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

112
112
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

19
19
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

192
192
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

143
143
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

716
716
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

930
930
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

327
327
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

177
177
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

253
253
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

189
189
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

56
56
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

150
150
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

81
81
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

175
175
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

102
102
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

40
40
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

74
74
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

118
118
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

85
85
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

168
168

Meer sportnieuws