België en Nederland op hetzelfde niveau? Dit is waarom Koeman ongelijk heeft

1762 stemmen
België en Nederland op hetzelfde niveau? Dit is waarom Koeman ongelijk heeft

Gisteren verloor Nederland de finale van de Nations League tegen Portugal met het kleinste verschil. Bij onze Noorderburen was de prestatie van Oranje iets wat heel wat hoop voor de toekomst opleverde, maar bondscoach Ronald Koeman kon het ook niet laten om een kleine steek richting de Rode Duivels te geven. In een interview zei hij immers dat Nederland niet minder is dan België. 


Een reden te meer voor ons om eens aan te duiden waarom België en Nederland (op dit moment) nog niet op hetzelfde niveau zitten. Als we het puur op transferwaarde zouden bekijken, dan doen de Rode Duivels het bijvoorbeeld al stukken beter dan de Nederlanders. Zo heeft België een totale marktwaarde van maar liefst 891 miljoen euro, terwijl Nederland het moet doen met 619 miljoen euro. Een verschil van meer dan 250 miljoen euro dus. 

Als men daarnaast beide (basis)opstellingen eens naast elkaar ligt, moet men vaststellen dat er heel wat posities zijn waarin de Rode Duivels heel wat beter materiaal hebben dan de Nederlanders. Spelers als Cilessen, Dumfries, De Roon, Babel of Bergwijn zouden in de Belgische basisopstelling nauwelijks een plaats hebben. Daar zouden ze moeten concurreren met Courtois, Meunier, Tielemans, Mertens en Thorgan Hazard. De keuze lijkt ons dan ook snel gemaakt. 

Ondanks dat de laatste twee confrontaties tussen beide ploegen op 1-1 eindigden (beiden oefenwedstrijden), lijkt men bij de Rode Duivels toch nog over heel wat meer kwaliteiten te beschikken als de Nederlanders. Om nog één waardemeter op te noemen, ook op de FIFA-ranking staat België 15 plaatsen hoger dan Nederland. Ondanks dat Ronald Koeman de Rode Duivels dus niet bij de 'grote ploegen van Europa' rekende, weten wij wel beter. 

LEES OOK: Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Er is nog steeds een niveauverschil tussen België en Nederland.

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

94
94
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

55
55
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

27
27
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

135
135
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

26
26
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

36
36
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

176
176
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

538
538
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

167
167
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

70
70
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

432
432
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

74
74
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

205
205
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

533
533
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

504
504
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

479
479
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

355
355
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

193
193
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

590
590
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

267
267
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1037
1037
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

327
327
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

670
670
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

477
477
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

153
153

Meer sportnieuws