België en Nederland op hetzelfde niveau? Dit is waarom Koeman ongelijk heeft

door
België en Nederland op hetzelfde niveau? Dit is waarom Koeman ongelijk heeft

Gisteren verloor Nederland de finale van de Nations League tegen Portugal met het kleinste verschil. Bij onze Noorderburen was de prestatie van Oranje iets wat heel wat hoop voor de toekomst opleverde, maar bondscoach Ronald Koeman kon het ook niet laten om een kleine steek richting de Rode Duivels te geven. In een interview zei hij immers dat Nederland niet minder is dan België. 


Een reden te meer voor ons om eens aan te duiden waarom België en Nederland (op dit moment) nog niet op hetzelfde niveau zitten. Als we het puur op transferwaarde zouden bekijken, dan doen de Rode Duivels het bijvoorbeeld al stukken beter dan de Nederlanders. Zo heeft België een totale marktwaarde van maar liefst 891 miljoen euro, terwijl Nederland het moet doen met 619 miljoen euro. Een verschil van meer dan 250 miljoen euro dus. 

Als men daarnaast beide (basis)opstellingen eens naast elkaar ligt, moet men vaststellen dat er heel wat posities zijn waarin de Rode Duivels heel wat beter materiaal hebben dan de Nederlanders. Spelers als Cilessen, Dumfries, De Roon, Babel of Bergwijn zouden in de Belgische basisopstelling nauwelijks een plaats hebben. Daar zouden ze moeten concurreren met Courtois, Meunier, Tielemans, Mertens en Thorgan Hazard. De keuze lijkt ons dan ook snel gemaakt. 

Ondanks dat de laatste twee confrontaties tussen beide ploegen op 1-1 eindigden (beiden oefenwedstrijden), lijkt men bij de Rode Duivels toch nog over heel wat meer kwaliteiten te beschikken als de Nederlanders. Om nog één waardemeter op te noemen, ook op de FIFA-ranking staat België 15 plaatsen hoger dan Nederland. Ondanks dat Ronald Koeman de Rode Duivels dus niet bij de 'grote ploegen van Europa' rekende, weten wij wel beter. 

LEES OOK: Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Er is nog steeds een niveauverschil tussen België en Nederland.

Meest recent

Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

16
16
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

24
24
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

145
145
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

35
35
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

142
142
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

198
198
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

108
108
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

182
182
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

486
486
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

177
177
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

25
25
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

441
441
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

178
178
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

414
414
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

35
35
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

61
61
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

263
263
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

275
275
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

81
81
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

283
283
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

275
275
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

125
125
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

586
586
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

391
391
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

466
466

Meer sportnieuws