Frankrijk gaat met de billen bloot in Turkije, Italië en Duitsland winnen vlot

760 stemmen
Frankrijk gaat met de billen bloot in Turkije, Italië en Duitsland winnen vlot

Wereldkampioen Frankrijk heeft een pijnlijke nederlaag geleden in zijn derde kwalificatiematch voor het EK. Het liet zich verrassen door Turkije en verloor na een bijzonder zwakke prestatie met 2-0. Duitsland en Italië boekten dan weer makkelijke zeges, terwijl Schotland in de poule van de Rode Duivels ook nog eens kon winnen.


De Fransen kwamen in Konya bijna onherkenbaar voor de dag. Sterspeler Kylian Mbappé gaf niet thuis en op het middenveld werd de geblesseerde Kanté node gemist. Na een halfuur wist Ayhan op een vrijschop Lloris te verschalken met een kopbal en tien minuten later verdubbelde Roma-aanvaller Ünder de score. Van die opdoffer zouden Les Bleus niet meer herstellen. Turkije behoudt zo het maximum van de punten en gaat in zijn groep Frankrijk met drie punten meer vooraf.

Duitsland haalde het vlotjes in Wit-Rusland met 0-2 dankzij goals van Sané en Reus, terwijl Italië Griekenland in tien dolle minuten afmaakte. Goals van Barella, Insigne en Bonucci zorgden voor een 0-3-zege. In de groep van België pakte Schotland tenslotte een nipte driepunter tegen Cyprus. Robertson had hen rond het uur op voorsprong gemaakt, maar drie minuten voor tijd maakte Kousoulos verrassend gelijk. Burke bezorgde de Schotten in de 89ste minuut echter alsnog een zege. Met zes punten nestelt Schotland zich zo naast Rusland op de tweede plaats in de groep.

LEES OOK: Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Zal Frankrijk nog in de problemen komen?

Meest recent

Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

102
102
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

70
70
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

11
11
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

41
41
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

105
105
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

38
38
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

55
55
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

46
46
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

60
60
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

75
75
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

112
112
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

340
340
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

88
88
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

199
199
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

153
153
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

85
85
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

502
502
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

429
429
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

135
135
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

428
428
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

309
309
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

292
292
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

553
553
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

212
212

Meer sportnieuws