Kopjes bij Kazakken: Rode Duivels kunnen enkel van zichzelf verliezen

449 stemmen
Kopjes bij Kazakken: Rode Duivels kunnen enkel van zichzelf verliezen

De weg naar het EK 2020 lijkt er voor de Rode Duivels eentje zonder al te veel hindernissen te zullen worden. Bij de loting kwam er namelijk een zwakke poule met Rusland, Cyprus, Kazachstan, Schotland en San Marino uit de bus. Tegen die eerste twee werd alvast makkelijk gewonnen, met Kazachstan staat nu het nummer 116 van de FIFA ranking op het programma. In principe geen probleem dus voor de lijstaanvoerder, zou je dan denken. Tenzij ze daar zelf voor zorgen.


Over de tegenstander zelf kunnen we heel kort zijn. Er spelen slechts twee spelers buiten de landsgrenzen: middenvelders Alexander Merkel en Baktiyor Zaynutdinov komen uit voor respectievelijk het Nederlandse Heracles Almelo en Russische FK Rostov. Die laatste is echter geblesseerd, wat het niveauverschil nog astronomischer maakt.

TRANSFERZORGEN OP VAKANTIE
Een hapklare brok, maar iets zegt ons echter dat niet alle Rode Duivels met evenveel overgave naar het Koning Boudewijnstadion afgezakt zijn voor het interlandweekend. Na een lang en slopend seizoen genoten veel spelers tot begin deze week immers van een korte maar deugddoende vakantie, eentje die de Belgische sterren met gering plezier zullen onderbroken hebben voor de weinig glorieuze kwalificatiematchen. Binnen enkele weken starten veel clubs op de koop toe alweer met de voorbereidingen op het nieuwe seizoen.

Voor een aantal spilfiguren is het bovendien nog niet duidelijk waar ze de trainingen precies zullen hervatten. Eden Hazard mag dan wel van Real Madrid zijn, na weken van speculatie is er nog steeds geen doorbraak in het transferdossier van Romelu Lukaku. Thomas Meunier lijkt dan weer te zullen vertrekken bij PSG, Toby Alderweireld doet zijn contract in Tottenham vermoedelijk dan toch niet uit. Tot slot wacht Youri Tielemans nog af wie hem definitief uit zijn lijden in Monaco komt verlossen.

SAFETY FIRST
Ook op de bank verkeren een heleboel spelers nog in onzekerheid over hun toekomst. Vooreerst zijn er de gevallen van Simon Mignolet en Divock Origi op weinig speelminuten bij Liverpool kunnen rekenen. Thomas Vermaelen vertrekt zeker bij Barcelona, Michy Batshuayi weet niet waar zijn toekomst ligt. Nacer Chadli en Christian Benteke kunnen eveneens vertrekken na een tegenvallend seizoen, terwijl Leandro Trossard en Hans Vanaken dan weer druk het buitenlandse water aan het aftasten zijn.

Positief is wel dat zowat iedereen fit aan het tweeluik lijkt te kunnen beginnen. Toch is het nog maar de vraag in welke mate er risico’s genomen zullen worden met spelers die voor een belangrijk moment in hun carrière staan. Niemand wil zich namelijk een mooie transfer door de neus geboord zien worden door een blessure in een interland tegen Kazachstan of Schotland. Ook in Manchester City kijken ze trouwens ongetwijfeld met argusogen toe op de werklast van Kevin De Bruyne, nog maar pas terug klaar voor de dienst.

De speler voor wie het bovenstaande argument nog het meeste opgaat is echter net de man die het Etihad Stadium zopas achter zich liet. Niet dat wij geloven dat Marc Coucke ook maar enige druk zal uitvoeren op Roberto Martinez om Vincent Kompany niet op te stellen, verre van. Maar wat een drama zou het zijn indien de redder van Anderlecht zijn ambitieuze missie moet aanvangen met een zoveelste revalidatie. Het klinkt dan wel ietwat verkeerd, maar enige voorzichtigheid is misschien toch maar best geboden.

KOPJES BIJ KAZAKKEN(?)
En ook rond de bondscoach heerste de voorbije weken wat commotie. In het tot hiertoe vlekkeloze huwelijk tussen Martinez en de Rode Duivels ontstaat hoe langer hoe meer onduidelijkheid over de toekomst van de Spanjaard. In het verleden werd de ex-manager van Everton al eens gelinkt aan een terugkeer naar de Premier League, en ook bij Real Madrid stond hij vorige zomer op de shortlist. Nooit klonk de lokroep echter luider dan toen de naam van de Catalaan vorige week in Barcelona gesuggereerd werd. Die geruchten zijn inmiddels al gaan liggen, maar ongetwijfeld is Martinez ook al bezig met zijn leven na de Duivels.

Daarnaast deed Axel Witsel tot de laatste speeldag mee voor de Duitse titel, verzekerde Timothy Castagne in Italië op het nippertje een onverhoopt Champions League-ticket en werden vijf Rode Duivels meegesleept in het circus rond een Europese finale. Tel daarbij de bescheiden tegenstand en het valt te begrijpen dat niet alle kopjes met de volle honderd procent bij Kazachstan zitten.

WEG NAAR WEMBLEY
Het verhaal van David en Goliath is niettemin welbekend, zeker wanneer die laatste niet helemaal bij de les is. Toch maar even bij de pinken blijven dus voor het bezoek van de Kazakken aan de Heizel. Een ruime zege nu, kan een pak kopzorgen besparen voor de terugwedstrijd in het najaar. Het pad naar het EK mag wat ons betreft namelijk gerust zonder hobbels verdergezet worden. Liefst zelfs helemaal tot aan de finale in Wembley.

LEES OOK: Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

Dergelijke kwalificatieduels zouden veel eerder in het seizoen moeten plaatsvinden ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

71
71
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

21
21
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

588
588
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

31
31
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

416
416
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

78
78
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

455
455
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

331
331
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

235
235
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

211
211
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

43
43
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

157
157
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

329
329
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

592
592
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

437
437
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

402
402
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

187
187
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

116
116
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

123
123
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

640
640
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

143
143
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

144
144
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

97
97
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

93
93
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

135
135
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

194
194

Meer sportnieuws