Kopjes bij Kazakken: Rode Duivels kunnen enkel van zichzelf verliezen

449 stemmen
Kopjes bij Kazakken: Rode Duivels kunnen enkel van zichzelf verliezen

De weg naar het EK 2020 lijkt er voor de Rode Duivels eentje zonder al te veel hindernissen te zullen worden. Bij de loting kwam er namelijk een zwakke poule met Rusland, Cyprus, Kazachstan, Schotland en San Marino uit de bus. Tegen die eerste twee werd alvast makkelijk gewonnen, met Kazachstan staat nu het nummer 116 van de FIFA ranking op het programma. In principe geen probleem dus voor de lijstaanvoerder, zou je dan denken. Tenzij ze daar zelf voor zorgen.


Over de tegenstander zelf kunnen we heel kort zijn. Er spelen slechts twee spelers buiten de landsgrenzen: middenvelders Alexander Merkel en Baktiyor Zaynutdinov komen uit voor respectievelijk het Nederlandse Heracles Almelo en Russische FK Rostov. Die laatste is echter geblesseerd, wat het niveauverschil nog astronomischer maakt.

TRANSFERZORGEN OP VAKANTIE
Een hapklare brok, maar iets zegt ons echter dat niet alle Rode Duivels met evenveel overgave naar het Koning Boudewijnstadion afgezakt zijn voor het interlandweekend. Na een lang en slopend seizoen genoten veel spelers tot begin deze week immers van een korte maar deugddoende vakantie, eentje die de Belgische sterren met gering plezier zullen onderbroken hebben voor de weinig glorieuze kwalificatiematchen. Binnen enkele weken starten veel clubs op de koop toe alweer met de voorbereidingen op het nieuwe seizoen.

Voor een aantal spilfiguren is het bovendien nog niet duidelijk waar ze de trainingen precies zullen hervatten. Eden Hazard mag dan wel van Real Madrid zijn, na weken van speculatie is er nog steeds geen doorbraak in het transferdossier van Romelu Lukaku. Thomas Meunier lijkt dan weer te zullen vertrekken bij PSG, Toby Alderweireld doet zijn contract in Tottenham vermoedelijk dan toch niet uit. Tot slot wacht Youri Tielemans nog af wie hem definitief uit zijn lijden in Monaco komt verlossen.

SAFETY FIRST
Ook op de bank verkeren een heleboel spelers nog in onzekerheid over hun toekomst. Vooreerst zijn er de gevallen van Simon Mignolet en Divock Origi op weinig speelminuten bij Liverpool kunnen rekenen. Thomas Vermaelen vertrekt zeker bij Barcelona, Michy Batshuayi weet niet waar zijn toekomst ligt. Nacer Chadli en Christian Benteke kunnen eveneens vertrekken na een tegenvallend seizoen, terwijl Leandro Trossard en Hans Vanaken dan weer druk het buitenlandse water aan het aftasten zijn.

Positief is wel dat zowat iedereen fit aan het tweeluik lijkt te kunnen beginnen. Toch is het nog maar de vraag in welke mate er risico’s genomen zullen worden met spelers die voor een belangrijk moment in hun carrière staan. Niemand wil zich namelijk een mooie transfer door de neus geboord zien worden door een blessure in een interland tegen Kazachstan of Schotland. Ook in Manchester City kijken ze trouwens ongetwijfeld met argusogen toe op de werklast van Kevin De Bruyne, nog maar pas terug klaar voor de dienst.

De speler voor wie het bovenstaande argument nog het meeste opgaat is echter net de man die het Etihad Stadium zopas achter zich liet. Niet dat wij geloven dat Marc Coucke ook maar enige druk zal uitvoeren op Roberto Martinez om Vincent Kompany niet op te stellen, verre van. Maar wat een drama zou het zijn indien de redder van Anderlecht zijn ambitieuze missie moet aanvangen met een zoveelste revalidatie. Het klinkt dan wel ietwat verkeerd, maar enige voorzichtigheid is misschien toch maar best geboden.

KOPJES BIJ KAZAKKEN(?)
En ook rond de bondscoach heerste de voorbije weken wat commotie. In het tot hiertoe vlekkeloze huwelijk tussen Martinez en de Rode Duivels ontstaat hoe langer hoe meer onduidelijkheid over de toekomst van de Spanjaard. In het verleden werd de ex-manager van Everton al eens gelinkt aan een terugkeer naar de Premier League, en ook bij Real Madrid stond hij vorige zomer op de shortlist. Nooit klonk de lokroep echter luider dan toen de naam van de Catalaan vorige week in Barcelona gesuggereerd werd. Die geruchten zijn inmiddels al gaan liggen, maar ongetwijfeld is Martinez ook al bezig met zijn leven na de Duivels.

Daarnaast deed Axel Witsel tot de laatste speeldag mee voor de Duitse titel, verzekerde Timothy Castagne in Italië op het nippertje een onverhoopt Champions League-ticket en werden vijf Rode Duivels meegesleept in het circus rond een Europese finale. Tel daarbij de bescheiden tegenstand en het valt te begrijpen dat niet alle kopjes met de volle honderd procent bij Kazachstan zitten.

WEG NAAR WEMBLEY
Het verhaal van David en Goliath is niettemin welbekend, zeker wanneer die laatste niet helemaal bij de les is. Toch maar even bij de pinken blijven dus voor het bezoek van de Kazakken aan de Heizel. Een ruime zege nu, kan een pak kopzorgen besparen voor de terugwedstrijd in het najaar. Het pad naar het EK mag wat ons betreft namelijk gerust zonder hobbels verdergezet worden. Liefst zelfs helemaal tot aan de finale in Wembley.

LEES OOK: 'Toptransfer Diego Moreira: hinderpaal van 10 miljoen'

Dergelijke kwalificatieduels zouden veel eerder in het seizoen moeten plaatsvinden ...

Meest recent

Individuele prijzen WK 2026: géén Gouden Bal voor Messi

Het wereldkampioenschap 2026 zit er sinds zondagavond op. Na een ware marathon van liefst 104 ...

10
10
WK-finale ontspoort na affluiten: Paredes compléét over de rooie

Spanje heeft zich zondagavond voor de tweede keer tot wereldkampioen gekroond. In eenzijdige finale ...

111
111
Spanje sloopt Argentijnse muur en grijpt wereldtitel

Na een zenuwslopende WK-finale heeft Spanje zich tot wereldkampioen gekroond. De ploeg van Luis de ...

73
73
Sporza genadeloos neergesabeld na gênant WK-momentje

Voor miljoenen voetbalfans is dit hét sportmoment van de voorbije vier jaar. Maar nog voor de ...

607
607
Fred Vanderbiest verrast en ziet dé sleutel tot nieuw succes

Na een historisch seizoen liggen de verwachtingen opnieuw bijzonder hoog bij KV Mechelen. Tegelijk ...

120
120
Fans gaan los op 'WK-schaamteshow': "Hele afkickkliniek?"

Niet alleen het voetbal maakt de tongen los tijdens de WK finale. De rustshow in typisch Amerikaanse ...

243
243
Donald Trump slaat iedereen met verstomming bij WK-finale

Daar is hij dan. Donald Trump verschijnt tijdens de WK finale voor het eerst in het stadion tijdens ...

243
243
Peter Vandenbempt beleeft ware nachtmerrie op WK

Al een dikke maand lang vliegt Peter Vandenbempt van het ene WK-stadion naar het andere. Vanavond ...

199
199
WK finale ontploft (nog) niet: Spanje zoekt opening

De spanning is om te snijden in de grootste voetbalwedstrijd van het jaar. Spanje en Argentinië ...

19
19
Bart De Wever weet nu al wie wereldkampioen wordt

Na weken vol verrassingen, sensationele uitslagen en een pak rake voorspellingen is het moment van ...

189
189
Beale geeft transferplannen van Zulte Waregem prijs

Voorlopig was het in de Jupiler Pro League nog relatief rustig inzake transfers. Onder meer bij ...

235
235
Kompany geweigerd: "Ik zat toen in een moeilijke fase"

Vincent Kompany is bezig aan een fantastische trainerscarrière. De huidige coach van Bayern ...

110
110
Fan bespuwd en woede-uitbarsting: Anderlecht biedt toch 4M

Anderlecht legt ruim vier miljoen euro op tafel voor een nieuwe flankaanvaller. Opvallend, want twee ...

562
562
Nog transfers bij Cercle Brugge? Friis verklaart

Cercle Brugge is volop bezig aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Trainer Lars Friis hoopt ...

143
143
Spanje - Argentinië: dit zijn de 22 basisspelers

Vanavond weten we wie wereldkampioen wordt. Om 21u nemen Spanje en Argentinië het tegen elkaar ...

90
90
'Hugo Cuypers versiert bijzonder verrassende transfer'

Chicago Fire maakte onlangs de komst van Robert Lewandowski bekend. De Poolse aanvaller was zo ...

149
149
'Bliksemvertrek Tresoldi: één man heeft sleutels in handen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi nog minstens een jaartje behouden. Maar dat zal niet gemakkelijk ...

374
374
'Nieuw bestuur aan zet: twee grote vertrekkers bij Antwerp'

Antwerp FC beleefde een kalme transferperiode tot dusver. Dat had natuurlijk alles te maken met het ...

741
741
'Westerlo wil uitpakken: gesprekken voor eenmalige Duivel'

KVC Westerlo beleefde tot dusver een bijzonder lucratieve mercato. Maar om al die vertrekkers op te ...

98
98
'Club Brugge bibbert: steenrijke ploeg lonkt naar Seys'

Joaquin Seys maakt handig gebruik van zijn verlofperiode na een lang en slopend seizoen. Zo liet hij ...

755
755
'Toptransfer Diego Moreira: hinderpaal van 10 miljoen'

Youri Tielemans trok naar Manchester United, Thomas Meunier koos Sunderland en Leandro Trossard ...

125
125
KV Mechelen ruikt miljoenen; Ndongala terug naar België

De start van het nieuwe seizoen op de Belgische velden nadert met rasse schreden. De ploegen uit de ...

218
218
Club scherpt de messen: vijf inkomende deals op agenda

Club Brugge haalde tijdens de huidige transferperiode al een drietal versterkingen in huis. Maar ...

965
965
Hommeles bij Fransen: "Zo'n gedrag zag ik nog nooit"

Frankrijk heeft het WK 2026 met lege handen moeten verlaten. In de troostfinale om de bronzen ...

205
205
Vandenbempt bekent kleur: lichte favoriet in WK-finale

Zondagavond betwisten Argentinië en Spanje de finale van het WK 2026. Peter Vandenbempt zal in ...

144
144

Meer sportnieuws