Kopjes bij Kazakken: Rode Duivels kunnen enkel van zichzelf verliezen

449
Kopjes bij Kazakken: Rode Duivels kunnen enkel van zichzelf verliezen

De weg naar het EK 2020 lijkt er voor de Rode Duivels eentje zonder al te veel hindernissen te zullen worden. Bij de loting kwam er namelijk een zwakke poule met Rusland, Cyprus, Kazachstan, Schotland en San Marino uit de bus. Tegen die eerste twee werd alvast makkelijk gewonnen, met Kazachstan staat nu het nummer 116 van de FIFA ranking op het programma. In principe geen probleem dus voor de lijstaanvoerder, zou je dan denken. Tenzij ze daar zelf voor zorgen.


Over de tegenstander zelf kunnen we heel kort zijn. Er spelen slechts twee spelers buiten de landsgrenzen: middenvelders Alexander Merkel en Baktiyor Zaynutdinov komen uit voor respectievelijk het Nederlandse Heracles Almelo en Russische FK Rostov. Die laatste is echter geblesseerd, wat het niveauverschil nog astronomischer maakt.

TRANSFERZORGEN OP VAKANTIE
Een hapklare brok, maar iets zegt ons echter dat niet alle Rode Duivels met evenveel overgave naar het Koning Boudewijnstadion afgezakt zijn voor het interlandweekend. Na een lang en slopend seizoen genoten veel spelers tot begin deze week immers van een korte maar deugddoende vakantie, eentje die de Belgische sterren met gering plezier zullen onderbroken hebben voor de weinig glorieuze kwalificatiematchen. Binnen enkele weken starten veel clubs op de koop toe alweer met de voorbereidingen op het nieuwe seizoen.

Voor een aantal spilfiguren is het bovendien nog niet duidelijk waar ze de trainingen precies zullen hervatten. Eden Hazard mag dan wel van Real Madrid zijn, na weken van speculatie is er nog steeds geen doorbraak in het transferdossier van Romelu Lukaku. Thomas Meunier lijkt dan weer te zullen vertrekken bij PSG, Toby Alderweireld doet zijn contract in Tottenham vermoedelijk dan toch niet uit. Tot slot wacht Youri Tielemans nog af wie hem definitief uit zijn lijden in Monaco komt verlossen.

SAFETY FIRST
Ook op de bank verkeren een heleboel spelers nog in onzekerheid over hun toekomst. Vooreerst zijn er de gevallen van Simon Mignolet en Divock Origi op weinig speelminuten bij Liverpool kunnen rekenen. Thomas Vermaelen vertrekt zeker bij Barcelona, Michy Batshuayi weet niet waar zijn toekomst ligt. Nacer Chadli en Christian Benteke kunnen eveneens vertrekken na een tegenvallend seizoen, terwijl Leandro Trossard en Hans Vanaken dan weer druk het buitenlandse water aan het aftasten zijn.

Positief is wel dat zowat iedereen fit aan het tweeluik lijkt te kunnen beginnen. Toch is het nog maar de vraag in welke mate er risico’s genomen zullen worden met spelers die voor een belangrijk moment in hun carrière staan. Niemand wil zich namelijk een mooie transfer door de neus geboord zien worden door een blessure in een interland tegen Kazachstan of Schotland. Ook in Manchester City kijken ze trouwens ongetwijfeld met argusogen toe op de werklast van Kevin De Bruyne, nog maar pas terug klaar voor de dienst.

De speler voor wie het bovenstaande argument nog het meeste opgaat is echter net de man die het Etihad Stadium zopas achter zich liet. Niet dat wij geloven dat Marc Coucke ook maar enige druk zal uitvoeren op Roberto Martinez om Vincent Kompany niet op te stellen, verre van. Maar wat een drama zou het zijn indien de redder van Anderlecht zijn ambitieuze missie moet aanvangen met een zoveelste revalidatie. Het klinkt dan wel ietwat verkeerd, maar enige voorzichtigheid is misschien toch maar best geboden.

KOPJES BIJ KAZAKKEN(?)
En ook rond de bondscoach heerste de voorbije weken wat commotie. In het tot hiertoe vlekkeloze huwelijk tussen Martinez en de Rode Duivels ontstaat hoe langer hoe meer onduidelijkheid over de toekomst van de Spanjaard. In het verleden werd de ex-manager van Everton al eens gelinkt aan een terugkeer naar de Premier League, en ook bij Real Madrid stond hij vorige zomer op de shortlist. Nooit klonk de lokroep echter luider dan toen de naam van de Catalaan vorige week in Barcelona gesuggereerd werd. Die geruchten zijn inmiddels al gaan liggen, maar ongetwijfeld is Martinez ook al bezig met zijn leven na de Duivels.

Daarnaast deed Axel Witsel tot de laatste speeldag mee voor de Duitse titel, verzekerde Timothy Castagne in Italië op het nippertje een onverhoopt Champions League-ticket en werden vijf Rode Duivels meegesleept in het circus rond een Europese finale. Tel daarbij de bescheiden tegenstand en het valt te begrijpen dat niet alle kopjes met de volle honderd procent bij Kazachstan zitten.

WEG NAAR WEMBLEY
Het verhaal van David en Goliath is niettemin welbekend, zeker wanneer die laatste niet helemaal bij de les is. Toch maar even bij de pinken blijven dus voor het bezoek van de Kazakken aan de Heizel. Een ruime zege nu, kan een pak kopzorgen besparen voor de terugwedstrijd in het najaar. Het pad naar het EK mag wat ons betreft namelijk gerust zonder hobbels verdergezet worden. Liefst zelfs helemaal tot aan de finale in Wembley.

LEES OOK: Thibaut Courtois stuurt zinderende boodschap de wereld in

Dergelijke kwalificatieduels zouden veel eerder in het seizoen moeten plaatsvinden ...

Meest recent

"Ici c'est Paris": Godts heeft droomtransfer beet

De laatste twee weken was de toekomst van Mika Godts een hot item, nadat hij in Porto gespot werd in ...

11
11
Arne Engels rondt fraaie recordtransfer af

Na de aanstelling van Rudi Garcia verdween hij uit beeld bij de Rode Duivels, maar Arne Engels kan ...

11
11
Horrordebuut voor nieuwe Lierse T1: Virton viert feest

Het debuut van Arno Van den Abbeel als coach van Lierse draaide uit op een stevige sof. De ...

26
26
Club-fans ergeren zich ondanks voorsprong aan één man

Club Brugge nam vorige week een uitstekende competitiestart met een ruime zege tegen KV Kortrijk. ...

67
67
Antwerp neemt blitzstart: Compper ziet nog werkpunt

Weinigen hadden het verwacht voor de start van het seizoen, maar Antwerp pronkt na twee speeldagen ...

67
67
'Straffe job Pocognoli: meer details bekend'

Belgische trainers lijken alsmaar meer 'hot' te worden over het Kanaal. Nadat Philippe Clement in de ...

24
24
Antwerp verbaast en plukt pion weg bij Beerschot

Antwerp kende een zeer moeilijke zomer, maar is het seizoen wel uitstekend begonnen. De Great Old ...

150
150
Ongewijzigd Club tegen OHL, sterkhouder terug bij Genk

Zaterdag gaat de tweede speeldag in de Jupiler Pro League verder en met Club Brugge en KRC Genk ...

27
27
Vernieuwd Antwerp legt ook tweede promovendus over de knie

Een sterk vernieuwd Antwerp heeft voorlopig de perfecte start te pakken. The Great Old koos zijn ...

88
88
‘Club Brugge dumpt Adedeji: pijnlijke waarheid komt boven’

Club Brugge haakt definitief af voor Noah Adedeji-Sternberg. Opvallend, want blauw-zwart had al een ...

562
562
'Anderlecht legt bod neer voor smaakmaker uit Duitsland'

RSC Anderlecht duwt heel hard door om zo snel mogelijk aanvallende versterking voor te stellen. ...

399
399
Amy Sonck doet vader Wesley zweten: bloedheet spektakel

Wie dacht dat Wesley Sonck als vader van Amy wel wat gewoon was, kreeg op Instagram een verrassende ...

108
108
Hubert en Schoofs scherp na zwakke prestatie Union SG

Union SG is niet heel overtuigend aan het seizoen begonnen. De Brusselaars speelden vandaag een zeer ...

81
81
Zulte Waregem bekocht? "Ik weet niet waarom"

Zulte Waregem pakt een oververdiend punt tegen een ronduit zwak Union SG. Essevee mocht zich ook ...

222
222
Sibierski krijgt duidelijkheid : extra aanwinst voor Anderlecht

RSC Anderlecht kan dit seizoen bekoren. Velen spreken vooral over de drive en dergelijke, toch is ...

514
514
Spektakel in CPL: Patro met remontada, statement Mazzu

Spektakel troef deze namiddag in de Challenger Pro League. Patro Eisden Maasmechelen leek lange tijd ...

86
86
Essevee vat vol frustratie na knappe prestatie tegen Union

Een paar dagen na een Europese deceptie, volgde een nieuwe ontgoocheling voor Union. De manschappen ...

200
200
Beerschot: nieuwe aanvaller én nieuw contract

Beerschot heeft nog een nieuwe aanvaller aan de kern toegevoegd. Daarnaast wisten ze een jonge ...

62
62
Verschaeren verklaart transfer: "Hadden goede band bij RSCA"

Yari Verschaeren tekende voor drie jaar bij Sampdoria. Een grote club die is afgegleden, maar terug ...

214
214
Standard en Henry woedend na bizar 'transferspelletje'

Wat is er precies gebeurd met Thomas Henry? De 32-jarige Franse aanvaller van Standard leek deze ...

100
100
Boskamp ziet zorgelijke situatie bij Belgische topclub

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal nog op de voet. 'Bossie' doet dit als analist bij Het ...

227
227
“Burgess? Ik ben niet meteen de grootste fan"

Union SG heeft het achteraan knap lastig sinds Christian Burgess vertrok. De nul houden is plots een ...

73
73
'Lommel SK stunt met transfer bij Ajax'

Lommel SK opende het seizoen met een gelijkspel tegen STVV en dat was dus een zeer goed begin. De ...

81
81
Jonckheere telt af: "De man die we zochten"

KV Kortrijk speelde vorige week verdienstelijk, maar verloor kansloos van Club Brugge. De Kerels ...

235
235
Boskamp over ‘megatransfer': "Natte droom van elke RSCA-fan"

Romelu Lukaku is officieel een speler van Fenerbahçe. Johan Boskamp hoopt dat de 33-jarige ...

416
416

Meer sportnieuws