Kopjes bij Kazakken: Rode Duivels kunnen enkel van zichzelf verliezen

door
Kopjes bij Kazakken: Rode Duivels kunnen enkel van zichzelf verliezen

De weg naar het EK 2020 lijkt er voor de Rode Duivels eentje zonder al te veel hindernissen te zullen worden. Bij de loting kwam er namelijk een zwakke poule met Rusland, Cyprus, Kazachstan, Schotland en San Marino uit de bus. Tegen die eerste twee werd alvast makkelijk gewonnen, met Kazachstan staat nu het nummer 116 van de FIFA ranking op het programma. In principe geen probleem dus voor de lijstaanvoerder, zou je dan denken. Tenzij ze daar zelf voor zorgen.


Over de tegenstander zelf kunnen we heel kort zijn. Er spelen slechts twee spelers buiten de landsgrenzen: middenvelders Alexander Merkel en Baktiyor Zaynutdinov komen uit voor respectievelijk het Nederlandse Heracles Almelo en Russische FK Rostov. Die laatste is echter geblesseerd, wat het niveauverschil nog astronomischer maakt.

TRANSFERZORGEN OP VAKANTIE
Een hapklare brok, maar iets zegt ons echter dat niet alle Rode Duivels met evenveel overgave naar het Koning Boudewijnstadion afgezakt zijn voor het interlandweekend. Na een lang en slopend seizoen genoten veel spelers tot begin deze week immers van een korte maar deugddoende vakantie, eentje die de Belgische sterren met gering plezier zullen onderbroken hebben voor de weinig glorieuze kwalificatiematchen. Binnen enkele weken starten veel clubs op de koop toe alweer met de voorbereidingen op het nieuwe seizoen.

Voor een aantal spilfiguren is het bovendien nog niet duidelijk waar ze de trainingen precies zullen hervatten. Eden Hazard mag dan wel van Real Madrid zijn, na weken van speculatie is er nog steeds geen doorbraak in het transferdossier van Romelu Lukaku. Thomas Meunier lijkt dan weer te zullen vertrekken bij PSG, Toby Alderweireld doet zijn contract in Tottenham vermoedelijk dan toch niet uit. Tot slot wacht Youri Tielemans nog af wie hem definitief uit zijn lijden in Monaco komt verlossen.

SAFETY FIRST
Ook op de bank verkeren een heleboel spelers nog in onzekerheid over hun toekomst. Vooreerst zijn er de gevallen van Simon Mignolet en Divock Origi op weinig speelminuten bij Liverpool kunnen rekenen. Thomas Vermaelen vertrekt zeker bij Barcelona, Michy Batshuayi weet niet waar zijn toekomst ligt. Nacer Chadli en Christian Benteke kunnen eveneens vertrekken na een tegenvallend seizoen, terwijl Leandro Trossard en Hans Vanaken dan weer druk het buitenlandse water aan het aftasten zijn.

Positief is wel dat zowat iedereen fit aan het tweeluik lijkt te kunnen beginnen. Toch is het nog maar de vraag in welke mate er risico’s genomen zullen worden met spelers die voor een belangrijk moment in hun carrière staan. Niemand wil zich namelijk een mooie transfer door de neus geboord zien worden door een blessure in een interland tegen Kazachstan of Schotland. Ook in Manchester City kijken ze trouwens ongetwijfeld met argusogen toe op de werklast van Kevin De Bruyne, nog maar pas terug klaar voor de dienst.

De speler voor wie het bovenstaande argument nog het meeste opgaat is echter net de man die het Etihad Stadium zopas achter zich liet. Niet dat wij geloven dat Marc Coucke ook maar enige druk zal uitvoeren op Roberto Martinez om Vincent Kompany niet op te stellen, verre van. Maar wat een drama zou het zijn indien de redder van Anderlecht zijn ambitieuze missie moet aanvangen met een zoveelste revalidatie. Het klinkt dan wel ietwat verkeerd, maar enige voorzichtigheid is misschien toch maar best geboden.

KOPJES BIJ KAZAKKEN(?)
En ook rond de bondscoach heerste de voorbije weken wat commotie. In het tot hiertoe vlekkeloze huwelijk tussen Martinez en de Rode Duivels ontstaat hoe langer hoe meer onduidelijkheid over de toekomst van de Spanjaard. In het verleden werd de ex-manager van Everton al eens gelinkt aan een terugkeer naar de Premier League, en ook bij Real Madrid stond hij vorige zomer op de shortlist. Nooit klonk de lokroep echter luider dan toen de naam van de Catalaan vorige week in Barcelona gesuggereerd werd. Die geruchten zijn inmiddels al gaan liggen, maar ongetwijfeld is Martinez ook al bezig met zijn leven na de Duivels.

Daarnaast deed Axel Witsel tot de laatste speeldag mee voor de Duitse titel, verzekerde Timothy Castagne in Italië op het nippertje een onverhoopt Champions League-ticket en werden vijf Rode Duivels meegesleept in het circus rond een Europese finale. Tel daarbij de bescheiden tegenstand en het valt te begrijpen dat niet alle kopjes met de volle honderd procent bij Kazachstan zitten.

WEG NAAR WEMBLEY
Het verhaal van David en Goliath is niettemin welbekend, zeker wanneer die laatste niet helemaal bij de les is. Toch maar even bij de pinken blijven dus voor het bezoek van de Kazakken aan de Heizel. Een ruime zege nu, kan een pak kopzorgen besparen voor de terugwedstrijd in het najaar. Het pad naar het EK mag wat ons betreft namelijk gerust zonder hobbels verdergezet worden. Liefst zelfs helemaal tot aan de finale in Wembley.

LEES OOK: Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Dergelijke kwalificatieduels zouden veel eerder in het seizoen moeten plaatsvinden ...

Meest recent

Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

0
0
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

12
12
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

51
51
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

363
363
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

21
21
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

60
60
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

26
26
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

159
159
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

65
65
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

106
106
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

102
102
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

104
104
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

96
96
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

246
246
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

34
34
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

267
267
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

163
163
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

137
137
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

182
182
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

149
149
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

111
111
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

291
291
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

406
406
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

54
54
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

219
219

Meer sportnieuws