Beerschot bergt Lokerse hoop op: "Hun standpunt is absurd en compleet fictief"

443 stemmen
Beerschot bergt Lokerse hoop op:

Nu de Geschillencommissie zijn zegje gedaan heeft over de matchfixing die aan het licht kwam in Operatie Propere Handen, verplaatst het strijdtoneel zich voor de betrokken clubs. Een aantal oner hen tekenen beroep aan bij het BAS, terwijl de voorbije dagen Lokeren en Beerschot publiekelijk bekvechtten over wie van hen de plaats van het veroordeelde KV Mechelen in 1A zou mogen innemen.


Beide clubs claimen het plaatsje, waarbij Lokeren argumenteert dat KVM beschouwd wordt als een ploeg uit 1A en dus bijgevolg op de laatste plaats eindigde dit seizoen en degradeert. Dat zou uiteraard betekenen dat Lokeren voorlaatste wordt en in de Jupiler Pro League mag blijven. Beerschot ondergraaft dat argument echter volledig. "In geen geval kan KV Mechelen geacht worden in het seizoen 2018-2019 als laatste geëindigd te zijn in 1A", citeert Sporza uit een brief die de clubadvocaat van Beerschot schreef aan de Kalendercommissie.

"
Die visie miskent het feit (artikel B1402) dat het voetbalseizoen begint op 1 juli en eindigt op 30 juni. In die periode was KVM een club die uitkwam in 1B. De club heeft geen minuut in 1A gespeeld in dit voetbalseizoen. Anders beweren is absurd en volstrekt fictief. Het standpunt van Lokeren zou ook impliceren dat er zogezegd 17 clubs deelnamen in 1A in het seizoen 2018-2019. Dat is opnieuw fictie en in strijd met artikel P1541 dat het aantal clubs in 1A limiteert tot 16 clubs."

LEES OOK: Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

🚀

Wie vind je dat er in deze gelijk heeft?

Meest recent

San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

0
0
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

18
18
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

28
28
'Gesprekken lopen: grote JPL-comeback Carl Hoefkens'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

69
69
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

268
268
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

439
439
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

137
137
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

27
27
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

241
241
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

87
87
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

69
69
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

49
49
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

397
397
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

208
208
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

252
252
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

124
124
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

163
163
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

442
442
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

293
293
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

260
260
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

225
225
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

308
308
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

242
242
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

98
98
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

58
58

Meer sportnieuws