Beerschot bergt Lokerse hoop op: "Hun standpunt is absurd en compleet fictief"

door
Beerschot bergt Lokerse hoop op:

Nu de Geschillencommissie zijn zegje gedaan heeft over de matchfixing die aan het licht kwam in Operatie Propere Handen, verplaatst het strijdtoneel zich voor de betrokken clubs. Een aantal oner hen tekenen beroep aan bij het BAS, terwijl de voorbije dagen Lokeren en Beerschot publiekelijk bekvechtten over wie van hen de plaats van het veroordeelde KV Mechelen in 1A zou mogen innemen.


Beide clubs claimen het plaatsje, waarbij Lokeren argumenteert dat KVM beschouwd wordt als een ploeg uit 1A en dus bijgevolg op de laatste plaats eindigde dit seizoen en degradeert. Dat zou uiteraard betekenen dat Lokeren voorlaatste wordt en in de Jupiler Pro League mag blijven. Beerschot ondergraaft dat argument echter volledig. "In geen geval kan KV Mechelen geacht worden in het seizoen 2018-2019 als laatste geëindigd te zijn in 1A", citeert Sporza uit een brief die de clubadvocaat van Beerschot schreef aan de Kalendercommissie.

"
Die visie miskent het feit (artikel B1402) dat het voetbalseizoen begint op 1 juli en eindigt op 30 juni. In die periode was KVM een club die uitkwam in 1B. De club heeft geen minuut in 1A gespeeld in dit voetbalseizoen. Anders beweren is absurd en volstrekt fictief. Het standpunt van Lokeren zou ook impliceren dat er zogezegd 17 clubs deelnamen in 1A in het seizoen 2018-2019. Dat is opnieuw fictie en in strijd met artikel P1541 dat het aantal clubs in 1A limiteert tot 16 clubs."

LEES OOK: Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Wie vind je dat er in deze gelijk heeft?

Meest recent

Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

127
127
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

43
43
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

41
41
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

55
55
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

43
43
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

39
39
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

47
47
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

153
153
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

158
158
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

295
295
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

219
219
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

38
38
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

179
179
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

43
43
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

58
58
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

42
42
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

157
157
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

277
277
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

49
49
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

83
83
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

47
47
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

178
178
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

266
266
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

207
207
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

362
362

Meer sportnieuws