Beerschot bergt Lokerse hoop op: "Hun standpunt is absurd en compleet fictief"

door
Beerschot bergt Lokerse hoop op:

Nu de Geschillencommissie zijn zegje gedaan heeft over de matchfixing die aan het licht kwam in Operatie Propere Handen, verplaatst het strijdtoneel zich voor de betrokken clubs. Een aantal oner hen tekenen beroep aan bij het BAS, terwijl de voorbije dagen Lokeren en Beerschot publiekelijk bekvechtten over wie van hen de plaats van het veroordeelde KV Mechelen in 1A zou mogen innemen.


Beide clubs claimen het plaatsje, waarbij Lokeren argumenteert dat KVM beschouwd wordt als een ploeg uit 1A en dus bijgevolg op de laatste plaats eindigde dit seizoen en degradeert. Dat zou uiteraard betekenen dat Lokeren voorlaatste wordt en in de Jupiler Pro League mag blijven. Beerschot ondergraaft dat argument echter volledig. "In geen geval kan KV Mechelen geacht worden in het seizoen 2018-2019 als laatste geëindigd te zijn in 1A", citeert Sporza uit een brief die de clubadvocaat van Beerschot schreef aan de Kalendercommissie.

"
Die visie miskent het feit (artikel B1402) dat het voetbalseizoen begint op 1 juli en eindigt op 30 juni. In die periode was KVM een club die uitkwam in 1B. De club heeft geen minuut in 1A gespeeld in dit voetbalseizoen. Anders beweren is absurd en volstrekt fictief. Het standpunt van Lokeren zou ook impliceren dat er zogezegd 17 clubs deelnamen in 1A in het seizoen 2018-2019. Dat is opnieuw fictie en in strijd met artikel P1541 dat het aantal clubs in 1A limiteert tot 16 clubs."

LEES OOK: KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

Wie vind je dat er in deze gelijk heeft?

Meest recent

Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

2
2
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

13
13
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

29
29
'Barça wil profiteren: Rode Duivel aan spotprijsje'

Voor FC Barcelona belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. De Catalanen moeten nog ...

44
44
'Anderlecht slikt nieuwe Schreuder-domper'

Het is bij Anderlecht nog altijd wachten op een nieuwe hoofdtrainer, drie weken na het ontslag van ...

207
207
Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Er zijn weinig Nederlanders die in België zo geliefd zijn als de immer sympathieke 'brulboei' ...

45
45
Van MLS-finale naar Stayen: reden voor transfer bekend

STVV blijft verbazen en prijkt nog altijd op de tweede plaats in de Jupiler Pro League, maar dat ...

12
12
'Juventus heeft keiharde boodschap voor Openda'

Loïs Openda beleefde deze week een nieuw dieptepunt bij Juventus. De Rode Duivel kreeg met zijn ...

75
75
Boersma geeft dé reden aan waarom hij KV Mechelen verkoos

KV Mechelen lijkt in januari een fraaie slag geslagen te hebben. Het zag met Lion Lauberbach wel een ...

93
93
'Comeback Lavia: plan van Chelsea is bekend'

Hij had stilaan de patron van de Rode Duivels moeten zijn, maar de teller van Roméo Lavia ...

58
58
‘Club Brugge schrikt zich rot: topspeler pakt zijn boeltje?’

Club Brugge wil hem niet kwijt, maar na Standard gaat er wéér een alarm af. Eén ...

644
644
'Onthuld: dit incident luidde einde Vanzeir bij Gent in'

De 26ste speeldag in de Jupiler Pro League wordt vrijdagavond afgetrapt met een confrontatie tussen ...

192
192
Courtois onthult straf plan met Belgische club

Thibaut Courtois hoopt de komende maanden nog prijzen te pakken met Real Madrid, maar intussen maakt ...

101
101
Vazquez onthult dé reden waarom hij bij Anderlecht faalde

Anderlecht blijft kwakkelen in de Jupiler Pro League, met vorig weekend nog een teleurstellende 0-0 ...

361
361
Genk-spelers stellen unaniem doel voor terugmatch

KRC Genk blijft indruk maken in de Europa League. De Limburgers staan nu al met één ...

170
170
'Anderlecht in actie: deadline Schreuder, Taravel krijgt belofte'

Bijna drie weken na het ontslag van Besnik Hasi, heerst er nog steeds onduidelijkheid over de ...

355
355
Hayen geeft 'het geheim' achter wedergeboorte Genk

KRC Genk heeft zijn goede resultaten van de laatste weken nu ook kunnen bevestigen in de Europa ...

202
202
Kritische Verhaeghe krijgt draai om de oren: "Kleine verliezer"

Club Brugge is een historische Champions League-avond rijker. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

314
314
UEL/UECL: horror-avond Schmeichel, Lille in vieze papieren

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tussenronde van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

96
96
Gretige uitspraak Karetsas doet Genk-fans watertanden

KRC Genk was bezig aan een tegenvallend seizoen. Maar de ommekeer lijkt inmiddels ingezet. Na de ...

249
249
'Knoop doorgehakt: eerste zomertransfer Club Brugge'

Club Brugge KV slaagde er ondanks verschillende miljoenenboden in om zijn sterkhouders tijdens de ...

472
472
'Trainerssoap Anderlecht: definitieve beslissing in zicht'

Het trainersdossier bij RSC Anderlecht blijft de gemoederen bedaren. Alfred Schreuder leek de ...

455
455
'Mbappé slaat op tafel: megatransfer bij Real Madrid'

Kylian Mbappé kan dit seizoen indrukwekkende cijfers voorleggen bij Real Madrid. De Fransman ...

212
212
UEL/UECL: Pak slaag voor Tedesco, nieuw Nederlands drama

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tussenronde van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

235
235
Sterk Genk draaft door: 1/8ste finales UEL binnen handbereik

KRC Genk heeft zijn goede vorm van de laatste weken ook doorgetrokken in Europa. Zo namen de ...

121
121

Meer sportnieuws