Beerschot bergt Lokerse hoop op: "Hun standpunt is absurd en compleet fictief"

door
Beerschot bergt Lokerse hoop op:

Nu de Geschillencommissie zijn zegje gedaan heeft over de matchfixing die aan het licht kwam in Operatie Propere Handen, verplaatst het strijdtoneel zich voor de betrokken clubs. Een aantal oner hen tekenen beroep aan bij het BAS, terwijl de voorbije dagen Lokeren en Beerschot publiekelijk bekvechtten over wie van hen de plaats van het veroordeelde KV Mechelen in 1A zou mogen innemen.


Beide clubs claimen het plaatsje, waarbij Lokeren argumenteert dat KVM beschouwd wordt als een ploeg uit 1A en dus bijgevolg op de laatste plaats eindigde dit seizoen en degradeert. Dat zou uiteraard betekenen dat Lokeren voorlaatste wordt en in de Jupiler Pro League mag blijven. Beerschot ondergraaft dat argument echter volledig. "In geen geval kan KV Mechelen geacht worden in het seizoen 2018-2019 als laatste geëindigd te zijn in 1A", citeert Sporza uit een brief die de clubadvocaat van Beerschot schreef aan de Kalendercommissie.

"
Die visie miskent het feit (artikel B1402) dat het voetbalseizoen begint op 1 juli en eindigt op 30 juni. In die periode was KVM een club die uitkwam in 1B. De club heeft geen minuut in 1A gespeeld in dit voetbalseizoen. Anders beweren is absurd en volstrekt fictief. Het standpunt van Lokeren zou ook impliceren dat er zogezegd 17 clubs deelnamen in 1A in het seizoen 2018-2019. Dat is opnieuw fictie en in strijd met artikel P1541 dat het aantal clubs in 1A limiteert tot 16 clubs."

LEES OOK: Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

Wie vind je dat er in deze gelijk heeft?

Meest recent

'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

71
71
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

194
194
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

42
42
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

100
100
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

192
192
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

209
209
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

334
334
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

58
58
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

300
300
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

374
374
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

85
85
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

586
586
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

365
365
‘Anderlecht spartelt, Euvrard vindt succesformule Standard'

Standard Luik won afgelopen speeldag van grote rivaal RSC Anderlecht. De Rouches kunnen zo weer naar ...

168
168
Vreemde tendens JPL-wintermercato: onheil op komst?

De wintermercato zit er op voor de Belgische clubs. In sommige landen is de transfermarkt nog open, ...

324
324
Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Besnik Hasi werd ontslagen en ...

447
447
KRC Genk investeert in veelzijdig supertalent (15)

KRC Genk staat bekend om een sterke jeugdopleiding en de Limburgers zijn dan ook van plan om verder ...

195
195
Anderlecht maakt last minute-wintertransfer bekend

RSC Anderlecht was op de slotdag van de wintermercato nog erg actief. Een dag later heeft Paars-Wit ...

268
268
KAA Gent stelt op het nippertje nog aanwinst voor

De wintermercato is in België gesloten, maar toch sijpelen er nog deals naar buiten. Zo stelde ...

119
119
Ongeziene beelden: dít snauwde Hasi aan rust tegen Lambrechts

Standard boekte afgelopen zondag een cruciale zege in de clash met aartsrivaal RSC Anderlecht. Bij ...

496
496
'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

RSC Anderlecht versterkte zich vlak voor het sluiten van de transferperiode met flankaanvaller Coba ...

345
345
'Arsenal, Barça, ...: Belgisch goudhaantje plots grof wild'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

147
147
Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Antwerp FC liet het transfergeweld op de Deadline Day grotendeels aan zich voorbij gaan. Desondanks ...

219
219
Twee topkandidaten bij Anderlecht: eerste twijfels duiken op

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke bekermatch van aanstaande ...

902
902
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

323
323

Meer sportnieuws