Nederland overrompeld Engelsen en speelt finale Nations League

755
Nederland overrompeld Engelsen en speelt finale Nations League

Onze Rode Duivels werken komende week twee kwalificatiewedstrijden af tegen Kazachtstan en Schotland, maar uiteraard hadden we liever in de halve finales van de Nations League gestaan. Daar wist Portugal zich woensdag al te plaatsen voor de finale, vanavond was het de beurt aan Nederland en Engeland.

Het Nederlandse voetbalelftal, Oranje zoals onze noorderburen het stellen, is helemaal op de weg terug. Gezien het succes van Ajax en enkele andere Nederlanders in buitenlandse loondienst in de Champions League, leken ze ook licht favoriet voor deze wedstrijd. Dat ook mede door het thuisvoordeel.



Maar ook Engeland heeft uiteraard een ijzersterk team met heel wat aankomend talent, en gingen die finaleplaats dan ook niet zomaar cadeau doen. De beste mogelijkheden in de eerste helft waren wél voor Nederland. Enkele counters waarbij er heel wat ruimte lag werden echter verkeerd uitgespeeld, waardoor doelpogingen achterwege bleven. Engeland kwam gaandeweg beter in de wedstrijd, en zij kwamen wél tot scoren. Rashford bracht iets na het halfuur de Three Lions  op voorsprong vanop de stip. De Ligt ging daar in de fout, maar zette dit net voor rust ei zo na recht aan de overkant. Zijn kopbal was echter te slap.



Ook in het begin van de tweede helft waren beide ploegen aan elkaar gewaagd, maar vergaten ze ook allebei te scoren. Depay liet de gelijkmaker liggen voor Nederland, terwijl Sancho de score niet kon uitdiepen voor de Engelsen. En dat zou de speler van Borussia Dortmund zich beklagen. In minuut 73 zette De Ligt zijn fout van in de eerste helft namelijk toch nog recht, na intussen een hele poos van Nederlandse dominantie. Op een hoekschop kopte de Ajax-verdediger staalhard voorbij Pickford: 1-1. Nog geen tien minuten later leek Engeland zijn voorsprong terug beet te hebben, maar het doelpunt van Lingard werd terecht afgekeurd voor buitenspel, na ingrijpen van de VAR. In de laatste tien minuten trok Nederland vol in de aanval. Eerst kreeg het geen penalty voor vermeend handspel, en Depay liet een opgelegde kans op de overwinning liggen.



Verlengingen dus, en daar ging de thuisploeg gewoon verder op zijn elan. Engeland had duidelijk last van vermoeidheid en Stones ging pijnlijk in de fout. Hij liet de bal zomaar liggen voor Depay, die eerst nog onbegrijpelijk miste, maar Promes kon via het been van Walker toch voor de 2-1 aantekenen. Vrijwel meteen daarna stond het bijna 3-1, maar Pickford redde knap op de kopbal van Depay. Oranje bleef aandringen en overrompelde Engeland helemaal, en zag zich in de tweede periode van de verlengingen gerustgesteld door Quincy Promes. Hij zorgde na een nieuwe blunder in de Engelse verdediging voor de 3-1. Meteen ook de eindstand en Nederland zo oververdiend naar de finale van de Nations League, waar het dus zondag Portugal zal ontmoeten.

LEES OOK: Noa Lang verrast vriend en vijand: "Ik wil je hebben"

Wie wint de Nations League?

Meest recent

'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

27
27
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

46
46
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

114
114
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

85
85
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

123
123
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

209
209
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

98
98
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

118
118
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

116
116
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

100
100
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

68
68
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

38
38
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

179
179
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

117
117
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

55
55
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

66
66
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

28
28
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

17
17
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

292
292
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

80
80
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

125
125
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

107
107
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

113
113
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

115
115
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

347
347

Meer sportnieuws