Nederland overrompeld Engelsen en speelt finale Nations League

door
Nederland overrompeld Engelsen en speelt finale Nations League

Onze Rode Duivels werken komende week twee kwalificatiewedstrijden af tegen Kazachtstan en Schotland, maar uiteraard hadden we liever in de halve finales van de Nations League gestaan. Daar wist Portugal zich woensdag al te plaatsen voor de finale, vanavond was het de beurt aan Nederland en Engeland.

Het Nederlandse voetbalelftal, Oranje zoals onze noorderburen het stellen, is helemaal op de weg terug. Gezien het succes van Ajax en enkele andere Nederlanders in buitenlandse loondienst in de Champions League, leken ze ook licht favoriet voor deze wedstrijd. Dat ook mede door het thuisvoordeel.



Maar ook Engeland heeft uiteraard een ijzersterk team met heel wat aankomend talent, en gingen die finaleplaats dan ook niet zomaar cadeau doen. De beste mogelijkheden in de eerste helft waren wél voor Nederland. Enkele counters waarbij er heel wat ruimte lag werden echter verkeerd uitgespeeld, waardoor doelpogingen achterwege bleven. Engeland kwam gaandeweg beter in de wedstrijd, en zij kwamen wél tot scoren. Rashford bracht iets na het halfuur de Three Lions  op voorsprong vanop de stip. De Ligt ging daar in de fout, maar zette dit net voor rust ei zo na recht aan de overkant. Zijn kopbal was echter te slap.



Ook in het begin van de tweede helft waren beide ploegen aan elkaar gewaagd, maar vergaten ze ook allebei te scoren. Depay liet de gelijkmaker liggen voor Nederland, terwijl Sancho de score niet kon uitdiepen voor de Engelsen. En dat zou de speler van Borussia Dortmund zich beklagen. In minuut 73 zette De Ligt zijn fout van in de eerste helft namelijk toch nog recht, na intussen een hele poos van Nederlandse dominantie. Op een hoekschop kopte de Ajax-verdediger staalhard voorbij Pickford: 1-1. Nog geen tien minuten later leek Engeland zijn voorsprong terug beet te hebben, maar het doelpunt van Lingard werd terecht afgekeurd voor buitenspel, na ingrijpen van de VAR. In de laatste tien minuten trok Nederland vol in de aanval. Eerst kreeg het geen penalty voor vermeend handspel, en Depay liet een opgelegde kans op de overwinning liggen.



Verlengingen dus, en daar ging de thuisploeg gewoon verder op zijn elan. Engeland had duidelijk last van vermoeidheid en Stones ging pijnlijk in de fout. Hij liet de bal zomaar liggen voor Depay, die eerst nog onbegrijpelijk miste, maar Promes kon via het been van Walker toch voor de 2-1 aantekenen. Vrijwel meteen daarna stond het bijna 3-1, maar Pickford redde knap op de kopbal van Depay. Oranje bleef aandringen en overrompelde Engeland helemaal, en zag zich in de tweede periode van de verlengingen gerustgesteld door Quincy Promes. Hij zorgde na een nieuwe blunder in de Engelse verdediging voor de 3-1. Meteen ook de eindstand en Nederland zo oververdiend naar de finale van de Nations League, waar het dus zondag Portugal zal ontmoeten.

LEES OOK: Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Wie wint de Nations League?

Meest recent

Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

2
2
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

8
8
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

46
46
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

21
21
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

21
21
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

11
11
Stankovic schenkt klare wijn over transfer naar Inter

Club Brugge gaat in de zomer een resem sterkhouders verliezen, dat staat nu al vast. Blauw-Zwart ...

241
241
Euvrard zwaar onder de indruk van drie spelers Zulte Waregem

Standard neemt het morgenavond aan de Gaverbeek op tege Zulte Waregem. De Rouches hebben maar ...

92
92
Taravel verklaart deze grote metamorfose bij Anderlecht

Kan RSC Anderlecht nog eens punten rapen in Brugge? De match tegen Club Brugge is cruciaal om te ...

135
135
Leko waarschuwt Anderlecht: Paars-Wit 'vreest'

Club Brugge neemt het morgen in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit wist er voor het ...

254
254
KRC Genk hoopt mee: "Ik wil mee naar het WK"

Bij KRC Genk draaien ze een zeer wisselvallig seizoen. Nicky Hayen kreeg dat er ook nog niet ...

53
53
Arsenal door in FA Cup: grote zorgen om Trossard

Arsenal speelde om 13u15 zijn partij in de FA Cup tegen Mansfield Town. De Gunners hadden het knap ...

22
22
Van der Elst ‘tipt’ JPL-topclubs: "Klaar voor volgende stap"

Bij KVC Westerlo hopen ze elke mercato een uitgaande miljoenentransfer af te ronden. In januari ...

45
45
Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Voormalig publiekslieveling Johan Boskamp is de laatste maanden minder op televisie te zien. De ...

86
86
Kljestan verrast: "Anderlecht had hem moeten houden"

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een cruciale fase. Als ze nog echt willen meedoen voor de top drie, ...

152
152
Hoe KRC Genk dankzij Union SG zijn lesje heeft geleerd

KRC Genk staat voor een zeer moeilijke verplaatsing naar Union SG. De Limburgers lopen daar een oude ...

83
83
'Jackpot KRC Genk in zicht: extra WK-ganger in de maak'

KRC Genk lijkt komende zomer opnieuw te gaan cashen op verschillende spelers. Eén van de ...

111
111
Gentse natrap op Leko: "Dan hoor je hier misschien niet thuis"

Mathematisch is nog steeds heel wat mogelijk, maar AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' ...

193
193
Anderlecht lacht tanden bloot: "Híj́ is de beste speler in JPL"

Een kleine maand geleden lag RSC Anderlecht nog tegen de touwen en was de crisis bij de ...

220
220
"Dan maakt niemand kans" - zware titelclaim bij Club Brugge

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League is in zicht, de titelstrijd in de ...

224
224
Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

250
250
Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

68
68
Conte schept duidelijkheid over De Bruyne én Lukaku

Kevin De Bruyne maakte eindelijk zijn rentree bij Napoli na een slepende blessure. Ook Romelu Lukaku ...

45
45
Proto verrast met open sollicitatie bij Anderlecht

Silvio Proto is momenteel assistent van Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. De voormalige doelman ...

265
265

Meer sportnieuws