Nederland overrompeld Engelsen en speelt finale Nations League

755
Nederland overrompeld Engelsen en speelt finale Nations League

Onze Rode Duivels werken komende week twee kwalificatiewedstrijden af tegen Kazachtstan en Schotland, maar uiteraard hadden we liever in de halve finales van de Nations League gestaan. Daar wist Portugal zich woensdag al te plaatsen voor de finale, vanavond was het de beurt aan Nederland en Engeland.

Het Nederlandse voetbalelftal, Oranje zoals onze noorderburen het stellen, is helemaal op de weg terug. Gezien het succes van Ajax en enkele andere Nederlanders in buitenlandse loondienst in de Champions League, leken ze ook licht favoriet voor deze wedstrijd. Dat ook mede door het thuisvoordeel.



Maar ook Engeland heeft uiteraard een ijzersterk team met heel wat aankomend talent, en gingen die finaleplaats dan ook niet zomaar cadeau doen. De beste mogelijkheden in de eerste helft waren wél voor Nederland. Enkele counters waarbij er heel wat ruimte lag werden echter verkeerd uitgespeeld, waardoor doelpogingen achterwege bleven. Engeland kwam gaandeweg beter in de wedstrijd, en zij kwamen wél tot scoren. Rashford bracht iets na het halfuur de Three Lions  op voorsprong vanop de stip. De Ligt ging daar in de fout, maar zette dit net voor rust ei zo na recht aan de overkant. Zijn kopbal was echter te slap.



Ook in het begin van de tweede helft waren beide ploegen aan elkaar gewaagd, maar vergaten ze ook allebei te scoren. Depay liet de gelijkmaker liggen voor Nederland, terwijl Sancho de score niet kon uitdiepen voor de Engelsen. En dat zou de speler van Borussia Dortmund zich beklagen. In minuut 73 zette De Ligt zijn fout van in de eerste helft namelijk toch nog recht, na intussen een hele poos van Nederlandse dominantie. Op een hoekschop kopte de Ajax-verdediger staalhard voorbij Pickford: 1-1. Nog geen tien minuten later leek Engeland zijn voorsprong terug beet te hebben, maar het doelpunt van Lingard werd terecht afgekeurd voor buitenspel, na ingrijpen van de VAR. In de laatste tien minuten trok Nederland vol in de aanval. Eerst kreeg het geen penalty voor vermeend handspel, en Depay liet een opgelegde kans op de overwinning liggen.



Verlengingen dus, en daar ging de thuisploeg gewoon verder op zijn elan. Engeland had duidelijk last van vermoeidheid en Stones ging pijnlijk in de fout. Hij liet de bal zomaar liggen voor Depay, die eerst nog onbegrijpelijk miste, maar Promes kon via het been van Walker toch voor de 2-1 aantekenen. Vrijwel meteen daarna stond het bijna 3-1, maar Pickford redde knap op de kopbal van Depay. Oranje bleef aandringen en overrompelde Engeland helemaal, en zag zich in de tweede periode van de verlengingen gerustgesteld door Quincy Promes. Hij zorgde na een nieuwe blunder in de Engelse verdediging voor de 3-1. Meteen ook de eindstand en Nederland zo oververdiend naar de finale van de Nations League, waar het dus zondag Portugal zal ontmoeten.

LEES OOK: Noa Lang verrast vriend en vijand: "Ik wil je hebben"

Wie wint de Nations League?

Meest recent

"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

93
93
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

36
36
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

13
13
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

19
19
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

12
12
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

20
20
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

45
45
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

73
73
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

65
65
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

45
45
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

20
20
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

21
21
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

28
28
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

113
113
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

39
39
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

229
229
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

105
105
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

207
207
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

75
75
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

67
67
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

237
237
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

59
59
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

107
107
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

53
53
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

272
272

Meer sportnieuws