Nederland overrompeld Engelsen en speelt finale Nations League

door
Nederland overrompeld Engelsen en speelt finale Nations League

Onze Rode Duivels werken komende week twee kwalificatiewedstrijden af tegen Kazachtstan en Schotland, maar uiteraard hadden we liever in de halve finales van de Nations League gestaan. Daar wist Portugal zich woensdag al te plaatsen voor de finale, vanavond was het de beurt aan Nederland en Engeland.

Het Nederlandse voetbalelftal, Oranje zoals onze noorderburen het stellen, is helemaal op de weg terug. Gezien het succes van Ajax en enkele andere Nederlanders in buitenlandse loondienst in de Champions League, leken ze ook licht favoriet voor deze wedstrijd. Dat ook mede door het thuisvoordeel.



Maar ook Engeland heeft uiteraard een ijzersterk team met heel wat aankomend talent, en gingen die finaleplaats dan ook niet zomaar cadeau doen. De beste mogelijkheden in de eerste helft waren wél voor Nederland. Enkele counters waarbij er heel wat ruimte lag werden echter verkeerd uitgespeeld, waardoor doelpogingen achterwege bleven. Engeland kwam gaandeweg beter in de wedstrijd, en zij kwamen wél tot scoren. Rashford bracht iets na het halfuur de Three Lions  op voorsprong vanop de stip. De Ligt ging daar in de fout, maar zette dit net voor rust ei zo na recht aan de overkant. Zijn kopbal was echter te slap.



Ook in het begin van de tweede helft waren beide ploegen aan elkaar gewaagd, maar vergaten ze ook allebei te scoren. Depay liet de gelijkmaker liggen voor Nederland, terwijl Sancho de score niet kon uitdiepen voor de Engelsen. En dat zou de speler van Borussia Dortmund zich beklagen. In minuut 73 zette De Ligt zijn fout van in de eerste helft namelijk toch nog recht, na intussen een hele poos van Nederlandse dominantie. Op een hoekschop kopte de Ajax-verdediger staalhard voorbij Pickford: 1-1. Nog geen tien minuten later leek Engeland zijn voorsprong terug beet te hebben, maar het doelpunt van Lingard werd terecht afgekeurd voor buitenspel, na ingrijpen van de VAR. In de laatste tien minuten trok Nederland vol in de aanval. Eerst kreeg het geen penalty voor vermeend handspel, en Depay liet een opgelegde kans op de overwinning liggen.



Verlengingen dus, en daar ging de thuisploeg gewoon verder op zijn elan. Engeland had duidelijk last van vermoeidheid en Stones ging pijnlijk in de fout. Hij liet de bal zomaar liggen voor Depay, die eerst nog onbegrijpelijk miste, maar Promes kon via het been van Walker toch voor de 2-1 aantekenen. Vrijwel meteen daarna stond het bijna 3-1, maar Pickford redde knap op de kopbal van Depay. Oranje bleef aandringen en overrompelde Engeland helemaal, en zag zich in de tweede periode van de verlengingen gerustgesteld door Quincy Promes. Hij zorgde na een nieuwe blunder in de Engelse verdediging voor de 3-1. Meteen ook de eindstand en Nederland zo oververdiend naar de finale van de Nations League, waar het dus zondag Portugal zal ontmoeten.

LEES OOK: Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Wie wint de Nations League?

Meest recent

'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

13
13
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

8
8
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

96
96
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

49
49
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

41
41
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

44
44
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

58
58
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

156
156
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

85
85
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

83
83
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

315
315
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

80
80
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

83
83
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

601
601
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

205
205
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

248
248
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

165
165
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

70
70
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

101
101
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

62
62
'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De kans dat Charleroi straks nog de Champions' Play-Off zal spelen, lijkt stilaan niet al te groot ...

56
56
TRANSFERUURTJE: 'Mannaert antwoordt Anderlecht, verrassing Griezmann'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

254
254
Mannaert geeft Club Brugge transferraad: dubbele jackpot

Vincent Mannaert had in het verleden de touwtjes in handen bij Club Brugge, maar nu is hij actief ...

302
302
Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Club Brugge kan weer terugkijken op een geslaagde Champions League-campagne. Blauw-Zwart wist zich ...

420
420
Belgische top loert: JPL-revelatie plots gratis optie

De Belgische competitie is nog niet ten einde, maar de transfergeruchten worden al de wereld ...

176
176

Meer sportnieuws