Nederland overrompeld Engelsen en speelt finale Nations League

755
Nederland overrompeld Engelsen en speelt finale Nations League

Onze Rode Duivels werken komende week twee kwalificatiewedstrijden af tegen Kazachtstan en Schotland, maar uiteraard hadden we liever in de halve finales van de Nations League gestaan. Daar wist Portugal zich woensdag al te plaatsen voor de finale, vanavond was het de beurt aan Nederland en Engeland.

Het Nederlandse voetbalelftal, Oranje zoals onze noorderburen het stellen, is helemaal op de weg terug. Gezien het succes van Ajax en enkele andere Nederlanders in buitenlandse loondienst in de Champions League, leken ze ook licht favoriet voor deze wedstrijd. Dat ook mede door het thuisvoordeel.



Maar ook Engeland heeft uiteraard een ijzersterk team met heel wat aankomend talent, en gingen die finaleplaats dan ook niet zomaar cadeau doen. De beste mogelijkheden in de eerste helft waren wél voor Nederland. Enkele counters waarbij er heel wat ruimte lag werden echter verkeerd uitgespeeld, waardoor doelpogingen achterwege bleven. Engeland kwam gaandeweg beter in de wedstrijd, en zij kwamen wél tot scoren. Rashford bracht iets na het halfuur de Three Lions  op voorsprong vanop de stip. De Ligt ging daar in de fout, maar zette dit net voor rust ei zo na recht aan de overkant. Zijn kopbal was echter te slap.



Ook in het begin van de tweede helft waren beide ploegen aan elkaar gewaagd, maar vergaten ze ook allebei te scoren. Depay liet de gelijkmaker liggen voor Nederland, terwijl Sancho de score niet kon uitdiepen voor de Engelsen. En dat zou de speler van Borussia Dortmund zich beklagen. In minuut 73 zette De Ligt zijn fout van in de eerste helft namelijk toch nog recht, na intussen een hele poos van Nederlandse dominantie. Op een hoekschop kopte de Ajax-verdediger staalhard voorbij Pickford: 1-1. Nog geen tien minuten later leek Engeland zijn voorsprong terug beet te hebben, maar het doelpunt van Lingard werd terecht afgekeurd voor buitenspel, na ingrijpen van de VAR. In de laatste tien minuten trok Nederland vol in de aanval. Eerst kreeg het geen penalty voor vermeend handspel, en Depay liet een opgelegde kans op de overwinning liggen.



Verlengingen dus, en daar ging de thuisploeg gewoon verder op zijn elan. Engeland had duidelijk last van vermoeidheid en Stones ging pijnlijk in de fout. Hij liet de bal zomaar liggen voor Depay, die eerst nog onbegrijpelijk miste, maar Promes kon via het been van Walker toch voor de 2-1 aantekenen. Vrijwel meteen daarna stond het bijna 3-1, maar Pickford redde knap op de kopbal van Depay. Oranje bleef aandringen en overrompelde Engeland helemaal, en zag zich in de tweede periode van de verlengingen gerustgesteld door Quincy Promes. Hij zorgde na een nieuwe blunder in de Engelse verdediging voor de 3-1. Meteen ook de eindstand en Nederland zo oververdiend naar de finale van de Nations League, waar het dus zondag Portugal zal ontmoeten.

Wie wint de Nations League?

Meest recent

Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

18
18
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

5
5
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

16
16
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

16
16
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

150
150
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

67
67
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

36
36
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

24
24
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

17
17
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

61
61
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

144
144
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

44
44
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

34
34
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

111
111
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

58
58
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

103
103
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

55
55
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

48
48
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

18
18
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

130
130
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

110
110
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

214
214
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

205
205

Meer sportnieuws