Eden Hazard naar Madrid: Chelsea doet gouden zaak, Real capituleert

3857 stemmen
Eden Hazard naar Madrid: Chelsea doet gouden zaak, Real capituleert

De kogel lijkt nu éindelijk door de kerk: Eden Hazard trekt naar Real Madrid. Die transfer zat er uiteraard al enige tijd aan te komen, maar beide clubs zouden nu ook een overeenkomst hebben bereikt over de transfersom. Enkel de handtekeningen moeten nog worden gezet, wat zal gebeuren na de laatste interlandperiode van dit seizoen.

Sowieso een geweldige zaak voor de Rode Duivel uiteraard, die al van kindsbeen af aan droomde om voor de Koninklijke te spelen. Die droom werd nog groter én realistisch, wanneer Real twee seizoenen geleden een eerste keer polste bij Chelsea voor een transfer. Uiteindelijk duurde het dus nog lang vooraleer die er ook in werkelijkheid kwam.



De grote winnaar in dit verhaal lijkt echter toch Chelsea te zijn. Zij dwongen namelijk een transfersom af van minstens 100 miljoen euro. Dat is het initiële bedrag, want dat kan door middel van bonussen nog oplopen tot meer dan 140 (!) miljoen euro. En dat voor een speler die volgend seizoen einde contract is.

Hazard had ook duidelijk aangegeven bij het Chelsea-bestuur dat hij wou vertrekken, dus moesten die nu verkopen om hem volgend seizoen niet gratis de deur te zien uitlopen. Mocht het zo zijn uitgedraaid dat hij tóch nog een seizoen op Stamford Bridge moest blijven, had hij dat waarschijnlijk zonder veel morren gedaan. Maar bijtekenen zat er ook niet meer in. Een sterk staaltje onderhandelen dus van The Blues.



Het blijft bovendien niet enkel bij de transfersom die Real nu neertelt. Hazard heeft er zeven seizoenen bij Chelsea opzitten, en hielp de club daarbij aan 6 trofeeën: 2 keer de Premier League, 2 keer Europa League, 1 FA Cup en 1 League Cup. In die tussentijd hebben ze in Londen dus financieel óók al goed geboerd. Zowel met sportieve prestaties, als de naam Hazard puur op commercieel vlak.

En dan komt de klap op de vuurpijl: Chelsea wist Hazard in in 2012 te strikken voor amper 35 miljoen euro. De marktwaarden zijn sindsdien wel de hoogte in gegaan, maar toch. Afgezien van de jaren die hij er doorbracht en het succes hij heeft opgeleverd, maken The Blues nog eens minstens 65 miljoen euro winst op de Belg. Nogmaals: voor iemand die volgend seizoen einde contract is.



Dan ging Real het onderhandelen duidelijk minder goed af. Mogelijk hadden de Madrilenen genoeg van het gepoker van Chelsea en was er toch geld genoeg voor handen. Maar ze hadden best ook hun been wat stijver kunnen houden. Zo gingen er Hazard maar zeven spelers vooraf die 100 miljoen euro of meer hebben gekost: Bale, Pogba, Ronaldo, Dembélé, Mbappe, Coutinho en Neymar. En dat voor een speler die zijn laatste contractjaar in gaat, maar we vallen in herhaling.



Uiteraard doen ze bij Real met de Rode Duivel een quasi zekere toptransfer, maar het zou toch maar eens moeten mislukken. Het is ook niet hélemaal ondenkbaar dat Hazard moeilijkheden zal kennen in Spanje, zeker in zo'n eerste seizoen. Indien er dan een storm aan kritiek moest komen, valt het af te wachten hoe daar op zal worden gereageerd. En ook een magiër kan een zware blessure oplopen. Doemdenken uiteraard, maar dan sta je er wel. Voor een speler die... u raadt het al.

LEES OOK: Real pakt uit: Mourinho heeft monstertransfer beet

Heeft Real teveel betaald voor Hazard?

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

17
17
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

102
102
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

84
84
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

176
176
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

170
170
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

336
336
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

328
328
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

237
237
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

70
70
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

96
96
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

173
173
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

53
53
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

61
61
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

502
502
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

126
126
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

176
176
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

184
184
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

919
919
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

99
99
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

252
252
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

81
81
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

36
36
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

376
376
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

101
101

Meer sportnieuws