Eden Hazard naar Madrid: Chelsea doet gouden zaak, Real capituleert

3857 stemmen
Eden Hazard naar Madrid: Chelsea doet gouden zaak, Real capituleert

De kogel lijkt nu éindelijk door de kerk: Eden Hazard trekt naar Real Madrid. Die transfer zat er uiteraard al enige tijd aan te komen, maar beide clubs zouden nu ook een overeenkomst hebben bereikt over de transfersom. Enkel de handtekeningen moeten nog worden gezet, wat zal gebeuren na de laatste interlandperiode van dit seizoen.

Sowieso een geweldige zaak voor de Rode Duivel uiteraard, die al van kindsbeen af aan droomde om voor de Koninklijke te spelen. Die droom werd nog groter én realistisch, wanneer Real twee seizoenen geleden een eerste keer polste bij Chelsea voor een transfer. Uiteindelijk duurde het dus nog lang vooraleer die er ook in werkelijkheid kwam.



De grote winnaar in dit verhaal lijkt echter toch Chelsea te zijn. Zij dwongen namelijk een transfersom af van minstens 100 miljoen euro. Dat is het initiële bedrag, want dat kan door middel van bonussen nog oplopen tot meer dan 140 (!) miljoen euro. En dat voor een speler die volgend seizoen einde contract is.

Hazard had ook duidelijk aangegeven bij het Chelsea-bestuur dat hij wou vertrekken, dus moesten die nu verkopen om hem volgend seizoen niet gratis de deur te zien uitlopen. Mocht het zo zijn uitgedraaid dat hij tóch nog een seizoen op Stamford Bridge moest blijven, had hij dat waarschijnlijk zonder veel morren gedaan. Maar bijtekenen zat er ook niet meer in. Een sterk staaltje onderhandelen dus van The Blues.



Het blijft bovendien niet enkel bij de transfersom die Real nu neertelt. Hazard heeft er zeven seizoenen bij Chelsea opzitten, en hielp de club daarbij aan 6 trofeeën: 2 keer de Premier League, 2 keer Europa League, 1 FA Cup en 1 League Cup. In die tussentijd hebben ze in Londen dus financieel óók al goed geboerd. Zowel met sportieve prestaties, als de naam Hazard puur op commercieel vlak.

En dan komt de klap op de vuurpijl: Chelsea wist Hazard in in 2012 te strikken voor amper 35 miljoen euro. De marktwaarden zijn sindsdien wel de hoogte in gegaan, maar toch. Afgezien van de jaren die hij er doorbracht en het succes hij heeft opgeleverd, maken The Blues nog eens minstens 65 miljoen euro winst op de Belg. Nogmaals: voor iemand die volgend seizoen einde contract is.



Dan ging Real het onderhandelen duidelijk minder goed af. Mogelijk hadden de Madrilenen genoeg van het gepoker van Chelsea en was er toch geld genoeg voor handen. Maar ze hadden best ook hun been wat stijver kunnen houden. Zo gingen er Hazard maar zeven spelers vooraf die 100 miljoen euro of meer hebben gekost: Bale, Pogba, Ronaldo, Dembélé, Mbappe, Coutinho en Neymar. En dat voor een speler die zijn laatste contractjaar in gaat, maar we vallen in herhaling.



Uiteraard doen ze bij Real met de Rode Duivel een quasi zekere toptransfer, maar het zou toch maar eens moeten mislukken. Het is ook niet hélemaal ondenkbaar dat Hazard moeilijkheden zal kennen in Spanje, zeker in zo'n eerste seizoen. Indien er dan een storm aan kritiek moest komen, valt het af te wachten hoe daar op zal worden gereageerd. En ook een magiër kan een zware blessure oplopen. Doemdenken uiteraard, maar dan sta je er wel. Voor een speler die... u raadt het al.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Anderlecht & Club Brugge'

🚀

Heeft Real teveel betaald voor Hazard?

Meest recent

UEL/UECL: Anderlecht kent opponent, wisselend succes Nederland

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tweede voorronde van de Europa en Conference League ...

20
20
'Club Brugge verrast: dubbeltransfer van 14 miljoen'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongeren te lanceren richting de eerste ploeg. Maar het ...

87
87
Anderlecht overkomt horror-start: Hammarby kraakt na rust

RSC Anderlecht heeft zich geplaatste voor de derde voorronde van de Europa League. In de return ...

132
132
Zware klap Oranje: gedroomde bondscoach haakt af

Met België, Frankrijk, Duitsland en Italië presenteerde vier grote Europese voetballanden ...

60
60
Cercle slaat wéér toe, Beveren haalt sterkhouder terug

Met nog een dikke week tot de competitiestart tonen de ploegen uit de Jupiler Pro League zich nog ...

86
86
Rampzalige start Anderlecht: "Slaapverwekkend B-ploegje"

RSC Anderlecht wil zich donderdagavond verzekeren van een plek in de derde voorronde van de Europa ...

235
235
België écht niet naar WK? KBVB komt met krachtig statement

De UEFA heeft één front gevormd tegen Gianni Infantino. De Europese voetbalbond maakte ...

207
207
Uitsluitsel Kompany: Bayern hakt zware transferknoop door

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

196
196
Noa Lang-stunt bij Club Brugge krijgt onverwachte wending

De droom van veel Club Brugge-fans lijkt plots weer wat minder gek. Noa Lang staat opnieuw op een ...

1503
1503
Anderlecht met basisdebutant, één wissel bij AA Gent

Hoewel de Jupiler Pro League nog moet beginnen, komen donderdagavond weer twee eersteklassers in ...

94
94
'Uittocht Anderlecht duurt voort: Nederlanders kloppen aan'

RSC Anderlecht zag de voorbije weken heel wat spelers vertrekken. Maar de Brusselaars zijn nog niet ...

411
411
Mokerslag Club Brugge: miljoenentransfer aan diggelen

Met Lee Han-beom lijkt Club Brugge zijn vierde zomeraanwinst beet te hebben. Maar er wordt nog meer ...

818
818
Recordtransfer nabij: Genk dropt emotionele Karetsas-video

KRC Genk staat op punt om zijn eigen transferrecord te verpulveren. Jeugdproduct Konstaninos ...

137
137
Transferitis bij Club: tweetal ontbreekt in selectie supercup

Ook bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond werkt de landskampioen zijn ...

465
465
Aster Nzeyimana laat alle harten smelten met één video

Aster Nzeyimana toont een kant van zichzelf die zijn volgers niet onberoerd laat. Op sociale media ...

15
15
Thorup geeft oordeel over Genk na zware nederlaag

KRC Genk kent een woelige voorbereiding. Er was het plotse vertrek van Nicky Hayen en Jess Thorup ...

468
468
Infantino krijgt volle laag: UEFA-leden boycotten het WK

FIFA-voorzitter Gianni Infantino zorgt voor een volgende mediastorm. De grote baas wil het voetbal ...

277
277
'Zorgane volgende vertrekker: topclub meldt zich'

Bij Union SG gaat er nog veel gebeuren op de transfermarkt. Er zijn heel wat spelers die de club nog ...

108
108
'KV Mechelen kan Spaanse ‘droomtransfer’ afronden'

Bij KV Mechelen gaat er nog volk vertrekken deze zomer. De Maneblussers zouden wel eens een deal ...

226
226
Bruno moet kiezen: Neerpede-boy of dure aankoop?

RSC Anderlecht neemt het in een uitverkocht Lotto Park op tegen Hammarby. Er is maar ...

431
431
Geen JPL-terugkeer: Belgische prijsschutter vindt club

Als er nog Belgische clubs waren die een Belgische aanvaller zochten met een bewezen neus voor ...

132
132
AA Gent en De Mil: stevige druk op de ketel in Europa

AA Gent moet aan de bak vanavond. Het is van te moeten tegen Cherkasy in de voorrondes van de ...

85
85
Bommetje bij Beveren: sterke man verlaat de club

Toch wel groot nieuws uit Beveren. Daar deelden ze zopas mee dat CEO Bart Foubert na zes seizoenen ...

205
205
De Mil zet AA Gent op scherp voor belangrijke partij

AA Gent heeft geen excuses. Tegen Cherkasy is het van moeten: de kwalificatie moét gehaald ...

110
110
'Union heeft doelmannenknoop doorgehakt'

Union anticipeerde deze zomer uitstekend op het mogelijke vertrek van verschillende smaakmakers en ...

124
124

Meer sportnieuws