Eden Hazard naar Madrid: Chelsea doet gouden zaak, Real capituleert

3857 stemmen
Eden Hazard naar Madrid: Chelsea doet gouden zaak, Real capituleert

De kogel lijkt nu éindelijk door de kerk: Eden Hazard trekt naar Real Madrid. Die transfer zat er uiteraard al enige tijd aan te komen, maar beide clubs zouden nu ook een overeenkomst hebben bereikt over de transfersom. Enkel de handtekeningen moeten nog worden gezet, wat zal gebeuren na de laatste interlandperiode van dit seizoen.

Sowieso een geweldige zaak voor de Rode Duivel uiteraard, die al van kindsbeen af aan droomde om voor de Koninklijke te spelen. Die droom werd nog groter én realistisch, wanneer Real twee seizoenen geleden een eerste keer polste bij Chelsea voor een transfer. Uiteindelijk duurde het dus nog lang vooraleer die er ook in werkelijkheid kwam.



De grote winnaar in dit verhaal lijkt echter toch Chelsea te zijn. Zij dwongen namelijk een transfersom af van minstens 100 miljoen euro. Dat is het initiële bedrag, want dat kan door middel van bonussen nog oplopen tot meer dan 140 (!) miljoen euro. En dat voor een speler die volgend seizoen einde contract is.

Hazard had ook duidelijk aangegeven bij het Chelsea-bestuur dat hij wou vertrekken, dus moesten die nu verkopen om hem volgend seizoen niet gratis de deur te zien uitlopen. Mocht het zo zijn uitgedraaid dat hij tóch nog een seizoen op Stamford Bridge moest blijven, had hij dat waarschijnlijk zonder veel morren gedaan. Maar bijtekenen zat er ook niet meer in. Een sterk staaltje onderhandelen dus van The Blues.



Het blijft bovendien niet enkel bij de transfersom die Real nu neertelt. Hazard heeft er zeven seizoenen bij Chelsea opzitten, en hielp de club daarbij aan 6 trofeeën: 2 keer de Premier League, 2 keer Europa League, 1 FA Cup en 1 League Cup. In die tussentijd hebben ze in Londen dus financieel óók al goed geboerd. Zowel met sportieve prestaties, als de naam Hazard puur op commercieel vlak.

En dan komt de klap op de vuurpijl: Chelsea wist Hazard in in 2012 te strikken voor amper 35 miljoen euro. De marktwaarden zijn sindsdien wel de hoogte in gegaan, maar toch. Afgezien van de jaren die hij er doorbracht en het succes hij heeft opgeleverd, maken The Blues nog eens minstens 65 miljoen euro winst op de Belg. Nogmaals: voor iemand die volgend seizoen einde contract is.



Dan ging Real het onderhandelen duidelijk minder goed af. Mogelijk hadden de Madrilenen genoeg van het gepoker van Chelsea en was er toch geld genoeg voor handen. Maar ze hadden best ook hun been wat stijver kunnen houden. Zo gingen er Hazard maar zeven spelers vooraf die 100 miljoen euro of meer hebben gekost: Bale, Pogba, Ronaldo, Dembélé, Mbappe, Coutinho en Neymar. En dat voor een speler die zijn laatste contractjaar in gaat, maar we vallen in herhaling.



Uiteraard doen ze bij Real met de Rode Duivel een quasi zekere toptransfer, maar het zou toch maar eens moeten mislukken. Het is ook niet hélemaal ondenkbaar dat Hazard moeilijkheden zal kennen in Spanje, zeker in zo'n eerste seizoen. Indien er dan een storm aan kritiek moest komen, valt het af te wachten hoe daar op zal worden gereageerd. En ook een magiër kan een zware blessure oplopen. Doemdenken uiteraard, maar dan sta je er wel. Voor een speler die... u raadt het al.

LEES OOK: Chelsea stunt met Xabi Alonso: erg straffe ambities onthuld

🚀 Real Madrid CF-fans lezen nu:

Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid
Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid
112

Heeft Real teveel betaald voor Hazard?

Meest recent

Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

45
45
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

57
57
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

22
22
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

59
59
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

191
191
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

407
407
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

64
64
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

265
265
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

397
397
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

354
354
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

353
353
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

264
264
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

240
240
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

458
458
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

312
312
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

289
289
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

306
306
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

80
80
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

198
198
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

198
198
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

99
99
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

179
179
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

63
63
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

323
323
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

502
502

Meer sportnieuws