Eden Hazard naar Madrid: Chelsea doet gouden zaak, Real capituleert

door
Eden Hazard naar Madrid: Chelsea doet gouden zaak, Real capituleert

De kogel lijkt nu éindelijk door de kerk: Eden Hazard trekt naar Real Madrid. Die transfer zat er uiteraard al enige tijd aan te komen, maar beide clubs zouden nu ook een overeenkomst hebben bereikt over de transfersom. Enkel de handtekeningen moeten nog worden gezet, wat zal gebeuren na de laatste interlandperiode van dit seizoen.

Sowieso een geweldige zaak voor de Rode Duivel uiteraard, die al van kindsbeen af aan droomde om voor de Koninklijke te spelen. Die droom werd nog groter én realistisch, wanneer Real twee seizoenen geleden een eerste keer polste bij Chelsea voor een transfer. Uiteindelijk duurde het dus nog lang vooraleer die er ook in werkelijkheid kwam.



De grote winnaar in dit verhaal lijkt echter toch Chelsea te zijn. Zij dwongen namelijk een transfersom af van minstens 100 miljoen euro. Dat is het initiële bedrag, want dat kan door middel van bonussen nog oplopen tot meer dan 140 (!) miljoen euro. En dat voor een speler die volgend seizoen einde contract is.

Hazard had ook duidelijk aangegeven bij het Chelsea-bestuur dat hij wou vertrekken, dus moesten die nu verkopen om hem volgend seizoen niet gratis de deur te zien uitlopen. Mocht het zo zijn uitgedraaid dat hij tóch nog een seizoen op Stamford Bridge moest blijven, had hij dat waarschijnlijk zonder veel morren gedaan. Maar bijtekenen zat er ook niet meer in. Een sterk staaltje onderhandelen dus van The Blues.



Het blijft bovendien niet enkel bij de transfersom die Real nu neertelt. Hazard heeft er zeven seizoenen bij Chelsea opzitten, en hielp de club daarbij aan 6 trofeeën: 2 keer de Premier League, 2 keer Europa League, 1 FA Cup en 1 League Cup. In die tussentijd hebben ze in Londen dus financieel óók al goed geboerd. Zowel met sportieve prestaties, als de naam Hazard puur op commercieel vlak.

En dan komt de klap op de vuurpijl: Chelsea wist Hazard in in 2012 te strikken voor amper 35 miljoen euro. De marktwaarden zijn sindsdien wel de hoogte in gegaan, maar toch. Afgezien van de jaren die hij er doorbracht en het succes hij heeft opgeleverd, maken The Blues nog eens minstens 65 miljoen euro winst op de Belg. Nogmaals: voor iemand die volgend seizoen einde contract is.



Dan ging Real het onderhandelen duidelijk minder goed af. Mogelijk hadden de Madrilenen genoeg van het gepoker van Chelsea en was er toch geld genoeg voor handen. Maar ze hadden best ook hun been wat stijver kunnen houden. Zo gingen er Hazard maar zeven spelers vooraf die 100 miljoen euro of meer hebben gekost: Bale, Pogba, Ronaldo, Dembélé, Mbappe, Coutinho en Neymar. En dat voor een speler die zijn laatste contractjaar in gaat, maar we vallen in herhaling.



Uiteraard doen ze bij Real met de Rode Duivel een quasi zekere toptransfer, maar het zou toch maar eens moeten mislukken. Het is ook niet hélemaal ondenkbaar dat Hazard moeilijkheden zal kennen in Spanje, zeker in zo'n eerste seizoen. Indien er dan een storm aan kritiek moest komen, valt het af te wachten hoe daar op zal worden gereageerd. En ook een magiër kan een zware blessure oplopen. Doemdenken uiteraard, maar dan sta je er wel. Voor een speler die... u raadt het al.

LEES OOK: Rel bij Real: Courtois staat midden in pijnlijke oorlog

Heeft Real teveel betaald voor Hazard?

Meest recent

“Luis in de pels” – ambitie STVV wringt bij toppers

Sint-Truiden VV blijft vriend en vijand verbazen dit seizoen. De Kanaries, onder leiding van Wouter ...

2
2
KAA Gent schrikt en spreekt Ivan Leko resoluut tegen

De vete tussen KAA Gent en Ivan Leko blijft voortduren. De Kroatische oefenmeester kon zegevieren ...

51
51
Birger Verstraete haalt verschroeiend uit: “Schandalig!”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Cercle Brugge. Eerder was Felice Mazzu ...

37
37
Topclubs vrezen: "We gaan voluit voor PO 1"

STVV is veruit dé verrassing van het seizoen in de Jupiler Pro League. Een lichtpunt in een ...

87
87
Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Bij RSC Anderlecht draait het dezer dagen blijkbaar enkel om intensiteit, energie en mentaliteit. ...

253
253
Leko scoort geen punten in Gent, wél bij Club: "Dat hoor je waaien"

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Een verdiende zege, maar het was toch vooral de match waar Ivan ...

115
115
'Hoogspanning: verrassende wending in dossier van Hoefkens'

KRC Genk dacht aan Carl Hoefkens als de nieuwe trainer, maar die gaf aan bij NAC Breda te blijven. ...

184
184
Club Brugge lacht tanden bloot, KRC Genk gewaarschuwd

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Voetballend was het een zeer matige Slag om Vlaanderen. Ook ...

441
441
Sardella dankt Kompany: "Toen hij hier trainer was..."

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Royal Antwerp FC, dat zo wéér niet kon ...

108
108
Buffalo weigert hand Leko: "Heel onprofessioneel gehandeld"

De centrale figuur tijdens de clash van zondagmiddag tussen Club Brugge en AA Gent, was uiteraard ...

712
712
"Systematisch problematisch" - kranten buizen zondebok RSCA

RSC Anderlecht blijft het lastig hebben in de competitieduels op verplaatsing. Zondag pakte het op ...

268
268
'Slag om Vlaanderen' loopt fout: supporter naar ziekenhuis

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van AA Gent na relatief matige wedstrijd. Jammer genoeg liep ...

224
224
Vincent Janssen naar Anderlecht? "Hij zou goud waard zijn"

Antwerp FC is de laatste weken opnieuw sterk bezig. Dat heeft onder meer te maken met de goede ...

499
499
Wéér geen clean sheet United: Engelse pers beoordeelt Lammens

Manchester United blijft uiterst wisselvallig voor de dag komen in de Premier League. Zondag liep de ...

122
122
‘Club Brugge gokt alles: 12 miljoen voor tikkende tijdbom’

Hoeveel risico kan Club Brugge nemen om de defensie te versterken? In Brugge dromen ze van een ...

402
402
De Mil houdt zich niet in: pijnlijke oorzaak nieuwe dreun

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

264
264
Anderlecht bevoordeeld op Bosuil? De Bilde fileert penaltyfase(s)

Antwerp FC zag zijn zegereeks zondagavond ten einde komen. De Great Old speelde zondag een sterke en ...

704
704
D-day in DAZN-affaire: drastische uitspraak op komst

Maandag is het eindelijk zover, dan verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de ...

203
203
'Chelsea wil opnieuw megaslag slaan in Genk'

De voorbije jaren kwam Chelsea al regelmatig vissen in Genk. Het waren de Blues die een vijftiental ...

649
649
Mazzu haalt snoeihard uit naar zijn eigen spelers

OH Leuven deed vorige week nog een uitstekende zaak door te gaan winnen in Charleroi, maar staat nu ...

113
113
Cinel strooit met lof nadat Cercle eindelijk nog eens wint

De voorbije maanden verzeilde Cercle Brugge in een diepe crisis. Het bleef maar liefst vier maanden ...

111
111
Hey duidt belangrijk verschil aan bij Anderlecht

Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om de topper op het veld van Antwerp naar zijn hand te ...

259
259
Marokko opent Africa Cup met zege na geweldige goal

Zondagavond is de Africa Cup van start gegaan. In de openingswedstrijd wist gastland en topfavoriet ...

71
71
Antwerp baalt als stekker: "We laten het liggen"

Antwerp maakte de voorbije weken een straffe opmars met zeges tegen Club Brugge, Genk en AA Gent. ...

180
180
Hasi slaat en zalft: "Op dat vlak een vooruitgang"

De topper van zondagavond tussen Antwerp en Anderlecht heeft spektakel opgeleverd. De Great Old leek ...

211
211

Meer sportnieuws