'Transfer Vanaken krijgt vorm: één man wil doordrukken'

door
'Transfer Vanaken krijgt vorm: één man wil doordrukken'

Club Brugge wil er komend seizoen al snel staan met oog op de voorrondes van de Champions League en daarom is het belangrijk om toch een aantal bepalende spelers aan boord te houden. Maar dat wordt niet evident. Zo werd al flink aan de mouw van Wesley Moraes getrokken en ook rond Hans Vanaken begint nu één en ander te bewegen.


De voorbije dagen geraakte bekend dat Sevilla FC zijn zinnen heeft gezet op de spelmaker. Voorlopig was het enkel Estadio Deportivo dat hiermee uitpakte, maar nu wordt het nieuws ook bevestigd door El Desmarque. Het Spaanse medium stelt dat Vanaken voorlopig nog niet bovenaan de verlanglijst van de Andalusiërs staat, maar dat sportief directeur Monchi wel wil doordrukken voor zijn komst.

De transfergoeroe is na een korte passage bij AS Roma weer terug actief in het Estadio Ramón Sánchez Pizjuán en heeft als opdracht de ploeg weer op te bouwen na een tegenvallend seizoen. Hij zou helemaal gek zijn van de Gouden Schoen en ziet in hem een grote meerwaarde voor het team. Bovendien heeft Sevilla goede ervaringen met spelers van Club Brugge: ook Carlos Bacca werd destijds weggeplukt op Jan Breydel en groeide er uit tot één van de beste spitsen in de recente clubgeschiedenis.

Voorlopig werd er wel nog geen officieel bod gedaan, wellicht wil de Spaanse club eerst wachten tot de transfercarrousel zich pas echt op gang trekt. Maar de kans is groot dat er weldra contact wordt opgenomen met Blauw-Zwart. Sevilla zou Vanaken dan ook al een hele poos volgen, zo zou hij in de eerste seizoenshelft nog nadrukkelijk gescout zijn met oog op een eventuele wintertransfer.

LEES OOK: Club Brugge verschaft update over blessure Vanaken

Sevilla is een ideale bestemming voor Vanaken ...

Meest recent

Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

6
6
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

16
16
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

55
55
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

15
15
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

28
28
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

178
178
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

143
143
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

133
133
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

110
110
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

88
88
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

17
17
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

151
151
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

48
48
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

91
91
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

259
259
Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

124
124
Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

410
410
JPL 2025-26: 10 opvallende cijfers na regulier seizoen

Nu alle tickets verdeeld zijn maakt de reguliere competitie plaats voor de play-offs. Vooraleer het ...

148
148
Club of Union dé titelfavoriet? Filip Joos bekent kleur

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

378
378
'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

De Rode Duivels blazen dinsdag verzamelen in Tubeke in aanloop naar hun stage in de VS. Voor een ...

123
123
Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

De kaarten zijn geschud in de Jupiler Pro League, de plekjes in de verschillende Play-Offs zijn ...

236
236
Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

De eerste interland-break van het seizoen is begonnen, de clubs kunnen even tot rust komen in ...

129
129
Mokerslag Anderlecht: zo reageert Coucke op Cercle-fiasco

RSC Anderlecht heeft de reguliere competitie in de Jupiler Pro League afgesloten met een pijnlijke ...

564
564
"Ongelooflijk" - Garcia wild van 'genie' bij Rode Duivels

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

180
180
'Eerste zomeraanwinst: Standard op zucht van JPL-uitblinker'

Standard zal in de komende weken via de Europe Play-Offs alsnog trachten om een Europees ticket af ...

264
264

Meer sportnieuws