'Transfer Vanaken krijgt vorm: één man wil doordrukken'

door
'Transfer Vanaken krijgt vorm: één man wil doordrukken'

Club Brugge wil er komend seizoen al snel staan met oog op de voorrondes van de Champions League en daarom is het belangrijk om toch een aantal bepalende spelers aan boord te houden. Maar dat wordt niet evident. Zo werd al flink aan de mouw van Wesley Moraes getrokken en ook rond Hans Vanaken begint nu één en ander te bewegen.


De voorbije dagen geraakte bekend dat Sevilla FC zijn zinnen heeft gezet op de spelmaker. Voorlopig was het enkel Estadio Deportivo dat hiermee uitpakte, maar nu wordt het nieuws ook bevestigd door El Desmarque. Het Spaanse medium stelt dat Vanaken voorlopig nog niet bovenaan de verlanglijst van de Andalusiërs staat, maar dat sportief directeur Monchi wel wil doordrukken voor zijn komst.

De transfergoeroe is na een korte passage bij AS Roma weer terug actief in het Estadio Ramón Sánchez Pizjuán en heeft als opdracht de ploeg weer op te bouwen na een tegenvallend seizoen. Hij zou helemaal gek zijn van de Gouden Schoen en ziet in hem een grote meerwaarde voor het team. Bovendien heeft Sevilla goede ervaringen met spelers van Club Brugge: ook Carlos Bacca werd destijds weggeplukt op Jan Breydel en groeide er uit tot één van de beste spitsen in de recente clubgeschiedenis.

Voorlopig werd er wel nog geen officieel bod gedaan, wellicht wil de Spaanse club eerst wachten tot de transfercarrousel zich pas echt op gang trekt. Maar de kans is groot dat er weldra contact wordt opgenomen met Blauw-Zwart. Sevilla zou Vanaken dan ook al een hele poos volgen, zo zou hij in de eerste seizoenshelft nog nadrukkelijk gescout zijn met oog op een eventuele wintertransfer.

LEES OOK: Vandenbempt looft 3 Duivels: "Kan hij nog uit de ploeg?"

Sevilla is een ideale bestemming voor Vanaken ...

Meest recent

Courtois geeft uitleg over Rode Duivels: "Verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

2
2
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

41
41
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

229
229
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

63
63
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

71
71
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

90
90
'Mannaerts verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

317
317
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

29
29
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

135
135
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

90
90
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

117
117
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

62
62
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

302
302
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

271
271
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

64
64
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

212
212
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

391
391
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

487
487
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

976
976
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

135
135
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

587
587
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

862
862
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

296
296
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

207
207
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

81
81

Meer sportnieuws