Martinez: "Dan kan ik Kompany niet oproepen voor de Rode Duivels"

door
Martinez:

Vincent Kompany wordt volgend seizoen speler-trainer bij Anderlecht en dat zorgde de voorbije weken voor heel wat vragen. In de eerste plaats over hoe hij die functie in de praktijk zal invullen, maar ook over zijn toekomst bij de nationale ploeg. Roberto Martinez selecteerde Kompany vooralsnog gewoon voor de komende interlands tegen Kazachstan en Schotland.


"Je beoordeelt de prestaties. Ik roep nu niet de speler-coach van Anderlecht op, wel de meest invloedrijke speler dit seizoen van Manchester City", verdedigt Martinez die keuze in Sport/Voetbalmagazine. "Voor volgende camps zal ik Vinnie als de speler van Anderlecht bekijken. Als hij niet speelt, kan ik hem niet oproepen, maar daar ben ik niet bang voor. Vinnie kennen jullie allemaal goed genoeg, hij stelt zichzelf doelen. En eentje ervan is het EK. Daarna zal hij wel zien, eventueel nieuwe doelen stellen."

"Vinnie is een zeer intelligent persoon, zijn beslissing om naar Anderlecht terug te keren is alles behalve emotioneel. Laten we dit eens proberen... Neen, zo denkt hij niet, Vinnie is een rationeel iemand. Hij gaat zich straks wel omringen met zeer bekwame mensen en zal heldere doelen stellen. Als voetballer is dat presteren op een hoog niveau, deel uitmaken van de Rode Duivels en als trainer wil hij op een zeer jonge groep straks zijn ideeën overbrengen. Het lijkt me geen onmogelijke taak om al die dingen te combineren, alleen ga je meer dan één goeie kracht nodig hebben. Zijn team moet sterk zijn."

LEES OOK: Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Moet Kompany blijven opgeroepen worden?

Meest recent

‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

61
61
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

19
19
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

156
156
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

230
230
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

62
62
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

442
442
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

317
317
‘Anderlecht spartelt, Euvrard vindt succesformule Standard'

Standard Luik won afgelopen speeldag van grote rivaal RSC Anderlecht. De Rouches kunnen zo weer naar ...

140
140
Vreemde tendens JPL-wintermercato: onheil op komst?

De wintermercato zit er op voor de Belgische clubs. In sommige landen is de transfermarkt nog open, ...

288
288
Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Besnik Hasi werd ontslagen en ...

348
348
KRC Genk investeert in veelzijdig supertalent (15)

KRC Genk staat bekend om een sterke jeugdopleiding en de Limburgers zijn dan ook van plan om verder ...

154
154
Anderlecht maakt last minute-wintertransfer bekend

RSC Anderlecht was op de slotdag van de wintermercato nog erg actief. Een dag later heeft Paars-Wit ...

250
250
KAA Gent stelt op het nippertje nog aanwinst voor

De wintermercato is in België gesloten, maar toch sijpelen er nog deals naar buiten. Zo stelde ...

97
97
Ongeziene beelden: dít snauwde Hasi aan rust tegen Lambrechts

Standard boekte afgelopen zondag een cruciale zege in de clash met aartsrivaal RSC Anderlecht. Bij ...

463
463
'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

RSC Anderlecht versterkte zich vlak voor het sluiten van de transferperiode met flankaanvaller Coba ...

332
332
'Arsenal, Barça, ...: Belgisch goudhaantje plots grof wild'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

137
137
Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Antwerp FC liet het transfergeweld op de Deadline Day grotendeels aan zich voorbij gaan. Desondanks ...

205
205
Twee topkandidaten bij Anderlecht: eerste twijfels duiken op

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke bekermatch van aanstaande ...

838
838
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

293
293
DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Ook in de grote Europese voetballanden ging de transfermarkt maandagavond weer op slot. Groot ...

167
167
'Genk hakt knoop door: nog één last-minute transfer'

De wintermercato is sinds maandagavond gesloten in de meeste Europese voetbalnaties. Maar in ...

316
316
'Nieuwe coach Anderlecht? Pure controverse barst los'

Een uitspraak van Marc Delire heeft een nieuwe coach-discussie meteen explosief gemaakt bij ...

366
366
'Groot risico Club: laatste maanden voor víér smaakmakers'

Club Brugge heeft een onverwacht kalme wintermercato achter de rug. De vicekampioen haalde ...

431
431
Drukte voor Deadline: ontdek de last-minute deals in de JPL

Maandagavond om middernacht sloot de transfermarkt weer onverbiddelijk zijn deuren in België. ...

191
191
'Club Brugge neemt enorme gok: recordtransfer op spel'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

902
902

Meer sportnieuws