Martinez: "Dan kan ik Kompany niet oproepen voor de Rode Duivels"

door
Martinez:

Vincent Kompany wordt volgend seizoen speler-trainer bij Anderlecht en dat zorgde de voorbije weken voor heel wat vragen. In de eerste plaats over hoe hij die functie in de praktijk zal invullen, maar ook over zijn toekomst bij de nationale ploeg. Roberto Martinez selecteerde Kompany vooralsnog gewoon voor de komende interlands tegen Kazachstan en Schotland.


"Je beoordeelt de prestaties. Ik roep nu niet de speler-coach van Anderlecht op, wel de meest invloedrijke speler dit seizoen van Manchester City", verdedigt Martinez die keuze in Sport/Voetbalmagazine. "Voor volgende camps zal ik Vinnie als de speler van Anderlecht bekijken. Als hij niet speelt, kan ik hem niet oproepen, maar daar ben ik niet bang voor. Vinnie kennen jullie allemaal goed genoeg, hij stelt zichzelf doelen. En eentje ervan is het EK. Daarna zal hij wel zien, eventueel nieuwe doelen stellen."

"Vinnie is een zeer intelligent persoon, zijn beslissing om naar Anderlecht terug te keren is alles behalve emotioneel. Laten we dit eens proberen... Neen, zo denkt hij niet, Vinnie is een rationeel iemand. Hij gaat zich straks wel omringen met zeer bekwame mensen en zal heldere doelen stellen. Als voetballer is dat presteren op een hoog niveau, deel uitmaken van de Rode Duivels en als trainer wil hij op een zeer jonge groep straks zijn ideeën overbrengen. Het lijkt me geen onmogelijke taak om al die dingen te combineren, alleen ga je meer dan één goeie kracht nodig hebben. Zijn team moet sterk zijn."

LEES OOK: Vriendin Vanheusden deelt bericht dat door merg en been gaat

Moet Kompany blijven opgeroepen worden?

Meest recent

Hayen krijgt oplawaai: droomjob wordt gênante afwijzing

Nicky Hayen leek even te flirten met zijn droomjob bij Celtic, met praatjes over monsterloon en ...

70
70
Kazachstan-België: Garcia pakt uit met onuitgegeven basiself

De Rode Duivels kunnen zich zaterdagnamiddag verzekeren van hun ticket voor de WK-eindronde van ...

28
28
Van der Elst trekt streng oordeel na WK-afgang U17

Het WK U17 is uiteindelijk een afknapper geworden voor de Jonge Duivels. Ze waren met hoge ...

121
121
Vanderhaeghe deelt sneertje uit aan Hayen, Hubert en co

De interlandbreak is vaak een moment voor trainerswissels en ook deze maand was het weer raak bij ...

108
108
Anderlecht-legende Jurion verrast met 3 favoriete spelers

Bij Anderlecht hopen ze zich weer te kunnen gaan mengen in de titelstrijd na de overwinningen tegen ...

92
92
Kroatië plaatst zich voor WK, Oranje en Duitsland wachten nog

De kwalificatiecampagne voor het WK is in zijn laatste fase aanbeland. Vrijdagavond wist ...

70
70
'Chelsea en Barça kampen om gewezen JPL-ster'

De Jupiler Pro League bewees de voorbije jaren voor heel wat spelers een ideale springplank naar een ...

39
39
Rode Duivel blijft op de sukkel: WK al een utopie?

Helemaal zeker zijn ze nog niet, maar we mogen er van uitgaan dat de Rode Duivels volgende zomer op ...

47
47
Vanderhaeghe blijft hopen op topclub: "Hij is mijn vriend"

Yves Vanderhaeghe is terug op de Belgische velden. De ervaren trainer maakte deze week een ...

102
102
'Club Brugge en Genk blazen transferstrijd nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en de meeste clubs beginnen stilaan hun verlanglijstjes ...

200
200
'Tottenham mengt zich in titanenstrijd om Rode Duivel'

Enkele jaren geleden was Tottenham nog een haven voor Rode Duivels. Met Toby Alderweireld, Jan ...

55
55
'Club haalt opgelucht adem na transferupdate, Union vreest'

Bij Club Brugge moeten ze in de komende mercato's het vertrek van heel wat sterkhouders vrezen. De ...

93
93
Argentinië pakt vlotte zege, droom voor Union-speler

In de komende dagen worden de laatste tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. In ...

55
55
'Strijd om De Cat los: Bayern doet monsterbod'

De passage van Nathan De Cat op het WK U17 was er één van korte duur, want de Jonge ...

761
761
Bijzonder povere Jonge Duivels incasseren mokerslag

De U17 speelden een pover WK, de beloften zijn voorlopig ook wisselvallig bezig in hun ...

102
102
Tielemans: "Dit leeft héél erg bij de Rode Duivels"

De Rode Duivels nemen het zaterdag om 15u op tegen Kazachstan. Daar zullen ze zich wellicht plaatsen ...

64
64
Mbappé viert geweldige mijlpaal: Haaland weldra nog straffer

Kylian Mbappé was weer trefzeker voor Frankrijk. De aanvaller heeft een historische mijlpaal ...

37
37
Club Brugge oefent tegen Hoefkens: opvallende afwezige

Club Brugge zendt haar zonen uit, want tijdens de break zag Nicky Hayen opnieuw heel wat volk ...

241
241
'Club Brugge houdt adem in: Hayen richting uitgang?'

De voorbije weken werd Club Brugge opgeschrikt door geruchten vanuit Glasgow, waar Nicky Hayen in de ...

275
275
Garcia kiest radicaal: bankzitter staat blind in de basis

Hij speelt niet wekelijks bij Brighton, maar bij de Rode Duivels is Maxim De Cuyper onaantastbaar. ...

225
225
Garcia speelt blufpoker: steunpilaar Rode Duivels out?

Zaterdag beginnen de Rode Duivels in Astana aan hun laatste tweeluik richting het WK. Vermits ...

84
84
'Leegloop bij Club Brugge: volgende grootmacht klopt aan'

De geruchtenmolen draait al op volle toeren bij Club Brugge, dat volgende zomer wellicht dan ook ...

264
264
Marc Coucke pakt iedereen in snelheid met grote fusie

De afgelopen weken kwam eindelijk weer wat zuurstof in het Lotto Park te hangen. Het vertrek van ...

978
978
Garcia negeert Genk: "Als je dat doet bij Club Brugge..."

Zaterdag nemen de Rode Duivels het op tegen Kazachstan. Behalve vier spelers van Club Brugge stapte ...

307
307
'Proximus trekt staart in: rampscenario voor Pro League'

Voorlopig blijft DAZN voldoen aan alle (financiële) verplichtingen, maar op de langere termijn ...

694
694

Meer sportnieuws