EXCLUSIEF D-day voor Liverpool en zijn Belgen: "Hadden liever de titel"

124 stemmen
EXCLUSIEF D-day voor Liverpool en zijn Belgen:

Voor Liverpool staat er best veel op het spel vanavond, misschien nog nét iets meer dan Tottenham. Het verloor vorig jaar de Champions League-finale tegen Real Madrid en dit jaar verloor het ook de titelstrijd. Heel Liverpool snakt naar een prijs en Voetbalnieuws sprak met Christophe Cogghe, voorzitter van de Belgische fanclub Flemish Reds.


"Ik verwacht een finale van 'hard tegen niet-zacht' waarbij beide teams geen duimbreed gaan toegeven aan elkaar. Ze kennen mekaar door en door en alle topspelers zijn terug fit. Het zal volgens mij een spannende match worden en een match met verlengingen en strafschoppen zou zich zomaar kunnen aandienen."

Liverpool is wel de grote favoriet. "Over heel het seizoen was LFC met 26 punten voorsprong de beste ploeg en we wonnen de twee competitiewedstrijden tegen hen. Het blijft echter een finale en dan kan alles. Ik hoop dat de Spurs wat onder de indruk zullen zijn bij hun eerste finale op het grote toneel, en dat wij daaruit een licht voordeel kunnen uit halen. Fingers crossed…"


Liverpool eindigde in de Premier League met 26 punten meer dan Tottenham.
Liverpool kent een prachtig seizoen, maar de kers op de taart ontbreekt nog. "Dit zou inderdaad een kers op de taart moeten worden. Het is een prachtseizoen geweest met mooi aanvallend voetbal. Elke Liverpool-fan had liever de titel gewonnen (wat al 29 jaar geleden is, nvdr.), maar het is nu éénmaal zo dat er tegen Manchester City weinig te doen was. De Champions League-finale is voor velen een droom en dus gaan we proberen die droom waar te maken en de zesde beker 'met de grote oren' binnen te halen. Klopp en de 'zijnen' verdienen ondertussen wel eens een prijs."

Mignolet en Origi
Met Simon Mignolet en Divock Origi zijn er ook twee Belgen bij Liverpool, al zijn ze er vooral bankzitter. Origi was in de halve finale tegen FC Barcelona wel nog enorm belangrijk en de grote man met twee goals.

"Simon erkent zijn meerdere in Allison Becker en beseft dat zijn plaats op de bank niet zo slecht is. Het is zeker meer te verantwoorden dan vorig jaar, toen hij tweede doelman was achter 'die clown' Karius. Divock maakt heel belangrijke doelpunten in z'n schaarse invalbeurten. Wat er met hem gebeuren zal, weet niemand. Misschien weet hij het zelf nog niet. Ik zou hem behouden en misschien een loonsverhoging aanbieden. Je hebt altijd een goede bank nodig en Divock zal - als Salah/Mané/Firmino blijven - toch altijd vierde keuze zijn. Sturridge vertrekt echter, dus is hij heel zeker van de eerste invalbeurt indien er geroteerd dient te worden."


Liverpool kan in Madrid rekenen op heel wat steun, waaronder 30 fans van de Flemish Reds.
The Flemish Reds is een begrip als fanclub. Zo kregen ze in januari op hun fandag nog boegbeeld Ian Rush op bezoek. Ze gaan dan ook met een delegatie naar de finale. "Een 30-tal leden gaan naar Madrid en een 8-tal hebben ook effectief tickets voor de match. De rest gaat om de sfeer ter plaatse op te snuiven en hopelijk de nacht van zaterdag op zondag de winst mee te vieren."

Cogghe is al elf jaar voorzitter. "Flemish Reds bestaat sinds 2007 en telt zo'n zeshonderd leden in heel Vlaanderen, en ook enkele Luxemburgse vrienden, als ook wat Nederlanders van net over de grens. Die voelen zich meer Vlaming dan 'Nederlander' (lacht)."

Het Liverpool-bloed stroomt al jaren doorheen het lichaam van Cogghe. "Het LFC-fan zijn is er voor mij met de paplepel ingegoten. De passie wordt jaar na jaar sterker. Ik ga sinds 1987 via allerlei mogelijke manieren naar Anfield. Sinds ik voorzitter ben van de Flemish Reds, sinds februari 2008, probeer ik voor zoveel mogelijk Vlamingen het pad te effenen om er te geraken. Samen met mijn bestuur, waarbij elk z'n gerichte taak heeft, slagen we er toch elk seizoen in om honderden LFC-fans daar te krijgen. Sommigen meermaals per jaar."

"Vroeger won Liverpool alles wat er te winnen viel. Dan was het simpel om fan te zijn. Er zijn zware jaren geweest (Heizel, Hillsborough) en ook een financiële crisis door wanbeleid van onze vorige Amerikaanse bazen. Sinds we in 2005 de laatste keer de Champions League gewonnen hebben (tegen AC Milan, nvdr.), zijn er veel nieuwe supporters bij gekomen. Het wordt tijd dat ook zij eens goed mogen feesten. De titel is voor Manchester City, maar hopelijk is de Champions League voor ons", besluit Cogghe.

LEES OOK: ‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Zal Liverpool de finale winnen?

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

11
11
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

107
107
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

22
22
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

17
17
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

42
42
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

79
79
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

168
168
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

656
656
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

117
117
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

208
208
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

164
164
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

147
147
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

262
262
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

40
40
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

45
45
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

172
172
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

509
509
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

249
249
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

234
234
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

91
91
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

471
471
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

344
344
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

151
151
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

143
143

Meer sportnieuws