EXCLUSIEF D-day voor Liverpool en zijn Belgen: "Hadden liever de titel"

124 stemmen
EXCLUSIEF D-day voor Liverpool en zijn Belgen:

Voor Liverpool staat er best veel op het spel vanavond, misschien nog nét iets meer dan Tottenham. Het verloor vorig jaar de Champions League-finale tegen Real Madrid en dit jaar verloor het ook de titelstrijd. Heel Liverpool snakt naar een prijs en Voetbalnieuws sprak met Christophe Cogghe, voorzitter van de Belgische fanclub Flemish Reds.


"Ik verwacht een finale van 'hard tegen niet-zacht' waarbij beide teams geen duimbreed gaan toegeven aan elkaar. Ze kennen mekaar door en door en alle topspelers zijn terug fit. Het zal volgens mij een spannende match worden en een match met verlengingen en strafschoppen zou zich zomaar kunnen aandienen."

Liverpool is wel de grote favoriet. "Over heel het seizoen was LFC met 26 punten voorsprong de beste ploeg en we wonnen de twee competitiewedstrijden tegen hen. Het blijft echter een finale en dan kan alles. Ik hoop dat de Spurs wat onder de indruk zullen zijn bij hun eerste finale op het grote toneel, en dat wij daaruit een licht voordeel kunnen uit halen. Fingers crossed…"


Liverpool eindigde in de Premier League met 26 punten meer dan Tottenham.
Liverpool kent een prachtig seizoen, maar de kers op de taart ontbreekt nog. "Dit zou inderdaad een kers op de taart moeten worden. Het is een prachtseizoen geweest met mooi aanvallend voetbal. Elke Liverpool-fan had liever de titel gewonnen (wat al 29 jaar geleden is, nvdr.), maar het is nu éénmaal zo dat er tegen Manchester City weinig te doen was. De Champions League-finale is voor velen een droom en dus gaan we proberen die droom waar te maken en de zesde beker 'met de grote oren' binnen te halen. Klopp en de 'zijnen' verdienen ondertussen wel eens een prijs."

Mignolet en Origi
Met Simon Mignolet en Divock Origi zijn er ook twee Belgen bij Liverpool, al zijn ze er vooral bankzitter. Origi was in de halve finale tegen FC Barcelona wel nog enorm belangrijk en de grote man met twee goals.

"Simon erkent zijn meerdere in Allison Becker en beseft dat zijn plaats op de bank niet zo slecht is. Het is zeker meer te verantwoorden dan vorig jaar, toen hij tweede doelman was achter 'die clown' Karius. Divock maakt heel belangrijke doelpunten in z'n schaarse invalbeurten. Wat er met hem gebeuren zal, weet niemand. Misschien weet hij het zelf nog niet. Ik zou hem behouden en misschien een loonsverhoging aanbieden. Je hebt altijd een goede bank nodig en Divock zal - als Salah/Mané/Firmino blijven - toch altijd vierde keuze zijn. Sturridge vertrekt echter, dus is hij heel zeker van de eerste invalbeurt indien er geroteerd dient te worden."


Liverpool kan in Madrid rekenen op heel wat steun, waaronder 30 fans van de Flemish Reds.
The Flemish Reds is een begrip als fanclub. Zo kregen ze in januari op hun fandag nog boegbeeld Ian Rush op bezoek. Ze gaan dan ook met een delegatie naar de finale. "Een 30-tal leden gaan naar Madrid en een 8-tal hebben ook effectief tickets voor de match. De rest gaat om de sfeer ter plaatse op te snuiven en hopelijk de nacht van zaterdag op zondag de winst mee te vieren."

Cogghe is al elf jaar voorzitter. "Flemish Reds bestaat sinds 2007 en telt zo'n zeshonderd leden in heel Vlaanderen, en ook enkele Luxemburgse vrienden, als ook wat Nederlanders van net over de grens. Die voelen zich meer Vlaming dan 'Nederlander' (lacht)."

Het Liverpool-bloed stroomt al jaren doorheen het lichaam van Cogghe. "Het LFC-fan zijn is er voor mij met de paplepel ingegoten. De passie wordt jaar na jaar sterker. Ik ga sinds 1987 via allerlei mogelijke manieren naar Anfield. Sinds ik voorzitter ben van de Flemish Reds, sinds februari 2008, probeer ik voor zoveel mogelijk Vlamingen het pad te effenen om er te geraken. Samen met mijn bestuur, waarbij elk z'n gerichte taak heeft, slagen we er toch elk seizoen in om honderden LFC-fans daar te krijgen. Sommigen meermaals per jaar."

"Vroeger won Liverpool alles wat er te winnen viel. Dan was het simpel om fan te zijn. Er zijn zware jaren geweest (Heizel, Hillsborough) en ook een financiële crisis door wanbeleid van onze vorige Amerikaanse bazen. Sinds we in 2005 de laatste keer de Champions League gewonnen hebben (tegen AC Milan, nvdr.), zijn er veel nieuwe supporters bij gekomen. Het wordt tijd dat ook zij eens goed mogen feesten. De titel is voor Manchester City, maar hopelijk is de Champions League voor ons", besluit Cogghe.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

Zal Liverpool de finale winnen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

66
66
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

1
1
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

38
38
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

42
42
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

36
36
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

156
156
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

133
133
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

135
135
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

243
243
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

401
401
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

66
66
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

204
204
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

133
133
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

255
255
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

141
141
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

416
416
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

183
183
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

151
151
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

301
301
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

131
131
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

255
255
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

750
750
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

149
149
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

769
769
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

319
319
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

726
726

Meer sportnieuws