EXCLUSIEF D-day voor Liverpool en zijn Belgen: "Hadden liever de titel"

door
EXCLUSIEF D-day voor Liverpool en zijn Belgen:

Voor Liverpool staat er best veel op het spel vanavond, misschien nog nét iets meer dan Tottenham. Het verloor vorig jaar de Champions League-finale tegen Real Madrid en dit jaar verloor het ook de titelstrijd. Heel Liverpool snakt naar een prijs en Voetbalnieuws sprak met Christophe Cogghe, voorzitter van de Belgische fanclub Flemish Reds.


"Ik verwacht een finale van 'hard tegen niet-zacht' waarbij beide teams geen duimbreed gaan toegeven aan elkaar. Ze kennen mekaar door en door en alle topspelers zijn terug fit. Het zal volgens mij een spannende match worden en een match met verlengingen en strafschoppen zou zich zomaar kunnen aandienen."

Liverpool is wel de grote favoriet. "Over heel het seizoen was LFC met 26 punten voorsprong de beste ploeg en we wonnen de twee competitiewedstrijden tegen hen. Het blijft echter een finale en dan kan alles. Ik hoop dat de Spurs wat onder de indruk zullen zijn bij hun eerste finale op het grote toneel, en dat wij daaruit een licht voordeel kunnen uit halen. Fingers crossed…"


Liverpool eindigde in de Premier League met 26 punten meer dan Tottenham.
Liverpool kent een prachtig seizoen, maar de kers op de taart ontbreekt nog. "Dit zou inderdaad een kers op de taart moeten worden. Het is een prachtseizoen geweest met mooi aanvallend voetbal. Elke Liverpool-fan had liever de titel gewonnen (wat al 29 jaar geleden is, nvdr.), maar het is nu éénmaal zo dat er tegen Manchester City weinig te doen was. De Champions League-finale is voor velen een droom en dus gaan we proberen die droom waar te maken en de zesde beker 'met de grote oren' binnen te halen. Klopp en de 'zijnen' verdienen ondertussen wel eens een prijs."

Mignolet en Origi
Met Simon Mignolet en Divock Origi zijn er ook twee Belgen bij Liverpool, al zijn ze er vooral bankzitter. Origi was in de halve finale tegen FC Barcelona wel nog enorm belangrijk en de grote man met twee goals.

"Simon erkent zijn meerdere in Allison Becker en beseft dat zijn plaats op de bank niet zo slecht is. Het is zeker meer te verantwoorden dan vorig jaar, toen hij tweede doelman was achter 'die clown' Karius. Divock maakt heel belangrijke doelpunten in z'n schaarse invalbeurten. Wat er met hem gebeuren zal, weet niemand. Misschien weet hij het zelf nog niet. Ik zou hem behouden en misschien een loonsverhoging aanbieden. Je hebt altijd een goede bank nodig en Divock zal - als Salah/Mané/Firmino blijven - toch altijd vierde keuze zijn. Sturridge vertrekt echter, dus is hij heel zeker van de eerste invalbeurt indien er geroteerd dient te worden."


Liverpool kan in Madrid rekenen op heel wat steun, waaronder 30 fans van de Flemish Reds.
The Flemish Reds is een begrip als fanclub. Zo kregen ze in januari op hun fandag nog boegbeeld Ian Rush op bezoek. Ze gaan dan ook met een delegatie naar de finale. "Een 30-tal leden gaan naar Madrid en een 8-tal hebben ook effectief tickets voor de match. De rest gaat om de sfeer ter plaatse op te snuiven en hopelijk de nacht van zaterdag op zondag de winst mee te vieren."

Cogghe is al elf jaar voorzitter. "Flemish Reds bestaat sinds 2007 en telt zo'n zeshonderd leden in heel Vlaanderen, en ook enkele Luxemburgse vrienden, als ook wat Nederlanders van net over de grens. Die voelen zich meer Vlaming dan 'Nederlander' (lacht)."

Het Liverpool-bloed stroomt al jaren doorheen het lichaam van Cogghe. "Het LFC-fan zijn is er voor mij met de paplepel ingegoten. De passie wordt jaar na jaar sterker. Ik ga sinds 1987 via allerlei mogelijke manieren naar Anfield. Sinds ik voorzitter ben van de Flemish Reds, sinds februari 2008, probeer ik voor zoveel mogelijk Vlamingen het pad te effenen om er te geraken. Samen met mijn bestuur, waarbij elk z'n gerichte taak heeft, slagen we er toch elk seizoen in om honderden LFC-fans daar te krijgen. Sommigen meermaals per jaar."

"Vroeger won Liverpool alles wat er te winnen viel. Dan was het simpel om fan te zijn. Er zijn zware jaren geweest (Heizel, Hillsborough) en ook een financiële crisis door wanbeleid van onze vorige Amerikaanse bazen. Sinds we in 2005 de laatste keer de Champions League gewonnen hebben (tegen AC Milan, nvdr.), zijn er veel nieuwe supporters bij gekomen. Het wordt tijd dat ook zij eens goed mogen feesten. De titel is voor Manchester City, maar hopelijk is de Champions League voor ons", besluit Cogghe.

LEES OOK: Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Zal Liverpool de finale winnen?

Meest recent

Stankovic schenkt klare wijn over transfer naar Inter

Club Brugge gaat in de zomer een resem sterkhouders verliezen, dat staat nu al vast. Blauw-Zwart ...

169
169
Euvrard zwaar onder de indruk van drie spelers Zulte Waregem

Standard neemt het morgenavond aan de Gaverbeek op tege Zulte Waregem. De Rouches hebben maar ...

55
55
Taravel verklaart deze grote metamorfose bij Anderlecht

Kan RSC Anderlecht nog eens punten rapen in Brugge? De match tegen Club Brugge is cruciaal om te ...

102
102
Leko waarschuwt Anderlecht: Paars-Wit 'vreest'

Club Brugge neemt het morgen in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit wist er voor het ...

205
205
KRC Genk hoopt mee: "Ik wil mee naar het WK"

Bij KRC Genk draaien ze een zeer wisselvallig seizoen. Nicky Hayen kreeg dat er ook nog niet ...

43
43
Arsenal door in FA Cup: grote zorgen om Trossard

Arsenal speelde om 13u15 zijn partij in de FA Cup tegen Mansfield Town. De Gunners hadden het knap ...

18
18
Van der Elst ‘tipt’ JPL-topclubs: "Klaar voor volgende stap"

Bij KVC Westerlo hopen ze elke mercato een uitgaande miljoenentransfer af te ronden. In januari ...

35
35
Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Voormalig publiekslieveling Johan Boskamp is de laatste maanden minder op televisie te zien. De ...

67
67
Kljestan verrast: "Anderlecht had hem moeten houden"

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een cruciale fase. Als ze nog echt willen meedoen voor de top drie, ...

136
136
Hoe KRC Genk dankzij Union SG zijn lesje heeft geleerd

KRC Genk staat voor een zeer moeilijke verplaatsing naar Union SG. De Limburgers lopen daar een oude ...

72
72
'Jackpot KRC Genk in zicht: extra WK-ganger in de maak'

KRC Genk lijkt komende zomer opnieuw te gaan cashen op verschillende spelers. Eén van de ...

93
93
Gentse natrap op Leko: "Dan hoor je hier misschien niet thuis"

Mathematisch is nog steeds heel wat mogelijk, maar AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' ...

161
161
Anderlecht lacht tanden bloot: "Híj́ is de beste speler in JPL"

Een kleine maand geleden lag RSC Anderlecht nog tegen de touwen en was de crisis bij de ...

193
193
"Dan maakt niemand kans" - zware titelclaim bij Club Brugge

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League is in zicht, de titelstrijd in de ...

216
216
Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

54
54
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

237
237
Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

60
60
Conte schept duidelijkheid over De Bruyne én Lukaku

Kevin De Bruyne maakte eindelijk zijn rentree bij Napoli na een slepende blessure. Ook Romelu Lukaku ...

44
44
Proto verrast met open sollicitatie bij Anderlecht

Silvio Proto is momenteel assistent van Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. De voormalige doelman ...

257
257
Tresoldi eerlijk over concurrentiestrijd bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. De aanvaller scoort aan de lopende ...

161
161
Kouyaté verbaast iedereen met uitspraken na Antwerp-zeperd

Royal Antwerp FC heeft de kansen op een plek in de top 6 helemaal om zeep geholpen. The Great Old ...

175
175
Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Sebastien Pocognoli kende een desastreuze start bij AS Monaco en er werd meteen al over een ...

119
119
Niet Vanaken, Bertaccini ziet beste JPL-speler bij Club

Club Brugge is de grote favoriet voor het duel met RSC Anderlecht. Adriano Bertaccini hoopt in de ...

272
272
Kompany verliest geduld met media na Bayern-zege

Bayern München won makkelijk met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. De titel kan Bayern ...

283
283
Proto bijt terug naar Renard na uitval over Anderlecht

Olivier Renard haalde enkele weken geleden zeer hard uit naar RSC Anderlecht, nadat hij er werd ...

232
232

Meer sportnieuws