EXCLUSIEF D-day voor Liverpool en zijn Belgen: "Hadden liever de titel"

door
EXCLUSIEF D-day voor Liverpool en zijn Belgen:

Voor Liverpool staat er best veel op het spel vanavond, misschien nog nét iets meer dan Tottenham. Het verloor vorig jaar de Champions League-finale tegen Real Madrid en dit jaar verloor het ook de titelstrijd. Heel Liverpool snakt naar een prijs en Voetbalnieuws sprak met Christophe Cogghe, voorzitter van de Belgische fanclub Flemish Reds.


"Ik verwacht een finale van 'hard tegen niet-zacht' waarbij beide teams geen duimbreed gaan toegeven aan elkaar. Ze kennen mekaar door en door en alle topspelers zijn terug fit. Het zal volgens mij een spannende match worden en een match met verlengingen en strafschoppen zou zich zomaar kunnen aandienen."

Liverpool is wel de grote favoriet. "Over heel het seizoen was LFC met 26 punten voorsprong de beste ploeg en we wonnen de twee competitiewedstrijden tegen hen. Het blijft echter een finale en dan kan alles. Ik hoop dat de Spurs wat onder de indruk zullen zijn bij hun eerste finale op het grote toneel, en dat wij daaruit een licht voordeel kunnen uit halen. Fingers crossed…"


Liverpool eindigde in de Premier League met 26 punten meer dan Tottenham.
Liverpool kent een prachtig seizoen, maar de kers op de taart ontbreekt nog. "Dit zou inderdaad een kers op de taart moeten worden. Het is een prachtseizoen geweest met mooi aanvallend voetbal. Elke Liverpool-fan had liever de titel gewonnen (wat al 29 jaar geleden is, nvdr.), maar het is nu éénmaal zo dat er tegen Manchester City weinig te doen was. De Champions League-finale is voor velen een droom en dus gaan we proberen die droom waar te maken en de zesde beker 'met de grote oren' binnen te halen. Klopp en de 'zijnen' verdienen ondertussen wel eens een prijs."

Mignolet en Origi
Met Simon Mignolet en Divock Origi zijn er ook twee Belgen bij Liverpool, al zijn ze er vooral bankzitter. Origi was in de halve finale tegen FC Barcelona wel nog enorm belangrijk en de grote man met twee goals.

"Simon erkent zijn meerdere in Allison Becker en beseft dat zijn plaats op de bank niet zo slecht is. Het is zeker meer te verantwoorden dan vorig jaar, toen hij tweede doelman was achter 'die clown' Karius. Divock maakt heel belangrijke doelpunten in z'n schaarse invalbeurten. Wat er met hem gebeuren zal, weet niemand. Misschien weet hij het zelf nog niet. Ik zou hem behouden en misschien een loonsverhoging aanbieden. Je hebt altijd een goede bank nodig en Divock zal - als Salah/Mané/Firmino blijven - toch altijd vierde keuze zijn. Sturridge vertrekt echter, dus is hij heel zeker van de eerste invalbeurt indien er geroteerd dient te worden."


Liverpool kan in Madrid rekenen op heel wat steun, waaronder 30 fans van de Flemish Reds.
The Flemish Reds is een begrip als fanclub. Zo kregen ze in januari op hun fandag nog boegbeeld Ian Rush op bezoek. Ze gaan dan ook met een delegatie naar de finale. "Een 30-tal leden gaan naar Madrid en een 8-tal hebben ook effectief tickets voor de match. De rest gaat om de sfeer ter plaatse op te snuiven en hopelijk de nacht van zaterdag op zondag de winst mee te vieren."

Cogghe is al elf jaar voorzitter. "Flemish Reds bestaat sinds 2007 en telt zo'n zeshonderd leden in heel Vlaanderen, en ook enkele Luxemburgse vrienden, als ook wat Nederlanders van net over de grens. Die voelen zich meer Vlaming dan 'Nederlander' (lacht)."

Het Liverpool-bloed stroomt al jaren doorheen het lichaam van Cogghe. "Het LFC-fan zijn is er voor mij met de paplepel ingegoten. De passie wordt jaar na jaar sterker. Ik ga sinds 1987 via allerlei mogelijke manieren naar Anfield. Sinds ik voorzitter ben van de Flemish Reds, sinds februari 2008, probeer ik voor zoveel mogelijk Vlamingen het pad te effenen om er te geraken. Samen met mijn bestuur, waarbij elk z'n gerichte taak heeft, slagen we er toch elk seizoen in om honderden LFC-fans daar te krijgen. Sommigen meermaals per jaar."

"Vroeger won Liverpool alles wat er te winnen viel. Dan was het simpel om fan te zijn. Er zijn zware jaren geweest (Heizel, Hillsborough) en ook een financiële crisis door wanbeleid van onze vorige Amerikaanse bazen. Sinds we in 2005 de laatste keer de Champions League gewonnen hebben (tegen AC Milan, nvdr.), zijn er veel nieuwe supporters bij gekomen. Het wordt tijd dat ook zij eens goed mogen feesten. De titel is voor Manchester City, maar hopelijk is de Champions League voor ons", besluit Cogghe.

LEES OOK: 'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Zal Liverpool de finale winnen?

Meest recent

Ruben Van Gucht in shock: 'Bekentenis slaat in als een bom'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

181
181
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

15
15
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

74
74
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

41
41
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

26
26
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

122
122
Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

In de Premier League stond er met Tottenham-Arsenal een héél interessante match op het ...

26
26
Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

175
175
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

149
149
Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

24
24
'Trainersbom RSCA: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

295
295
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

106
106
Malinwa droomt meer dan ooit van PO1 na klinische zege

Meer dan ooit mogen ze bij KV Mechelen dromen van de Champions' Play-Offs. Malinwa profiteerde ...

50
50
Zulte Waregem - Anderlecht: Taravel voert drie wissels door

Door het puntenverlies van enkele concurrenten, kan RSC Anderlecht zondagavond een gouden zaak doen ...

85
85
Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli opnieuw duur puntenverlies geleden. Ondanks een late ...

55
55
Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Club Brugge heeft tussen zijn duels tegen Atlético Madrid door, geen steken laten vallen in ...

264
264
"Rot op!" - Genk-sterkhouder valt keihard door de mand

KRC Genk heeft zijn sterke reeks van de laatste weken zondagmiddag op abrupte wijze tot een einde ...

368
368
'Kompany in zijn nopjes: herkansing Bayern voor toptransfer'

Bayern München speelde zaterdag tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist uiteindelijk toch ...

80
80
Sleutelmatch Anderlecht: 'Taravel grijpt in met basiself'

Na de zwakke resultaten van de voorbije weken, is de deelname van RSC Anderlecht aan de Champions' ...

495
495
PO I-koorts daalt in Genk: Standard opent gehaktmolen

De strijd om PO1 wordt week na week een rollercoaster die verschillende zijsporen heeft. Deze keer ...

141
141
Transferflop dreigt bij Club: miljoenenaankoop 'spoorloos'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen in het aanwerven van versterking. Het ...

659
659
AA Gent likt zijn wonden: "Enorme ontgoocheling"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

247
247
Vandenbroeck bekent kleur: de sterkste tegenstanders in JPL

Zulte Waregem wil zondagavond de drie punten thuis houden tegen RSC Anderlecht. Opnieuw een mooie ...

188
188
Club verovert Europa: "Als ze zo in competitie spelen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

668
668
Absolute rotavond Courtois: Spaanse media vellen verdict

In de Spaanse Primera Division krijgt FC Barcelona zondagnamiddag een uitgelezen kans om de ...

91
91

Meer sportnieuws