EXCLUSIEF D-day voor Liverpool en zijn Belgen: "Hadden liever de titel"

door
EXCLUSIEF D-day voor Liverpool en zijn Belgen:

Voor Liverpool staat er best veel op het spel vanavond, misschien nog nét iets meer dan Tottenham. Het verloor vorig jaar de Champions League-finale tegen Real Madrid en dit jaar verloor het ook de titelstrijd. Heel Liverpool snakt naar een prijs en Voetbalnieuws sprak met Christophe Cogghe, voorzitter van de Belgische fanclub Flemish Reds.


"Ik verwacht een finale van 'hard tegen niet-zacht' waarbij beide teams geen duimbreed gaan toegeven aan elkaar. Ze kennen mekaar door en door en alle topspelers zijn terug fit. Het zal volgens mij een spannende match worden en een match met verlengingen en strafschoppen zou zich zomaar kunnen aandienen."

Liverpool is wel de grote favoriet. "Over heel het seizoen was LFC met 26 punten voorsprong de beste ploeg en we wonnen de twee competitiewedstrijden tegen hen. Het blijft echter een finale en dan kan alles. Ik hoop dat de Spurs wat onder de indruk zullen zijn bij hun eerste finale op het grote toneel, en dat wij daaruit een licht voordeel kunnen uit halen. Fingers crossed…"


Liverpool eindigde in de Premier League met 26 punten meer dan Tottenham.
Liverpool kent een prachtig seizoen, maar de kers op de taart ontbreekt nog. "Dit zou inderdaad een kers op de taart moeten worden. Het is een prachtseizoen geweest met mooi aanvallend voetbal. Elke Liverpool-fan had liever de titel gewonnen (wat al 29 jaar geleden is, nvdr.), maar het is nu éénmaal zo dat er tegen Manchester City weinig te doen was. De Champions League-finale is voor velen een droom en dus gaan we proberen die droom waar te maken en de zesde beker 'met de grote oren' binnen te halen. Klopp en de 'zijnen' verdienen ondertussen wel eens een prijs."

Mignolet en Origi
Met Simon Mignolet en Divock Origi zijn er ook twee Belgen bij Liverpool, al zijn ze er vooral bankzitter. Origi was in de halve finale tegen FC Barcelona wel nog enorm belangrijk en de grote man met twee goals.

"Simon erkent zijn meerdere in Allison Becker en beseft dat zijn plaats op de bank niet zo slecht is. Het is zeker meer te verantwoorden dan vorig jaar, toen hij tweede doelman was achter 'die clown' Karius. Divock maakt heel belangrijke doelpunten in z'n schaarse invalbeurten. Wat er met hem gebeuren zal, weet niemand. Misschien weet hij het zelf nog niet. Ik zou hem behouden en misschien een loonsverhoging aanbieden. Je hebt altijd een goede bank nodig en Divock zal - als Salah/Mané/Firmino blijven - toch altijd vierde keuze zijn. Sturridge vertrekt echter, dus is hij heel zeker van de eerste invalbeurt indien er geroteerd dient te worden."


Liverpool kan in Madrid rekenen op heel wat steun, waaronder 30 fans van de Flemish Reds.
The Flemish Reds is een begrip als fanclub. Zo kregen ze in januari op hun fandag nog boegbeeld Ian Rush op bezoek. Ze gaan dan ook met een delegatie naar de finale. "Een 30-tal leden gaan naar Madrid en een 8-tal hebben ook effectief tickets voor de match. De rest gaat om de sfeer ter plaatse op te snuiven en hopelijk de nacht van zaterdag op zondag de winst mee te vieren."

Cogghe is al elf jaar voorzitter. "Flemish Reds bestaat sinds 2007 en telt zo'n zeshonderd leden in heel Vlaanderen, en ook enkele Luxemburgse vrienden, als ook wat Nederlanders van net over de grens. Die voelen zich meer Vlaming dan 'Nederlander' (lacht)."

Het Liverpool-bloed stroomt al jaren doorheen het lichaam van Cogghe. "Het LFC-fan zijn is er voor mij met de paplepel ingegoten. De passie wordt jaar na jaar sterker. Ik ga sinds 1987 via allerlei mogelijke manieren naar Anfield. Sinds ik voorzitter ben van de Flemish Reds, sinds februari 2008, probeer ik voor zoveel mogelijk Vlamingen het pad te effenen om er te geraken. Samen met mijn bestuur, waarbij elk z'n gerichte taak heeft, slagen we er toch elk seizoen in om honderden LFC-fans daar te krijgen. Sommigen meermaals per jaar."

"Vroeger won Liverpool alles wat er te winnen viel. Dan was het simpel om fan te zijn. Er zijn zware jaren geweest (Heizel, Hillsborough) en ook een financiële crisis door wanbeleid van onze vorige Amerikaanse bazen. Sinds we in 2005 de laatste keer de Champions League gewonnen hebben (tegen AC Milan, nvdr.), zijn er veel nieuwe supporters bij gekomen. Het wordt tijd dat ook zij eens goed mogen feesten. De titel is voor Manchester City, maar hopelijk is de Champions League voor ons", besluit Cogghe.

LEES OOK: 'Mignolet out: Club Brugge shopt in Jupiler Pro League'

Zal Liverpool de finale winnen?

Meest recent

'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

10
10
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

22
22
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

27
27
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

137
137
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

161
161
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

72
72
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

208
208
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

176
176
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

210
210
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

554
554
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

197
197
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

561
561
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

85
85
Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

67
67
'Real Madrid wil uitpakken met Ronaldo-transferbom'

Wie Cristiano Ronaldo zegt, denkt bijna onvermijdelijk ook aan Real Madrid. Het was bij de ...

131
131
'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Het zijn geen prettige tijden voor Carl Hoefkens. Onze landgenoot ligt dezer dagen zwaar onder vuur ...

62
62
'Liverpool verrast met vergeten Duivel als opvolger Salah'

Er viel dinsdag een stevige transferbom bij Liverpool, want de club kondigde aan dat ze op het einde ...

91
91
'Club Brugge aast op sensatie uit 1B'

Bij Club Brugge zullen ze al volop bezig zijn met de zomermercato, want maart en april zijn ...

421
421
'Anderlecht wil fraaie slag slaan bij Dortmund'

Bij Anderlecht hebben ze nog altijd geen nieuwe sportief directeur gevonden om de in februari ...

252
252
'Knoop rond Vertonghen bij Duivels doorgehakt'

De Rode Duivels stappen woensdagnamiddag op het vliegtuig naar Atlanta, waar ze op stage gaan en op ...

84
84
Bizar scenario JPL: geen Europees voor derde in eindstand?

Komend weekend wordt er in België niet gevoetbald omdat er interlandvoetbal gepland staat, maar ...

252
252
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt lieveling terug, Meunier naar rivaal Club?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

294
294
Doku doet Guardiola na: ploegmakker spot met Duivel

De Rode Duivels arriveerden dinsdag in Tubize en dan werd er ook weer naar de kledij van de spelers ...

36
36
Belgische clubs in buitenlandse handen: “Geen beperkingen”

De Belgische clubs worden vaker overgenomen door buitenlandse investeerders. Het Nieuwsblad ...

118
118
‘El Khannouss heeft knaltransfer helemaal te pakken’

Bilal El Khannouss maakte in het verleden het mooie weer vooraleer hij de transfer naar Leicester ...

244
244

Meer sportnieuws