Cornelis: "Daarom heeft Club twee jaar gewacht met Clement"

325
Cornelis:

In het sterrenrestaurant Hertog Jan werd Philippe Clement woensdagmiddag officieel voorgesteld als nieuwe trainer van Club Brugge. De succescoach besloot een Champions League-avontuur met KRC Genk links te laten liggen om weer bij zijn oude liefde aan de slag te gaan. Maar daar mag hij meteen vol aan de bak.


Het eerste ambitieuze doel is immers om Blauw-Zwart naar de groepsfase van de Champions League te leiden. En die voorrondes volgen alweer binnen enkele weken. "Dat wordt geen simpele opdracht. Door de herstructurering wordt het voor niet-kampioenen nog moeilijker om de groepsfase te halen. Club moet twee ronden verder tegen ploegen als Porto, Lyon en Basel. Ze zijn niet kansloos, maar het is sowieso een loterij. Wie blijft? Wie vertrekt? In welk systeem spelen ze en hoe rap pikken de spelers dat op? Dat zijn allemaal factoren die een mogelijke rol kunnen spelen", stelt Hans Cornelis bij Krant van West-Vlaanderen.

Cornelis kent Clement in ieder geval erg goed, ze deelden jarenlang de kleedkamer bij Club en de nationale ploeg. Maar dat hij het zover zou schoppen als trainer, is ook voor hem een verrassing. "Dat had ik echt niet verwacht. Ik heb er vijf jaar mee samen gespeeld en Philippe moest het vooral hebben van karakter en spelinzicht, maar in die tijd zag ik het als trainer echt nog niet in hem. Ik kan ook geen kwaad woord over hem zeggen, maar het beeld dat ik van hem had is waarschijnlijk ook de reden waarom Club hem twee jaar geleden nog niet als T1 aanstelde: te braaf. Maar absoluut chapeau voor wat Clement de laatste twee jaar heeft bewezen."

LEES OOK: Druk op Clement en Hayen neemt nu al toe

Club had Clement twee jaar geleden al moeten aanstellen als T1 ...

Meest recent

Leko verrast: "Hij is onze beste zomertransfer tot dusver"

Club Brugge droomde er de voorbije dagen van zijn campagne in de Champions League meteen te beginnen ...

45
45
'Standard met handen in haar na uitvallen sterkhouder'

Standard is tot dusver één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. De ...

25
25
Vanaken komt met uitleg voor verrassende wissel

Club Brugge is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Champions League te beginnen met ...

37
37
Real krijgt zege cadeau van Inter, Haaland verlost City

Er stonden dinsdagavond nog vier wedstrijden op het programma op de openingsspeeldag van de league ...

19
19
CL-debuut voor Bisiwu? Flick spreekt duidelijke taal

Dinsdag en woensdag wordt de Champions League afgetrapt en daarbij kunnen ook heel wat Belgen in ...

40
40
Grote zorgen om Karetsas: CL-debuut eindigt snel in mineur

Na de nederlaag van Club Brugge tegen Aston Villa staan er dinsdagavond nog de nodige wedstrijden op ...

59
59
Sommer slaat mea culpa na enorme blunder

Club Brugge kreeg in de Champions League een zeer pittige loting voorgeschoteld en dus was het erop ...

144
144
Charleroi en Cercle bezorgen fans alsnog goed nieuws

Eerder op de dag kregen Charleroi en Cercle slecht nieuws te horen, want hun onderlinge confrontatie ...

16
16
Club Brugge-spelers zien duidelijke oorzaak voor nederlaag

Club Brugge is er dinsdagavond niet in geslaagd om een droomstart te nemen in de Champions League. ...

306
306
Club Brugge betaalt zwakke helft cash tegen Aston Villa

Club Brugge opende vanavond zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. De ...

124
124
Verhuurde spelers: spits maakt indruk in Nederland

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

64
64
Voorzitter Beerschot maakt toekomstplannen bekend

Beerschot wil zo snel mogelijk terug naar de Jupiler Pro League, maar voorzitter Yusuke Ohno ...

255
255
Club Brugge in de problemen: twee pionnen krijgen volle laag

Club Brugge is om 18u45 begonnen aan zijn eerste match in de League Phase van de Champions League. ...

286
286
‘James Rodriguez verrast compleet met nieuwe club'

James Rodríguez staat voor een van de meest verrassende transfers uit zijn carrière. ...

32
32
Erenbjerg spreekt héél straffe ambities uit

Jeppe Erenbjerg kijkt met vertrouwen naar de toekomst. De middenvelder ziet nog heel wat groeimarge ...

139
139
'PSV en Lommel vingen bot bij Anderlecht'

Cedric Hatenboer had deze zomer geen gebrek aan belangstelling. De Nederlander zat op een zijspoor ...

212
212
Cercle Brugge haalt slag thuis: "We zijn trots"

Cercle Brugge kende een drukke mercato. Ze hebben na het sluiten van de transfermarkt een van de ...

154
154
Club helemaal weg? Verhaeghe met straffe boodschap

Club Brugge gaat in 2029, volgens de huidige planning, in het nieuwe stadion spelen. Er komen ruim ...

186
186
Club Brugge - Aston Villa: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u45 zijn eerste match in de Champions League. Voor Ivan Leko & co zou ...

103
103
Blunder Standard en gouden zet van Anderlecht?

Neerpede heeft RSC Anderlecht de afgelopen tien jaar gered. Sportief en financieel. De Brusselaars ...

645
645
Aston Villa met Suzuki tegen Club: "Beetje verrast door zijn evolutie"

Club Brugge neemt het om 18u30 op tegen Aston Villa. De Engelse subtopper is dit seizoen nog stevig ...

60
60
Megastunt in Champions League? "Club naar kwartfinales"

Dinsdagavond gaat de nieuwe jaargang in de League Phase van de Champions League. Met Club Brugge ...

153
153
JPL-topclub grijpt mis: opvallende transfer Ryotaro Ito

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

158
158
‘Leko dumpt Club-leider uitgerekend tegen Aston Villa’

Een basisplaats tegen Lommel leek eindelijk een doorbraak, maar aan de echte hiërarchie bij ...

425
425
Statement! Club-jonkies vernederen Villa in Youth League

Dinsdagavond trapt Club Brugge zijn Champions League-campagne op gang met een thuisduel tegen Aston ...

236
236

Meer sportnieuws