Cornelis: "Daarom heeft Club twee jaar gewacht met Clement"

door
Cornelis:

In het sterrenrestaurant Hertog Jan werd Philippe Clement woensdagmiddag officieel voorgesteld als nieuwe trainer van Club Brugge. De succescoach besloot een Champions League-avontuur met KRC Genk links te laten liggen om weer bij zijn oude liefde aan de slag te gaan. Maar daar mag hij meteen vol aan de bak.


Het eerste ambitieuze doel is immers om Blauw-Zwart naar de groepsfase van de Champions League te leiden. En die voorrondes volgen alweer binnen enkele weken. "Dat wordt geen simpele opdracht. Door de herstructurering wordt het voor niet-kampioenen nog moeilijker om de groepsfase te halen. Club moet twee ronden verder tegen ploegen als Porto, Lyon en Basel. Ze zijn niet kansloos, maar het is sowieso een loterij. Wie blijft? Wie vertrekt? In welk systeem spelen ze en hoe rap pikken de spelers dat op? Dat zijn allemaal factoren die een mogelijke rol kunnen spelen", stelt Hans Cornelis bij Krant van West-Vlaanderen.

Cornelis kent Clement in ieder geval erg goed, ze deelden jarenlang de kleedkamer bij Club en de nationale ploeg. Maar dat hij het zover zou schoppen als trainer, is ook voor hem een verrassing. "Dat had ik echt niet verwacht. Ik heb er vijf jaar mee samen gespeeld en Philippe moest het vooral hebben van karakter en spelinzicht, maar in die tijd zag ik het als trainer echt nog niet in hem. Ik kan ook geen kwaad woord over hem zeggen, maar het beeld dat ik van hem had is waarschijnlijk ook de reden waarom Club hem twee jaar geleden nog niet als T1 aanstelde: te braaf. Maar absoluut chapeau voor wat Clement de laatste twee jaar heeft bewezen."

LEES OOK: ‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club had Clement twee jaar geleden al moeten aanstellen als T1 ...

Meest recent

‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

84
84
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

67
67
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

6
6
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

117
117
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

65
65
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

32
32
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

66
66
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

56
56
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

258
258
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

170
170
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

170
170
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

180
180
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

106
106
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

268
268
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

304
304
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

830
830
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

50
50
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

338
338
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

75
75
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

1223
1223
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

417
417
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

145
145
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

168
168
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

396
396
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

58
58

Meer sportnieuws