KVM en WB wachten bang af: "Bijzonder realistisch scenario"

1198
KVM en WB wachten bang af:

De pleidooien zitten erop, eerstdaags zal de Geschillencommissie Hoger Beroep een uitspraak doen in de matchfixing-affaire van eind vorig seizoen. De afgelopen dagen kwamen de beschuldigde partijen nog een laatste keer aan het woord. Zowel bij KV Mechelen als Waasland-Beveren hoopt men dat de clubs vrijuit gaan.


Of dat ook zal gebeuren valt af te wachten. Pieter Huybrechts is gerechtelijk journalist van het Nieuwsblad en volgde de zittingen van op de voet. Hij stelde vooral veel onenigheid vast over het vermeende bewijsmateriaal. "Aan alle telefoontaps worden door de verschillende partijen verschillende interpretaties gegeven. Voor de ene zijn die telefoontaps de ultieme bewijslast, voor de andere een totaal foute interpretatie van de feiten. Het gaat echt alle kanten uit", klinkt het bij Sporza.

Huybrechts vindt het dan ook bijzonder moeilijk om een voorspelling over de uitspraak te doen. Al vreest hij wel voor beide clubs. "Met de uitspraak kan het nog alle richtingen uit. Ik was een hele week geneigd te denken dat niet alleen bestuursleden gestraft zouden worden - want dat staat buiten kijf - maar dat ook de clubs zouden degraderen. Maar in hoeverre is een club verantwoordelijk voor de daden van zijn bestuursleden? Het zou kunnen dat de clubs dus toch buiten schot blijven, al lijkt de kans mij nog altijd bijzonder realistisch dat KV Mechelen en Waasland-Beveren allebei zakken."

Indien dat laatste het geval is, zouden KSC Lokeren en Beerschot volgend seizoen mogen aantreden in de Jupiler Pro League. Beide clubs waren dan ook betrokken in de zaak als tussenkomende partijen.

LEES OOK: Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

De twee clubs moeten ook gestraft worden ...

Meest recent

Verkocht Anderlecht afgelopen zomer dé missing link?

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. Het is tijd dat bepaalde spelers gaan opstaan, vooral in ...

23
23
KRC Genk wacht op doorbraak: tijd voor goals én assists

Bij KRC Genk lopen zeer veel talentvolle spelers rond. De Limburgers hopen dat een aantal van die ...

25
25
"Ik moet niet zwijgen"-Vannieuwkerke in shock na kustoorlog

De soap bij KV Diksmuide Oostende blijft maar nieuwe hoofdstukken krijgen. Nadat Claude Vindevogel ...

7
7
Union SG geeft statement: sterkhouder verlengt contract

Union SG heeft zijn fans bijzonder goed nieuws meegedeeld. De Belgische bekerwinnaar heeft een van ...

16
16
Westerlo flikt het weer: vierde keer op rij de jackpot

KVC Westerlo heeft een specialiteit gevonden. De Kemphanen weten als geen ander spitsen aan te ...

33
33
Hoe Coucke en Bornauw RSCA zélf onder hoogspanning zetten

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. De Brusselaars moeten winnen. CEO Kenneth Bornauw en ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

41
41
Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Een bom is ontploft in Engeland. Terwijl het rommelt bij Manchester United schoof analist Jamie ...

53
53
Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

47
47
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

69
69
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

271
271
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

310
310
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

105
105
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

117
117
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

79
79
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

390
390
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

167
167
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

162
162
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

173
173
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

27
27
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

65
65
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

134
134
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

72
72
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

43
43
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

108
108

Meer sportnieuws