KVM en WB wachten bang af: "Bijzonder realistisch scenario"

1198 stemmen
KVM en WB wachten bang af:

De pleidooien zitten erop, eerstdaags zal de Geschillencommissie Hoger Beroep een uitspraak doen in de matchfixing-affaire van eind vorig seizoen. De afgelopen dagen kwamen de beschuldigde partijen nog een laatste keer aan het woord. Zowel bij KV Mechelen als Waasland-Beveren hoopt men dat de clubs vrijuit gaan.


Of dat ook zal gebeuren valt af te wachten. Pieter Huybrechts is gerechtelijk journalist van het Nieuwsblad en volgde de zittingen van op de voet. Hij stelde vooral veel onenigheid vast over het vermeende bewijsmateriaal. "Aan alle telefoontaps worden door de verschillende partijen verschillende interpretaties gegeven. Voor de ene zijn die telefoontaps de ultieme bewijslast, voor de andere een totaal foute interpretatie van de feiten. Het gaat echt alle kanten uit", klinkt het bij Sporza.

Huybrechts vindt het dan ook bijzonder moeilijk om een voorspelling over de uitspraak te doen. Al vreest hij wel voor beide clubs. "Met de uitspraak kan het nog alle richtingen uit. Ik was een hele week geneigd te denken dat niet alleen bestuursleden gestraft zouden worden - want dat staat buiten kijf - maar dat ook de clubs zouden degraderen. Maar in hoeverre is een club verantwoordelijk voor de daden van zijn bestuursleden? Het zou kunnen dat de clubs dus toch buiten schot blijven, al lijkt de kans mij nog altijd bijzonder realistisch dat KV Mechelen en Waasland-Beveren allebei zakken."

Indien dat laatste het geval is, zouden KSC Lokeren en Beerschot volgend seizoen mogen aantreden in de Jupiler Pro League. Beide clubs waren dan ook betrokken in de zaak als tussenkomende partijen.

LEES OOK: Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

🚀

De twee clubs moeten ook gestraft worden ...

Meest recent

'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

40
40
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

3
3
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

96
96
"Nog niks gedaan" - Tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

64
64
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

610
610
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

308
308
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

385
385
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

43
43
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

327
327
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

298
298
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

214
214
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

21
21
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

105
105
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

59
59
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

103
103
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

285
285
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

81
81
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

183
183
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

475
475
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

166
166
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

93
93
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

106
106
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

226
226
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

257
257
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

102
102

Meer sportnieuws