'Preud'homme haalt inspiratie bij Club in zoektocht naar opvolger Ferrera'

door
'Preud'homme haalt inspiratie bij Club in zoektocht naar opvolger Ferrera'

Standard nam onlangs afscheid van Olivier Renard. De technisch directeur zag zijn macht het voorbije jaar al stevig slinken na de komst van Michel Preud'homme en verdwijnt nu dus definitief. Dat zorgt ervoor dat er en stevige hervorming komt bij de Rouches wat betreft de rekrutering van spelers.

In navolging van onder meer Anderlecht en Genk gaat Standard immers werken met een soort transfercomité, meldt La Dernière Heure. Daarin zullen ongetwijfeld ook Michel Preud'homme en voorzitter Bruno Venanzi hun zegje hebben, maar de krant onthult nog een aantal namen die in het comité zouden gaan zetelen.

Zo zou er ook plaats zijn voor teammanager Benjamin Nicaise en video-analisten Laurent D'Affnay -  die tot dusver werkzaam was in de Academie - en Sandro Salamone, die in de jeugdwerking van de bond actief was. Ook Thierry Verjans, de sportief directeur van de Luikse Academie, zal wellicht in het comité zetelen.

UPDATE 17u

Er zijn nog veranderingen op til bij Standard, want La Dernière Heure weet ook dat Emilio Ferrera volgend seizoen niet meer de assistent-trainer van de Rouches zal zijn. Dit seizoen boterde het niet tussen hem en het merendeel van de spelersgroep en hij zal volgend jaar de coach van de U21 zijn, een rol die hij eerder al had bij RSC Anderlecht.

Ferrera kwam dit seizoen mee bij Michel Preud'homme, maar die gaat op zoek naar een andere T2.

UPDATE 28/05
Standard is dus op zoek naar een nieuwe T2 en volgens Sport/Foot Magazine gaat Michel Preud'homme daarvoor de mosterd zoeken in zijn Brugse periode. Als vervanger voor Ferrera zou MPH immers op zoek gaan naar een jongere en meer kneedbare assistent, naar het beeld van Philippe Clement toen Preud'homme destijds bij Club arriveerde. Ook de beschrijving van 'een type-Timmy Simons' valt dezer dagen op Sclessin. Het wordt afwachten welke naam Preud'homme daarvoor uit zijn hoed tovert.

LEES OOK: Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Moet Standard voor een jonge T2 gaan?

Meest recent

'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

11
11
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

1
1
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

114
114
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

49
49
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

175
175
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

93
93
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

31
31
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

346
346
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

221
221
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

152
152
Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

132
132
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

462
462
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

62
62
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

95
95
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

67
67
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

579
579
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

132
132
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

265
265
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

194
194
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

62
62
'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

459
459
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

471
471
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

111
111
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

64
64
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

271
271

Meer sportnieuws