'Preud'homme haalt inspiratie bij Club in zoektocht naar opvolger Ferrera'

door
'Preud'homme haalt inspiratie bij Club in zoektocht naar opvolger Ferrera'

Standard nam onlangs afscheid van Olivier Renard. De technisch directeur zag zijn macht het voorbije jaar al stevig slinken na de komst van Michel Preud'homme en verdwijnt nu dus definitief. Dat zorgt ervoor dat er en stevige hervorming komt bij de Rouches wat betreft de rekrutering van spelers.

In navolging van onder meer Anderlecht en Genk gaat Standard immers werken met een soort transfercomité, meldt La Dernière Heure. Daarin zullen ongetwijfeld ook Michel Preud'homme en voorzitter Bruno Venanzi hun zegje hebben, maar de krant onthult nog een aantal namen die in het comité zouden gaan zetelen.

Zo zou er ook plaats zijn voor teammanager Benjamin Nicaise en video-analisten Laurent D'Affnay -  die tot dusver werkzaam was in de Academie - en Sandro Salamone, die in de jeugdwerking van de bond actief was. Ook Thierry Verjans, de sportief directeur van de Luikse Academie, zal wellicht in het comité zetelen.

UPDATE 17u

Er zijn nog veranderingen op til bij Standard, want La Dernière Heure weet ook dat Emilio Ferrera volgend seizoen niet meer de assistent-trainer van de Rouches zal zijn. Dit seizoen boterde het niet tussen hem en het merendeel van de spelersgroep en hij zal volgend jaar de coach van de U21 zijn, een rol die hij eerder al had bij RSC Anderlecht.

Ferrera kwam dit seizoen mee bij Michel Preud'homme, maar die gaat op zoek naar een andere T2.

UPDATE 28/05
Standard is dus op zoek naar een nieuwe T2 en volgens Sport/Foot Magazine gaat Michel Preud'homme daarvoor de mosterd zoeken in zijn Brugse periode. Als vervanger voor Ferrera zou MPH immers op zoek gaan naar een jongere en meer kneedbare assistent, naar het beeld van Philippe Clement toen Preud'homme destijds bij Club arriveerde. Ook de beschrijving van 'een type-Timmy Simons' valt dezer dagen op Sclessin. Het wordt afwachten welke naam Preud'homme daarvoor uit zijn hoed tovert.

LEES OOK: Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Moet Standard voor een jonge T2 gaan?

Meest recent

Kompany maakt grootste indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

3
3
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

82
82
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

108
108
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

18
18
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

59
59
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

122
122
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

71
71
Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Volgens Italiaanse bronnen zou Kevin De Bruyne dit weekend terugkeren naar Italië om de ...

130
130
Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

141
141
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

335
335
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

316
316
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

179
179
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

229
229
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

142
142
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

119
119
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

208
208
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

72
72
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

376
376
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

120
120
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

402
402
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

176
176
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

274
274
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

701
701
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

219
219
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

359
359

Meer sportnieuws