'Preud'homme haalt inspiratie bij Club in zoektocht naar opvolger Ferrera'

door
'Preud'homme haalt inspiratie bij Club in zoektocht naar opvolger Ferrera'

Standard nam onlangs afscheid van Olivier Renard. De technisch directeur zag zijn macht het voorbije jaar al stevig slinken na de komst van Michel Preud'homme en verdwijnt nu dus definitief. Dat zorgt ervoor dat er en stevige hervorming komt bij de Rouches wat betreft de rekrutering van spelers.

In navolging van onder meer Anderlecht en Genk gaat Standard immers werken met een soort transfercomité, meldt La Dernière Heure. Daarin zullen ongetwijfeld ook Michel Preud'homme en voorzitter Bruno Venanzi hun zegje hebben, maar de krant onthult nog een aantal namen die in het comité zouden gaan zetelen.

Zo zou er ook plaats zijn voor teammanager Benjamin Nicaise en video-analisten Laurent D'Affnay -  die tot dusver werkzaam was in de Academie - en Sandro Salamone, die in de jeugdwerking van de bond actief was. Ook Thierry Verjans, de sportief directeur van de Luikse Academie, zal wellicht in het comité zetelen.

UPDATE 17u

Er zijn nog veranderingen op til bij Standard, want La Dernière Heure weet ook dat Emilio Ferrera volgend seizoen niet meer de assistent-trainer van de Rouches zal zijn. Dit seizoen boterde het niet tussen hem en het merendeel van de spelersgroep en hij zal volgend jaar de coach van de U21 zijn, een rol die hij eerder al had bij RSC Anderlecht.

Ferrera kwam dit seizoen mee bij Michel Preud'homme, maar die gaat op zoek naar een andere T2.

UPDATE 28/05
Standard is dus op zoek naar een nieuwe T2 en volgens Sport/Foot Magazine gaat Michel Preud'homme daarvoor de mosterd zoeken in zijn Brugse periode. Als vervanger voor Ferrera zou MPH immers op zoek gaan naar een jongere en meer kneedbare assistent, naar het beeld van Philippe Clement toen Preud'homme destijds bij Club arriveerde. Ook de beschrijving van 'een type-Timmy Simons' valt dezer dagen op Sclessin. Het wordt afwachten welke naam Preud'homme daarvoor uit zijn hoed tovert.

LEES OOK: Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Moet Standard voor een jonge T2 gaan?

Meest recent

'Club beeft: Aston Villa meldt zich in Brugge'

Club Brugge verkocht Kaye Furo voor 10 miljoen euro aan Brentford. Blauw-Zwaret heeft dit seizoen ...

38
38
Hayen waarschuwt concurrentie en heeft groots plan

KRC Genk neemt het om 16u op tegen Zulte Waregem. Aan de Gaverbeek gaan de Limburgers op zoek naar ...

33
33
'Stijnen kietelt: botsing met Nainggolan dreigt'

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan naar Maasmechelen. Een enorme transfer voor de Limburgse ...

28
28
'Bliksemexit Noa Lang: Serie A-transfer doet Napels daveren'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

24
24
Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Coach Besnik Hasi vraagt er inmiddels al wekenlang om, maar voorlopig blijft het wachten op een ...

249
249
"Dan klopt er iets niet" - zuivere kaping op Gouden Schoen?

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

134
134
'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

16
16
Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Op korte termijn wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk zijn rentree maken bij SSC Napoli. Voor de ...

406
406
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

290
290
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

266
266
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

72
72
KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een ...

181
181
Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

371
371
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

99
99
Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

238
238
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

96
96
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

462
462
Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

71
71
Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

542
542
Kleedkamer-interventie bij Club: Verhaeghe keihard aangepakt

Club Brugge is niet bepaald goed aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Blauw-Zwart verloor ...

1086
1086
Onrust bij Man Utd: Lammens voelt meteen de gevolgen

Senne Lammens voelt het meteen: bij Manchester United is rust altijd tijdelijk. Met een nieuwe coach ...

284
284
Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Club Brugge heeft vrijdagavond een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen La Louvière. ...

1251
1251
'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Het heeft eventjes geduurd, maar er lijkt dan toch versterking onderweg bij RSC Anderlecht. Volgens ...

632
632
'Hayen laat zich gelden: groot slachtoffer bij KRC Genk'

In principe debuteerde hij vlak voor de winterstop al tegen Club Brugge. Maar het Nicky ...

648
648
Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

645
645

Meer sportnieuws