'Preud'homme haalt inspiratie bij Club in zoektocht naar opvolger Ferrera'

door
'Preud'homme haalt inspiratie bij Club in zoektocht naar opvolger Ferrera'

Standard nam onlangs afscheid van Olivier Renard. De technisch directeur zag zijn macht het voorbije jaar al stevig slinken na de komst van Michel Preud'homme en verdwijnt nu dus definitief. Dat zorgt ervoor dat er en stevige hervorming komt bij de Rouches wat betreft de rekrutering van spelers.

In navolging van onder meer Anderlecht en Genk gaat Standard immers werken met een soort transfercomité, meldt La Dernière Heure. Daarin zullen ongetwijfeld ook Michel Preud'homme en voorzitter Bruno Venanzi hun zegje hebben, maar de krant onthult nog een aantal namen die in het comité zouden gaan zetelen.

Zo zou er ook plaats zijn voor teammanager Benjamin Nicaise en video-analisten Laurent D'Affnay -  die tot dusver werkzaam was in de Academie - en Sandro Salamone, die in de jeugdwerking van de bond actief was. Ook Thierry Verjans, de sportief directeur van de Luikse Academie, zal wellicht in het comité zetelen.

UPDATE 17u

Er zijn nog veranderingen op til bij Standard, want La Dernière Heure weet ook dat Emilio Ferrera volgend seizoen niet meer de assistent-trainer van de Rouches zal zijn. Dit seizoen boterde het niet tussen hem en het merendeel van de spelersgroep en hij zal volgend jaar de coach van de U21 zijn, een rol die hij eerder al had bij RSC Anderlecht.

Ferrera kwam dit seizoen mee bij Michel Preud'homme, maar die gaat op zoek naar een andere T2.

UPDATE 28/05
Standard is dus op zoek naar een nieuwe T2 en volgens Sport/Foot Magazine gaat Michel Preud'homme daarvoor de mosterd zoeken in zijn Brugse periode. Als vervanger voor Ferrera zou MPH immers op zoek gaan naar een jongere en meer kneedbare assistent, naar het beeld van Philippe Clement toen Preud'homme destijds bij Club arriveerde. Ook de beschrijving van 'een type-Timmy Simons' valt dezer dagen op Sclessin. Het wordt afwachten welke naam Preud'homme daarvoor uit zijn hoed tovert.

LEES OOK: Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Moet Standard voor een jonge T2 gaan?

Meest recent

Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

95
95
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

62
62
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

113
113
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

194
194
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

137
137
Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

104
104
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

38
38
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

82
82
"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

286
286
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

167
167
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

259
259
Goto respectloos? Anderlecht-spelers zwaar op plaats gezet

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

480
480
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

158
158
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

192
192
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

174
174
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

49
49
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

277
277
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

389
389
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

391
391
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

114
114
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

217
217
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

147
147
Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

374
374
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

171
171
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

51
51

Meer sportnieuws