'Preud'homme haalt inspiratie bij Club in zoektocht naar opvolger Ferrera'

door
'Preud'homme haalt inspiratie bij Club in zoektocht naar opvolger Ferrera'

Standard nam onlangs afscheid van Olivier Renard. De technisch directeur zag zijn macht het voorbije jaar al stevig slinken na de komst van Michel Preud'homme en verdwijnt nu dus definitief. Dat zorgt ervoor dat er en stevige hervorming komt bij de Rouches wat betreft de rekrutering van spelers.

In navolging van onder meer Anderlecht en Genk gaat Standard immers werken met een soort transfercomité, meldt La Dernière Heure. Daarin zullen ongetwijfeld ook Michel Preud'homme en voorzitter Bruno Venanzi hun zegje hebben, maar de krant onthult nog een aantal namen die in het comité zouden gaan zetelen.

Zo zou er ook plaats zijn voor teammanager Benjamin Nicaise en video-analisten Laurent D'Affnay -  die tot dusver werkzaam was in de Academie - en Sandro Salamone, die in de jeugdwerking van de bond actief was. Ook Thierry Verjans, de sportief directeur van de Luikse Academie, zal wellicht in het comité zetelen.

UPDATE 17u

Er zijn nog veranderingen op til bij Standard, want La Dernière Heure weet ook dat Emilio Ferrera volgend seizoen niet meer de assistent-trainer van de Rouches zal zijn. Dit seizoen boterde het niet tussen hem en het merendeel van de spelersgroep en hij zal volgend jaar de coach van de U21 zijn, een rol die hij eerder al had bij RSC Anderlecht.

Ferrera kwam dit seizoen mee bij Michel Preud'homme, maar die gaat op zoek naar een andere T2.

UPDATE 28/05
Standard is dus op zoek naar een nieuwe T2 en volgens Sport/Foot Magazine gaat Michel Preud'homme daarvoor de mosterd zoeken in zijn Brugse periode. Als vervanger voor Ferrera zou MPH immers op zoek gaan naar een jongere en meer kneedbare assistent, naar het beeld van Philippe Clement toen Preud'homme destijds bij Club arriveerde. Ook de beschrijving van 'een type-Timmy Simons' valt dezer dagen op Sclessin. Het wordt afwachten welke naam Preud'homme daarvoor uit zijn hoed tovert.

LEES OOK: Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Moet Standard voor een jonge T2 gaan?

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

24
24
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

65
65
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

33
33
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

48
48
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

54
54
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

122
122
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

84
84
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

76
76
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

96
96
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

49
49
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

246
246
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

284
284
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

137
137
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

80
80
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

47
47
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

310
310
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

94
94
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

126
126
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

352
352
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

188
188
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

211
211
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

63
63
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

117
117
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

451
451
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

193
193

Meer sportnieuws