Advocaat Huyck: "Daarover pleit hij schuldig"

door
Advocaat Huyck:

Waasland-Beveren mag zich vandaag nog een laatste keer verdedigen voor de Geschillencommissie tegen de beschuldigingen van matchfixing vorig seizoen. Ook voorzitter Dirk Huyck zit op de beklaagdenbank en mag nog een laatste keer het woord nemen. Zijn advocaat kwam tijdens de zitting alvast met een opvallend statement.


"Er staat in de vordering tegenover mijn cliënt niets over de meldingsplicht. Nochtans hadden we verwacht dat dat het enige zou zijn waarvoor hij vervolgd zou kunnen worden. Wel: als Dirk Huyck zich toch zal moeten verdedigen over de meldingsplicht, zal hij zich verdedigen. Hij zegt zelfs: 'Ik zal dan schuldig pleiten'. Dát is intellectueel eerlijk zijn, meneer de bondsprocureur", verklaarde John Maes immers volgens Het Laatste Nieuws.

"Mijn cliënt zweert dat hij niet op de hoogte was van de meldingsplicht. Hij zegt dat hij het als voorzitter misschien had moéten weten. En hij vraagt zich af of hij dan ook anders zou gereageerd hebben. Mijn cliënt heeft net voorkomen dat Veljkovic overging tot matchfixing. Hij heeft het tegengehouden. Gelieve daar rekening mee te houden. Hij komt perfect in aanmerking voor een voorwaardelijke sanctie. Hij legt zijn lot in de handen van de Geschillencommissie en heeft daar alle vertrouwen in. De letter van de wet is dan zeer hard voor Dirk Huyck. Alleen is de vraag: hoe zwaar moeten we hem straffen? Voor een theoretische vraag, natuurlijk. Want die melding, als hij hem had gedaan, had weinig invloed gehad. Want de wedstrijd is nooit vervalst."

Moet Huyck gestraft worden omdat hij de omkopingspoging niet gemeld heeft?

Meest recent

'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

14
14
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

115
115
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

48
48
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

25
25
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

62
62
'Mokio laat Ajax daveren: megadeal lijkt onafwendbaar'

Ajax gaat momenteel door een diepe crisis, maar kan zich toch een beetje optrekken aan zijn twee ...

46
46
'Sels krijgt vergeten ex-Jonge Duivel als ploegmaat'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog één van de sensaties in de Premier League, met ...

20
20
Garcia botst met pers: Duivels kiezen partij

De Rode Duivels wisten zich wel opnieuw te plaatsen voor het WK, maar desondanks oogt de balans van ...

104
104
'RSCA-flop geeft op: wil Anderlecht nu zo snel mogelijk weg'

Anderlecht kende een zeer bewogen transferzomer, maar desondanks lijkt het ook in januari weer ...

216
216
Mazzu velt oordeel over Garcia: "Valse discussie"

De Rode Duivels maakten er dinsdagavond tegen Liechtenstein een feestavond van, met een deugddoende ...

105
105
'Club Brugge verrast met Portugese ex-international'

Bij Club Brugge mogen we in de komende maanden wellicht weer heel wat transferactiviteit verwachten. ...

311
311
'Doodsbedreigingen voor Noa Lang: keiharde straf'

Noa Lang versierde vorige zomer een droomtransfer van PSV naar Napoli, al heeft hij daar tot dusver ...

41
41
'Anderlecht blaast oud transferdoelwit nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en het lijkt erop dat sportief directeur Olivier Renard ...

190
190
Standard kondigt nog een versterking aan

Standard hoopte dit seizoen met de terugkeer van oude glorieën Marc Wilmots en Pierre ...

60
60
Alderweireld kiest duidelijk: zo moet België spelen

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht weten te plaatsen voor het WK. Rudi Garcia heeft ...

256
256
Lukaku straks toch nog met Napoli in Champions League?

Ook op zin 32ste blijft Romelu Lukaku van onschatbare waarde. De voorbije maanden werd zijn scorend ...

75
75
Vandenbempt looft 3 Duivels: "Kan hij nog uit de ploeg?"

De Rode Duivels hebben dinsdagavond een punt gezet achter hun WK-kwalificatiecampagne. Dat deden ze ...

391
391
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft De Cat-plan, nieuwe job Clement'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

204
204
Hasi vloekt: twee internationals out bij Anderlecht?

Tijdens elke interlandbreak houden de Belgische ploegen hout vast dat iedereen zonder kleerscheuren ...

467
467
Analisten unaniem: één winnaar na tweeluik Rode Duivels

De Rode Duivels gaan naar het WK. Tegen het bescheiden Liechtenstein lieten de troepen van Rudi ...

273
273
Van Gucht confronteert Vandenbempt: “Waar ging het mis?”

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit het nieuws weg te slaan. De 'bad boy' van de ...

71
71
Doorbraak onder Garcia: "WK is een jongensdroom"

Onder Rudi Garcia komen een aantal Rode Duivels boven water. Zo was er gisteren een uitblinker die ...

122
122
Verheyen en Degryse over Garcia: "Zou laf zijn van de bond"

Rudi Garcia krijgt de volle laag vanuit bepaalde hoek. De kritiek is deels terecht, deels ...

236
236
Garcia geeft zijn WK-wens prijs: "Dat hoop ik héél hard"

Rudi Garcia heeft de Belgen naar het WK geloodst. Dat is een goede prestatie, maar zeker niet ...

151
151
Weelde voor Garcia: "Ik hoop in de basis te blijven staan"

Rudi Garcia mocht gisteren een feestje vieren. De WK-kwalificatie is een feit. Opdracht volbracht. ...

119
119

Meer sportnieuws