Advocaat Huyck: "Daarover pleit hij schuldig"

door
Advocaat Huyck:

Waasland-Beveren mag zich vandaag nog een laatste keer verdedigen voor de Geschillencommissie tegen de beschuldigingen van matchfixing vorig seizoen. Ook voorzitter Dirk Huyck zit op de beklaagdenbank en mag nog een laatste keer het woord nemen. Zijn advocaat kwam tijdens de zitting alvast met een opvallend statement.


"Er staat in de vordering tegenover mijn cliënt niets over de meldingsplicht. Nochtans hadden we verwacht dat dat het enige zou zijn waarvoor hij vervolgd zou kunnen worden. Wel: als Dirk Huyck zich toch zal moeten verdedigen over de meldingsplicht, zal hij zich verdedigen. Hij zegt zelfs: 'Ik zal dan schuldig pleiten'. Dát is intellectueel eerlijk zijn, meneer de bondsprocureur", verklaarde John Maes immers volgens Het Laatste Nieuws.

"Mijn cliënt zweert dat hij niet op de hoogte was van de meldingsplicht. Hij zegt dat hij het als voorzitter misschien had moéten weten. En hij vraagt zich af of hij dan ook anders zou gereageerd hebben. Mijn cliënt heeft net voorkomen dat Veljkovic overging tot matchfixing. Hij heeft het tegengehouden. Gelieve daar rekening mee te houden. Hij komt perfect in aanmerking voor een voorwaardelijke sanctie. Hij legt zijn lot in de handen van de Geschillencommissie en heeft daar alle vertrouwen in. De letter van de wet is dan zeer hard voor Dirk Huyck. Alleen is de vraag: hoe zwaar moeten we hem straffen? Voor een theoretische vraag, natuurlijk. Want die melding, als hij hem had gedaan, had weinig invloed gehad. Want de wedstrijd is nooit vervalst."

Moet Huyck gestraft worden omdat hij de omkopingspoging niet gemeld heeft?

Meest recent

Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

28
28
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

284
284
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

17
17
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

56
56
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

24
24
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

150
150
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

58
58
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

95
95
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

98
98
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

100
100
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

88
88
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

218
218
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

34
34
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

259
259
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

160
160
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

134
134
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

169
169
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

144
144
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

111
111
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

288
288
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

401
401
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

54
54
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

217
217
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

197
197
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

259
259

Meer sportnieuws