Mbokani bezorgt Antwerp Europees ticket na zinderende comeback

door
Mbokani bezorgt Antwerp Europees ticket na zinderende comeback

Na een zinderend spektakel heeft Antwerp het (voorlopig?) laatste Europees ticket gepakt dit seizoen. De ploeg van Bolöni vocht knap terug na een dubbele achterstand en zadelde het Charleroi van Felice Mazzu met een serieuze kater op.

Charleroi kreeg vandaag een unieke kans om een wisselvallig seizoen alsnog af te sluiten met een Europees ticket. De Karolo's mikten op Play-Off I maar kwamen uiteindelijk terecht in Play-Off II. In die nacompetitie begon de Waalse club slecht maar het sloot af met een knappe reeks en de groepswinst, daarna werd ook KV Kortrijk over de knie gelegd. The Great Old van zijn kant vergat om de derde plaats te pakken en moest nu nog vol aan de bak om toch de Europa League te halen. Bij verlies moest Rood-Wit de afloop van de zaak 'propere handen' afwachten. Ook de Buffalo's mochten daardoor nog enige hoop koesteren, mits winst van Antwerp konden zij mogelijk ook nog Europa in.(als KV Mechelen veroordeeld zou worden)

De spelers van Antwerp kregen voor aanvang van de wedstrijd een 'warm' onthaal.
Hartverwarmend spektakel op de Bosuil
We kregen een onwaarschijnlijke start op de Bosuil, binnen de eerste tien seconden mocht Osimhen alleen op Bolat afstormen en hij werkte koeltjes af: 0-1 voor Charleroi en een droomstart voor het team van Felice Mazzu. Antwerp reageerde met een kopbal van Mbokani die nipt naast vloog. Nog steeds binnen de eerste tien minuten miste Baby een opgelegde kans om The Great Old weer langszij te brengen, zijn poging van dichtbij ging hoog over. De schade voor de thuisploeg werd voor het kwartier nog wat groter toen Dessoleil op vrije trap de bal enig mooi in de verste hoek krulde: 0-2 voor Charleroi. Het bleef een uiterst boeiend schouwspel op de Bosuil want na een warrige fase maakte Mbokani er een paar minuten later van dichtbij al 1-2 van, zowaar drie doelpunten binnen de eerste vijftien minuten. Het spektakel ging ook nadien gewoon voort toen Zajkov naast de bal maaide en de doorgebroken Lamkel Ze neerhaalde: rode kaart voor de bezoekers en een strafschop voor Antwerp. Refaelov herstelde de schade halfweg de eerste helft. Met een man minder hielden de Karolo's nadien knap stand tot aan de rust, Antwerp mocht nog wel minimum één helft met een man meer voetballen.

Antwerp begint dramatisch maar zet nadien alles recht.
Zebra's houden lang stand maar kraken finaal
De wedstrijd begon minder voortvarend na de rust, na een kleine tien minuten spelen had Riou wat moeite met een kopbal van Van Damme. Aan de overzijde pakte Bolat met een knappe redding uit in het één op één duel met Osimhen. De thuisploeg drong nu toch aan en halfweg de tweede periode bezorgde Mbokani Antwerp virtueel een Europees ticket door de bal knap in doel te stiften. Een aangeslagen Charleroi slikte even later ei zo na de doodsteek maar Riou bracht knap redding op het schot van Lamkel Ze. Op een kwartier van het einde vloog ook een kopbal van Mbokani tegen het doelhout, de thuisploeg leek zege zeker. De bezoekers kregen uiteindelijk geen kans meer en moeten met een serieuze ontgoocheling de zomerstop in. Voor Antwerp wacht voor het eerst in een dikke twintig jaar nog eens Europees voetbal.
Scoreverloop:
0-1 (1') Osimhen, 0-2 (13') Dessoleil, 1-2 (16') Mbokani, 2-2 (22') Refaelov (p), 3-2 (67') Mbokani
Bijzonderheid:
Zajkov (Charleroi) krijgt een rode kaart (20')

LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

Is dit een verdiend Europees ticket voor Antwerp?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

88
88
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

55
55
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

263
263
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

60
60
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

57
57
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

47
47
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

81
81
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

17
17
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

830
830
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

57
57
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

159
159
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

248
248
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

43
43
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

70
70
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

165
165
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

177
177
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

354
354
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

75
75
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

94
94
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

325
325
‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

KAA Gent krijgt klappen in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s zijn op zoek naar een eerste ...

321
321
Diego Moreira in de clinch met Emegha: fans woedend

Strasbourg werd in de halve finale van de Conference League uitgeschakeld door Rayo Vallecano. Na de ...

58
58
Colpaert of nieuwe coach? Essevee komt met update

Voor Zulte Waregem komt er komend weekend een einde aan het seizoen. Tegen Dender hoopt Essevee in ...

167
167
Smaakmaker Cercle: "Interesse van andere clubs?"

Voor Cercle Brugge komt er zaterdag een einde aan een vervelend seizoen, dat wel een gelukkige ...

80
80
Discussie over Kompany: Bayern-iconen zijn het niet eens

Het seizoen zit er bijna op voor Bayern München. Het speelt nog twee wedstrijden in de ...

210
210
Toch geen miljoenentransfer voor Standard?

Vrijdag kan Standard een nieuwe stap richting Europees voetbal zetten door ook OH Leuven te ...

141
141

Meer sportnieuws