Mbokani bezorgt Antwerp Europees ticket na zinderende comeback

door
Mbokani bezorgt Antwerp Europees ticket na zinderende comeback

Na een zinderend spektakel heeft Antwerp het (voorlopig?) laatste Europees ticket gepakt dit seizoen. De ploeg van Bolöni vocht knap terug na een dubbele achterstand en zadelde het Charleroi van Felice Mazzu met een serieuze kater op.

Charleroi kreeg vandaag een unieke kans om een wisselvallig seizoen alsnog af te sluiten met een Europees ticket. De Karolo's mikten op Play-Off I maar kwamen uiteindelijk terecht in Play-Off II. In die nacompetitie begon de Waalse club slecht maar het sloot af met een knappe reeks en de groepswinst, daarna werd ook KV Kortrijk over de knie gelegd. The Great Old van zijn kant vergat om de derde plaats te pakken en moest nu nog vol aan de bak om toch de Europa League te halen. Bij verlies moest Rood-Wit de afloop van de zaak 'propere handen' afwachten. Ook de Buffalo's mochten daardoor nog enige hoop koesteren, mits winst van Antwerp konden zij mogelijk ook nog Europa in.(als KV Mechelen veroordeeld zou worden)

De spelers van Antwerp kregen voor aanvang van de wedstrijd een 'warm' onthaal.
Hartverwarmend spektakel op de Bosuil
We kregen een onwaarschijnlijke start op de Bosuil, binnen de eerste tien seconden mocht Osimhen alleen op Bolat afstormen en hij werkte koeltjes af: 0-1 voor Charleroi en een droomstart voor het team van Felice Mazzu. Antwerp reageerde met een kopbal van Mbokani die nipt naast vloog. Nog steeds binnen de eerste tien minuten miste Baby een opgelegde kans om The Great Old weer langszij te brengen, zijn poging van dichtbij ging hoog over. De schade voor de thuisploeg werd voor het kwartier nog wat groter toen Dessoleil op vrije trap de bal enig mooi in de verste hoek krulde: 0-2 voor Charleroi. Het bleef een uiterst boeiend schouwspel op de Bosuil want na een warrige fase maakte Mbokani er een paar minuten later van dichtbij al 1-2 van, zowaar drie doelpunten binnen de eerste vijftien minuten. Het spektakel ging ook nadien gewoon voort toen Zajkov naast de bal maaide en de doorgebroken Lamkel Ze neerhaalde: rode kaart voor de bezoekers en een strafschop voor Antwerp. Refaelov herstelde de schade halfweg de eerste helft. Met een man minder hielden de Karolo's nadien knap stand tot aan de rust, Antwerp mocht nog wel minimum één helft met een man meer voetballen.

Antwerp begint dramatisch maar zet nadien alles recht.
Zebra's houden lang stand maar kraken finaal
De wedstrijd begon minder voortvarend na de rust, na een kleine tien minuten spelen had Riou wat moeite met een kopbal van Van Damme. Aan de overzijde pakte Bolat met een knappe redding uit in het één op één duel met Osimhen. De thuisploeg drong nu toch aan en halfweg de tweede periode bezorgde Mbokani Antwerp virtueel een Europees ticket door de bal knap in doel te stiften. Een aangeslagen Charleroi slikte even later ei zo na de doodsteek maar Riou bracht knap redding op het schot van Lamkel Ze. Op een kwartier van het einde vloog ook een kopbal van Mbokani tegen het doelhout, de thuisploeg leek zege zeker. De bezoekers kregen uiteindelijk geen kans meer en moeten met een serieuze ontgoocheling de zomerstop in. Voor Antwerp wacht voor het eerst in een dikke twintig jaar nog eens Europees voetbal.
Scoreverloop:
0-1 (1') Osimhen, 0-2 (13') Dessoleil, 1-2 (16') Mbokani, 2-2 (22') Refaelov (p), 3-2 (67') Mbokani
Bijzonderheid:
Zajkov (Charleroi) krijgt een rode kaart (20')

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Is dit een verdiend Europees ticket voor Antwerp?

Meest recent

'Club slaat de bal mis: opschudding om Mignolet-opvolger'

Club Brugge moet deze zomer niet zomaar een doelman vervangen. Het moet vooral de leegte opvangen ...

34
34
Consequenties voor Lukaku: Napoli drijft conflict op de spits

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

71
71
"Zoutpilaar", "Miniem" - Catastrofe in basiself Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een tegenvallende start van de Champions' Play-Offs genomen. Het verloor ...

34
34
Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli op paasmaandag een gouden zaak gedaan. Het ...

44
44
Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

83
83
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

149
149
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

114
114
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

234
234
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

229
229
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

372
372
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

131
131
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

845
845
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

180
180
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

712
712
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

76
76
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

198
198
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

235
235
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

93
93
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

183
183
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

604
604
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

70
70
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

34
34
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

272
272
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

582
582

Meer sportnieuws