Mbokani bezorgt Antwerp Europees ticket na zinderende comeback

360 stemmen
Mbokani bezorgt Antwerp Europees ticket na zinderende comeback

Na een zinderend spektakel heeft Antwerp het (voorlopig?) laatste Europees ticket gepakt dit seizoen. De ploeg van Bolöni vocht knap terug na een dubbele achterstand en zadelde het Charleroi van Felice Mazzu met een serieuze kater op.

Charleroi kreeg vandaag een unieke kans om een wisselvallig seizoen alsnog af te sluiten met een Europees ticket. De Karolo's mikten op Play-Off I maar kwamen uiteindelijk terecht in Play-Off II. In die nacompetitie begon de Waalse club slecht maar het sloot af met een knappe reeks en de groepswinst, daarna werd ook KV Kortrijk over de knie gelegd. The Great Old van zijn kant vergat om de derde plaats te pakken en moest nu nog vol aan de bak om toch de Europa League te halen. Bij verlies moest Rood-Wit de afloop van de zaak 'propere handen' afwachten. Ook de Buffalo's mochten daardoor nog enige hoop koesteren, mits winst van Antwerp konden zij mogelijk ook nog Europa in.(als KV Mechelen veroordeeld zou worden)

De spelers van Antwerp kregen voor aanvang van de wedstrijd een 'warm' onthaal.
Hartverwarmend spektakel op de Bosuil
We kregen een onwaarschijnlijke start op de Bosuil, binnen de eerste tien seconden mocht Osimhen alleen op Bolat afstormen en hij werkte koeltjes af: 0-1 voor Charleroi en een droomstart voor het team van Felice Mazzu. Antwerp reageerde met een kopbal van Mbokani die nipt naast vloog. Nog steeds binnen de eerste tien minuten miste Baby een opgelegde kans om The Great Old weer langszij te brengen, zijn poging van dichtbij ging hoog over. De schade voor de thuisploeg werd voor het kwartier nog wat groter toen Dessoleil op vrije trap de bal enig mooi in de verste hoek krulde: 0-2 voor Charleroi. Het bleef een uiterst boeiend schouwspel op de Bosuil want na een warrige fase maakte Mbokani er een paar minuten later van dichtbij al 1-2 van, zowaar drie doelpunten binnen de eerste vijftien minuten. Het spektakel ging ook nadien gewoon voort toen Zajkov naast de bal maaide en de doorgebroken Lamkel Ze neerhaalde: rode kaart voor de bezoekers en een strafschop voor Antwerp. Refaelov herstelde de schade halfweg de eerste helft. Met een man minder hielden de Karolo's nadien knap stand tot aan de rust, Antwerp mocht nog wel minimum één helft met een man meer voetballen.

Antwerp begint dramatisch maar zet nadien alles recht.
Zebra's houden lang stand maar kraken finaal
De wedstrijd begon minder voortvarend na de rust, na een kleine tien minuten spelen had Riou wat moeite met een kopbal van Van Damme. Aan de overzijde pakte Bolat met een knappe redding uit in het één op één duel met Osimhen. De thuisploeg drong nu toch aan en halfweg de tweede periode bezorgde Mbokani Antwerp virtueel een Europees ticket door de bal knap in doel te stiften. Een aangeslagen Charleroi slikte even later ei zo na de doodsteek maar Riou bracht knap redding op het schot van Lamkel Ze. Op een kwartier van het einde vloog ook een kopbal van Mbokani tegen het doelhout, de thuisploeg leek zege zeker. De bezoekers kregen uiteindelijk geen kans meer en moeten met een serieuze ontgoocheling de zomerstop in. Voor Antwerp wacht voor het eerst in een dikke twintig jaar nog eens Europees voetbal.
Scoreverloop:
0-1 (1') Osimhen, 0-2 (13') Dessoleil, 1-2 (16') Mbokani, 2-2 (22') Refaelov (p), 3-2 (67') Mbokani
Bijzonderheid:
Zajkov (Charleroi) krijgt een rode kaart (20')

LEES OOK: 'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

🚀

Is dit een verdiend Europees ticket voor Antwerp?

Meest recent

'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

23
23
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

25
25
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

8
8
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

32
32
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

54
54
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

194
194
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

44
44
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

25
25
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

44
44
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

339
339
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

36
36
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

157
157
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

110
110
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

596
596
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

129
129
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

110
110
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

404
404
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

25
25
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

638
638
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

474
474
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

71
71
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

410
410
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

490
490
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

220
220
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

253
253

Meer sportnieuws