Mbokani bezorgt Antwerp Europees ticket na zinderende comeback

360 stemmen
Mbokani bezorgt Antwerp Europees ticket na zinderende comeback

Na een zinderend spektakel heeft Antwerp het (voorlopig?) laatste Europees ticket gepakt dit seizoen. De ploeg van Bolöni vocht knap terug na een dubbele achterstand en zadelde het Charleroi van Felice Mazzu met een serieuze kater op.

Charleroi kreeg vandaag een unieke kans om een wisselvallig seizoen alsnog af te sluiten met een Europees ticket. De Karolo's mikten op Play-Off I maar kwamen uiteindelijk terecht in Play-Off II. In die nacompetitie begon de Waalse club slecht maar het sloot af met een knappe reeks en de groepswinst, daarna werd ook KV Kortrijk over de knie gelegd. The Great Old van zijn kant vergat om de derde plaats te pakken en moest nu nog vol aan de bak om toch de Europa League te halen. Bij verlies moest Rood-Wit de afloop van de zaak 'propere handen' afwachten. Ook de Buffalo's mochten daardoor nog enige hoop koesteren, mits winst van Antwerp konden zij mogelijk ook nog Europa in.(als KV Mechelen veroordeeld zou worden)

De spelers van Antwerp kregen voor aanvang van de wedstrijd een 'warm' onthaal.
Hartverwarmend spektakel op de Bosuil
We kregen een onwaarschijnlijke start op de Bosuil, binnen de eerste tien seconden mocht Osimhen alleen op Bolat afstormen en hij werkte koeltjes af: 0-1 voor Charleroi en een droomstart voor het team van Felice Mazzu. Antwerp reageerde met een kopbal van Mbokani die nipt naast vloog. Nog steeds binnen de eerste tien minuten miste Baby een opgelegde kans om The Great Old weer langszij te brengen, zijn poging van dichtbij ging hoog over. De schade voor de thuisploeg werd voor het kwartier nog wat groter toen Dessoleil op vrije trap de bal enig mooi in de verste hoek krulde: 0-2 voor Charleroi. Het bleef een uiterst boeiend schouwspel op de Bosuil want na een warrige fase maakte Mbokani er een paar minuten later van dichtbij al 1-2 van, zowaar drie doelpunten binnen de eerste vijftien minuten. Het spektakel ging ook nadien gewoon voort toen Zajkov naast de bal maaide en de doorgebroken Lamkel Ze neerhaalde: rode kaart voor de bezoekers en een strafschop voor Antwerp. Refaelov herstelde de schade halfweg de eerste helft. Met een man minder hielden de Karolo's nadien knap stand tot aan de rust, Antwerp mocht nog wel minimum één helft met een man meer voetballen.

Antwerp begint dramatisch maar zet nadien alles recht.
Zebra's houden lang stand maar kraken finaal
De wedstrijd begon minder voortvarend na de rust, na een kleine tien minuten spelen had Riou wat moeite met een kopbal van Van Damme. Aan de overzijde pakte Bolat met een knappe redding uit in het één op één duel met Osimhen. De thuisploeg drong nu toch aan en halfweg de tweede periode bezorgde Mbokani Antwerp virtueel een Europees ticket door de bal knap in doel te stiften. Een aangeslagen Charleroi slikte even later ei zo na de doodsteek maar Riou bracht knap redding op het schot van Lamkel Ze. Op een kwartier van het einde vloog ook een kopbal van Mbokani tegen het doelhout, de thuisploeg leek zege zeker. De bezoekers kregen uiteindelijk geen kans meer en moeten met een serieuze ontgoocheling de zomerstop in. Voor Antwerp wacht voor het eerst in een dikke twintig jaar nog eens Europees voetbal.
Scoreverloop:
0-1 (1') Osimhen, 0-2 (13') Dessoleil, 1-2 (16') Mbokani, 2-2 (22') Refaelov (p), 3-2 (67') Mbokani
Bijzonderheid:
Zajkov (Charleroi) krijgt een rode kaart (20')

LEES OOK: Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Is dit een verdiend Europees ticket voor Antwerp?

Meest recent

'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

6
6
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

25
25
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

10
10
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

61
61
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

96
96
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

68
68
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

209
209
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

53
53
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

379
379
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

341
341
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

282
282
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

79
79
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

141
141
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

625
625
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

39
39
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

119
119
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

73
73
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

28
28
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

98
98
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

198
198
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

91
91
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

180
180
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

93
93
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

709
709
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

208
208

Meer sportnieuws