Mbokani bezorgt Antwerp Europees ticket na zinderende comeback

door
Mbokani bezorgt Antwerp Europees ticket na zinderende comeback

Na een zinderend spektakel heeft Antwerp het (voorlopig?) laatste Europees ticket gepakt dit seizoen. De ploeg van Bolöni vocht knap terug na een dubbele achterstand en zadelde het Charleroi van Felice Mazzu met een serieuze kater op.

Charleroi kreeg vandaag een unieke kans om een wisselvallig seizoen alsnog af te sluiten met een Europees ticket. De Karolo's mikten op Play-Off I maar kwamen uiteindelijk terecht in Play-Off II. In die nacompetitie begon de Waalse club slecht maar het sloot af met een knappe reeks en de groepswinst, daarna werd ook KV Kortrijk over de knie gelegd. The Great Old van zijn kant vergat om de derde plaats te pakken en moest nu nog vol aan de bak om toch de Europa League te halen. Bij verlies moest Rood-Wit de afloop van de zaak 'propere handen' afwachten. Ook de Buffalo's mochten daardoor nog enige hoop koesteren, mits winst van Antwerp konden zij mogelijk ook nog Europa in.(als KV Mechelen veroordeeld zou worden)

De spelers van Antwerp kregen voor aanvang van de wedstrijd een 'warm' onthaal.
Hartverwarmend spektakel op de Bosuil
We kregen een onwaarschijnlijke start op de Bosuil, binnen de eerste tien seconden mocht Osimhen alleen op Bolat afstormen en hij werkte koeltjes af: 0-1 voor Charleroi en een droomstart voor het team van Felice Mazzu. Antwerp reageerde met een kopbal van Mbokani die nipt naast vloog. Nog steeds binnen de eerste tien minuten miste Baby een opgelegde kans om The Great Old weer langszij te brengen, zijn poging van dichtbij ging hoog over. De schade voor de thuisploeg werd voor het kwartier nog wat groter toen Dessoleil op vrije trap de bal enig mooi in de verste hoek krulde: 0-2 voor Charleroi. Het bleef een uiterst boeiend schouwspel op de Bosuil want na een warrige fase maakte Mbokani er een paar minuten later van dichtbij al 1-2 van, zowaar drie doelpunten binnen de eerste vijftien minuten. Het spektakel ging ook nadien gewoon voort toen Zajkov naast de bal maaide en de doorgebroken Lamkel Ze neerhaalde: rode kaart voor de bezoekers en een strafschop voor Antwerp. Refaelov herstelde de schade halfweg de eerste helft. Met een man minder hielden de Karolo's nadien knap stand tot aan de rust, Antwerp mocht nog wel minimum één helft met een man meer voetballen.

Antwerp begint dramatisch maar zet nadien alles recht.
Zebra's houden lang stand maar kraken finaal
De wedstrijd begon minder voortvarend na de rust, na een kleine tien minuten spelen had Riou wat moeite met een kopbal van Van Damme. Aan de overzijde pakte Bolat met een knappe redding uit in het één op één duel met Osimhen. De thuisploeg drong nu toch aan en halfweg de tweede periode bezorgde Mbokani Antwerp virtueel een Europees ticket door de bal knap in doel te stiften. Een aangeslagen Charleroi slikte even later ei zo na de doodsteek maar Riou bracht knap redding op het schot van Lamkel Ze. Op een kwartier van het einde vloog ook een kopbal van Mbokani tegen het doelhout, de thuisploeg leek zege zeker. De bezoekers kregen uiteindelijk geen kans meer en moeten met een serieuze ontgoocheling de zomerstop in. Voor Antwerp wacht voor het eerst in een dikke twintig jaar nog eens Europees voetbal.
Scoreverloop:
0-1 (1') Osimhen, 0-2 (13') Dessoleil, 1-2 (16') Mbokani, 2-2 (22') Refaelov (p), 3-2 (67') Mbokani
Bijzonderheid:
Zajkov (Charleroi) krijgt een rode kaart (20')

LEES OOK: 'Charleroi gaat voor sterspeler, Beveren voor smaakmaker'

Is dit een verdiend Europees ticket voor Antwerp?

Meest recent

'Belgie boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

23
23
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

41
41
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

23
23
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

173
173
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

52
52
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

272
272
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

35
35
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

135
135
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

318
318
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

368
368
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

186
186
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

617
617
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

412
412
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

94
94
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

198
198
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

131
131
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

119
119
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

164
164
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

443
443
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

683
683
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

333
333
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

188
188
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

157
157
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

557
557
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

551
551

Meer sportnieuws