Geen nieuw competitieformat, maar play-offs worden mogelijk alsnog aangepakt

door
Geen nieuw competitieformat, maar play-offs worden mogelijk alsnog aangepakt

Met alle perikelen omtrent de eventuele verplichte degradaties van KV Mechelen en Waasland-Beveren werden er de voorbije weken al heel wat mogelijke oplossingen gesuggereerd. Daarbij kwam vaak ook een hervorming van het competitieformat ter sprake, vandaag een van de agendapunten op de algemene vergadering van de Pro League.

De formule van onze hoogste voetbalklasse was samen met het arbitrageplan, de tv-gelden en de opvolging van Marc Coucke als voorzitter een van de voornaamste items op de agenda. Een afschaffing van de play-offs lijkt vooralsnog nog niet aan de orde, maar Club Brugge vond intussen wel steun bij de clubs uit 1B voor een profcompetitie van twintig clubs. Zonder play-offs, welteverstaan.

Hoewel 1B liever een ander, ietwat ingewikkelder format geïntroduceerd ziet kunnen ze zich wel vinden in het voorstel van Bart Verhaeghe en co. “We zijn bereid om een formule van twintig ploegen te steunen”, klinkt het bij Paul Van Der Schueren van OHL, die de belangen van de tweedeklassers in de raad van bestuur van de Pro League behartigt. De overgang naar een dergelijke nieuwe formule zou dan weer wel nog de nodige voeten in de aarde hebben. 

Na de aanstelling van KRC Genk-preses Peter Croonen als voorzitter van de Pro League kan het plan echter naar de prullenmand worden verwezen. De Limburger had zijn kandidatuur voor het voorzitterschap namelijk verbonden aan het voortbestaan van de play-offs. Het voorstel van Club Brugge werd op de algemene raad dan ook weggestemd.

UPDATE 19u16
De play-offs blijven dus ook de volgende seizoenen behouden, maar dat wil niet per se zeggen dat ze helemaal in hun huidige vorm zullen blijven voortbestaan. Belga meldt dat op de volgende algemene vergadering van de Pro League, op 7 juni, er nog gestemd zal worden over eventuele aanpassingen. Zo zou het zeer goed kunnen dat er gesleuteld wordt aan de formule in Play-Off II en wordt er ook overwogen om de halvering van de punten in Play-Off I af te schaffen. Binnen enkele weken zullen we weten of het ook zo ver zal komen.

LEES OOK: Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Moet de halvering van de punten in Play-Off I afgeschaft worden?

Meest recent

Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

1
1
'Grootmacht wacht op antwoordt: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

71
71
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

32
32
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

92
92
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

39
39
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

226
226
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

174
174
'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

380
380
Trossard krijgt lof: Engelse media onder de indruk

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

106
106
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

284
284
Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

49
49
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

323
323
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

470
470
'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd ...

587
587
Toekomst Kompany: sterke man Bayern doet straffe uitspraak

Vincent Kompany kan dinsdagavond geschiedenis schrijven als coach van Bayern München als hij ...

131
131
'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

232
232
Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Het nieuws over het overlijden van Hans Otten heeft velen diep geraakt, en ook Ruben Van Gucht bleef ...

24
24
'Kassa kassa bij Club: Juventus klopt aan voor topdeal'

Club Brugge zal komende zomer verschillende sterkhouders zien vertrekken. En daarvoor neemt het ...

379
379
Club Brugge-killer in vizier: Anderlecht ruikt gratis stunt

Anderlecht kijkt naar Frankrijk om zijn aanval te versterken. De Brusselaars zien een jonge ...

324
324
Grote bron van ergernis Genk-bestuur: zware gevolgen in PO's

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

334
334
Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

237
237
'Taravel onder druk: groot slachtoffer voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

400
400
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

97
97
Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

131
131

Meer sportnieuws