Geen nieuw competitieformat, maar play-offs worden mogelijk alsnog aangepakt

door
Geen nieuw competitieformat, maar play-offs worden mogelijk alsnog aangepakt

Met alle perikelen omtrent de eventuele verplichte degradaties van KV Mechelen en Waasland-Beveren werden er de voorbije weken al heel wat mogelijke oplossingen gesuggereerd. Daarbij kwam vaak ook een hervorming van het competitieformat ter sprake, vandaag een van de agendapunten op de algemene vergadering van de Pro League.

De formule van onze hoogste voetbalklasse was samen met het arbitrageplan, de tv-gelden en de opvolging van Marc Coucke als voorzitter een van de voornaamste items op de agenda. Een afschaffing van de play-offs lijkt vooralsnog nog niet aan de orde, maar Club Brugge vond intussen wel steun bij de clubs uit 1B voor een profcompetitie van twintig clubs. Zonder play-offs, welteverstaan.

Hoewel 1B liever een ander, ietwat ingewikkelder format geïntroduceerd ziet kunnen ze zich wel vinden in het voorstel van Bart Verhaeghe en co. “We zijn bereid om een formule van twintig ploegen te steunen”, klinkt het bij Paul Van Der Schueren van OHL, die de belangen van de tweedeklassers in de raad van bestuur van de Pro League behartigt. De overgang naar een dergelijke nieuwe formule zou dan weer wel nog de nodige voeten in de aarde hebben. 

Na de aanstelling van KRC Genk-preses Peter Croonen als voorzitter van de Pro League kan het plan echter naar de prullenmand worden verwezen. De Limburger had zijn kandidatuur voor het voorzitterschap namelijk verbonden aan het voortbestaan van de play-offs. Het voorstel van Club Brugge werd op de algemene raad dan ook weggestemd.

UPDATE 19u16
De play-offs blijven dus ook de volgende seizoenen behouden, maar dat wil niet per se zeggen dat ze helemaal in hun huidige vorm zullen blijven voortbestaan. Belga meldt dat op de volgende algemene vergadering van de Pro League, op 7 juni, er nog gestemd zal worden over eventuele aanpassingen. Zo zou het zeer goed kunnen dat er gesleuteld wordt aan de formule in Play-Off II en wordt er ook overwogen om de halvering van de punten in Play-Off I af te schaffen. Binnen enkele weken zullen we weten of het ook zo ver zal komen.

LEES OOK: Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Moet de halvering van de punten in Play-Off I afgeschaft worden?

Meest recent

Geen prijs voor Atletico: Sociedad gaat met Copa lopen

Geen negende trofee voor Diego Simeone in dienst van Atletico Madrid. De trainer had zaterdagavond ...

39
39
Keuzestress voor Taravel: Bertaccini maakt statement

Adriano Bertaccini ging de laatste maanden door een moeilijke periode. De aanvaller had moeite om de ...

45
45
Lammens gered door doelhout: Man Utd doet gouden zaak

Manchester United heeft zaterdagavond een grote stap gezet richting een Champions League-ticket. Het ...

35
35
Invallers doen het weer: Anderlecht snuffelt aan top 3

Anderlecht heeft een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. Het klopte opnieuw ...

159
159
'Anderlecht legt volgende goudhaantje vast'

Ondanks dat het nog steeds wachten is op de aanstelling van de nieuwe sportief directeur, blijven ze ...

107
107
Waalse derby loopt uit de hand: spelers na afloop in clinch

Spektakel heeft de Waalse derby tussen Charleroi en Standard zaterdagavond niet echt opgeleverd, al ...

125
125
Hayen duidt kantelpunt aan in Genkse zege

Vorige week bleef Genk nog ontgoocheld achter nadat het door een teleurstellend gelijkspel tegen OHL ...

97
97
Degradatie en faillissement: RWDM reageert scherp

Het zijn zware tijden voor RWDM Brussels. Het sloot vrijdag zijn seizoen in de Challenger Pro League ...

116
116
KVM-Anderlecht ligt meteen tijdlang stil na bizar incident

De derde speeldag in de Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt door KV Mechelen en ...

113
113
Oosting looft jonkies, Mazzu zalft ervaren pionnen

Antwerp is er op de derde speeldag eindelijk in geslaagd om zijn eerste zege van de play-offs te ...

49
49
Tottenham blijft na nieuwe mokerslag op degradatieplaats

Tottenham blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het leek tegen Brighton zaterdag op weg ...

44
44
Genk grijpt macht in PO2 , Standard blijft in spoor

KRC Genk heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Europe Play-Off. Het ...

66
66
'Italië davert: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Charles De Ketelaere maakt weer indruk in Italië, en dat zet zijn dossier meteen op scherp. ...

448
448
Rotavond voor Napoli: De Bruyne geslachtofferd aan rust

SSC Napoli heeft voor de tweede week op rij peperduur puntenverlies geleden in de Serie A. Op eigen ...

124
124
Eén wissel bij KVM, Taravel gooit voorlinie overhoop

RSC Anderlecht kan zaterdagavond een gouden zaak doen in de strijd om de top 4. Maar dan moet het ...

94
94
'Keerzijde promotie: KV Kortrijk-smaakmaker plots grof wild'

Na een jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn rentree in de ...

126
126
'Real haalt grove borstel boven: 8 spelers op zwarte lijst'

De Champions League-uitschakeling heeft er hard ingehakt bij Real Madrid. Zeker omdat de Spaanse ...

199
199
Mambourg in vuur en vlam: aftrap Charleroi-Standard even uitgesteld

Ook in de Europe Play-Offs staan dit weekend enkele interessante duels op het programma. ...

36
36
Club dropt selectie voor Union: Leko krijgt extra dilemma

In de Champions' Play-Offs nemen de zenuwen toe. Zondagavond is het immers zover, dan kijken ...

273
273
Jonkies loodsen Antwerp naar zege tegen negenkoppig OHL

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen en hoopte de laatste matchen van het seizoen toch ...

60
60
Dortmund rolt rode loper uit voor titelfeest Bayern

In de Bundesliga begonnen er om 15u30 vier matchen, met daarbij vooral de partij van Borussia ...

60
60
'Manchester United klopt aan bij Anderlecht'

Manchester United heeft onder Michael Carrick weer betere resultaten weten te behalen. De Engelse ...

256
256
Vanderhaeghe verklapt: verder, of niet in CPL?

Yves Vanderhaeghe haalde opgelucht adem. Francs Borains verloor kansloos bij Patro Eisden, maar ...

101
101
Opvallend verhaal in Nederland met Ajax én Overmars

Onze redactie liet al meermaals weten dat het voetbal achter de schermen een bijzonder vuile wereld ...

57
57
Taravel verklaart wat verkeerd liep tegen AA Gent

Jérémy Taravel staat met RSC Anderlecht voor een volgend examen tegen KV Mechelen. ...

71
71

Meer sportnieuws