Geen nieuw competitieformat, maar play-offs worden mogelijk alsnog aangepakt

332
Geen nieuw competitieformat, maar play-offs worden mogelijk alsnog aangepakt

Met alle perikelen omtrent de eventuele verplichte degradaties van KV Mechelen en Waasland-Beveren werden er de voorbije weken al heel wat mogelijke oplossingen gesuggereerd. Daarbij kwam vaak ook een hervorming van het competitieformat ter sprake, vandaag een van de agendapunten op de algemene vergadering van de Pro League.

De formule van onze hoogste voetbalklasse was samen met het arbitrageplan, de tv-gelden en de opvolging van Marc Coucke als voorzitter een van de voornaamste items op de agenda. Een afschaffing van de play-offs lijkt vooralsnog nog niet aan de orde, maar Club Brugge vond intussen wel steun bij de clubs uit 1B voor een profcompetitie van twintig clubs. Zonder play-offs, welteverstaan.

Hoewel 1B liever een ander, ietwat ingewikkelder format geïntroduceerd ziet kunnen ze zich wel vinden in het voorstel van Bart Verhaeghe en co. “We zijn bereid om een formule van twintig ploegen te steunen”, klinkt het bij Paul Van Der Schueren van OHL, die de belangen van de tweedeklassers in de raad van bestuur van de Pro League behartigt. De overgang naar een dergelijke nieuwe formule zou dan weer wel nog de nodige voeten in de aarde hebben. 

Na de aanstelling van KRC Genk-preses Peter Croonen als voorzitter van de Pro League kan het plan echter naar de prullenmand worden verwezen. De Limburger had zijn kandidatuur voor het voorzitterschap namelijk verbonden aan het voortbestaan van de play-offs. Het voorstel van Club Brugge werd op de algemene raad dan ook weggestemd.

UPDATE 19u16
De play-offs blijven dus ook de volgende seizoenen behouden, maar dat wil niet per se zeggen dat ze helemaal in hun huidige vorm zullen blijven voortbestaan. Belga meldt dat op de volgende algemene vergadering van de Pro League, op 7 juni, er nog gestemd zal worden over eventuele aanpassingen. Zo zou het zeer goed kunnen dat er gesleuteld wordt aan de formule in Play-Off II en wordt er ook overwogen om de halvering van de punten in Play-Off I af te schaffen. Binnen enkele weken zullen we weten of het ook zo ver zal komen.

LEES OOK: Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Moet de halvering van de punten in Play-Off I afgeschaft worden?

Meest recent

'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

12
12
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

32
32
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

37
37
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

52
52
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

38
38
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

241
241
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

41
41
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

52
52
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

249
249
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

238
238
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

199
199
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

158
158
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

103
103
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

192
192
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

192
192
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

249
249
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

116
116
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

138
138
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

216
216
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

166
166
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

240
240
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

413
413
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

114
114
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

488
488

Meer sportnieuws