'Na zoveelste wending gaat Wilmots dan toch voor nieuwe job'

135 stemmen
'Na zoveelste wending gaat Wilmots dan toch voor nieuwe job'

De voorbije dagen vertoefde Marc Wilmots in Iran, waar hij op het punt staat om de nieuwe bondscoach te worden. De gewezen bondscoach van België en Ivoorkust kan er een contract tot 2022 ondertekenen en op jaarbasis zo'n 1,15 miljoen euro kunnen gaan verdienen, maar voorlopig is het nog even wachten op de handtekeningen. 

"We zitten in de eindfase van de onderhandelingen", noteerde Belga bij Ibrahim Schakuri, secretaris-generaal van de Iraanse bond. "Maar de overeenkomst is nog niet in kannen en kruiken. Er zijn nog enkele kleine details die opgelost moeten worden." 

De voornaamste reden daarvoor zouden opvallend genoeg gezocht moeten worden bij de Amerikaanse sancties die Iran opgelegd kreeg, aldus het Iraanse persagentschap Isna. Een onderdeel daarvan is een verbod op internationale bankoverschrijvingen en dat zou moeilijkheden opleveren bij het betalen van het salaris van Wilmots. "Onze economische en politieke situatie is nu eenmaal heel anders dan in andere landen", aldus Schakuri.

UPDATE 22/05

Enkel de handtekening ontbreekt nog in de overeenkomst tussen de Iraanse voetbalbond en Marc Wilmots, en die zal er mogelijk ook niet snel meer komen. Het Laatste Nieuws weet echter dat Wilmots niet zal ingaan op het voorstel. De Iraanse voetbalbond eist namelijk dat Wilmots permanent in het land zou moeten wonen, om de internationals zo goed mogelijk op te volgen. Wilmots zelf dacht eerder aan een tijdelijk verblijf in Iran, wanneer er interlands geprogrammeerd staan. Daarom zou de gewezen bondscoach van de Rode Duivels zijn staart intrekken.

UPDATE 18u
Na veel vijven en zessen gaat Wilmots nu toch aan de slag bij Iran. Dat meldt Het Laatste Nieuws. De bondscoach zou er alsnog zijn handtekening gezet hebben onder het contractvoorstel, waardoor hij tot 2022 jaarlijks zo'n 1,3 miljoen euro gaat verdienen. Voor Wilmots wordt het zijn derde opdracht als bondscoach, na België en Ivoorkust.

LEES OOK: Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Zal Wilmots Iran naar het WK leiden?

Meest recent

Vandenhaute koopt Antwerp: akkoord met Gheysens op til

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

32
32
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

176
176
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

277
277
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

300
300
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

109
109
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

180
180
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

173
173
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

82
82
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

211
211
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

488
488
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

143
143
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

278
278
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

203
203
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

381
381
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

95
95
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

620
620
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

54
54
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

62
62
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

260
260
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

428
428
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

1000
1000
Trieste Senegalezen bijten op hun tong over strafschop

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finale van het WK, maar flirtten woensdagavond ...

533
533
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

180
180
Mechele: "Gebeurden dingen die ik nog nooit zag"

België had het ongeveer 55 minuten héél lastig met de snelle aanvallen van ...

512
512
Zet de wekker maar: België speelt op deze datum tegen de VS

De Rode Duivels wisten met 3-2 te winnen van Senegal na een ronduit epische partij in Seattle. Een ...

287
287

Meer sportnieuws