'Na zoveelste wending gaat Wilmots dan toch voor nieuwe job'

door
'Na zoveelste wending gaat Wilmots dan toch voor nieuwe job'

De voorbije dagen vertoefde Marc Wilmots in Iran, waar hij op het punt staat om de nieuwe bondscoach te worden. De gewezen bondscoach van België en Ivoorkust kan er een contract tot 2022 ondertekenen en op jaarbasis zo'n 1,15 miljoen euro kunnen gaan verdienen, maar voorlopig is het nog even wachten op de handtekeningen. 

"We zitten in de eindfase van de onderhandelingen", noteerde Belga bij Ibrahim Schakuri, secretaris-generaal van de Iraanse bond. "Maar de overeenkomst is nog niet in kannen en kruiken. Er zijn nog enkele kleine details die opgelost moeten worden." 

De voornaamste reden daarvoor zouden opvallend genoeg gezocht moeten worden bij de Amerikaanse sancties die Iran opgelegd kreeg, aldus het Iraanse persagentschap Isna. Een onderdeel daarvan is een verbod op internationale bankoverschrijvingen en dat zou moeilijkheden opleveren bij het betalen van het salaris van Wilmots. "Onze economische en politieke situatie is nu eenmaal heel anders dan in andere landen", aldus Schakuri.

UPDATE 22/05

Enkel de handtekening ontbreekt nog in de overeenkomst tussen de Iraanse voetbalbond en Marc Wilmots, en die zal er mogelijk ook niet snel meer komen. Het Laatste Nieuws weet echter dat Wilmots niet zal ingaan op het voorstel. De Iraanse voetbalbond eist namelijk dat Wilmots permanent in het land zou moeten wonen, om de internationals zo goed mogelijk op te volgen. Wilmots zelf dacht eerder aan een tijdelijk verblijf in Iran, wanneer er interlands geprogrammeerd staan. Daarom zou de gewezen bondscoach van de Rode Duivels zijn staart intrekken.

UPDATE 18u
Na veel vijven en zessen gaat Wilmots nu toch aan de slag bij Iran. Dat meldt Het Laatste Nieuws. De bondscoach zou er alsnog zijn handtekening gezet hebben onder het contractvoorstel, waardoor hij tot 2022 jaarlijks zo'n 1,3 miljoen euro gaat verdienen. Voor Wilmots wordt het zijn derde opdracht als bondscoach, na België en Ivoorkust.

LEES OOK: Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Zal Wilmots Iran naar het WK leiden?

Meest recent

Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

83
83
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

45
45
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

135
135
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

138
138
Genk in vieze papieren: groot pijnpunt blootgelegd

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

158
158
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

174
174
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

349
349
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

120
120
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

88
88
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

49
49
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

48
48
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

28
28
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

148
148
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

102
102
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

53
53
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

86
86
Leko komt met verrassende analyse over De Cat

Club Brugge - Anderlecht was een zeer leuke match, waar Nathan De Cat schitterde. Hij speelde 65 ...

377
377
Standard feest aan de Gaverbeek en doet gouden zaak

Standard had maar één opdracht op het veld van Zulte Waregem: winnen. De Rouches ...

132
132
De Cat legt Vanaken zwaar het zwijgen op in Club-RSCA

Nathan De Cat heeft in de topper tegen Club Brugge opnieuw een stevig statement gemaakt. Net naast ...

552
552
Stankovic sneert naar Anderlecht: "Zoals iedere ploeg in JPL"

Club Brugge beet zijn tanden stuk op een stevig RSC Anderlecht. Het werd 2-2 in het Jan ...

608
608
Crisis compleet bij Ajax: T1 out, ex-JPL-coach neemt over

Het is alwéér grote crisis bij Ajax. Ze verloren dit weekend met 3-1 van FC Groningen ...

85
85
Anderlecht toont zich: "Dit belooft voor de toekomst"

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Club Brugge. Het 2-2-gelijkspel zal vertrouwen geven ...

391
391
Emoties bij Gent: hartverscheurend verhaal achter tranen Cissé

AA Gent heeft zondagnamiddag een cruciale zege tegen KV Mechelen geboekt. Daarbij sprong de sterke ...

254
254
Grote primus bij Club Brugge: Leko laat zich helemaal gaan

Club Brugge is er zondagmiddag niet in geslaagd om zijjn vijfde opeenvolgende competitiezege te ...

320
320
Gent terug in top zes: pover KVM onderuit na omstreden goals

Een week na de dure nederlaag op KRC Genk, heeft AA Gent zijn plek in de top zes kunnen heroveren. ...

105
105

Meer sportnieuws