'Na zoveelste wending gaat Wilmots dan toch voor nieuwe job'

door
'Na zoveelste wending gaat Wilmots dan toch voor nieuwe job'

De voorbije dagen vertoefde Marc Wilmots in Iran, waar hij op het punt staat om de nieuwe bondscoach te worden. De gewezen bondscoach van België en Ivoorkust kan er een contract tot 2022 ondertekenen en op jaarbasis zo'n 1,15 miljoen euro kunnen gaan verdienen, maar voorlopig is het nog even wachten op de handtekeningen. 

"We zitten in de eindfase van de onderhandelingen", noteerde Belga bij Ibrahim Schakuri, secretaris-generaal van de Iraanse bond. "Maar de overeenkomst is nog niet in kannen en kruiken. Er zijn nog enkele kleine details die opgelost moeten worden." 

De voornaamste reden daarvoor zouden opvallend genoeg gezocht moeten worden bij de Amerikaanse sancties die Iran opgelegd kreeg, aldus het Iraanse persagentschap Isna. Een onderdeel daarvan is een verbod op internationale bankoverschrijvingen en dat zou moeilijkheden opleveren bij het betalen van het salaris van Wilmots. "Onze economische en politieke situatie is nu eenmaal heel anders dan in andere landen", aldus Schakuri.

UPDATE 22/05

Enkel de handtekening ontbreekt nog in de overeenkomst tussen de Iraanse voetbalbond en Marc Wilmots, en die zal er mogelijk ook niet snel meer komen. Het Laatste Nieuws weet echter dat Wilmots niet zal ingaan op het voorstel. De Iraanse voetbalbond eist namelijk dat Wilmots permanent in het land zou moeten wonen, om de internationals zo goed mogelijk op te volgen. Wilmots zelf dacht eerder aan een tijdelijk verblijf in Iran, wanneer er interlands geprogrammeerd staan. Daarom zou de gewezen bondscoach van de Rode Duivels zijn staart intrekken.

UPDATE 18u
Na veel vijven en zessen gaat Wilmots nu toch aan de slag bij Iran. Dat meldt Het Laatste Nieuws. De bondscoach zou er alsnog zijn handtekening gezet hebben onder het contractvoorstel, waardoor hij tot 2022 jaarlijks zo'n 1,3 miljoen euro gaat verdienen. Voor Wilmots wordt het zijn derde opdracht als bondscoach, na België en Ivoorkust.

Zal Wilmots Iran naar het WK leiden?

Meest recent

Hel breekt los op Sclessin: trieste details na bestorming

Standard incasseerde vrijdagavond andermaal een optater en verloor met zware 0-4-cijfers van KAA ...

15
15
'Club gaat compleet los: bom geld voor dríé aanwinsten'

Nog een dikke week te gaan en de winterse transferperiode zit er alweer op. Maar nog heel wat ...

196
196
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

165
165
Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

249
249
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

264
264
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

136
136
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

118
118
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

71
71
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

235
235
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

257
257
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

50
50
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

429
429
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

307
307
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

527
527
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

95
95
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

49
49
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

458
458
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

62
62
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

497
497
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

157
157
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

371
371
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

265
265
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

333
333
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

112
112
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

516
516

Meer sportnieuws