'Na zoveelste wending gaat Wilmots dan toch voor nieuwe job'

135 stemmen
'Na zoveelste wending gaat Wilmots dan toch voor nieuwe job'

De voorbije dagen vertoefde Marc Wilmots in Iran, waar hij op het punt staat om de nieuwe bondscoach te worden. De gewezen bondscoach van België en Ivoorkust kan er een contract tot 2022 ondertekenen en op jaarbasis zo'n 1,15 miljoen euro kunnen gaan verdienen, maar voorlopig is het nog even wachten op de handtekeningen. 

"We zitten in de eindfase van de onderhandelingen", noteerde Belga bij Ibrahim Schakuri, secretaris-generaal van de Iraanse bond. "Maar de overeenkomst is nog niet in kannen en kruiken. Er zijn nog enkele kleine details die opgelost moeten worden." 

De voornaamste reden daarvoor zouden opvallend genoeg gezocht moeten worden bij de Amerikaanse sancties die Iran opgelegd kreeg, aldus het Iraanse persagentschap Isna. Een onderdeel daarvan is een verbod op internationale bankoverschrijvingen en dat zou moeilijkheden opleveren bij het betalen van het salaris van Wilmots. "Onze economische en politieke situatie is nu eenmaal heel anders dan in andere landen", aldus Schakuri.

UPDATE 22/05

Enkel de handtekening ontbreekt nog in de overeenkomst tussen de Iraanse voetbalbond en Marc Wilmots, en die zal er mogelijk ook niet snel meer komen. Het Laatste Nieuws weet echter dat Wilmots niet zal ingaan op het voorstel. De Iraanse voetbalbond eist namelijk dat Wilmots permanent in het land zou moeten wonen, om de internationals zo goed mogelijk op te volgen. Wilmots zelf dacht eerder aan een tijdelijk verblijf in Iran, wanneer er interlands geprogrammeerd staan. Daarom zou de gewezen bondscoach van de Rode Duivels zijn staart intrekken.

UPDATE 18u
Na veel vijven en zessen gaat Wilmots nu toch aan de slag bij Iran. Dat meldt Het Laatste Nieuws. De bondscoach zou er alsnog zijn handtekening gezet hebben onder het contractvoorstel, waardoor hij tot 2022 jaarlijks zo'n 1,3 miljoen euro gaat verdienen. Voor Wilmots wordt het zijn derde opdracht als bondscoach, na België en Ivoorkust.

LEES OOK: Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Zal Wilmots Iran naar het WK leiden?

Meest recent

Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

7
7
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

16
16
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

41
41
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

72
72
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

18
18
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

98
98
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

30
30
Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

146
146
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

44
44
'Club Brugge ziet belangrijk dossier plots kantelen'

Het is voorlopig nog wachten tot de zomermercato van Club Brugge echt losbarst. Achter de schermen ...

235
235
Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

184
184
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

619
619
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

168
168
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

71
71
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

62
62
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

355
355
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

664
664
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

51
51
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

502
502
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

137
137
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

52
52
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

266
266
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

44
44
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

55
55
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

257
257

Meer sportnieuws