'Na zoveelste wending gaat Wilmots dan toch voor nieuwe job'

135
'Na zoveelste wending gaat Wilmots dan toch voor nieuwe job'

De voorbije dagen vertoefde Marc Wilmots in Iran, waar hij op het punt staat om de nieuwe bondscoach te worden. De gewezen bondscoach van België en Ivoorkust kan er een contract tot 2022 ondertekenen en op jaarbasis zo'n 1,15 miljoen euro kunnen gaan verdienen, maar voorlopig is het nog even wachten op de handtekeningen. 

"We zitten in de eindfase van de onderhandelingen", noteerde Belga bij Ibrahim Schakuri, secretaris-generaal van de Iraanse bond. "Maar de overeenkomst is nog niet in kannen en kruiken. Er zijn nog enkele kleine details die opgelost moeten worden." 

De voornaamste reden daarvoor zouden opvallend genoeg gezocht moeten worden bij de Amerikaanse sancties die Iran opgelegd kreeg, aldus het Iraanse persagentschap Isna. Een onderdeel daarvan is een verbod op internationale bankoverschrijvingen en dat zou moeilijkheden opleveren bij het betalen van het salaris van Wilmots. "Onze economische en politieke situatie is nu eenmaal heel anders dan in andere landen", aldus Schakuri.

UPDATE 22/05

Enkel de handtekening ontbreekt nog in de overeenkomst tussen de Iraanse voetbalbond en Marc Wilmots, en die zal er mogelijk ook niet snel meer komen. Het Laatste Nieuws weet echter dat Wilmots niet zal ingaan op het voorstel. De Iraanse voetbalbond eist namelijk dat Wilmots permanent in het land zou moeten wonen, om de internationals zo goed mogelijk op te volgen. Wilmots zelf dacht eerder aan een tijdelijk verblijf in Iran, wanneer er interlands geprogrammeerd staan. Daarom zou de gewezen bondscoach van de Rode Duivels zijn staart intrekken.

UPDATE 18u
Na veel vijven en zessen gaat Wilmots nu toch aan de slag bij Iran. Dat meldt Het Laatste Nieuws. De bondscoach zou er alsnog zijn handtekening gezet hebben onder het contractvoorstel, waardoor hij tot 2022 jaarlijks zo'n 1,3 miljoen euro gaat verdienen. Voor Wilmots wordt het zijn derde opdracht als bondscoach, na België en Ivoorkust.

Zal Wilmots Iran naar het WK leiden?

Meest recent

Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

14
14
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

12
12
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

43
43
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

71
71
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

38
38
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

29
29
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

125
125
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

60
60
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

120
120
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

161
161
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

41
41
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

64
64
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

305
305
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

224
224
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

167
167
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

886
886
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

349
349
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

133
133
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

196
196
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

89
89
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

225
225
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

275
275
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

609
609
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

278
278
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

262
262

Meer sportnieuws