Club Brugge vindt tevergeefs steun in 1B voor nieuw competitieformat

door
Club Brugge vindt tevergeefs steun in 1B voor nieuw competitieformat

Met alle perikelen omtrent de eventuele verplichte degradaties van KV Mechelen en Waasland-Beveren werden er de voorbije weken al heel wat mogelijke oplossingen gesuggereerd. Daarbij kwam vaak ook een hervorming van het competitieformat ter sprake, vandaag een van de agendapunten op de algemene vergadering van de Pro League.


De formule van onze hoogste voetbalklasse was samen met het arbitrageplan, de tv-gelden en de opvolging van Marc Coucke als voorzitter een van de voornaamste items op de agenda. Een afschaffing van de play-offs lijkt vooralsnog nog niet aan de orde, maar Club Brugge vond intussen wel steun bij de clubs uit 1B voor een profcompetitie van twintig clubs. Zonder play-offs, welteverstaan.

Hoewel 1B liever een ander, ietwat ingewikkelder format geïntroduceerd ziet kunnen ze zich wel vinden in het voorstel van Bart Verhaeghe en co. “We zijn bereid om een formule van twintig ploegen te steunen”, klinkt het bij Paul Van Der Schueren van OHL, die de belangen van de tweedeklassers in de raad van bestuur van de Pro League behartigt. De overgang naar een dergelijke nieuwe formule zou dan weer wel nog de nodige voeten in de aarde hebben.

Na de aanstelling van KRC Genk-preses Peter Croonen als voorzitter van de Pro League kan het plan echter naar de prullenmand worden verwezen. De Limburger had zijn kandidatuur voor het voorzitterschap namelijk verbonden aan het voortbestaan van de play-offs. Het voorstel van Club Brugge werd op de algemene raad dan ook weggestemd.

Moeten de play-offs blijven bestaan?

Meest recent

Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

2
2
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

11
11
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

63
63
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

70
70
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

49
49
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

40
40
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

76
76
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

271
271
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

169
169
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

251
251
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

104
104
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

188
188
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

252
252
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

550
550
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

220
220
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

201
201
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

110
110
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

392
392
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

303
303
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

293
293
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

448
448
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

98
98
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

196
196
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

1309
1309
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

104
104

Meer sportnieuws