Club Brugge vindt tevergeefs steun in 1B voor nieuw competitieformat

door
Club Brugge vindt tevergeefs steun in 1B voor nieuw competitieformat

Met alle perikelen omtrent de eventuele verplichte degradaties van KV Mechelen en Waasland-Beveren werden er de voorbije weken al heel wat mogelijke oplossingen gesuggereerd. Daarbij kwam vaak ook een hervorming van het competitieformat ter sprake, vandaag een van de agendapunten op de algemene vergadering van de Pro League.


De formule van onze hoogste voetbalklasse was samen met het arbitrageplan, de tv-gelden en de opvolging van Marc Coucke als voorzitter een van de voornaamste items op de agenda. Een afschaffing van de play-offs lijkt vooralsnog nog niet aan de orde, maar Club Brugge vond intussen wel steun bij de clubs uit 1B voor een profcompetitie van twintig clubs. Zonder play-offs, welteverstaan.

Hoewel 1B liever een ander, ietwat ingewikkelder format geïntroduceerd ziet kunnen ze zich wel vinden in het voorstel van Bart Verhaeghe en co. “We zijn bereid om een formule van twintig ploegen te steunen”, klinkt het bij Paul Van Der Schueren van OHL, die de belangen van de tweedeklassers in de raad van bestuur van de Pro League behartigt. De overgang naar een dergelijke nieuwe formule zou dan weer wel nog de nodige voeten in de aarde hebben.

Na de aanstelling van KRC Genk-preses Peter Croonen als voorzitter van de Pro League kan het plan echter naar de prullenmand worden verwezen. De Limburger had zijn kandidatuur voor het voorzitterschap namelijk verbonden aan het voortbestaan van de play-offs. Het voorstel van Club Brugge werd op de algemene raad dan ook weggestemd.

LEES OOK: Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Moeten de play-offs blijven bestaan?

Meest recent

'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

17
17
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

14
14
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

46
46
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

117
117
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

199
199
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

96
96
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

130
130
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

92
92
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

119
119
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

142
142
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

528
528
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

550
550
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

46
46
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

247
247
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

100
100
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

184
184
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

143
143
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

47
47
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

261
261
Scorende Mokio beslist Klassieker, zure slipper Milan-Belgen

Ajax heeft na een mooie week achter de rug na een erg moeilijke periode. Na de eerste Champions ...

40
40
AA Gent-fans spuwen duo uit: "Hij is een ramp!"

Rik De Mil heeft zijn debuut als coach van AA Gent gemist. Met de nieuwe trainer aan de zijlijn ...

312
312
'Hasi geeft doodsteek: miljoenenaankoop Anderlecht moet weg'

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato zijn salarismassa verder afbouwen, maar mikt zelf ook op ...

506
506
Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Wat een eerste (echte) werkdag moest worden vol nieuwe hoop, draaide uit op een koude douche voor ...

141
141
Dender-Club Brugge: Leko verrast met basisopstelling

Club Brugge gaat zondagnamiddag op bezoek bij FCV Dender, een wedstrijd waar behoorlijk wat druk op ...

394
394
Woede Anderlecht terecht? Boeckx helder over penaltyfase

RSC Anderlecht wist zich zaterdagavond op gepaste wijze te herpakken na de pandoering op Westerlo en ...

241
241

Meer sportnieuws