TRANSFERUURTJE: 'RSCA laat dure spits schieten, City kiest opvolger Kompany'

841 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'RSCA laat dure spits schieten, City kiest opvolger Kompany'

Terwijl de ontknopingen van de competities in binnen- en buitenland bijna afgerond zijn, wordt in de bestuurskamers al druk gewerkt naar de komende zomermercato toe. Die opent pas binnen enkele weken, maar nu al wemelt het van de geruchten en berichten over nakende deals. VoetbalNieuws zet daarom dagelijks het belangrijkste transfernieuws op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht toont interesse in Alexander Isak, maar om hem definitief over te nemen van Borussia Dortmund zou de Brusselse club maar liefst 9 miljoen euro moeten neertellen. En dat bedrag is vooralsnog te hoog. "Ik kan me niet voorstellen dat wij zo een bedrag zullen neertellen deze zomer. We waren al geïnteresseerd voor hij werd uitgeleend aan Willem II, maar nu ik zijn prijskaartje hoor zullen we moeten afhaken", stelt sportief adviseur Pär Zetterberg bij Fotbollskanalen. Adrien Trebel en Kara Mbodj zouden de club wel mogen verlaten om meer salarisbudget vrij te maken.

Club Brugge neemt deze zomer afscheid van Wesley Moraes en die geniet steeds meer interesse. Zo zouden ook Premier League-clubs Newcastle en West Ham United zich aan het front gemeld hebben. Zelf zou Club concrete interesse vertonen in Jonathan Amon. De international van de Verenigde Staten maakt momenteel het mooie weer bij het Deense Nordsjaelland. Volgens Het Nieuwsblad moet hij zo'n 3 miljoen euro kosten.

KRC Genk ziet mogelijk één van zijn kampioenenmakers naar de Serie A trekken. Volgens Italiaanse media heeft Napoli geïnformeerd naar de vraagprijs van Ruslan Malinovskyi, die een voortreffelijk seizoen kende. Hij is ook een vaste waarde bij de nationale ploeg van Oekraïne. Napoli had al contacten met zijn entourage, op clubniveau is er van een overeenkomst nog geen sprake. Aan inkomende zijde lijken de dossiers rond Patrick Hrosovsky en Theo Bongonda de goede richting op te gaan.

BUITENLAND
Nu Vincent Kompany naar Anderlecht trekt, moet Pep Guardiola op zoek naar een nieuwe verdediger. Volgens de Daily Mail heeft de Spanjaard echter al bepaald wie Kompany moet komen vervangen. Hij zou zijn zinnen gezet hebben op Harry Maguire, die de voorbije seizoenen hoge ogen gooide bij Leicester City en de Engelse nationale ploeg. Manchester City zal echter diep in de buidel moeten tasten als het de 26-jarige wil binnenhalen, want Leicester wil hem niet laten vertrekken.

De Champions League-finale wordt allicht de laatste wedstrijd van Simon Mignolet als tweede doelman bij Liverpool. Het Engelse The Daily Mail weet nu dat The Reds een prijskaartje van 17 miljoen euro op Mignolet geplakt zouden hebben. Met verliezend FA Cup-finalist Watford wordt in één adem meteen ook een concrete gegadigde genoemd, al zouden ook Bournemouth en het pas gepromoveerde Norwich City interesse tonen.

Dodi Lukebakio verzilvert zijn sterke seizoen bij Fortuna Dusseldorf mogelijk met een fraaie transfer. Verschillende clubs toonden al interesse in zijn diensten, maar volgens Het Laatste Nieuws mag daar nog een kandidaat aan toegevoegd worden. De krant meldt namelijk dat het Franse Lille OSC hem graag wil binnenhalen.

LEES OOK: Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Denkt u dat Wesley klaar is voor de Premier League?

Meest recent

'Kompany genadeloos: 100M-transferbom bij PSG'

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

7
7
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

49
49
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

14
14
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

70
70
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

37
37
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

257
257
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

193
193
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

449
449
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

394
394
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

230
230
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

318
318
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

214
214
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

265
265
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

161
161
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

522
522
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

213
213
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

341
341
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

394
394
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

292
292
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

336
336
Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

99
99
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

189
189
Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Voor Cercle Brugge zit het seizoen er al op, nadat het zich in de Relegation Play-Off wist te ...

113
113
Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

291
291
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

404
404

Meer sportnieuws