TRANSFERUURTJE: 'RSCA laat dure spits schieten, City kiest opvolger Kompany'

door
TRANSFERUURTJE: 'RSCA laat dure spits schieten, City kiest opvolger Kompany'

Terwijl de ontknopingen van de competities in binnen- en buitenland bijna afgerond zijn, wordt in de bestuurskamers al druk gewerkt naar de komende zomermercato toe. Die opent pas binnen enkele weken, maar nu al wemelt het van de geruchten en berichten over nakende deals. VoetbalNieuws zet daarom dagelijks het belangrijkste transfernieuws op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht toont interesse in Alexander Isak, maar om hem definitief over te nemen van Borussia Dortmund zou de Brusselse club maar liefst 9 miljoen euro moeten neertellen. En dat bedrag is vooralsnog te hoog. "Ik kan me niet voorstellen dat wij zo een bedrag zullen neertellen deze zomer. We waren al geïnteresseerd voor hij werd uitgeleend aan Willem II, maar nu ik zijn prijskaartje hoor zullen we moeten afhaken", stelt sportief adviseur Pär Zetterberg bij Fotbollskanalen. Adrien Trebel en Kara Mbodj zouden de club wel mogen verlaten om meer salarisbudget vrij te maken.

Club Brugge neemt deze zomer afscheid van Wesley Moraes en die geniet steeds meer interesse. Zo zouden ook Premier League-clubs Newcastle en West Ham United zich aan het front gemeld hebben. Zelf zou Club concrete interesse vertonen in Jonathan Amon. De international van de Verenigde Staten maakt momenteel het mooie weer bij het Deense Nordsjaelland. Volgens Het Nieuwsblad moet hij zo'n 3 miljoen euro kosten.

KRC Genk ziet mogelijk één van zijn kampioenenmakers naar de Serie A trekken. Volgens Italiaanse media heeft Napoli geïnformeerd naar de vraagprijs van Ruslan Malinovskyi, die een voortreffelijk seizoen kende. Hij is ook een vaste waarde bij de nationale ploeg van Oekraïne. Napoli had al contacten met zijn entourage, op clubniveau is er van een overeenkomst nog geen sprake. Aan inkomende zijde lijken de dossiers rond Patrick Hrosovsky en Theo Bongonda de goede richting op te gaan.

BUITENLAND
Nu Vincent Kompany naar Anderlecht trekt, moet Pep Guardiola op zoek naar een nieuwe verdediger. Volgens de Daily Mail heeft de Spanjaard echter al bepaald wie Kompany moet komen vervangen. Hij zou zijn zinnen gezet hebben op Harry Maguire, die de voorbije seizoenen hoge ogen gooide bij Leicester City en de Engelse nationale ploeg. Manchester City zal echter diep in de buidel moeten tasten als het de 26-jarige wil binnenhalen, want Leicester wil hem niet laten vertrekken.

De Champions League-finale wordt allicht de laatste wedstrijd van Simon Mignolet als tweede doelman bij Liverpool. Het Engelse The Daily Mail weet nu dat The Reds een prijskaartje van 17 miljoen euro op Mignolet geplakt zouden hebben. Met verliezend FA Cup-finalist Watford wordt in één adem meteen ook een concrete gegadigde genoemd, al zouden ook Bournemouth en het pas gepromoveerde Norwich City interesse tonen.

Dodi Lukebakio verzilvert zijn sterke seizoen bij Fortuna Dusseldorf mogelijk met een fraaie transfer. Verschillende clubs toonden al interesse in zijn diensten, maar volgens Het Laatste Nieuws mag daar nog een kandidaat aan toegevoegd worden. De krant meldt namelijk dat het Franse Lille OSC hem graag wil binnenhalen.

LEES OOK: Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Denkt u dat Wesley klaar is voor de Premier League?

Meest recent

'Club wil uitpakken met Italiaans belofteninternational'

Club Brugge gaat in januari sowieso de transfermarkt op. De voorbije maanden werd duidelijk dat de ...

5
5
'Genk zoekt coach: eerste vier kandidaten al genoemd'

Er werd in de voorbije weken al druk gespeculeerd over een mogelijk ontslag van Thorsten Fink bij ...

216
216
Hayen spreekt over plotse ontslag en uithaal Verhaeghe

Het was bij Club Brugge een zeer bewogen week. De plotse trainerswissel deed zeer veel stof ...

155
155
Kompany pakt weer een trofee, ook De Cat in de prijzen

Het kan dit seizoen niet op voor Vincent Kompany. Onze landgenoot liet vorig weekend met Bayern ...

33
33
PSG stuurt meteen grote naam naar Eupen

Er kwam onlangs zeer opmerkelijk nieuws vanuit Eupen. De tweedeklasser werd immers overgenomen door ...

51
51
Vandenbempt verrast: "Grote gelijk van Verhaeghe"

Bij Club Brugge trokken ze zondag een streep onder een zeer woelige week. Er was heel wat te doen ...

223
223
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

97
97
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

1101
1101
Genk bezwijkt en zet Fink dan toch op straat

KRC Genk beleefde zondag opnieuw een ontgoocheling. Na drie nederlagen op rij was een zege tegen ...

385
385
'Saelemaekers heeft fraaie deal helemaal beet'

Alexis Saelemaekers blikt terug op enkele woelige jaren. De Rode Duivel belandde 2,5 jaar geleden op ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht ongenadig, knaltransfer Tzolis'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

313
313
‘KRC Genk vreest: monstertransfer El Ouahdi weer op tafel’

Zakaria El Ouahdi stond vorige zomer al dicht bij een toptransfer, maar uiteindelijk bleef de ...

117
117
Groot mysterie rond Doku: Guardiola voedt geruchten

Jérémy Doku is dit seizoen onmisbaar voor Manchester City. De buitenspeler is een ...

175
175
Zware uithaal: emotionele Roef maakt korte metten met Leko

Het zijn harde tijden voor KAA Gent. Ivan Leko verliet de club plots voor Club Brugge en ook onder ...

417
417
Volgend JPL-ontslag aanstaande? Vandenbempt legt uit

Union SG, Club Brugge, AA Gent, Standard en Royal Antwerp FC wisselden allemaal al van trainer. ...

341
341
Tranen en gif: WK-darts breekt Antwerp-fan Van den Bergh

Het is voorlopig een absoluut horror-WK voor de Belgen in Ally Pally. Gisteren ging met Antwerp-fan ...

86
86
Neerpede-talent geeft héél duidelijk signaal aan Hasi

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 van STVV. Een verdiende zege, maar voetballend was het niet ...

367
367
Vandenbempt waarschuwt topclub: "Voetbal moet beter"

Het niveau in de Belgische eerste klasse is niet bepaald indrukwekkend te noemen dit jaar. Royal ...

246
246
Van Crombrugge velt oordeel over positie van Fink

KRC Genk speelde alweer geen goede match tegen KVC Westerlo. De Kemphanen pakten een punt tegen een ...

169
169
Bornauw speelt open kaart over investeerders bij Anderlecht

RSC Anderlecht maakt al twee jaar op rij nipt winst, maar de Brusselaars moeten financieel een ...

390
390
Legt Antwerp miljoenen op tafel? Hein oordeelt

Royal Antwerp FC is plots zeer goed bezig en de Great Old droomt meer dan ooit van de top zes. ...

358
358
Eén dissonant bij overtuigend Anderlecht: "Uitbrander Hasi"

RSC Anderlecht heeft opnieuw beslag gelegd op de tweede plaats in het klassement. De Brusselaars ...

281
281
Slag om Vlaanderen: Degryse doet drastische voorspelling

De 18de speeldag van de Jupiler Pro League zit erop, maar het is nu al reikhalzend uitkijken naar de ...

816
816
Actie Courtois gaat Europa rond: Spaanse pers gaat los

Real Madrid heeft zijn sluimerende crisis ietwat kunnen bezweren. De Koninklijke moest zondag tegen ...

331
331
‘Club Brugge flirt met ramp: Tzolis-bom op ontploffen’

Club Brugge staat voor een gevaarljike keuze rond Christos Tzolis: nu, of komende zomer, cashen, of ...

674
674

Meer sportnieuws