TRANSFERUURTJE: 'RSCA laat dure spits schieten, City kiest opvolger Kompany'

door
TRANSFERUURTJE: 'RSCA laat dure spits schieten, City kiest opvolger Kompany'

Terwijl de ontknopingen van de competities in binnen- en buitenland bijna afgerond zijn, wordt in de bestuurskamers al druk gewerkt naar de komende zomermercato toe. Die opent pas binnen enkele weken, maar nu al wemelt het van de geruchten en berichten over nakende deals. VoetbalNieuws zet daarom dagelijks het belangrijkste transfernieuws op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht toont interesse in Alexander Isak, maar om hem definitief over te nemen van Borussia Dortmund zou de Brusselse club maar liefst 9 miljoen euro moeten neertellen. En dat bedrag is vooralsnog te hoog. "Ik kan me niet voorstellen dat wij zo een bedrag zullen neertellen deze zomer. We waren al geïnteresseerd voor hij werd uitgeleend aan Willem II, maar nu ik zijn prijskaartje hoor zullen we moeten afhaken", stelt sportief adviseur Pär Zetterberg bij Fotbollskanalen. Adrien Trebel en Kara Mbodj zouden de club wel mogen verlaten om meer salarisbudget vrij te maken.

Club Brugge neemt deze zomer afscheid van Wesley Moraes en die geniet steeds meer interesse. Zo zouden ook Premier League-clubs Newcastle en West Ham United zich aan het front gemeld hebben. Zelf zou Club concrete interesse vertonen in Jonathan Amon. De international van de Verenigde Staten maakt momenteel het mooie weer bij het Deense Nordsjaelland. Volgens Het Nieuwsblad moet hij zo'n 3 miljoen euro kosten.

KRC Genk ziet mogelijk één van zijn kampioenenmakers naar de Serie A trekken. Volgens Italiaanse media heeft Napoli geïnformeerd naar de vraagprijs van Ruslan Malinovskyi, die een voortreffelijk seizoen kende. Hij is ook een vaste waarde bij de nationale ploeg van Oekraïne. Napoli had al contacten met zijn entourage, op clubniveau is er van een overeenkomst nog geen sprake. Aan inkomende zijde lijken de dossiers rond Patrick Hrosovsky en Theo Bongonda de goede richting op te gaan.

BUITENLAND
Nu Vincent Kompany naar Anderlecht trekt, moet Pep Guardiola op zoek naar een nieuwe verdediger. Volgens de Daily Mail heeft de Spanjaard echter al bepaald wie Kompany moet komen vervangen. Hij zou zijn zinnen gezet hebben op Harry Maguire, die de voorbije seizoenen hoge ogen gooide bij Leicester City en de Engelse nationale ploeg. Manchester City zal echter diep in de buidel moeten tasten als het de 26-jarige wil binnenhalen, want Leicester wil hem niet laten vertrekken.

De Champions League-finale wordt allicht de laatste wedstrijd van Simon Mignolet als tweede doelman bij Liverpool. Het Engelse The Daily Mail weet nu dat The Reds een prijskaartje van 17 miljoen euro op Mignolet geplakt zouden hebben. Met verliezend FA Cup-finalist Watford wordt in één adem meteen ook een concrete gegadigde genoemd, al zouden ook Bournemouth en het pas gepromoveerde Norwich City interesse tonen.

Dodi Lukebakio verzilvert zijn sterke seizoen bij Fortuna Dusseldorf mogelijk met een fraaie transfer. Verschillende clubs toonden al interesse in zijn diensten, maar volgens Het Laatste Nieuws mag daar nog een kandidaat aan toegevoegd worden. De krant meldt namelijk dat het Franse Lille OSC hem graag wil binnenhalen.

LEES OOK: Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Denkt u dat Wesley klaar is voor de Premier League?

Meest recent

Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

3
3
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

70
70
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

70
70
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

27
27
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

94
94
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

98
98
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

167
167
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

953
953
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

62
62
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

214
214
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

266
266
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

64
64
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

179
179
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

323
323
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

75
75
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

185
185
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

96
96
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

603
603
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

372
372
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

293
293
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

322
322
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

618
618
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

279
279
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

70
70
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

192
192

Meer sportnieuws