TRANSFERUURTJE: 'Veel details bekend over Kompany-deal, Clement heeft nieuws'

door
TRANSFERUURTJE: 'Veel details bekend over Kompany-deal, Clement heeft nieuws'

Terwijl de ontknopingen van de competities in binnen- en buitenland bijna afgerond zijn, wordt in de bestuurskamers al druk gewerkt naar de komende zomermercato toe. Die opent pas binnen enkele weken, maar nu al wemelt het van de geruchten en berichten over nakende deals. VoetbalNieuws zet daarom dagelijks het belangrijkste transfernieuws op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht verbaasde zondag de hele voetbalwereld door de terugkeer van Vincent Kompany als speler-trainer aan te kondigen. De Rode Duivel tekende voor drie jaar en wordt de bestbetaalde speler uit de clubgeschiedenis. Hij brengt wel nog een co-trainer mee, die de ploeg zal coachen wanneer Kompany zelf speelt. Wie dat wordt, is nog niet duidelijk. De naam van Thierry Henry is wel al gevallen in de wandelgangen. Ook Sam Erith, Head of Sports Science bij Manchester City, zou mee de overstap maken.



De komst van Kompany lijkt ook op de transfermarkt te zullen helpen. Zo lijkt Paars-Wit al meer kans te maken op de komst van Michel Vlap. De vader van de smaakmaker van Heerenveen, die ook betrokken is bij de transfer, retweette het nieuws over de terugkeer van Kompany immers bijzonder snel.

De komende dagen moet er ook uitsluitsel komen over de toekomst van Philippe Clement. De trainer wil eind deze week of begin volgende week de knoop doorhakken. Momenteel is de teneur dat hij wellicht zal vertrekken bij KRC Genk om terug te keren naar Club Brugge, waar hij Ivan Leko moet opvolgen.



De gegeerde Theo Bongonda zou alvast zijn keuze gemaakt hebben. De flankaanvaller van Zulte Waregem kon naar Genk en Club, maar zijn keuze zou op Genk gevallen zijn. Op clubniveau is er wel nog geen akkoord, dus de aankondiging van de transfer zal nog niet voor meteen zijn. 

In Genk zal hij mee het vertrek van Leandro Trossard moeten opvangen. De flankaanvaller geniet heel wat belangstelling en in Engeland klinkt het dat Arsenal snel in actie zal schieten om hem binnen te halen. Genk zou 20 miljoen euro willen voor de Rode Duivel.

LEES OOK: Genk tóch naar Play-Off I? Boskamp doet voorspelling

Zal Kompany slagen als trainer bij Anderlecht?

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

61
61
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

42
42
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

21
21
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

18
18
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

14
14
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

110
110
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

50
50
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

82
82
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

129
129
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

104
104
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

10
10
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

374
374
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

18
18
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

146
146
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

85
85
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

110
110
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

44
44
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

211
211
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

251
251
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

44
44
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

139
139
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

85
85
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

347
347
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

85
85
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

123
123

Meer sportnieuws