'De Bruyne heeft duidelijke toekomstbeslissing reeds genomen'

door
'De Bruyne heeft duidelijke toekomstbeslissing reeds genomen'

Een finale in de Champions League zat er andermaal niet in, maar in Engeland legde Manchester City dit seizoen wel beslag op alle hoofdprijzen. Na de Community Shield, League Cup en titel, werd zaterdagavond ook de FA Cup binnen gehaald. Dankzij onder meer één goal en twee assits, werd Kevin De Bruyne verkozen in de finale tot 'Man van de Match'.

De Rode Duivel lijkt dus helemaal verlost van alle blessurezorgen, toch moest hij andermaal op de bank beginnen. En het was niet de eerste keer dit seizoen dat Pep Guardiola de voorkeur gaf aan andere spelers, hoewel KDB speelklaar was. Volgens analist Danny Murphy speelt de trainer daarmee hoog spel en doet hij De Bruyne twijfelen over zijn toekomst bij City. "Hij is absoluut de beste speler van City, dat bleek ook wel toen hij inviel. Guardiola kan dan wel wijzen op de drie prijzen, maar in mijn ogen is het nog steeds een risico om hem niet op te stellen in de laatste paar weken van het seizoen", klinkt het bij The Daily Mail.

Murphy gaat er nog altijd vanuit dat Guardiola deze beslissing nam om dat de Belg fysiek gezien nog niet helemaal klaar zou zijn. "Maar hij heeft wel érg lang op de bank gezeten. Ik vraag me af of een speler van zijn klasse zich gaat afvragen of Pep hem volgend seizoen nog wel gaat inzetten. Gündogan, Bernardo Silva, David Silva en alle andere middenvelders van City zijn goed, maar niet van dezelfde klasse als De Bruyne."

GARANTIES NAAR VOLGEND SEIZOEN

Volgens de oud-middenvelder van onder meer Liverpool en Tottenham, zal Guardiola de Rode Duivel naar volgend seizoen toe toch de nodige garanties moeten geven. Zo niet zou zijn toekomst in het Etihad Stadium in gevaar kunnen komen. "Ik kan niet in zijn hoofd kijken en kan zijn lichaam ook niet voelen, maar ik denk dat Pep een arm om zijn schouder moet slaan en hem moet beloven dat hij volgend seizoen als eerste op het formulier staat. De Bruyne is zo goed, dat hij niet op de bank hoort te zitten. Ook niet in een fantastische ploeg als Manchester City."

UPDATE 11u

Danny Murphy twijfelde dus openlijk aan de toekomst van De Bruyne bij City, maar volgens Kristof Terreur zorgt hij daarmee echter enkel voor een storm in een glas water. De HLN-journalist en Premier League volger van de krant stelt dat KDB zich nog steeds gelukkig voelt in Manchester. Hij verwachtte ook niet te starten in de finale, zegt Terreur.

LEES OOK: Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

🚀

Maakt De Bruyne daarmee de juiste keuze?

Meest recent

Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend?

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

0
0
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

54
54
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

188
188
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

114
114
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

39
39
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

190
190
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

45
45
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

172
172
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

148
148
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

79
79
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

214
214
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

172
172
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

93
93
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

134
134
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

315
315
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

171
171
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

131
131
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

242
242
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

89
89
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

300
300
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

147
147
De Cat uitgefloten op Jan Breydel: pittige discussie barst los

RSC Anderlecht incasseerde maandagmiddag een pijnlijke 4-2-nederlaag op het veld van Club Brugge en ...

896
896
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

102
102
'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

217
217
Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

90
90

Meer sportnieuws