'De Bruyne heeft duidelijke toekomstbeslissing reeds genomen'

door
'De Bruyne heeft duidelijke toekomstbeslissing reeds genomen'

Een finale in de Champions League zat er andermaal niet in, maar in Engeland legde Manchester City dit seizoen wel beslag op alle hoofdprijzen. Na de Community Shield, League Cup en titel, werd zaterdagavond ook de FA Cup binnen gehaald. Dankzij onder meer één goal en twee assits, werd Kevin De Bruyne verkozen in de finale tot 'Man van de Match'.

De Rode Duivel lijkt dus helemaal verlost van alle blessurezorgen, toch moest hij andermaal op de bank beginnen. En het was niet de eerste keer dit seizoen dat Pep Guardiola de voorkeur gaf aan andere spelers, hoewel KDB speelklaar was. Volgens analist Danny Murphy speelt de trainer daarmee hoog spel en doet hij De Bruyne twijfelen over zijn toekomst bij City. "Hij is absoluut de beste speler van City, dat bleek ook wel toen hij inviel. Guardiola kan dan wel wijzen op de drie prijzen, maar in mijn ogen is het nog steeds een risico om hem niet op te stellen in de laatste paar weken van het seizoen", klinkt het bij The Daily Mail.

Murphy gaat er nog altijd vanuit dat Guardiola deze beslissing nam om dat de Belg fysiek gezien nog niet helemaal klaar zou zijn. "Maar hij heeft wel érg lang op de bank gezeten. Ik vraag me af of een speler van zijn klasse zich gaat afvragen of Pep hem volgend seizoen nog wel gaat inzetten. Gündogan, Bernardo Silva, David Silva en alle andere middenvelders van City zijn goed, maar niet van dezelfde klasse als De Bruyne."

GARANTIES NAAR VOLGEND SEIZOEN

Volgens de oud-middenvelder van onder meer Liverpool en Tottenham, zal Guardiola de Rode Duivel naar volgend seizoen toe toch de nodige garanties moeten geven. Zo niet zou zijn toekomst in het Etihad Stadium in gevaar kunnen komen. "Ik kan niet in zijn hoofd kijken en kan zijn lichaam ook niet voelen, maar ik denk dat Pep een arm om zijn schouder moet slaan en hem moet beloven dat hij volgend seizoen als eerste op het formulier staat. De Bruyne is zo goed, dat hij niet op de bank hoort te zitten. Ook niet in een fantastische ploeg als Manchester City."

UPDATE 11u

Danny Murphy twijfelde dus openlijk aan de toekomst van De Bruyne bij City, maar volgens Kristof Terreur zorgt hij daarmee echter enkel voor een storm in een glas water. De HLN-journalist en Premier League volger van de krant stelt dat KDB zich nog steeds gelukkig voelt in Manchester. Hij verwachtte ook niet te starten in de finale, zegt Terreur.

LEES OOK: Guardiola schiet uit zijn krammen door Doku-fase: schorsing

Maakt De Bruyne daarmee de juiste keuze?

Meest recent

Engeland verwoestend na Spurs-drama: per direct ontslag geëist

Het horror-seizoen van Tottenham Hotspur is opnieuw een dieptriest hoofdstuk rijker. De Engelse club ...

9
9
‘OM heeft het gehad met Vermeeren: exit akelig dichtbij’

Arthur Vermeeren leek stilaan zijn plek te vinden bij Olympique Marseille, maar de twijfel is in ...

39
39
'Miljoenen voor Club: Inter komt voor tweede sterkhouder'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelstrijd in de Champions' Play-Offs, is ...

54
54
'Anderlecht gooit trainersdossier om: versterking voor Taravel'

RSC Anderlecht lijkt het seizoen dan toch te gaan uit doen met Jérémy Taravel als ...

108
108
Machine Kompany zorgt voor ontzag: "Nog nooit gezien"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een echte machine gemaakt. Dat bleek ...

195
195
'Nieuwe Stankovic-geruchten: Club Brugge reageert'

Club Brugge is er dit seizoen weer in geslaagd om enkele uitstekende spelers op te duikelen. De ...

198
198
Bayern en Atletico halen hard uit, opluchting voor Barça

De eerste heenwedstrijden in de achtste finales van de Champions League hebben dinsdagavond ...

82
82
Alweer zeer opmerkelijke comeback bij Anderlecht

Bij Anderlecht waait er een frisse wind na de alweer vele veranderingen van de voorbije maanden. ...

275
275
'Juventus hakt knoop over toekomst Openda helemaal door'

Voor Loïs Openda zijn er dezer dagen nog maar zeer weinig speelminuten weggelegd bij Juventus. ...

72
72
Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

In de Challenger Pro League staat een midweekspeeldag op het programma. Die werd dinsdag afgetrapt ...

103
103
Tottenham ondergaat ongeziene vernedering bij Atletico

De heenwedstrijden van de achtste finales van de Champions League zijn meteen goed voor spektakel. ...

104
104
'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

261
261
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

79
79
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

56
56
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

61
61
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

73
73
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

53
53
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

28
28
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

530
530
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

153
153
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

125
125
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

395
395
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

62
62
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

555
555
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

620
620

Meer sportnieuws