'De Bruyne heeft duidelijke toekomstbeslissing reeds genomen'

door
'De Bruyne heeft duidelijke toekomstbeslissing reeds genomen'

Een finale in de Champions League zat er andermaal niet in, maar in Engeland legde Manchester City dit seizoen wel beslag op alle hoofdprijzen. Na de Community Shield, League Cup en titel, werd zaterdagavond ook de FA Cup binnen gehaald. Dankzij onder meer één goal en twee assits, werd Kevin De Bruyne verkozen in de finale tot 'Man van de Match'.

De Rode Duivel lijkt dus helemaal verlost van alle blessurezorgen, toch moest hij andermaal op de bank beginnen. En het was niet de eerste keer dit seizoen dat Pep Guardiola de voorkeur gaf aan andere spelers, hoewel KDB speelklaar was. Volgens analist Danny Murphy speelt de trainer daarmee hoog spel en doet hij De Bruyne twijfelen over zijn toekomst bij City. "Hij is absoluut de beste speler van City, dat bleek ook wel toen hij inviel. Guardiola kan dan wel wijzen op de drie prijzen, maar in mijn ogen is het nog steeds een risico om hem niet op te stellen in de laatste paar weken van het seizoen", klinkt het bij The Daily Mail.

Murphy gaat er nog altijd vanuit dat Guardiola deze beslissing nam om dat de Belg fysiek gezien nog niet helemaal klaar zou zijn. "Maar hij heeft wel érg lang op de bank gezeten. Ik vraag me af of een speler van zijn klasse zich gaat afvragen of Pep hem volgend seizoen nog wel gaat inzetten. Gündogan, Bernardo Silva, David Silva en alle andere middenvelders van City zijn goed, maar niet van dezelfde klasse als De Bruyne."

GARANTIES NAAR VOLGEND SEIZOEN

Volgens de oud-middenvelder van onder meer Liverpool en Tottenham, zal Guardiola de Rode Duivel naar volgend seizoen toe toch de nodige garanties moeten geven. Zo niet zou zijn toekomst in het Etihad Stadium in gevaar kunnen komen. "Ik kan niet in zijn hoofd kijken en kan zijn lichaam ook niet voelen, maar ik denk dat Pep een arm om zijn schouder moet slaan en hem moet beloven dat hij volgend seizoen als eerste op het formulier staat. De Bruyne is zo goed, dat hij niet op de bank hoort te zitten. Ook niet in een fantastische ploeg als Manchester City."

UPDATE 11u

Danny Murphy twijfelde dus openlijk aan de toekomst van De Bruyne bij City, maar volgens Kristof Terreur zorgt hij daarmee echter enkel voor een storm in een glas water. De HLN-journalist en Premier League volger van de krant stelt dat KDB zich nog steeds gelukkig voelt in Manchester. Hij verwachtte ook niet te starten in de finale, zegt Terreur.

LEES OOK: Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Maakt De Bruyne daarmee de juiste keuze?

Meest recent

Union SG ongeduldig: wanneer ontbolstert ‘vedette’ écht?

Bij Union SG hebben ze een zeer goed oog voor talent. De transfers zijn heel vaak een schot in de ...

4
4
Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

24
24
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

56
56
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

62
62
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

101
101
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

245
245
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

71
71
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

84
84
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

48
48
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

204
204
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

50
50
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

41
41
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

70
70
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

105
105
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

311
311
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

141
141
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

197
197
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

151
151
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

107
107
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

600
600
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

99
99
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

19
19
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

49
49
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

20
20
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

163
163

Meer sportnieuws