'De Bruyne heeft duidelijke toekomstbeslissing reeds genomen'

door
'De Bruyne heeft duidelijke toekomstbeslissing reeds genomen'

Een finale in de Champions League zat er andermaal niet in, maar in Engeland legde Manchester City dit seizoen wel beslag op alle hoofdprijzen. Na de Community Shield, League Cup en titel, werd zaterdagavond ook de FA Cup binnen gehaald. Dankzij onder meer één goal en twee assits, werd Kevin De Bruyne verkozen in de finale tot 'Man van de Match'.

De Rode Duivel lijkt dus helemaal verlost van alle blessurezorgen, toch moest hij andermaal op de bank beginnen. En het was niet de eerste keer dit seizoen dat Pep Guardiola de voorkeur gaf aan andere spelers, hoewel KDB speelklaar was. Volgens analist Danny Murphy speelt de trainer daarmee hoog spel en doet hij De Bruyne twijfelen over zijn toekomst bij City. "Hij is absoluut de beste speler van City, dat bleek ook wel toen hij inviel. Guardiola kan dan wel wijzen op de drie prijzen, maar in mijn ogen is het nog steeds een risico om hem niet op te stellen in de laatste paar weken van het seizoen", klinkt het bij The Daily Mail.

Murphy gaat er nog altijd vanuit dat Guardiola deze beslissing nam om dat de Belg fysiek gezien nog niet helemaal klaar zou zijn. "Maar hij heeft wel érg lang op de bank gezeten. Ik vraag me af of een speler van zijn klasse zich gaat afvragen of Pep hem volgend seizoen nog wel gaat inzetten. Gündogan, Bernardo Silva, David Silva en alle andere middenvelders van City zijn goed, maar niet van dezelfde klasse als De Bruyne."

GARANTIES NAAR VOLGEND SEIZOEN

Volgens de oud-middenvelder van onder meer Liverpool en Tottenham, zal Guardiola de Rode Duivel naar volgend seizoen toe toch de nodige garanties moeten geven. Zo niet zou zijn toekomst in het Etihad Stadium in gevaar kunnen komen. "Ik kan niet in zijn hoofd kijken en kan zijn lichaam ook niet voelen, maar ik denk dat Pep een arm om zijn schouder moet slaan en hem moet beloven dat hij volgend seizoen als eerste op het formulier staat. De Bruyne is zo goed, dat hij niet op de bank hoort te zitten. Ook niet in een fantastische ploeg als Manchester City."

UPDATE 11u

Danny Murphy twijfelde dus openlijk aan de toekomst van De Bruyne bij City, maar volgens Kristof Terreur zorgt hij daarmee echter enkel voor een storm in een glas water. De HLN-journalist en Premier League volger van de krant stelt dat KDB zich nog steeds gelukkig voelt in Manchester. Hij verwachtte ook niet te starten in de finale, zegt Terreur.

LEES OOK: Doku onder hoogspanning: Guardiola grijpt hard in

Maakt De Bruyne daarmee de juiste keuze?

Meest recent

'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

98
98
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

13
13
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

46
46
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

49
49
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

36
36
Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

129
129
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

104
104
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

108
108
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

351
351
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

568
568
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

165
165
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

156
156
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

357
357
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

24
24
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

112
112
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

119
119
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

269
269
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

126
126
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

77
77
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

97
97
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

208
208
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

49
49
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

192
192
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

37
37
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

205
205

Meer sportnieuws