'Guardiola speelt hoog spel met toekomst De Bruyne'

2086 stemmen
'Guardiola speelt hoog spel met toekomst De Bruyne'

Een finale in de Champions League zat er andermaal niet in, maar in Engeland legde Manchester City dit seizoen wel beslag op alle hoofdprijzen. Na de Community Shield, League Cup en titel, werd zaterdagavond ook de FA Cup binnen gehaald. Dankzij onder meer één goal en twee assits, werd Kevin De Bruyne verkozen in de finale tot 'Man van de Match'.


De Rode Duivel lijkt dus helemaal verlost van alle blessurezorgen, toch moest hij andermaal op de bank beginnen. En het was niet de eerste keer dit seizoen dat Pep Guardiola de voorkeur gaf aan andere spelers, hoewel KDB speelklaar was. Volgens analist Danny Murphy speelt de trainer daarmee hoog spel en doet hij De Bruyne twijfelen over zijn toekomst bij City. "Hij is absoluut de beste speler van City, dat bleek ook wel toen hij inviel. Guardiola kan dan wel wijzen op de drie prijzen, maar in mijn ogen is het nog steeds een risico om hem niet op te stellen in de laatste paar weken van het seizoen", klinkt het bij The Daily Mail.

Murphy gaat er nog altijd vanuit dat Guardiola deze beslissing nam om dat de Belg fysiek gezien nog niet helemaal klaar zou zijn. "Maar hij heeft wel érg lang op de bank gezeten. Ik vraag me af of een speler van zijn klasse zich gaat afvragen of Pep hem volgend seizoen nog wel gaat inzetten. Gündogan, Bernardo Silva, David Silva en alle andere middenvelders van City zijn goed, maar niet van dezelfde klasse als De Bruyne."

GARANTIES NAAR VOLGEND SEIZOEN
Volgens de oud-middenvelder van onder meer Liverpool en Tottenham, zal Guardiola de Rode Duivel naar volgend seizoen toe toch de nodige garanties moeten geven. Zo niet zou zijn toekomst in het Etihad Stadium in gevaar kunnen komen. "Ik kan niet in zijn hoofd kijken en kan zijn lichaam ook niet voelen, maar ik denk dat Pep een arm om zijn schouder moet slaan en hem moet beloven dat hij volgend seizoen als eerste op het formulier staat. De Bruyne is zo goed, dat hij niet op de bank hoort te zitten. Ook niet in een fantastische ploeg als Manchester City."

LEES OOK: 'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Denkt u dat De Bruyne volgend seizoen nog bij City speelt?

Meest recent

Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

22
22
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

60
60
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

364
364
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

33
33
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

42
42
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

289
289
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

407
407
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

489
489
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

815
815
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

109
109
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

519
519
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

52
52
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

97
97
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

137
137
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

94
94
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

146
146
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

393
393
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

712
712
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

300
300
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

500
500
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

406
406
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

230
230
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

108
108
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

103
103
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

172
172

Meer sportnieuws