Standard mag Europa in na fel bevochten puntendeling tegen landskampioen

161
Standard mag Europa in na fel bevochten puntendeling tegen landskampioen

Standard heeft vanavond lange tijd geflirt met plaats vier maar door het resultaat in Brugge pakken Preud'homme en co een Europees ticket. Racing Genk sluit een prachtige campagne af met een knap gelijkspel van een halve B-ploeg.

Racing Genk zat nog in een feestroes na het veroveren van de titel, afgelopen donderdag op het veld van Anderlecht. Het kreeg daarbij hulp uit onverwachte hoek, Standard klopte immers concurrent Club Brugge en was vanavond de tegenstander. Voor de Rouches stond er nog veel op het spel: winst leverde sowieso de derde plek op en een mogelijk rechtstreeks ticket voor de poulefase van de Europa League. Preud'homme koos in zijn basiself voor Pocognoli en Mpoku, Goreux zat terug op de bank. Clement zag deze wedstrijd duidelijk als een beloning voor de rest van zijn kern en zette maar liefst zeven nieuwe namen aan de aftrap.
B-ploeg van landskampioen houdt prima stand tegen Rouches
Met een vertimmerde ploeg zorgde Racing Genk in de openingsfase voor de eerste dreiging, flauwe schotjes van Heynen en Trossard vielen echter niet binnen het kader. Iets voor het kwartier moest Ochoa wel in actie komen toen Trossard van dichtbij devieerde, de Mexicaan bracht redding. De Rouches bakten er voorlopig weinig van en halfweg de eerste periode moest Ochoa opnieuw plat op een lage schuiver van Dewaest. Op slag van rust waren er plots nog kansen aan beide kanten: Trossard en Lestienne misten echter. Halfweg stond het nog 0-0.

Racing Genk hield met een halve B-ploeg voorlopig gemakkelijk stand tegen een zwak Standard.
Standard blijft monddood voor doel maar krijgt hulp uit Brugge
Ook na de rust was er weinig verschil tussen de 'B-ploeg' van Genk en Standard, de bezoekers slaagden er amper in om reservedoelman Jackers aan het werk te zetten. In Brugge had Antwerp ondertussen een achterstand omgebogen in een voorsprong, dreigde nog een rampscenario voor Preud'homme en co? Iets voorbij het uur kreeg Lestienne plots toch een prima kans, zijn te zwak schot werd echter nog gekeerd door Jackers. Bij de Rouches kwam ook nog Carcela in de ploeg in een poging om het tij te keren, voorlopig zonder resultaat. Op tien minuten van het einde was de beste kans zelfs nog voor de landskampioen, het schot van Wouters ging echter voorlangs. Racing Genk verdiende misschien wel de overwinning maar uiteindelijk bleef het bij een gelijkspel. Dankzij het resultaat in Brugge pakt Standard uiteindelijk de derde plek.

LEES OOK: Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Is Genk de verdiende kampioen?

Meest recent

Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

15
15
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

21
21
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

42
42
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

16
16
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

104
104
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

103
103
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

46
46
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

138
138
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

180
180
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

76
76
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

42
42
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

189
189
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

96
96
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

172
172
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

191
191
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

47
47
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

77
77
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

401
401
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

270
270
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

232
232
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1009
1009
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

411
411
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

171
171
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

207
207

Meer sportnieuws