Details onthuld: hoe Coucke Kompany kon overtuigen

2983
Details onthuld: hoe Coucke Kompany kon overtuigen

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag de Belgische voetbalwereld doen daveren. Om een historisch slecht seizoen te doen vergeten moest er zwaar ingegrepen worden en dat hebben preses Marc Coucke en zijn team nu ook gedaan. Zo keert niemand minder dan Vincent Kompany terug als speler-trainer.


Een gigantische verrassing die niemand had durven voorspellen. Ook in de media verscheen de voorbije weken geen enkel bericht dat in deze richting wees. Op zijn Facebook-pagina heeft Kompany nu zelf de details onthuld over hoe deze beslissing tot stand kwam:

"Op weg naar de nationale ploeg, stopte ik vorig jaar aan de trainingsvelden van Anderlecht. Gewoon om even hallo te zeggen. Voorzitter Marc Coucke en sportief directeur Michael Verschueren vroegen mijn mening over de moeilijke sportieve situatie waarin de club verzeild geraakt was. Ik gaf ze mijn visie en luisterde ook naar hun plannen: ambitieus, moedig en gedetermineerd om weer op één te geraken. Ik bood mijn hulp aan, zonder enige verplichting, moesten ze die nodig hebben."

"Later op het seizoen kwam ook Frank Arnesen erbij als nieuwe technisch directeur. We hielden enkele technische vergadersessies over hoe we een sterke identiteit kunnen creëren, gebaseerd op attractief en aanvallend voetbal. RSCA heeft ook een rijke traditie aan eigen jeugd. Je kon dus zeggen dat ze toekomst en het verleden al hadden, maar moeite kenden met het heden."

"Niet zo lang geleden kreeg ik opnieuw een telefoontje van Anderlecht. Geheel onverwacht boden ze me een functie als speler-manager aan. Michael en Frank legden me tot in het detail uit hoe ze dit in de praktijk zagen werken. Ze hadden het helemaal door gedacht. Coucke beloofde me de volledige steun: tijd, budget, faciliteiten, staf, ... . Ik was niet alleen onder de indruk, maar geïntrigeerd door het idee en gecharmeerd door het vertrouwen. Het zette me aan het denken en uiteindelijk besloot ik de uitdaging aan te gaan."

LEES OOK: ‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

Kompany is de oplossing voor de problemen van RSCA ...

Meest recent

Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

0
0
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

19
19
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

8
8
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

18
18
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

33
33
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

36
36
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

42
42
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

78
78
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

202
202
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

53
53
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

130
130
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

104
104
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

372
372
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

151
151
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

219
219
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

105
105
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

404
404
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

159
159
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

331
331
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

234
234
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

190
190
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

161
161
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

135
135
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

230
230
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

314
314

Meer sportnieuws