UPDATE: KRC Genk ontkent straf verhaal over zomeraankoop

door
UPDATE: KRC Genk ontkent straf verhaal over zomeraankoop

KRC Genk veroverde dit seizoen op indrukwekkende wijze de landstitel en de voorbije dagen werd het aandeel van de transferpolitiek daarin uitgebreid belicht. Technisch directeur Dimitri de Condé krijgt terecht heel wat lof voor de manier waarop hij telkens onbekende pareltjes uit zijn hoed weet te toveren, maar lang niet al zijn transfers slagen.


Zo betaalde Genk in de zomer 2 miljoen euro voor Vladimir Screciu, maar de jonge Roemeense verdediger kwam geen enkele keer in actie. Dat was vooral te wijten aan een blessure, maar er blijkt ook iets aan diens mentaliteit te schorten. Dat beweren ze toch in zijn thuisland.

"Bij Genk is het de regel dat spelers die niet in de selectie zitten - omdat ze geblesseerd zijn of naast de kern vallen - een speciaal zitje krijgen achter de reservebank, waar ze verondersteld worden plaats te nemen in teamkledij. Iedereen kwam in zijn teamkledij, maar Screciu kwam opdagen in een jas van Louis Vuitton of zoiets, hij droeg kleren die 8000 of 9000 euro kostten. Iedereen was geschokt. Hij is een kind waarvoor iemand 2 miljoen euro betaalde en er werden dingen van hem verwacht. Het is een falen van onze mentaliteit", onthult Digisport.

UPDATE 19/05
Bij KRC Genk ontkennen ze het verhaal dat in Roemenië de ronde doet. "Er is helemaal niets mis met Screciu zijn mentaliteit. Hij heeft zowel op als naast het veld een topmentaliteit", aldus woordvoerder Willem Boogaerts aan onze redactie.

Genk nam Screciu afgelopen zomer over van Craiova, maar door veelvuldig blessureleed kwam hij niet aan de bak in Limburg.

Zal hij volgend seizoen wel doorbreken bij Genk?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Duranville terug naar Anderlecht, Vanzeir weg bij Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

4
4
Man City tegen de touwen: Guardiola haalt ferm uit

Manchester City kreeg weer een ferme uppercut in de Premier League. Chelsea wist in het slot nog ...

10
10
Belgische clubs opgelet: Rode Duivel flirt met transfer

De wintermercato is vol aan de gang en verschillende spelers zoeken naar een oplossing. Zo zijn er ...

25
25
Lammens schrikt: Man Utd gooit Amorim per direct op straat

De bom is ontploft bij Manchester United. Daags na het puntenverlies tegen Leeds United, heeft de ...

130
130
'Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over terugkeer Duranville'

RSC Anderlecht wordt gelinkt aan een behoorlijk spectaculaire transfer. Volgens Duitse bronnen mikt ...

201
201
Details Gouden Schoen bekend: VTM zorgt voor enorme schok

Aanstaande zondag vindt het 72ste Gala van de Gouden Schoen plaats. Maar de uitreiking van de ...

500
500
Done deal: Anderlecht kondigt eerste wintertransfer aan

Terwijl de spelers van RSC Anderlecht momenteel de tweede seizoenshelft voorbereiden op Spaanse ...

296
296
'Real flikt het weer: wereldster transfervrij naar Madrid'

Real Madrid wist de voorbije jaren heel wat topspelers op transfervrije basis binnen te halen. En ...

138
138
'De Mil weet genoeg: vijftal moet weg bij AA Gent'

Bij KAA Gent is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Rik De Mil en zijn ...

248
248
Vermant nu al zeker: "Als híj́ de Gouden Schoen niet wint ..."

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Hoewel hij in het voorbije kalenderjaar voor ...

234
234
Luke Littler met verstomming geslagen door Rode Duivel

In Alexandra Palace kwam zaterdagavond een einde aan een spetterend WK Darts. De winnaar konden de ...

148
148
'Masterplan Anderlecht: ruwe diamant wordt klaargestoomd'

Bij RSC Anderlecht loopt er nog héél veel talent rond op Neerpede. De Brusselaars ...

201
201
'Premier League zet Club Brugge op jackpot'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

392
392
'Bologna speurt rond en komt uit bij Belgische topclub'

Bij Bologna hebben ze altijd de Belgische spelersmarkt goed in de gaten gehouden. De Italiaanse club ...

79
79
Hommeles bij Manchester United: Amorim zorgt voor onrust

Zijn de dagen van Ruben Amorim als manager van Manchester United geteld? Het begint er steeds meer ...

82
82
'Como wil Union SG beroven van smaakmaker'

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

63
63
'Club Brugge ontploft: schokkende transfer met FC Barcelona'

Er wordt gesproken met zijn entourage en Barça zou al een sportief plan klaar hebben: ...

422
422
Hasi krijgt meteen twee enorme opstekers bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard na een povere zomermercato veel werk. Hij staat toch voor ...

343
343
Gouden Schoen-race terug open: Vanaken spreekt zich uit

Komende zondag is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie de Gouden Schoen 2025 heeft gewonnen. Hans ...

311
311
'Zware klap voor Hayen: steunpilaar naar uitgang'

Nicky Hayen werd vlak voor de interland-break aangesteld als de man die het seizoen van KRC Genk ...

465
465
'Overuren Renard: drie vertrekkers voor twee topaanwinsten'

Bij RSC Anderlecht is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft inmiddels al begonnen. Afgelopen ...

590
590
Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

222
222
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

50
50
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

248
248
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

714
714

Meer sportnieuws