"Er is op een onwaarschijnlijke manier bedrogen door KVM en WB"

981

Zaterdagvoormiddag gingen de eerste zittingen in kader van de matchfixing-affaire van start bij de Geschillencommissie. In eerste instantie kwamen de vrijwillige tussenkomsten van de belanghebbende partijen aan bod. En daar hoorde ook KSC Lokeren bij, de Oost-Vlaamse club hoopt degradatie te vermijden indien KV Mechelen en Waasland-Beveren schuldig worden bevonden.


Lokeren werd verdedigd door de bekende strafpleiter Walter Van Steenbrugge en die zette meteen een serieuze aanval in. "We willen niet dat de competitie bevolkt worden door bedriegers, door valsspelers. Onze belangen zijn dus groot. Er is op een onwaarschijnlijke manier bedrogen door de beleidsmakers van KV Mechelen en Waasland-Beveren. Er is in die bewuste match geen bal tussen de palen getrapt door Waasland-Beveren. De telefonie spreekt voor zich", werd hij geciteerd door Het Nieuwsblad.

Bij WB ontkent men nochtans actief te hebben deelgenomen aan (poging tot) matchfixing, maar daar gelooft Van Steenbrugge helemaal niets van. "Waasland-Beveren kan niet zeggen dat ze het allemaal niet gewild hebben. 100.000 euro, 200.000 euro? Het kan mij allemaal niet schelen. Men is akkoord gegaan om te vervalsen, zoveel is zeker. Er is hier sprake van bedrog van het zuiverste soort. Dat is niet uit te leggen. Ik heb de UEFA ingeschakeld en om een afspraak gevraagd."

GEEN PLAATS IN HOOGSTE AFDELING
Voor Van Steenbrugge mag er dan ook geen twijfel bestaan: KV Mechelen en Waasland-Beveren moeten zwaar bestraft worden. "Er is geen discussie: de feiten zijn bewezen. Gelukkig zijn er telefoontaps én verhoren. Ze hebben de boel belazerd. De sancties die geëist worden door de bondsprocureur zijn terecht. Ze hebben geen plaats in de hoogste afdeling."

LEES OOK: Van Brederode gooit alles op tafel over knaltransfer

🚀

KVM en WB moeten degraderen ...

Meest recent

Nieuwe coach van KV Kortrijk al bekend?

KV Kortrijk en Michiel Jonckheere gingen uit elkaar. De afgelopen circuleerden er al namen van ...

10
10
Afscheid van een Belgisch icoon die te laag werd ingeschat

De afgelopen dagen namen een aantal Rode Duivels afscheid van de nationale ploeg. Matz Sels en Axel ...

19
19
Vandenbempt waarschuwt Van Bommel meteen al

Mark van Bommel maakt zich klaar voor zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels. Peter ...

32
32
Druk neemt toe op Genk: vurige Thorup wil méér

KRC Genk staat voor een moeilijke partij. De Limburgers moeten aan de bak tegen Club Brugge. Het is ...

60
60
Verschueren: "Begrijp niet dat hij moest vertrekken bij Anderlecht"

De passage van Wouter Vandenhaute bij RSC Anderlecht was een flop. Hij was de grote roerganger ...

178
178
‘Nieuwe uppercut voor Sommer: Club had andere nummer één’

Yann Sommer ligt na twee pijnlijke wedstrijden plots zwaar onder vuur bij Club Brugge. Extra ...

219
219
Zinho Gano pakt uit met nieuwe werkgever

Zinho Gano is al een aantal jaren weg uit België. De centrumspits speelt in het buitenland en ...

28
28
De Mil waarschuwt spelers: “Zij zetten stappen voorwaarts”

AA Gent neemt het vanavond op tegen Standard. Als de Buffalo’s deze partij ook kunnen winnen, ...

25
25
Euvrard looft speler Standard: "Zeer veelbelovend"

Bij Standard wisten ze deze week een volgend contract open te breken. Sportief directeur Marc ...

39
39
Van Bommel speelt open kaart: volgende Rode Duivel uit JPL

Bij zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels had Mark van Bommel een plekje viel voor ...

130
130
Neerpede in verval: pijnlijke statistiek Anderlecht

In Youth We Trust. Niet zolang geleden was het nog het credo van RSC Anderlecht, waar vandaag nog ...

249
249
Van Bommel licht tipje van sluier: Lukaku supersub?

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach bekend. De focus kan nu ...

56
56
Leko verschaft update uit ziekenboeg Club Brugge

Vlak voor de interlandbreak staat er nog een topper op het programma in de Jupiler Pro League, want ...

348
348
Godts krijgt naast selectie voor Duivels enorme verrassing

Mika Godts kreeg vandaag uitstekend nieuws van nieuwe bondscoach Mark van Bommel. De aanvaller werd ...

61
61
Frisse wind bij Rode Duivels: Van Bommel verklaart keuzes

De kop is eraf voor Mark van Bommel, die vrijdag zijn eerste knopen als bondscoach van de Rode ...

166
166
Jonge Duivels: ronkende namen in selectie Swerts

Tijdens de aanstaande interlandbreak moeten niet alleen de Rode Duivels aan de bak, ook voor de ...

105
105
Rik De Mil staat perplex: "De spelers wisten er al van"

Rik De Mil kent een sprookjesachtige start van het seizoen bij AA Gent. De Buffalo's pakten 16 op 18 ...

346
346
‘Jupiler Pro League-revelatie al op radar van PSG’

De Jupiler Pro League staat voor speeldag 7 en de analisten maken al een eerste balans op. Sporting ...

61
61
Van Bommel sneert op persconferentie na selectie zoon

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor de Nations ...

71
71
Verschueren maakt transferbalans op: Stroeykens uitgelicht

RSC Anderlecht heeft een drukke transferzomer achter de rug. Antoine Sibierski heeft heel wat ...

295
295
Vandenbroeck weer bij Belgische club? Opties op tafel

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem na een pijnlijke breuk. De oefenmeester kreeg ...

105
105
Van Bommel verbaast met Duivels duo: “Niét omdat ik hem ken”

Mark van Bommel heeft voor een eerste keer zijn selectie voor de Belgische nationale ploeg ...

223
223
Thibaut Courtois verrast iedereen met toekomstplannen

Thibaut Courtois zit niet in de selectie van de Rode Duivels, maar dat wil niet zeggen dat het ...

286
286
OHL haalt slag thuis met nieuw contract

OH Leuven is dramatisch begonnen aan het seizoen en lijkt voor een degradatiestrijd te staan. De ...

31
31
Twee grote afwezigen bij België: Van Bommel legt uit waarom

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als bondscoach van België meegedeeld. Hij gaat ...

499
499

Meer sportnieuws