"Er is op een onwaarschijnlijke manier bedrogen door KVM en WB"

981

Zaterdagvoormiddag gingen de eerste zittingen in kader van de matchfixing-affaire van start bij de Geschillencommissie. In eerste instantie kwamen de vrijwillige tussenkomsten van de belanghebbende partijen aan bod. En daar hoorde ook KSC Lokeren bij, de Oost-Vlaamse club hoopt degradatie te vermijden indien KV Mechelen en Waasland-Beveren schuldig worden bevonden.


Lokeren werd verdedigd door de bekende strafpleiter Walter Van Steenbrugge en die zette meteen een serieuze aanval in. "We willen niet dat de competitie bevolkt worden door bedriegers, door valsspelers. Onze belangen zijn dus groot. Er is op een onwaarschijnlijke manier bedrogen door de beleidsmakers van KV Mechelen en Waasland-Beveren. Er is in die bewuste match geen bal tussen de palen getrapt door Waasland-Beveren. De telefonie spreekt voor zich", werd hij geciteerd door Het Nieuwsblad.

Bij WB ontkent men nochtans actief te hebben deelgenomen aan (poging tot) matchfixing, maar daar gelooft Van Steenbrugge helemaal niets van. "Waasland-Beveren kan niet zeggen dat ze het allemaal niet gewild hebben. 100.000 euro, 200.000 euro? Het kan mij allemaal niet schelen. Men is akkoord gegaan om te vervalsen, zoveel is zeker. Er is hier sprake van bedrog van het zuiverste soort. Dat is niet uit te leggen. Ik heb de UEFA ingeschakeld en om een afspraak gevraagd."

GEEN PLAATS IN HOOGSTE AFDELING
Voor Van Steenbrugge mag er dan ook geen twijfel bestaan: KV Mechelen en Waasland-Beveren moeten zwaar bestraft worden. "Er is geen discussie: de feiten zijn bewezen. Gelukkig zijn er telefoontaps én verhoren. Ze hebben de boel belazerd. De sancties die geëist worden door de bondsprocureur zijn terecht. Ze hebben geen plaats in de hoogste afdeling."

LEES OOK: KV Mechelen wint weer niet, La Louvière veegt nul weg

KVM en WB moeten degraderen ...

Meest recent

KV Mechelen wint weer niet, La Louvière veegt nul weg

Ook na vier speeldagen is KV Mechelen er nog altijd niet in geslaagd een wedstrijd te winnen. Na een ...

0
0
'Union verrast en strikt alsnog extra aanwinst'

Voor Union leek het slot van de zomermercato rustig te gaan verlopen. De Brusselaars haalden deze ...

12
12
Leko kiest verrassende namen voor Slag om Vlaanderen

Club Brugge kan niet te lang blijven stilstaan bij de loting voor de Champions League, want zondag ...

69
69
'Genk heeft dubbelslag beet: medische testen gepland'

KRC Genk herpakte zich vrijdagavond uitstekend na de mokerslag van vorige week op de Bosuil, want ...

86
86
'Zeer mooie transfer lonkt voor Belgische verdediger'

Matteo Waem staat deze zomer nadrukkelijk op de radar van verschillende buitenlandse clubs. De ...

29
29
Heeft Club Brugge er verrassende aanwinst bij?

Bij Club Brugge deden ze ook bij Club NXT heel veel transfers. Of dat een goede zaak is voor de ...

212
212
'Zirkzee kiest club: einde lijdensweg bij Man Utd'

Joshua Zirkzee staat voor een belangrijke transferbeslissing. De Nederlandse spits zou Manchester ...

32
32
'Geen AA Gent, andere sterkhouder wél weg bij Beerschot'

Op het Kiel blijft het transferdossier rond Nick Shinton maar aanslepen. De 25-jarige doelman was ...

172
172
Jonckheere stuurt stevig signaal naar Kortrijk-bestuur

KV Kortrijk is nog niet klaar op de transfermarkt. De West-Vlaamse club wil de selectie de komende ...

129
129
Kat Kerkhofs zorgt met Mertens voor stevig vuurwerk

Het leven van Kat Kerkhofs en Dries Mertens zag er de voorbije maanden behoorlijk anders uit. Het ...

23
23
'Lommel SK werkt aan sensationale terugkeer'

Sam De Grand kan amper een maand na zijn vertrek bij Lommel SK alweer terugkeren naar Noord-Limburg. ...

45
45
Euvrard gecharmeerd: "Laat interessante dingen zien"

Standard kan voorlopig niet op zijn volledige kern rekenen. Mohamed El Hankouri en Marco ...

100
100
Friis enthousiast bij Cercle: "Dat geeft me veel vertrouwen"

Cercle Brugge speelt dit weekend tegen Lommel SK. Na een twee op negen is het stilaan tijd voor een ...

78
78
‘KRC Genk verrast met JPL-transfer’

KRC Genk heeft zijn oog laten vallen op Christiaan Ravych. De 24-jarige verdediger van Cercle Brugge ...

356
356
Simons gelooft in ‘geviseerde’ speler: "Geef hem tijd"

Charly Ikwuemesi (26) heeft de voorbije twee seizoenen nog niet helemaal kunnen overtuigen. De ...

31
31
'Ndiaye op vertrekken: Anderlecht vraagt gepeperde som'

RSC Anderlecht wil in de slotdagen van de transferperiode nog een extra sterkhouder voor het ...

440
440
UCL-kalender: pittige start, interessant einde voor Club

Afgelopen donderdag werd in Monaco geloot voor de samenstelling van de League Phase van de Champions ...

194
194
Van Bommel drukt stempel: grote naam bevestigt, megatalent op radar

Eind september blazen de Rode Duivels verzamelen voor de start van hun Nations League-campagne. Dan ...

813
813
Striemende kritiek op Van Gucht: Coorevits verbijsterd

Ruben Van Gucht begon vrijdagavond aan zijn nieuwe avontuur bij VTM met Happy Hour, maar veel ...

208
208
Union strikt Club Brugge-product; ook OHL haalt oude bekende

Het zomerse transferspektakel nadert zijn climax, volgende week sluit de mercato onheroepelijk zijn ...

56
56
'PSG vindt totaalakkoord: monstertransfer Barcola'

Aanstaande dinsdag sluit de zomerse transfermarkt in meeste grote Europese voetballanden. Maar voor ...

156
156
TRANSFERUURTJE: 'El Ouahdi vertrekt, Anderlecht dokt miljoenen'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

319
319
'Bruno verrast: nieuwkomer Anderlecht al buitenspel'

Antoine Sibierski heeft zijn vuurdoop als sportief directeur van RSC Anderlecht vooralsnog niet ...

926
926
'Club Brugge schiet wakker: last-minute toptransfers'

Nu de overstap van Joel Ordonez naar Crystal Palace in het water is gevallen, lijkt Club Brugge ...

649
649
Anderlecht houdt adem in: fans niet welkom in Europa?

Na de loting voor de League Phase van de Europa League overheerst toch vooral het enthousiasme bij ...

367
367

Meer sportnieuws