"Er is op een onwaarschijnlijke manier bedrogen door KVM en WB"

981

Zaterdagvoormiddag gingen de eerste zittingen in kader van de matchfixing-affaire van start bij de Geschillencommissie. In eerste instantie kwamen de vrijwillige tussenkomsten van de belanghebbende partijen aan bod. En daar hoorde ook KSC Lokeren bij, de Oost-Vlaamse club hoopt degradatie te vermijden indien KV Mechelen en Waasland-Beveren schuldig worden bevonden.


Lokeren werd verdedigd door de bekende strafpleiter Walter Van Steenbrugge en die zette meteen een serieuze aanval in. "We willen niet dat de competitie bevolkt worden door bedriegers, door valsspelers. Onze belangen zijn dus groot. Er is op een onwaarschijnlijke manier bedrogen door de beleidsmakers van KV Mechelen en Waasland-Beveren. Er is in die bewuste match geen bal tussen de palen getrapt door Waasland-Beveren. De telefonie spreekt voor zich", werd hij geciteerd door Het Nieuwsblad.

Bij WB ontkent men nochtans actief te hebben deelgenomen aan (poging tot) matchfixing, maar daar gelooft Van Steenbrugge helemaal niets van. "Waasland-Beveren kan niet zeggen dat ze het allemaal niet gewild hebben. 100.000 euro, 200.000 euro? Het kan mij allemaal niet schelen. Men is akkoord gegaan om te vervalsen, zoveel is zeker. Er is hier sprake van bedrog van het zuiverste soort. Dat is niet uit te leggen. Ik heb de UEFA ingeschakeld en om een afspraak gevraagd."

GEEN PLAATS IN HOOGSTE AFDELING
Voor Van Steenbrugge mag er dan ook geen twijfel bestaan: KV Mechelen en Waasland-Beveren moeten zwaar bestraft worden. "Er is geen discussie: de feiten zijn bewezen. Gelukkig zijn er telefoontaps én verhoren. Ze hebben de boel belazerd. De sancties die geëist worden door de bondsprocureur zijn terecht. Ze hebben geen plaats in de hoogste afdeling."

LEES OOK: Vanderbiest buiten? Raman zet puntjes op de i

🚀

KVM en WB moeten degraderen ...

Meest recent

Zorgen bij club: transfer Jonge Duivel wordt nachtmerrie

Het was een zeer drukke zomermercato voor de Belgen, want heel wat landgenoten maakten een transfer. ...

1
1
Lanceert Union eindelijk speler uit eigen jeugd?

Union maakte de voorbije seizoenen op indrukwekkende wijze de aansluiting met de Belgische top. Op ...

14
14
TRANSFERUURTJE: 'Kompany wil ex-ploegmaat, grote naam bij Patro?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

88
88
Witsel emotioneel na afscheid: “Hij was mijn grote idool”

Axel Witsel heeft een punt achter zijn interlandcarrière gezet. De middenvelder was nog ...

55
55
FA komt met statement over oordeel Manchester City

Wat zal er met Manchester City gebeuren? De Engelse topclub was afgelopen seizoenen de grote ...

217
217
Van Bommel prikkelt Rode Duivel: eindelijk basisplaats?

De Rode Duivels tellen drie punten in de Nations League vlak voor de derde groepsmatch tegen ...

57
57
Britse premier Andy Burnham afgemaakt na City-uitspraken

Manchester City zit in vieze papieren. De Engelse grootmacht werd schuldig bevonden aan het breken ...

49
49
Zidane verbaast voor Italië: “Kopstoot? Geen spijt van”

In de groep van de Rode Duivels nemen Frankrijk en Italië het tegen elkaar op. De bondscoach ...

82
82
Waalse media weten het zeker: 'Lukaku in, De Bruyne out'

De Rode Duivels nemen het vanavond namens de nations League op tegen Turkije. Na de thuisnederlaag ...

85
85
Club wrijft zich in handen: goudhaantje blinkt weer uit

Op het Basecamp van Club Brugge is het dezer dagen zeer rustig, want Blauw-Zwart zag maar liefst ...

142
142
Van Bommel verrast: deze 5 Duivels vallen af voor Turkije

Na de drie op zes tegen Italië en Frankrijk gaat Mark van Bommel straks op zoek naar zijn ...

692
692
Noa Lang trekt keiharde conclusie: "Ik sta al een jaar stil"

Toen Noa Lang bij Club Brugge aan de slag was, droomde hij ervan om de Europese top te halen. ...

65
65
Starten met Lukaku? Albert heeft duidelijke mening

Om 20u45 nemen de Rode Duivels het in hun derde wedstrijd in de Nations League op tegen Turkije. In ...

55
55
Straf: "Beste spelers verkopen maakt Club en Union sterker"

In de 21ste eeuw is de Jupiler Pro League steeds meer uitgegroeid tot een opleidingscompetitie. Het ...

97
97
Beale velt oordeel over eerste maanden bij Essevee

Na zeven speeldagen herbergt het klassement van de Jupiler Pro League toch al enkele verrassingen. ...

127
127
Taalkwestie bij Duivels? Van Bommel schenkt klare wijn

Mark van Bommel heeft de Rode Duivels intussen een tiental dagen écht onder zijn hoede gehad. ...

138
138
Tzolis zorgt voor bizar moment: "Wat moet ik doen?"

Griekenland kwam na de zege in Duitsland donderdagavond bijzonder dicht bij een nieuwe stunt, maar ...

70
70
Eerst ruzie en nu dit: Van Bommel laat Duivels-icoon vallen

Eerst werd hij uitgefloten en ging hij bijna op de vuist. Nu laat ook Mark van Bommel hem links ...

520
520
"Zielig" - OHL Women halen keihard uit naar Deschacht en co

Olivier Deschacht is de voorbije dagen in een mediastorm beland. Aanleiding is een fragment uit de ...

92
92
Joos gooit 'droomscenario' City op tafel: "Met De Bruyne"

De voetbalwereld staat de laatste dagen in rep en roer nadat de Premier League bevestigde dat het ...

216
216
Verwachte 11: nog twee vraagtekens voor Van Bommel

Om 20u45 is het zover en staan de Rode Duivels voor hun derde opdracht in deze Nations League. Na ...

152
152
Club doet concurrentie gruwen: "Vanaken zal het niet zeggen, maar ..."

Club Brugge heeft de voorbije jaren een enorme financiële voorsprong genomen op de andere ...

935
935
Pijnlijke avond OHL Women: PSG vijf maatjes te groot

Terwijl de nationale ploegen aan zet zijn bij de mannen, loopt het clubvoetbal bij de dames gewoon ...

46
46
Portugal spoelt Ronaldo-soap door; Haaland en co koud gepakt

Donderdagavond is de derde speeldag van de Nations League op gang getrapt. Dat leverde enkele mooie ...

68
68
Oranje ontsnapt aan Griekse tragedie; eerste zege voor Klopp

Nederland heeft zijn eerste nederlaag onder bondscoach Xavi Hernandez nipt kunnen voorkomen. Tegen ...

148
148

Meer sportnieuws