Cristiano Ronaldo openhartig: "Hoe kan je droevig zijn als je miljoenen hebt?"

969 stemmen
Cristiano Ronaldo openhartig:

Van de zoon van een kokkin en een tuinman tot vijfvoudig Gouden Bal, van dribbelkont in Lissabon tot topschutter aller tijden van Real Madrid: de evolutie van Cristiano Ronaldo is al even indrukwekkend als zijn palmares. In een interview met El Pais geeft de Portugees inkijk in hoe hij omgaat met de constante commotie rond zijn persoon.


De spits van Juventus ontkent niet dat zelfs hij af en toe moeite heeft met de hoge verwachtingen. "Ik vind het soms irritant en vermoeiend hoe ik elk jaar opnieuw moet bewijzen hoe goed ik ben. Dat is zwaar, ook voor de mensen in mijn directe omgeving", aldus CR7. "Ik denk niet dat mensen mij zien als een robot, maar wel als iemand die geen zorgen kan hebben: 'Hoe kan je droevig zijn als je miljoenen hebt'? Ik heb leren begrijpen dat andere mensen niet hetzelfde denken en niet dezelfde momenten hebben doorleefd als ik."

De 34-jarige recordinternational is het leven in de spotlights dan ook al eventjes gewoon. "Ik weet niet wanneer ik er gewend aan ben geraakt, maar het klopt dat ik al van jongs af aan druk heb gevoeld. Toen ik naar Madrid kwam was ik de duurste speler aller tijden. In Manchester won ik op mijn 23ste mijn eerste Gouden Bal en vond men meteen dat ik de beste moest zijn. In de voorbije tien, twaalf jaar heb ik altijd die extra druk ervaren."

Ronaldo schrikt dan ook niet meer op wanneer hij ziet hoeveel tegenstanders hij doorheen die jaren heeft vergaard. "Ik weet dat mensen met geslepen messen klaarstaan om me af te maken, wachtend tot ik een penalty mis of tekortschiet in een cruciale wedstrijd. Maar dat is het leven waar ik op voorbereid moet zijn. En dat ben ik nu al vele jaren", besluit de Portugees met een knipoog.

LEES OOK: 'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

Ronaldo verdient meer respect als een van de beste voetballers aller tijden

Meest recent

'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

43
43
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

17
17
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

77
77
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

109
109
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

42
42
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

95
95
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

185
185
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

107
107
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

111
111
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

288
288
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

185
185
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

154
154
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

203
203
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

330
330
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

231
231
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

60
60
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

169
169
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

483
483
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

250
250
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

102
102
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

474
474
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

304
304
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

270
270
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

108
108
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

198
198

Meer sportnieuws