Bondsvoorzitter over Propere Handen en bekerincident: "Dan speelt KVM in 1A"

door
Bondsvoorzitter over Propere Handen en bekerincident:

Binnen enkele dagen gaan de pleidooien van start voor de Geschillencommissie in de zaak rond mogelijke matchfixing van KV Mechelen. Eerst is het echter afwachten wat de Brusselse rechtbank gaat beslissen, want KV Mechelen spande een kortgeding aan. Bondsvoorzitter Gerard Linard legt uit wat er kan gebeuren.


"De bond heeft een kalender opgesteld voor de behandeling van de gevallen van KV Mechelen en Waasland-Beveren. Volgens die kalender zal er een beslissing genomen zijn voor 30 juni. Nu bestaat het risico dat de burgerrechtbank ons een andere timing oplegt. Dan moet de bond zich daarnaar schikken. KV Mechelen gaat in kort geding met het argument dat onze timing te krap is. Als er geen definitieve beslissing is voor eind juni, zal KV Mechelen volgend seizoen in 1A spelen, en ook in de Europa League, behalve als de UEFA dat verbiedt", klinkt het in Sport/Voetbalmagazine.

Verder kwam hij ook terug op het incident van de Croky Cup, toen Linard de beker niet aan KV Mechelen wou uitreiken. "Ik wilde mijn neutraliteit tonen. Ik zag me geen handjes geven aan en champagne drinken met mensen die genoemd worden in een matchfixingzaak. Ik vel geen voorbarige oordelen. Natuurlijk is men onschuldig tot het tegendeel bewezen wordt. Welke keuze ik ook gemaakt zou hebben, het zou in ieder geval bekritiseerd worden. Als ik de trofee overhandigd zou hebben, zouden de tegenstanders van KV Mechelen me verweten hebben dat ik voor die club partij koos. En nu ik hem niet heb gegeven, verwijt men me dat ik partij kies tégen KV Mechelen."

LEES OOK: Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Zal KV Mechelen volgend seizoen in 1A spelen?

Meest recent

Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

40
40
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

16
16
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

6
6
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

64
64
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

164
164
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

185
185
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

161
161
Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Union SG heeft zondagavond de generale repetitie op de bekerfinale naar zich toe getrokken en won ...

176
176
Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

62
62
Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Niet enkel de heenronde van de Champions' Play-Offs zit erop, ook de Europe Play-Offs zijn exact ...

164
164
"Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

RSC Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om zijn voet naast die van Union SG te zetten. In ...

240
240
'Van 20M naar gratis: Club Brugge verrast met toptransfer'

Club Brugge kijkt voor versterking opnieuw naar een oude piste, maar deze keer ligt het dossier ...

307
307
WK-drama voor Oranje: "Ik ben er kapot van"

Nog exact 45 dagen tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada van start. ...

80
80
'Transferklapper Mika Godts: eerste topclub al genoemd'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

116
116
'Transferitis bij Club: grote naam wil persé vertrekken'

Met overtuigende zeges tegen KV Mechelen en AA Gent heeft Club Brugge zich op gepaste wijze herpakt ...

317
317
Anderlecht geflikt door VAR? Analisten fileren rood Sardella

RSC Anderlecht moest zondagavond wederom de duimen leggen voor Union SG: 1-3. Maar ondanks al snel ...

647
647
Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

110
110
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

138
138
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

480
480
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

28
28
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

466
466
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

296
296
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

328
328
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

65
65
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

228
228

Meer sportnieuws