Bondsvoorzitter over Propere Handen en bekerincident: "Dan speelt KVM in 1A"

door
Bondsvoorzitter over Propere Handen en bekerincident:

Binnen enkele dagen gaan de pleidooien van start voor de Geschillencommissie in de zaak rond mogelijke matchfixing van KV Mechelen. Eerst is het echter afwachten wat de Brusselse rechtbank gaat beslissen, want KV Mechelen spande een kortgeding aan. Bondsvoorzitter Gerard Linard legt uit wat er kan gebeuren.


"De bond heeft een kalender opgesteld voor de behandeling van de gevallen van KV Mechelen en Waasland-Beveren. Volgens die kalender zal er een beslissing genomen zijn voor 30 juni. Nu bestaat het risico dat de burgerrechtbank ons een andere timing oplegt. Dan moet de bond zich daarnaar schikken. KV Mechelen gaat in kort geding met het argument dat onze timing te krap is. Als er geen definitieve beslissing is voor eind juni, zal KV Mechelen volgend seizoen in 1A spelen, en ook in de Europa League, behalve als de UEFA dat verbiedt", klinkt het in Sport/Voetbalmagazine.

Verder kwam hij ook terug op het incident van de Croky Cup, toen Linard de beker niet aan KV Mechelen wou uitreiken. "Ik wilde mijn neutraliteit tonen. Ik zag me geen handjes geven aan en champagne drinken met mensen die genoemd worden in een matchfixingzaak. Ik vel geen voorbarige oordelen. Natuurlijk is men onschuldig tot het tegendeel bewezen wordt. Welke keuze ik ook gemaakt zou hebben, het zou in ieder geval bekritiseerd worden. Als ik de trofee overhandigd zou hebben, zouden de tegenstanders van KV Mechelen me verweten hebben dat ik voor die club partij koos. En nu ik hem niet heb gegeven, verwijt men me dat ik partij kies tégen KV Mechelen."

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

Zal KV Mechelen volgend seizoen in 1A spelen?

Meest recent

Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

2
2
Fink waarschuwt voor drie RSCA-spelers: "Zijn in vorm"

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

39
39
Hasi lyrisch over Genkie: "Voor hem kom je naar het stadion"

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

62
62
Sneijder geeft topfavorieten én smaakmaker WK 2026 prijs

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

52
52
Straffe onthulling De Bruyne: "Spraken in de zomer met KDB"

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

63
63
Luxe voor Hasi: "Zij vielen de laatsten weken goed in"

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

69
69
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

63
63
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

170
170
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

238
238
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

33
33
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

147
147
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

147
147
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

154
154
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

158
158
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

77
77
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

209
209
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

760
760
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

109
109
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

83
83
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

93
93
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

300
300
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

189
189
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

191
191
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

60
60

Meer sportnieuws