'Wilmots mag Leekens danken voor nieuwe job'

213 stemmen
'Wilmots mag Leekens danken voor nieuwe job'

Rode Duivels geen elftal meer. Binnenkort maakt hij mogelijk echter zijn terugkeer, want hij zou opnieuw aan de slag kunnen als bondscoach bij een opvallend land. 

Volgens lokale bronnen zou Wilmots immers op het punt staan om aan de slag te gaan als bondscoach van Iran. De onderhandelingen zouden al even lopen en de komende uren afgerond worden. Wilmots zou 1,5 miljoen dollar per jaar willen gaan verdienen en twee Belgische assistenten willen meenemen. Daarnaast zou hij ook nog één Iraanse assistent in zijn staf moeten opnemen. Dat zou ex-international Javad Nekounam moeten worden. 

Het zou voor Wilmots zijn vijfde job als trainer worden, na Schalke 04 (waar hij even speler-trainer was), Sint-Truiden, de Rode Duivels en Ivoorkust. Hij zou wel niet de eerste keuze van de Iraanse voetbalbond geweest zijn, maar eerder vingen ze bot bij Julen Lopetegui, Hervé Renard en Dick Advocaat. Wilmots lijkt zo in de voetsporen te gaan treden van Georges Leekens, die sinds januari trainer is van Tractor Sazi, de huidige nummer vijf in de Iraanse competitie.

UPDATE 14/05
Ook Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad bevestigen de interesse van de Iraanse voetbalbond in Marc Wilmots. Volgens HLN zouden beide partijen zelfs al aan het onderhandelen zijn. Iran wil zelfs tegemoetkomen aan de hoge looneisen van Wilmots, die naar verluidt 1,3 miljoen euro per jaar eiste. Een flinke financiële slag voor de ex-bondscoach van de Rode Duivels.

UPDATE 23u48
De kogel zou nu door de kerk zijn: Marc Wilmots zal de volgende bondscoach van Iran worden. Volgens RTBF heeft Mehdi Tadj, de voorzitter van de Iraanse voetbalbond, op de lokale televisie bevestigd dat de keuze op onze landgenoot gevallen is. Daarbij zou ook Georges Leekens een rol gespeeld hebben. De huidige trainer van Tractor Sazi zou een goed woordje gedaan hebben voor Wilmots.

In de loop van woensdag zou Wilmots in Teheran neerstrijken om er zijn handtekening te zetten onder een contract tot na het WK van 2022. In zijn zog zullen ook twee Belgische assistenten meekomen, al zijn hun namen nog niet bekend. Verder zou Wilmots ook nog een Iraanse assistent in zijn staf gaan opnemen.

Zal Wilmots Iran naar het WK leiden?

Meest recent

'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

0
0
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

30
30
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

150
150
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

34
34
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

300
300
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

66
66
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

194
194
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

394
394
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

113
113
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

313
313
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

370
370
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

464
464
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

824
824
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

176
176
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

348
348
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

110
110
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

208
208
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

466
466
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

58
58
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

474
474
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

343
343
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

231
231
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

437
437
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

369
369
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

954
954

Meer sportnieuws