'Wilmots mag Leekens danken voor nieuwe job'

door
'Wilmots mag Leekens danken voor nieuwe job'

Rode Duivels geen elftal meer. Binnenkort maakt hij mogelijk echter zijn terugkeer, want hij zou opnieuw aan de slag kunnen als bondscoach bij een opvallend land. 

Volgens lokale bronnen zou Wilmots immers op het punt staan om aan de slag te gaan als bondscoach van Iran. De onderhandelingen zouden al even lopen en de komende uren afgerond worden. Wilmots zou 1,5 miljoen dollar per jaar willen gaan verdienen en twee Belgische assistenten willen meenemen. Daarnaast zou hij ook nog één Iraanse assistent in zijn staf moeten opnemen. Dat zou ex-international Javad Nekounam moeten worden. 

Het zou voor Wilmots zijn vijfde job als trainer worden, na Schalke 04 (waar hij even speler-trainer was), Sint-Truiden, de Rode Duivels en Ivoorkust. Hij zou wel niet de eerste keuze van de Iraanse voetbalbond geweest zijn, maar eerder vingen ze bot bij Julen Lopetegui, Hervé Renard en Dick Advocaat. Wilmots lijkt zo in de voetsporen te gaan treden van Georges Leekens, die sinds januari trainer is van Tractor Sazi, de huidige nummer vijf in de Iraanse competitie.

UPDATE 14/05
Ook Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad bevestigen de interesse van de Iraanse voetbalbond in Marc Wilmots. Volgens HLN zouden beide partijen zelfs al aan het onderhandelen zijn. Iran wil zelfs tegemoetkomen aan de hoge looneisen van Wilmots, die naar verluidt 1,3 miljoen euro per jaar eiste. Een flinke financiële slag voor de ex-bondscoach van de Rode Duivels.

UPDATE 23u48
De kogel zou nu door de kerk zijn: Marc Wilmots zal de volgende bondscoach van Iran worden. Volgens RTBF heeft Mehdi Tadj, de voorzitter van de Iraanse voetbalbond, op de lokale televisie bevestigd dat de keuze op onze landgenoot gevallen is. Daarbij zou ook Georges Leekens een rol gespeeld hebben. De huidige trainer van Tractor Sazi zou een goed woordje gedaan hebben voor Wilmots.

In de loop van woensdag zou Wilmots in Teheran neerstrijken om er zijn handtekening te zetten onder een contract tot na het WK van 2022. In zijn zog zullen ook twee Belgische assistenten meekomen, al zijn hun namen nog niet bekend. Verder zou Wilmots ook nog een Iraanse assistent in zijn staf gaan opnemen.

Zal Wilmots Iran naar het WK leiden?

Meest recent

Stiekeme titelambities? STVV pakt weer uit op mercato

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

11
11
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

88
88
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

21
21
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

54
54
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

420
420
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

106
106
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

277
277
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

241
241
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

412
412
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

348
348
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

609
609
Code rood op de Bosuil: Antwerp riskeert monsterboete

Heel even leek Antwerp weer naar boven te mogen kijken, maar na een nul op zes lijkt de Great Old ...

572
572
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

335
335
'Toch geen Klopp? Real legt contact met andere topcoach'

Real Madrid beleeft een moeilijk seizoen. Het moet in LaLiga achtervolgen op rivaal FC Barcelona, ...

111
111
OHL ziet spits vertrekken, Eupen haalt speler uit CL

Maandag sluit de transfermarkt weer zijn deuren en dus zal er in de komende dagen nog heel wat ...

44
44
Stroeykens krijgt raad: vertrek bij Anderlecht dichterbij?

Anderlecht lijkt aan inkomende zijde zijn transferhuiswerk voor deze winter al klaar te hebben met ...

330
330
'Leko drukt stempel: Club biedt voor supertalent'

Club Brugge heeft met Felix Lemaréchal tot dusver één winteraanwinst ...

385
385
De Busser spreekt duidelijke transfervoorkeur uit

Een aantal Belgische spelers zijn hot tijdens deze wintermercato. Eén van de landgenoten die ...

51
51
'Club trekt bleek weg: waanzinnige Stankovic-clausules'

Club Brugge leverde woensdagavond een straffe prestatie. Het plaatste zich voor het tweede seizoen ...

868
868
'Standard slikt forse domper op transfermarkt'

Standard was deze winter al behoorlijk actief op de transermarkt. De Rouches willen dolgraag de top ...

173
173
'Club Brugge moet definitief kruis maken over topaanwinst'

Club Brugge bezorgde zichzelf woensdagavond een flinke boost. Met een klinkende zege tegen Olympique ...

550
550
Beerschot haalt volgende Japanse aanwinst binnen

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook zien op het Kiel. De nieuwe ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Club, vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

301
301
UEFA straft na Afrika Cup-schande: Saibari op de rooster

De UEFA heeft ingegrepen na de perikelen in de Afrika Cup-finale. Allereerst stapten de Senegalese ...

136
136
België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Het was een hoogdag voor het Belgische voetbal in Europa woensdagavond. Club Brugge won van ...

923
923

Meer sportnieuws