'Wilmots mag Leekens danken voor nieuwe job'

door
'Wilmots mag Leekens danken voor nieuwe job'

Rode Duivels geen elftal meer. Binnenkort maakt hij mogelijk echter zijn terugkeer, want hij zou opnieuw aan de slag kunnen als bondscoach bij een opvallend land. 

Volgens lokale bronnen zou Wilmots immers op het punt staan om aan de slag te gaan als bondscoach van Iran. De onderhandelingen zouden al even lopen en de komende uren afgerond worden. Wilmots zou 1,5 miljoen dollar per jaar willen gaan verdienen en twee Belgische assistenten willen meenemen. Daarnaast zou hij ook nog één Iraanse assistent in zijn staf moeten opnemen. Dat zou ex-international Javad Nekounam moeten worden. 

Het zou voor Wilmots zijn vijfde job als trainer worden, na Schalke 04 (waar hij even speler-trainer was), Sint-Truiden, de Rode Duivels en Ivoorkust. Hij zou wel niet de eerste keuze van de Iraanse voetbalbond geweest zijn, maar eerder vingen ze bot bij Julen Lopetegui, Hervé Renard en Dick Advocaat. Wilmots lijkt zo in de voetsporen te gaan treden van Georges Leekens, die sinds januari trainer is van Tractor Sazi, de huidige nummer vijf in de Iraanse competitie.

UPDATE 14/05
Ook Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad bevestigen de interesse van de Iraanse voetbalbond in Marc Wilmots. Volgens HLN zouden beide partijen zelfs al aan het onderhandelen zijn. Iran wil zelfs tegemoetkomen aan de hoge looneisen van Wilmots, die naar verluidt 1,3 miljoen euro per jaar eiste. Een flinke financiële slag voor de ex-bondscoach van de Rode Duivels.

UPDATE 23u48
De kogel zou nu door de kerk zijn: Marc Wilmots zal de volgende bondscoach van Iran worden. Volgens RTBF heeft Mehdi Tadj, de voorzitter van de Iraanse voetbalbond, op de lokale televisie bevestigd dat de keuze op onze landgenoot gevallen is. Daarbij zou ook Georges Leekens een rol gespeeld hebben. De huidige trainer van Tractor Sazi zou een goed woordje gedaan hebben voor Wilmots.

In de loop van woensdag zou Wilmots in Teheran neerstrijken om er zijn handtekening te zetten onder een contract tot na het WK van 2022. In zijn zog zullen ook twee Belgische assistenten meekomen, al zijn hun namen nog niet bekend. Verder zou Wilmots ook nog een Iraanse assistent in zijn staf gaan opnemen.

LEES OOK: Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Zal Wilmots Iran naar het WK leiden?

Meest recent

Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

6
6
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

19
19
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

59
59
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

157
157
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

78
78
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

128
128
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

161
161
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

349
349
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

247
247
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

76
76
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

623
623
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

206
206
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

241
241
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

218
218
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

101
101
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

58
58
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

172
172
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

523
523
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

225
225
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

100
100
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

441
441
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

547
547
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

61
61
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

218
218
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

749
749

Meer sportnieuws