Union legt leider KV Kortrijk verdiend voor de tweede keer over de knie

123 stemmen
Union legt leider KV Kortrijk verdiend voor de tweede keer over de knie

Met nog één speeldag te gaan kan Union nog steeds zijn groep winnen in Play-Off II. De traditieclub legde vandaag opnieuw KV Kortrijk over de knie(dat wel al zeker is van de finale in Play-Off II) en lijkt klaar om volgend seizoen echt een gooi te doen naar de promotie.

Union deed het voorlopig uitstekend in Play-Off II en stond met nog twee speeldagen te gaan op een fraaie tweede plek. De traditieclub had zelfs nog uitzicht op de groepwinst maar aangezien het geen Europese licentie kreeg, had KVK al zekerheid over de finaleplek. Coach Vanderhaeghe roteerde dan ook gretig en stelde een half B-elftal op.
Halve B-ploeg van KV Kortrijk is voorlopig maatje te klein voor Union
De thuisploeg begon uitstekend in het eigen Dudenpark en na amper tien minuten spelen opende topschutter Niakaté al de score: 1-0. De Kerels reageerden met kansen voor Azouni en Batsula, voorlopig moest doelman Kristiansen niet in actie komen. Fixelles kreeg in het slotkwartier van de eerste helft nog een uitstekende kans op de 2-0, hij schoot echter nog op Hines-Ike. Halfweg leek Union opnieuw op weg naar een zege in Play-Off II.

Niakaté is 'on fire' in Play-Off II en kwam opnieuw tot scoren.
Traditieclub vloert opnieuw 1A-ploeg
KV Kortrijk kwam beter uit de kleedkamers en Rougeaux kon een scherpe voorzet van Chevalier net niet in doel verwerken. Aan de overzijde kon Tabekou net niet in doel verlengen na een uitstekende actie van Niakaté. Iets voor het uur was de dubbele voorsprong voor Union wel een feit toen Stamenkovic een hoekschop in doel verlengde. De thuisploeg bleef ook nadien de beste ploeg en vergat een paar keer om de wedstrijd definitief 'dood' te maken. Uiteindelijk hield de thuisploeg eenvoudig stand en boekt het opnieuw een fraaie zege.
Scoreverloop:
1-0 (9') Niakaté, 2-0 (57') Stamenkovic

LEES OOK: 'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Kan dit Union probleemloos mee in de Jupiler Pro Leaue?

Meest recent

'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

22
22
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

60
60
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

44
44
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

49
49
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

118
118
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

350
350
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

317
317
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

380
380
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

297
297
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

145
145
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

496
496
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

230
230
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

833
833
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

303
303
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

574
574
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

405
405
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

142
142
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

666
666
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

273
273
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

212
212
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

31
31
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

146
146
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

571
571
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

83
83
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

271
271

Meer sportnieuws