Union legt leider KV Kortrijk verdiend voor de tweede keer over de knie

door
Union legt leider KV Kortrijk verdiend voor de tweede keer over de knie

Met nog één speeldag te gaan kan Union nog steeds zijn groep winnen in Play-Off II. De traditieclub legde vandaag opnieuw KV Kortrijk over de knie(dat wel al zeker is van de finale in Play-Off II) en lijkt klaar om volgend seizoen echt een gooi te doen naar de promotie.

Union deed het voorlopig uitstekend in Play-Off II en stond met nog twee speeldagen te gaan op een fraaie tweede plek. De traditieclub had zelfs nog uitzicht op de groepwinst maar aangezien het geen Europese licentie kreeg, had KVK al zekerheid over de finaleplek. Coach Vanderhaeghe roteerde dan ook gretig en stelde een half B-elftal op.
Halve B-ploeg van KV Kortrijk is voorlopig maatje te klein voor Union
De thuisploeg begon uitstekend in het eigen Dudenpark en na amper tien minuten spelen opende topschutter Niakaté al de score: 1-0. De Kerels reageerden met kansen voor Azouni en Batsula, voorlopig moest doelman Kristiansen niet in actie komen. Fixelles kreeg in het slotkwartier van de eerste helft nog een uitstekende kans op de 2-0, hij schoot echter nog op Hines-Ike. Halfweg leek Union opnieuw op weg naar een zege in Play-Off II.

Niakaté is 'on fire' in Play-Off II en kwam opnieuw tot scoren.
Traditieclub vloert opnieuw 1A-ploeg
KV Kortrijk kwam beter uit de kleedkamers en Rougeaux kon een scherpe voorzet van Chevalier net niet in doel verwerken. Aan de overzijde kon Tabekou net niet in doel verlengen na een uitstekende actie van Niakaté. Iets voor het uur was de dubbele voorsprong voor Union wel een feit toen Stamenkovic een hoekschop in doel verlengde. De thuisploeg bleef ook nadien de beste ploeg en vergat een paar keer om de wedstrijd definitief 'dood' te maken. Uiteindelijk hield de thuisploeg eenvoudig stand en boekt het opnieuw een fraaie zege.
Scoreverloop:
1-0 (9') Niakaté, 2-0 (57') Stamenkovic

LEES OOK: Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

Kan dit Union probleemloos mee in de Jupiler Pro Leaue?

Meest recent

Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

13
13
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

50
50
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

18
18
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

81
81
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

163
163
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

189
189
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

73
73
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

27
27
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

99
99
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

197
197
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

210
210
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

83
83
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

473
473
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

333
333
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

409
409
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

127
127
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

72
72
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

553
553
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

581
581
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

407
407
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

414
414
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

286
286
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

2146
2146
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

146
146
Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club ...

325
325

Meer sportnieuws