Union legt leider KV Kortrijk verdiend voor de tweede keer over de knie

door
Union legt leider KV Kortrijk verdiend voor de tweede keer over de knie

Met nog één speeldag te gaan kan Union nog steeds zijn groep winnen in Play-Off II. De traditieclub legde vandaag opnieuw KV Kortrijk over de knie(dat wel al zeker is van de finale in Play-Off II) en lijkt klaar om volgend seizoen echt een gooi te doen naar de promotie.

Union deed het voorlopig uitstekend in Play-Off II en stond met nog twee speeldagen te gaan op een fraaie tweede plek. De traditieclub had zelfs nog uitzicht op de groepwinst maar aangezien het geen Europese licentie kreeg, had KVK al zekerheid over de finaleplek. Coach Vanderhaeghe roteerde dan ook gretig en stelde een half B-elftal op.
Halve B-ploeg van KV Kortrijk is voorlopig maatje te klein voor Union
De thuisploeg begon uitstekend in het eigen Dudenpark en na amper tien minuten spelen opende topschutter Niakaté al de score: 1-0. De Kerels reageerden met kansen voor Azouni en Batsula, voorlopig moest doelman Kristiansen niet in actie komen. Fixelles kreeg in het slotkwartier van de eerste helft nog een uitstekende kans op de 2-0, hij schoot echter nog op Hines-Ike. Halfweg leek Union opnieuw op weg naar een zege in Play-Off II.

Niakaté is 'on fire' in Play-Off II en kwam opnieuw tot scoren.
Traditieclub vloert opnieuw 1A-ploeg
KV Kortrijk kwam beter uit de kleedkamers en Rougeaux kon een scherpe voorzet van Chevalier net niet in doel verwerken. Aan de overzijde kon Tabekou net niet in doel verlengen na een uitstekende actie van Niakaté. Iets voor het uur was de dubbele voorsprong voor Union wel een feit toen Stamenkovic een hoekschop in doel verlengde. De thuisploeg bleef ook nadien de beste ploeg en vergat een paar keer om de wedstrijd definitief 'dood' te maken. Uiteindelijk hield de thuisploeg eenvoudig stand en boekt het opnieuw een fraaie zege.
Scoreverloop:
1-0 (9') Niakaté, 2-0 (57') Stamenkovic

LEES OOK: Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Kan dit Union probleemloos mee in de Jupiler Pro Leaue?

Meest recent

Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

6
6
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

45
45
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

137
137
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

191
191
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

330
330
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

67
67
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

466
466
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

280
280
'Club Brugge dropt bom: ex-smaakmaker Cercle zet kribbel'

Tot dusver bleef het stil op inkomend gebied, maar ook Club Brugge lijkt stilaan een versnelling ...

619
619
'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Bij Anderlecht ontdekten ze in de voorbije maanden met Nathan De Cat een nieuwe parel, maar er zit ...

507
507
'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

166
166
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

101
101
'AA Gent heeft beet: tweede aanwinst op komst'

AA Gent wist vorig weekend de zesde plaats te veroveren en ligt daarmee weer op koers voor de ...

444
444
'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

65
65
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

373
373
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

245
245
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

215
215
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

326
326
TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

259
259
Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

438
438
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

239
239
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

69
69
'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

112
112
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

631
631
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

87
87

Meer sportnieuws