Anderlecht heeft met negen spelers Belgisch goud in handen

1288 stemmen
Anderlecht heeft met negen spelers Belgisch goud in handen

RSC Anderlecht kent een rotseizoen en de buitenlandse aankopen waren bijna allemaal een grote flop. Toch is niet alles slecht en de huidige kern heeft een aantal zeer grote ruwe diamanten. Een overzicht.


Sebastiaan Bornauw: De centrale verdediger is een revelatie dit seizoen. Hij kegelde al snel Bubacar Sanneh uit de basis en hij heeft alles om uit te groeien tot een potentiële Rode Duivel. Sterk in de duels, relatief snel en ook nog eens uitvoetballend meer dan degelijk. Een interessante speler.

Alexis Saelemaekers: Een speler met een puntgave techniek die dit seizoen een dipje kende. Fred Rutten zag het niet zitten in hem, maar onder Karim Belhocine mag hij weer spelen. Staat volgend jaar voor het echte jaar van de doorbraak.

Sambi Lokonga: Doodjammer dat hij een zware blessure opliep. Lokonga is een speler zoals de fans van RSCA ze graag zien: technisch uitmuntend, een geweldige flair en zelfbewust. Is in de zomer weer fit en lijkt alles te hebben om spelers als Sven Kums of Adrien Trebel het leven zeer zuur te maken.



Elias Cobbaut: Begon goed, geraakte geblesseerd en nadien moeite om op niveau te geraken. Tegen Standard kwam hij eindelijk weer aan de oppervlakte en met zijn kracht en doorzettingsvermogen doet hij denken aan de Jelle Van Damme die vroeger bij Anderlecht furore maakte op de linkerflank.

Yari Verschaeren: Een uitzonderlijk talent. Anderlecht moet géén nummer tien halen à la Michael Vlap. Verschaeren doet denken aan Marc Degryse en is dé ontdekking in de Jupiler Pro League. Werd al gescout door PSG.

Landry Dimata: De jonge aanvaller wist in een zwalpend Anderlecht 13 keer te scoren in 20 wedstrijden. Sukkelde nadien met blessureleed en zal ook de voorbereiding missen. Een spits met een grote toekomst, maar blessures gooien momenteel roet in het eten.



Zakaria Bakkali: Kende een zeer goede periode, maar nadien viel hij terug. Wil soms veel te veel doen, maar talent is er genoeg. Met een paar ervaren toppers die hem kunnen gidsen, zou hij volgend jaar wel eens kunnen ontploffen.

Francis Amuzu: Bij Amuzu is het alles of niets, een beetje zoals Frank Acheampong in het verleden. Een speler met veel snelheid en een goede dribbel, maar hij verliest vaak het overzicht. Moet volgend jaar zijn statistieken verbeteren.

Jérémy Doku: Het volgende toptalent dat dit seizoen al mocht debuteren. Kende een fantastische invalbeurt op STVV en maakt nu furore op het EK U17. Anderlecht wist hem uit handen van Liverpool te houden en hoopt volgend jaar in de voetsporen van Verschaeren te treden.

Claudio Reulens

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club breekt de bank, grote plannen Genk'

Een goede basis om op verder te bouwen?

Meest recent

'De bevestiging: deze megasom vangt Union voor Khalaili'

Bij Union verwachtten ze zich deze zomer aan een stevige leegloop, maar die bleef tot dusver ...

6
6
Defour steekt loftrompet op voor seizoensbegin Anderlecht

Anderlecht wist zondag zijn openingswedstrijd in de Jupiler Pro League op de valreep nog te winnen ...

76
76
'PSG slaat weer toe: 50 miljoen voor WK-held'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht te ...

34
34
Koopmeiners doet boekje open over gemiste transfer naar Club

Het duurde lange tijd voor de mercato van Club Brugge echt op gang kwam, maar vorige week schoot de ...

234
234
Goots ziet nieuwe sensatie Antwerp: "Zoals Vermeeren..."

Voor Antwerp is het seizoen begonnen met een flinke opsteker, zij het op de valreep. Het won zijn ...

195
195
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

76
76
'Dubbele domper voor Union voor CL-return'

Union begon vorig weekend uitstekend aan zijn seizoen in de Jupiler Pro League, want het ging ...

122
122
'Club hakt knopen door over komst Esse en Adedeji-Sternberg'

Club Brugge haalde afgelopen weekend nog stevig uit door met Jan Virgili een Spaanse ...

427
427
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat weer toe, knaltransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

326
326
'Atlético Madrid doet bod van 35 miljoen op Rode Duivel'

Atlético Madrid heeft als eerste club concreet aangeklopt voor Matias Fernandez-Pardo. De ...

108
108
Wisselvallig Anderlecht: "Wachten op eerste glas champagne"

RSC Anderlecht won compleet verdiend met 2-1 van La Louvière. Het was 94 minuten baas, maar ...

315
315
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

199
199
Thorup ziet één groot lichtpunt bij KRC Genk

KRC Genk gaat voorlopig verder op zijn elan van vorig seizoen. Matig. De Limburgers verloren met 2-1 ...

213
213
'Hasi shopt bij KRC Genk, géén succes bij STVV'

Het is duidelijk dat er een bepaald netwerk bij Amed SK aanwezig is dat ook in België zaken ...

145
145
Stijnen spreekt klare taal over ambities Patro Eisden

Stijn Stijnen en Wouter Corstjes zijn de twee sterke mannen bij Patro Eisden. De club zette de ...

83
83
'Blunder van Renard en Borguet levert RSCA alsnog geld op'

Bij RSC Anderlecht was de passage van Tim Borguet en Olivier Renard als sportieve bazen een grote ...

514
514
Degryse scherp voor topclub: "Géén winnaars"

De Belgische topclubs begonnen goed aan het seizoen. Bijna allemaal wisten ze hun openingswedstrijd ...

438
438
'Antwerp grijpt naast absolute droomtransfer'

Royal Antwerp FC won met 2-1 van SK Beveren, maar het is ook duidelijk dat er nog de nodige ...

525
525
Bruno doet oproep: "Ik wil dat hij bij Anderlecht blijft"

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 tegen een La Louvière dat zeker geen verkeerde indruk ...

1045
1045
"Ben gedegouteerd" - Anderlecht 'gered' door scheidsrechter?

RSC Anderlecht opende zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League met een 2-1-overwinning ...

932
932
'Toptransfer Epolo wenkt: Standard vraagt riante som'

Standard liet op de openingsspeeldag onbegrijpelijk twee punten liggen tegen Cercle Brugge. Aan ...

300
300
Anderlecht tóch titelkandidaat? Degryse zet debat op scherp

Voor aanvang van het seizoen in de Jupiler Pro League werd Club Brugge getipt als dé ...

620
620
'Genk spoelt competitiekater door met dubbele transfer'

KRC Genk is met een flinke tegenvaller aan de competitie begonnen. De Limburgers verloren tijdens de ...

822
822
Van Bommel lonkt mee: 'Duivels-transfer van 40 miljoen'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

309
309
'Droomtransfer Joaquin Seys: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde deze zomer al een smak miljoenen op, maar het heeft nog meer spelers die een ...

1165
1165

Meer sportnieuws