Anderlecht heeft met negen spelers Belgisch goud in handen

door
Anderlecht heeft met negen spelers Belgisch goud in handen

RSC Anderlecht kent een rotseizoen en de buitenlandse aankopen waren bijna allemaal een grote flop. Toch is niet alles slecht en de huidige kern heeft een aantal zeer grote ruwe diamanten. Een overzicht.


Sebastiaan Bornauw: De centrale verdediger is een revelatie dit seizoen. Hij kegelde al snel Bubacar Sanneh uit de basis en hij heeft alles om uit te groeien tot een potentiële Rode Duivel. Sterk in de duels, relatief snel en ook nog eens uitvoetballend meer dan degelijk. Een interessante speler.

Alexis Saelemaekers: Een speler met een puntgave techniek die dit seizoen een dipje kende. Fred Rutten zag het niet zitten in hem, maar onder Karim Belhocine mag hij weer spelen. Staat volgend jaar voor het echte jaar van de doorbraak.

Sambi Lokonga: Doodjammer dat hij een zware blessure opliep. Lokonga is een speler zoals de fans van RSCA ze graag zien: technisch uitmuntend, een geweldige flair en zelfbewust. Is in de zomer weer fit en lijkt alles te hebben om spelers als Sven Kums of Adrien Trebel het leven zeer zuur te maken.



Elias Cobbaut: Begon goed, geraakte geblesseerd en nadien moeite om op niveau te geraken. Tegen Standard kwam hij eindelijk weer aan de oppervlakte en met zijn kracht en doorzettingsvermogen doet hij denken aan de Jelle Van Damme die vroeger bij Anderlecht furore maakte op de linkerflank.

Yari Verschaeren: Een uitzonderlijk talent. Anderlecht moet géén nummer tien halen à la Michael Vlap. Verschaeren doet denken aan Marc Degryse en is dé ontdekking in de Jupiler Pro League. Werd al gescout door PSG.

Landry Dimata: De jonge aanvaller wist in een zwalpend Anderlecht 13 keer te scoren in 20 wedstrijden. Sukkelde nadien met blessureleed en zal ook de voorbereiding missen. Een spits met een grote toekomst, maar blessures gooien momenteel roet in het eten.



Zakaria Bakkali: Kende een zeer goede periode, maar nadien viel hij terug. Wil soms veel te veel doen, maar talent is er genoeg. Met een paar ervaren toppers die hem kunnen gidsen, zou hij volgend jaar wel eens kunnen ontploffen.

Francis Amuzu: Bij Amuzu is het alles of niets, een beetje zoals Frank Acheampong in het verleden. Een speler met veel snelheid en een goede dribbel, maar hij verliest vaak het overzicht. Moet volgend jaar zijn statistieken verbeteren.

Jérémy Doku: Het volgende toptalent dat dit seizoen al mocht debuteren. Kende een fantastische invalbeurt op STVV en maakt nu furore op het EK U17. Anderlecht wist hem uit handen van Liverpool te houden en hoopt volgend jaar in de voetsporen van Verschaeren te treden.

Claudio Reulens

LEES OOK: Hasi hakt knopen door: twee grote twijfelgevallen

🔥 Populair bij onze lezers

Marc Coucke’s post over Tomorrowland blijft nazinderen
Marc Coucke’s post over Tomorrowland blijft nazinderen

Een goede basis om op verder te bouwen?

Meest recent

'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Rigaux'

De goede prestaties van Club Brugge in binnen- en buitenland, hebben niet alleen de spelers in ...

160
160
'Monden bij City vallen open: ridicuul bod op Ederson'

Manchester City FC haalde deze zomer heel wat verse krachten in huis, maar liet daartegenover ook ...

85
85
Na onverwacht Antwerp-vertrek: nieuwe JPL-club Odoi?

De transfercarrousel draait op volle toeren, maar momenteel zijn ook heel wat transfervrije spelers ...

259
259
'Transferakkoord gevonden: bod van 9 miljoen voor Genk'

In navolging van Christopher Bonsu Baah, die voor de nodige miljoenen naar Saudi-Arabië trok, ...

282
282
'Respectloze' Jashari krijgt serieuze veeg om de oren

De vete tussen Ardon Jashari en Club Brugge KV blijft maar verder escaleren. De middenvelder wil ...

711
711
'Kompany drukt zelf op knop voor monstertransfer Bayern'

Vincent Kompany heeft een meer dan behoorlijk eerste seizoen als hoofdcoach van Bayern München ...

126
126
Anderlecht krijgt flinke opsteker voor eerste Europese clash

Het aftellen bij RSC Anderlecht is nu ook echt begonnen. Aanstaande donderdag beginnen de ...

517
517
Essevee strikt middenvelder, ook versterking Lommel en Lokeren

Zondag start het nieuwe Belgische voetbalseizoen met de supercup en ook de competities zitten ...

87
87
Nottingham Forest pakt groots uit met Matz Sels-nieuws

Binnen een kleine maand trekt de nieuwe jaargang in de Premier League zich op gang, de Engelse clubs ...

60
60
'Genk gaat vol voor tweede Jupiler Pro League-aanwinst'

Op Christopher Bonsu Baah en Mike Penders na, slaagde KRC Genk er tot dusver in zijn selectie intact ...

274
274
Jashari-ellende breidt uit: Club Brugge zwaar geraakt

Ardon Jashari zet zijn transfer naar AC Milan met alle middelen onder druk, maar Club Brugge houdt ...

1728
1728
Vlietinck tekent tot 2028, opvallende rentree Antwerp

Nog een dikke week voor de start van de competitie, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League nog druk ...

139
139
Charleroi klaar voor Europa, vijfde zomeraanwinst Cercle

Nog exact één week en het seizoen 2025-2026 gaat van start in de Jupiler Pro League. ...

98
98
‘De Bruyne zet Serie A op stelten: dit is ongezien’

Het grote avontuur van Kevin De Bruyne bij SSC Napoli is sinds deze week officieel van start gegaan. ...

232
232
'Club Brugge loopt blauwtje bij peperdure flankaanvaller'

Club Brugge heeft met Carlos Forbs al een opvolger voor Chemsdine Talbi te pakken, maar naar ...

521
521
'Anderlecht all-in: Renard stunt met oude bekende'

Besnik Hasi mocht al zes nieuwkomers verwelkomen, maar daarmee is de honger van RSC Anderlecht nog ...

1192
1192
'Overmars op dreef: goalgetter geeft jawoord aan Antwerp'

Antwerp schakelt plots een stevige versnelling hoger op de transfermarkt, waar de teller op inkomend ...

781
781
Hasi incasseert al volgende mokerslag uit ziekenboeg RSCA

Om beter te doen dan vorig seizoen rekent RSC Anderlecht dit keer ook op minder tegenslag uit de ...

295
295
'Plottwist bij Club Brugge: transfer opnieuw op tafel'

Club Brugge neemt het zondag in de Supercup op tegen Union, maar in de laatste rechte lijn richting ...

1191
1191
Courtois verkoopt villa van 4,5 miljoen: hij wil nóg zottere luxe

Thibaut Courtois zette op het voorbije WK voor clubs weer een paar prima prestaties neer. De Rode ...

450
450
'De Condé draait overuren: Genk op zucht van toptransfer'

Dimitri de Condé windt er geen doekjes om dat KRC Genk met Zakaria El Ouahdi en Tolu ...

461
461
'Alarm in Anderlecht: Renard opnieuw transfermarkt op?'

Nadat het al zes nieuwkomers in huis haalde leken louter nog een winger en vooral een of meerdere ...

523
523
Kat Kerkhofs ontredderd: "Herstel hier nooit meer van"

Kat Kerkhofs is al lang niet meer 'alleen' de vriendin/vrouw van Dries Mertens. De blondine bouwde ...

129
129
KBVB zet ontslagronde verder: twee pionnen bij grof huisvuil

De Koninklijke Belgische Voetbalbond is een nieuwe weg ingeslagen. Een weg onder Vincent Mannaert en ...

165
165
Juventus slaat grote slag met Belgisch supertalent

Juventus en Belgische talenten, het blijft een vreemde combinatie. De afgelopen jaren haalde de Oude ...

117
117

Meer sportnieuws