Anderlecht heeft met negen spelers Belgisch goud in handen

1288 stemmen
Anderlecht heeft met negen spelers Belgisch goud in handen

RSC Anderlecht kent een rotseizoen en de buitenlandse aankopen waren bijna allemaal een grote flop. Toch is niet alles slecht en de huidige kern heeft een aantal zeer grote ruwe diamanten. Een overzicht.


Sebastiaan Bornauw: De centrale verdediger is een revelatie dit seizoen. Hij kegelde al snel Bubacar Sanneh uit de basis en hij heeft alles om uit te groeien tot een potentiële Rode Duivel. Sterk in de duels, relatief snel en ook nog eens uitvoetballend meer dan degelijk. Een interessante speler.

Alexis Saelemaekers: Een speler met een puntgave techniek die dit seizoen een dipje kende. Fred Rutten zag het niet zitten in hem, maar onder Karim Belhocine mag hij weer spelen. Staat volgend jaar voor het echte jaar van de doorbraak.

Sambi Lokonga: Doodjammer dat hij een zware blessure opliep. Lokonga is een speler zoals de fans van RSCA ze graag zien: technisch uitmuntend, een geweldige flair en zelfbewust. Is in de zomer weer fit en lijkt alles te hebben om spelers als Sven Kums of Adrien Trebel het leven zeer zuur te maken.



Elias Cobbaut: Begon goed, geraakte geblesseerd en nadien moeite om op niveau te geraken. Tegen Standard kwam hij eindelijk weer aan de oppervlakte en met zijn kracht en doorzettingsvermogen doet hij denken aan de Jelle Van Damme die vroeger bij Anderlecht furore maakte op de linkerflank.

Yari Verschaeren: Een uitzonderlijk talent. Anderlecht moet géén nummer tien halen à la Michael Vlap. Verschaeren doet denken aan Marc Degryse en is dé ontdekking in de Jupiler Pro League. Werd al gescout door PSG.

Landry Dimata: De jonge aanvaller wist in een zwalpend Anderlecht 13 keer te scoren in 20 wedstrijden. Sukkelde nadien met blessureleed en zal ook de voorbereiding missen. Een spits met een grote toekomst, maar blessures gooien momenteel roet in het eten.



Zakaria Bakkali: Kende een zeer goede periode, maar nadien viel hij terug. Wil soms veel te veel doen, maar talent is er genoeg. Met een paar ervaren toppers die hem kunnen gidsen, zou hij volgend jaar wel eens kunnen ontploffen.

Francis Amuzu: Bij Amuzu is het alles of niets, een beetje zoals Frank Acheampong in het verleden. Een speler met veel snelheid en een goede dribbel, maar hij verliest vaak het overzicht. Moet volgend jaar zijn statistieken verbeteren.

Jérémy Doku: Het volgende toptalent dat dit seizoen al mocht debuteren. Kende een fantastische invalbeurt op STVV en maakt nu furore op het EK U17. Anderlecht wist hem uit handen van Liverpool te houden en hoopt volgend jaar in de voetsporen van Verschaeren te treden.

Claudio Reulens

LEES OOK: 'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Een goede basis om op verder te bouwen?

Meest recent

Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

13
13
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

3
3
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

93
93
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

107
107
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

116
116
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

32
32
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

19
19
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

23
23
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

140
140
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

482
482
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

175
175
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

71
71
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

138
138
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

37
37
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

692
692
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

123
123
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

131
131
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

95
95
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

496
496
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

412
412
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

437
437
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

264
264
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

378
378
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

757
757
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

563
563

Meer sportnieuws