Anderlecht heeft met negen spelers Belgisch goud in handen

1288 stemmen
Anderlecht heeft met negen spelers Belgisch goud in handen

RSC Anderlecht kent een rotseizoen en de buitenlandse aankopen waren bijna allemaal een grote flop. Toch is niet alles slecht en de huidige kern heeft een aantal zeer grote ruwe diamanten. Een overzicht.


Sebastiaan Bornauw: De centrale verdediger is een revelatie dit seizoen. Hij kegelde al snel Bubacar Sanneh uit de basis en hij heeft alles om uit te groeien tot een potentiële Rode Duivel. Sterk in de duels, relatief snel en ook nog eens uitvoetballend meer dan degelijk. Een interessante speler.

Alexis Saelemaekers: Een speler met een puntgave techniek die dit seizoen een dipje kende. Fred Rutten zag het niet zitten in hem, maar onder Karim Belhocine mag hij weer spelen. Staat volgend jaar voor het echte jaar van de doorbraak.

Sambi Lokonga: Doodjammer dat hij een zware blessure opliep. Lokonga is een speler zoals de fans van RSCA ze graag zien: technisch uitmuntend, een geweldige flair en zelfbewust. Is in de zomer weer fit en lijkt alles te hebben om spelers als Sven Kums of Adrien Trebel het leven zeer zuur te maken.



Elias Cobbaut: Begon goed, geraakte geblesseerd en nadien moeite om op niveau te geraken. Tegen Standard kwam hij eindelijk weer aan de oppervlakte en met zijn kracht en doorzettingsvermogen doet hij denken aan de Jelle Van Damme die vroeger bij Anderlecht furore maakte op de linkerflank.

Yari Verschaeren: Een uitzonderlijk talent. Anderlecht moet géén nummer tien halen à la Michael Vlap. Verschaeren doet denken aan Marc Degryse en is dé ontdekking in de Jupiler Pro League. Werd al gescout door PSG.

Landry Dimata: De jonge aanvaller wist in een zwalpend Anderlecht 13 keer te scoren in 20 wedstrijden. Sukkelde nadien met blessureleed en zal ook de voorbereiding missen. Een spits met een grote toekomst, maar blessures gooien momenteel roet in het eten.



Zakaria Bakkali: Kende een zeer goede periode, maar nadien viel hij terug. Wil soms veel te veel doen, maar talent is er genoeg. Met een paar ervaren toppers die hem kunnen gidsen, zou hij volgend jaar wel eens kunnen ontploffen.

Francis Amuzu: Bij Amuzu is het alles of niets, een beetje zoals Frank Acheampong in het verleden. Een speler met veel snelheid en een goede dribbel, maar hij verliest vaak het overzicht. Moet volgend jaar zijn statistieken verbeteren.

Jérémy Doku: Het volgende toptalent dat dit seizoen al mocht debuteren. Kende een fantastische invalbeurt op STVV en maakt nu furore op het EK U17. Anderlecht wist hem uit handen van Liverpool te houden en hoopt volgend jaar in de voetsporen van Verschaeren te treden.

Claudio Reulens

LEES OOK: 'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Een goede basis om op verder te bouwen?

Meest recent

'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

55
55
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

303
303
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

155
155
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

268
268
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

186
186
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

379
379
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

123
123
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

195
195
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

193
193
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

86
86
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

225
225
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

501
501
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

150
150
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

285
285
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

209
209
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

389
389
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

97
97
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

640
640
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

55
55
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

63
63
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

266
266
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

431
431
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

1024
1024
Trieste Senegalezen bijten op hun tong over strafschop

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finale van het WK, maar flirtten woensdagavond ...

535
535
Mechele: "Gebeurden dingen die ik nog nooit zag"

België had het ongeveer 55 minuten héél lastig met de snelle aanvallen van ...

520
520

Meer sportnieuws