'Arsenal kan profiteren van slecht nieuws voor Kompany en De Bruyne'

door
'Arsenal kan profiteren van slecht nieuws voor Kompany en De Bruyne'

Manchester City vierde gisteren nog de zesde landstitel in de clubgeschiedenis, maar vandaag komt The New York Times alweer met heel wat onheilspellender nieuws voor de blauwe kant van Manchester op de proppen. De Engelse kampioen dreigt namelijk een schorsing op te lopen die deelname aan de Champions League zou verhinderen.

De UEFA zou nog volgens de Amerikaanse krant overwegen om The Citizens voor één seizoen uit te sluiten van het kampioenenbal omwille van verschillende inbreuken tegen de veelbesproken regels van de Financial Fair Play. Een uitspraak zou al deze week bekend gemaakt kunnen worden, al is het nog niet duidelijk of de schorsing dan al met ingang van volgend seizoen in werking zou treden.

De boekhouding van Manchester City wordt al enige tijd onder de loep genomen door de UEFA. De eigenaars uit Abu Dhabi zouden onder andere persoonlijke gelden hebben overgemaakt in de vorm van overgewaardeerde sponsorcontracten om de Financial Fair Play te omzeilen, iets waar ook PSG van wordt beschuldigd.

UPDATE 14/05

Man City lijkt wel degelijk ernstig te moeten vrezen voor een Champions League-uitsluiting voor volgend seizoen. Die berichten duiken nu namelijk ook op bij het befaamde Football Leaks. Of het effectief zo ver zal komen, valt af te wachten. The Sun weet echter wel al wat er zal gebeuren indien de straf wordt opgelegd. 

Bij een uitsluiting van Man City, krijgt het nummer 5 uit de Premier League namelijk het vrijgekomen Champions League-tickets toegewezen. Dat is in dit geval Arsenal, die zich ook nog kunnen plaatsen mits winst in de Europa League.

LEES OOK: Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Die straf zal er nooit van komen

Meest recent

Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

89
89
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

47
47
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

465
465
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

95
95
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

306
306
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

79
79
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

383
383
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

372
372
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

125
125
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

445
445
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

267
267
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

462
462
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

526
526
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

428
428
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

186
186
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

263
263
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

359
359
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

230
230
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

97
97
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

225
225
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

211
211
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

66
66
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

696
696
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

127
127
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

672
672

Meer sportnieuws