'Antwerp haalt alles uit de kast om Brugse titeldroom te doorprikken'

1821 stemmen
'Antwerp haalt alles uit de kast om Brugse titeldroom te doorprikken'

Met nog twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Jupiler Pro League razend spannend. KRC Genk behoudt een voorsprong van drie punten op Club Brugge, maar bij een gelijke stand trekken de West-Vlamingen aan het langste eind door de afronding bij de puntenhalvering. De kans is dus groot dat de beslissing pas op de laatste dag van kampioenschap valt.


Beide ploegen spelen dan voor eigen volk. Genk krijgt het bezoek van Standard, terwijl Club het op Jan Breydel opneemt tegen Antwerp. De Great Old heeft dan mogelijk niets meer om voor te spelen, maar volgens Het Nieuwsblad zal men er desondanks alles aan doen om de Brugse titeldroom te doorprikken. En de krant geeft daar twee redenen voor.

Ten eerste de gespannen relatie tussen voorzitters Paul Gheysens en Bart Verhaeghe. Als die eerste Verhaeghe een hak kan zetten, zal hij die kans wellicht met beide handen grijpen. "Het botert ook ­totaal niet tussen Gheysens en Verhaeghe, die verwikkeld zijn in een dispuut over een stuk grond in Brugge waar Club graag zijn nieuw ­stadion zou bouwen", aldus HNB.

Daarnaast is er ook de rivaliteit tussen de supportersclans. Terwijl de aanhang van Antwerp op zich niets tegen Genk heeft, is Blauw-Zwart al een hele tijd een grote rivaal. "Dat erfvijandschap tussen stamnummer 1 en stamnummer 3 gaat zelfs terug tot 1908, toen Club Brugge-supporters na een onderling duel ­spelers van Antwerp in ­elkaar klopten. Sindsdien kwam het nooit echt meer goed."

LEES OOK: 'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Wie gunt u de titel het meest?

Meest recent

'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

8
8
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

27
27
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

104
104
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

85
85
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

296
296
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

386
386
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

220
220
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

398
398
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

425
425
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

535
535
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

233
233
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

78
78
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

236
236
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

292
292
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

141
141
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

387
387
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

158
158
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

235
235
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

641
641
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

47
47
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

122
122
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

322
322
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

208
208
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

173
173
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

128
128

Meer sportnieuws