Genk-voorzitter klopt op eigen borst: "Enige club in België met plan voor jeugd"

door
Genk-voorzitter klopt op eigen borst:

Ondanks de nederlaag in Brugge behoudt KRC Genk niet alleen het volste vertrouwen in de eigen kansen op een vierde landstitel, maar ook in het beleid dat de Limburgers de laatste jaren met succes gevoerd hebben. In La Tribune vertelt voorzitter Peter Croonen meer over de werkwijze die in de Luminus Arena gehanteerd wordt.


Talenten als Sander Berge en Leandro Trossard lijken weldra in de voetsporen te zullen treden van Kevin De Bruyne, Thibaut Courtois, Kalidou Koulibaly en de vele andere goudhaantjes die Genk in het recente verleden ten gelde wist te maken. "Er zijn drie steunpilaren binnen ons sportbeleid: de eigen jeugdacademie - waaruit 10 spelers van de A-kern gepuurd moeten worden, het jong internationaal talent dat we zo lang mogelijk proberen te houden en de spelers die we nodig hebben om balans in het team te creëren", begint de preses de succesformule toe te lichten.

"We zijn heel goed in het rekruteren en behouden van jong talent omdat we ze het vooruitzicht geven van een kans bij de eerste ploeg. Ik denk dat KRC Genk de enige club is die echt een strategie heeft op het vlak van werken met jongeren.", gaat Croonen verder, waarna hij ook het belang van de makelaar onderstreept in het samenstellen van een evenwichtige kern. "Als er in de onderhandelingen zaken naar boven komen die niet acceptabel zijn, weigeren we de speler. Zelfs als we er echt in geloven."

LEES OOK: Hoogst gewaardeerde speler in JPL? Opvallende nummer 1

Welke Genk-speler zal het het verste schoppen?

Meest recent

'Plottwist bij AA Gent: zware dobber voor De Mil?'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

0
0
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

104
104
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

127
127
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

31
31
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

192
192
El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Zakaria El Ouahdi is één van de beste backs van de Belgische competitie, al dan niet ...

280
280
Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij

Vincent Kompany kan met Bayern München geschiedenis schrijven. De Belgische oefenmeester kan ...

89
89
‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Zien we Jurgen Klopp binennkort weer aan de zijlijn als hoofdtrainer? Momenteel is de Duitser de ...

143
143
‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

47
47
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

92
92
‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Wout Faes krijgt bij de Rode Duivels vaak kritiek, maar in clubverband staat de verdediger op een ...

157
157
Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

289
289
Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

56
56
Ronaldo door het lint in Saudi-Arabië: weer einde verhaal?

Cristiano Ronaldo is inmiddels al 40 jaar, maar de Portugees is nog één van de ...

104
104
Antwerp-revelatie doet onthulling: “Dat woog op me”

Royal Antwerp FC haalde in 2022 Christopher Scott binnen, maar het ‘juweeltje van ...

158
158
Hoogst gewaardeerde speler in JPL? Opvallende nummer 1

Het voetbal wordt meer en meer datagericht. En om de haverklap komen er dan ook lijstjes naar boven ...

331
331
TRANSFERUURTJE: ‘Nainggolan verbaast, RSCA en Club in actie’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

405
405
‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Na zijn vertrek bij Club Brugge heeft Ignace Van der Brempt moeite om ergens een absolute basispion ...

80
80
‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

188
188
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

446
446
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

298
298
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

405
405
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

403
403
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

129
129
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

123
123

Meer sportnieuws