Genk-voorzitter klopt op eigen borst: "Enige club in België met plan voor jeugd"

door
Genk-voorzitter klopt op eigen borst:

Ondanks de nederlaag in Brugge behoudt KRC Genk niet alleen het volste vertrouwen in de eigen kansen op een vierde landstitel, maar ook in het beleid dat de Limburgers de laatste jaren met succes gevoerd hebben. In La Tribune vertelt voorzitter Peter Croonen meer over de werkwijze die in de Luminus Arena gehanteerd wordt.


Talenten als Sander Berge en Leandro Trossard lijken weldra in de voetsporen te zullen treden van Kevin De Bruyne, Thibaut Courtois, Kalidou Koulibaly en de vele andere goudhaantjes die Genk in het recente verleden ten gelde wist te maken. "Er zijn drie steunpilaren binnen ons sportbeleid: de eigen jeugdacademie - waaruit 10 spelers van de A-kern gepuurd moeten worden, het jong internationaal talent dat we zo lang mogelijk proberen te houden en de spelers die we nodig hebben om balans in het team te creëren", begint de preses de succesformule toe te lichten.

"We zijn heel goed in het rekruteren en behouden van jong talent omdat we ze het vooruitzicht geven van een kans bij de eerste ploeg. Ik denk dat KRC Genk de enige club is die echt een strategie heeft op het vlak van werken met jongeren.", gaat Croonen verder, waarna hij ook het belang van de makelaar onderstreept in het samenstellen van een evenwichtige kern. "Als er in de onderhandelingen zaken naar boven komen die niet acceptabel zijn, weigeren we de speler. Zelfs als we er echt in geloven."

LEES OOK: Belgische top loert: JPL-revelatie plots gratis optie

Welke Genk-speler zal het het verste schoppen?

Meest recent

'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

16
16
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

157
157
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

176
176
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

192
192
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

87
87
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

69
69
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

75
75
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

56
56
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

51
51
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

64
64
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

185
185
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

198
198
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

329
329
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

239
239
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

43
43
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

200
200
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

46
46
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

61
61
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

42
42
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

176
176
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

288
288
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

50
50
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

92
92
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

53
53
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

187
187

Meer sportnieuws