VN EXCLUSIEF: Opvolger Roef onder de loep: "Nog andere kansen in 1A"

door
VN EXCLUSIEF: Opvolger Roef onder de loep:

Na twee onbezorgde jaren moet Waasland-Beveren uit noodzaak op zoek naar een nieuwe nummer één. Davy Roef weigerde een recordaanbieding, huurling Anthony Swolfs keert terug richting AA Gent en zo blijft enkel Kevin Debaty over. De club bekijkt dus haar opties en belandde zo bij de onbekende Hayden Browne. VoetbalNieuws nam het verhaal van deze Australische tester onder de loep.


De 26-jarige Browne startte zijn carrière in zijn thuisland en ging daarna avonturen in Slowakije en Noorwegen aan. Hierdoor verdween hij in zijn geboorteland wel van de radar. "Hij speelde enkel op semi-professioneel niveau in Australië. Dat ik nooit eerder van hem gehoord heb is geen goed teken voor zijn potentieel - daarmee wil ik zeker niet zeggen dat hij een slechte speler is. Voetballers met potentieel worden hier gewoonlijk heel snel geïdentificeerd," stelt Vince Rugari, voetbaljournalist bij de Australische kwaliteitskrant The Sydney Morning Herald.

SUPERSEIZOEN IN NOORWEGEN

Bij zijn laatste Australische club combineerde Browne zijn taken als reserve-doelman met een functie van keeperstrainer. Iets wat hij ook bij het Noorse Gjovik/Lyn deed. Dankzij het sponsorgeld van een investeringsmaatschappij had hij het er niet slecht. "Hij had er een appartement en ook een goed salaris voor een speler in de Noorse derde divisie. Daarnaast kon hij werken als doelmannentrainer bij de club. Het is door deze package-deal dat hij naar Noorwegen verhuisde," stelt Anders Lübeck, scout voor enkele Noorse topclubs.

Ook sportief liep het meer dan behoorlijk, maar toch bleef die gewenste stap hogerop uit. "Hij pakte meermaals penalty's, en hij werd vaak uitgeroepen tot man van de wedstrijd, ook al verloor Gjovik/Lyn. Na dat superseizoen wilde Browne gaan testen bij grotere clubs, maar er was geen interesse bij de Noorse ploegen," aldus Lübeck.


Waasland-Beveren moet op zoek naar een vervanger voor Davy Roef

Browne ging daarna herbronnen in Australië, waar hij tevergeefs bij enkele clubs mee trainde. Uiteindelijk besloot hij de zaken anders aan te pakken. "Volgens mij heeft hij nu een makelaar genomen. Dat hij bij Waasland-Beveren mag meetrainen, heeft daar mee te maken. Het is onmogelijk dat er scouts van Waasland-Beveren hem volgden in Noorwegen. Dit kan enkele makelaargerelateerd zijn, op basis van contacten." besluit Lübeck.

MAKELAAR ZORGT VOOR CONNECTIES

En de verklaringen van de scout lijken te kloppen. Door de inspanningen van makelaar Thorbjörn De Brul - broer van Tjörven, ex-verdediger Club Brugge en tienvoudig Rode Duivel - mocht Browne proef lopen bij Waasland-Beveren. De Brul kwam via een contactpersoon uit Nederland in contact met Browne. "Door iemand die zelfs samenwerkt met Ajax en Hayden kent. Ik heb hem eerst ontmoet in Nederland en later in België. Sinds november werk ik ook effectief samen met Browne, al ben ik niet over een nacht ijs gegaan."

Inmiddels is Browne wel al 26 jaar en zijn grote doorbraak bleef voorlopig uit. Toch is De Brul rotsvast overtuigd van zijn capaciteiten. "Hij heeft zijn kwaliteiten, maar hij wort er wel straks 27. Ik hou wel van een challenge, het hoeft niet altijd gemakkelijk te zijn. Hayden kon blijven bij Gjovik/Lyn, maar zijn ambitie ligt hoger. Soms worden talentvolle spelers niet meteen opgepikt, en dan zie je dat er nog niet al te diepgaand wort gescout in andere landen, waar wel degelijk talent rondloopt."


Gerry Oste is doelmannentrainer bij Waasland-Beveren

Ook Lübeck denkt dat de Australiër een niveautje hoger aan kan, maar de Belgische eerste klasse is misschien net nog een stapje te hoog. "Ik ben er van overtuigd dat zijn spel het niveau van de Noorse derde divisie overstijgt, ook al toonden geen andere Noorse teams interesse in hem. Ik zou er wel van versteld staan moest Browne indruk kunnen maken in de Jupiler Pro League, ik schat zijn kwaliteiten eerder in op het niveau van 1B."

GEVOLGEN DOOR OPERATIE PROPERE HANDEN?

Maar mogelijk treedt Waasland-Beveren volgend seizoen zelf aan in 1B wegens de gevolgen van Operatie Propere Handen. Door de gerechtelijke procedures heerst daar nu vooral heel wat onduidelijkheid rond. "Het is koffiedik kijken. Zolang er geen zekerheid is wordt het moeilijk om een contract af te dwingen. Maar volgens Gerry Oste (doelmannentrainer van Waasland-Beveren, nvdr) heeft Browne het al voortreffelijk gedaan," aldus De Brul.

De makelaar maakt zich dan ook geen zorgen en beweert zelfs dat er nog andere pistes worden gevolg. "Of Browne meer kans heeft op een contract als Waasland-Beveren naar 1B degradeert? Dat laat ik in het midden. Maar als je de kwaliteiten hebt is de kans altijd aanwezig dat je ergens kan tekenen. Of dat nu in 1A of 1B is. We zijn ook andere opportuniteiten aan het bekijken in 1A. We zitten niet stil."

Moeten onze clubs grondiger scouten in het buitenland?

Meest recent

Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

57
57
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

39
39
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

117
117
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

136
136
Genk in vieze papieren: groot pijnpunt blootgelegd

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

150
150
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

162
162
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

325
325
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

117
117
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

85
85
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

47
47
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

48
48
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

28
28
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

145
145
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

100
100
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

53
53
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

85
85
Leko komt met verrassende analyse over De Cat

Club Brugge - Anderlecht was een zeer leuke match, waar Nathan De Cat schitterde. Hij speelde 65 ...

376
376
Standard feest aan de Gaverbeek en doet gouden zaak

Standard had maar één opdracht op het veld van Zulte Waregem: winnen. De Rouches ...

131
131
De Cat legt Vanaken zwaar het zwijgen op in Club-RSCA

Nathan De Cat heeft in de topper tegen Club Brugge opnieuw een stevig statement gemaakt. Net naast ...

550
550
Stankovic sneert naar Anderlecht: "Zoals iedere ploeg in JPL"

Club Brugge beet zijn tanden stuk op een stevig RSC Anderlecht. Het werd 2-2 in het Jan ...

606
606
Crisis compleet bij Ajax: T1 out, ex-JPL-coach neemt over

Het is alwéér grote crisis bij Ajax. Ze verloren dit weekend met 3-1 van FC Groningen ...

85
85
Anderlecht toont zich: "Dit belooft voor de toekomst"

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Club Brugge. Het 2-2-gelijkspel zal vertrouwen geven ...

390
390
Emoties bij Gent: hartverscheurend verhaal achter tranen Cissé

AA Gent heeft zondagnamiddag een cruciale zege tegen KV Mechelen geboekt. Daarbij sprong de sterke ...

253
253
Grote primus bij Club Brugge: Leko laat zich helemaal gaan

Club Brugge is er zondagmiddag niet in geslaagd om zijjn vijfde opeenvolgende competitiezege te ...

319
319
Gent terug in top zes: pover KVM onderuit na omstreden goals

Een week na de dure nederlaag op KRC Genk, heeft AA Gent zijn plek in de top zes kunnen heroveren. ...

104
104

Meer sportnieuws