VN EXCLUSIEF: Opvolger Roef onder de loep: "Nog andere kansen in 1A"

279
VN EXCLUSIEF: Opvolger Roef onder de loep:

Na twee onbezorgde jaren moet Waasland-Beveren uit noodzaak op zoek naar een nieuwe nummer één. Davy Roef weigerde een recordaanbieding, huurling Anthony Swolfs keert terug richting AA Gent en zo blijft enkel Kevin Debaty over. De club bekijkt dus haar opties en belandde zo bij de onbekende Hayden Browne. VoetbalNieuws nam het verhaal van deze Australische tester onder de loep.


De 26-jarige Browne startte zijn carrière in zijn thuisland en ging daarna avonturen in Slowakije en Noorwegen aan. Hierdoor verdween hij in zijn geboorteland wel van de radar. "Hij speelde enkel op semi-professioneel niveau in Australië. Dat ik nooit eerder van hem gehoord heb is geen goed teken voor zijn potentieel - daarmee wil ik zeker niet zeggen dat hij een slechte speler is. Voetballers met potentieel worden hier gewoonlijk heel snel geïdentificeerd," stelt Vince Rugari, voetbaljournalist bij de Australische kwaliteitskrant The Sydney Morning Herald.

SUPERSEIZOEN IN NOORWEGEN

Bij zijn laatste Australische club combineerde Browne zijn taken als reserve-doelman met een functie van keeperstrainer. Iets wat hij ook bij het Noorse Gjovik/Lyn deed. Dankzij het sponsorgeld van een investeringsmaatschappij had hij het er niet slecht. "Hij had er een appartement en ook een goed salaris voor een speler in de Noorse derde divisie. Daarnaast kon hij werken als doelmannentrainer bij de club. Het is door deze package-deal dat hij naar Noorwegen verhuisde," stelt Anders Lübeck, scout voor enkele Noorse topclubs.

Ook sportief liep het meer dan behoorlijk, maar toch bleef die gewenste stap hogerop uit. "Hij pakte meermaals penalty's, en hij werd vaak uitgeroepen tot man van de wedstrijd, ook al verloor Gjovik/Lyn. Na dat superseizoen wilde Browne gaan testen bij grotere clubs, maar er was geen interesse bij de Noorse ploegen," aldus Lübeck.


Waasland-Beveren moet op zoek naar een vervanger voor Davy Roef

Browne ging daarna herbronnen in Australië, waar hij tevergeefs bij enkele clubs mee trainde. Uiteindelijk besloot hij de zaken anders aan te pakken. "Volgens mij heeft hij nu een makelaar genomen. Dat hij bij Waasland-Beveren mag meetrainen, heeft daar mee te maken. Het is onmogelijk dat er scouts van Waasland-Beveren hem volgden in Noorwegen. Dit kan enkele makelaargerelateerd zijn, op basis van contacten." besluit Lübeck.

MAKELAAR ZORGT VOOR CONNECTIES

En de verklaringen van de scout lijken te kloppen. Door de inspanningen van makelaar Thorbjörn De Brul - broer van Tjörven, ex-verdediger Club Brugge en tienvoudig Rode Duivel - mocht Browne proef lopen bij Waasland-Beveren. De Brul kwam via een contactpersoon uit Nederland in contact met Browne. "Door iemand die zelfs samenwerkt met Ajax en Hayden kent. Ik heb hem eerst ontmoet in Nederland en later in België. Sinds november werk ik ook effectief samen met Browne, al ben ik niet over een nacht ijs gegaan."

Inmiddels is Browne wel al 26 jaar en zijn grote doorbraak bleef voorlopig uit. Toch is De Brul rotsvast overtuigd van zijn capaciteiten. "Hij heeft zijn kwaliteiten, maar hij wort er wel straks 27. Ik hou wel van een challenge, het hoeft niet altijd gemakkelijk te zijn. Hayden kon blijven bij Gjovik/Lyn, maar zijn ambitie ligt hoger. Soms worden talentvolle spelers niet meteen opgepikt, en dan zie je dat er nog niet al te diepgaand wort gescout in andere landen, waar wel degelijk talent rondloopt."


Gerry Oste is doelmannentrainer bij Waasland-Beveren

Ook Lübeck denkt dat de Australiër een niveautje hoger aan kan, maar de Belgische eerste klasse is misschien net nog een stapje te hoog. "Ik ben er van overtuigd dat zijn spel het niveau van de Noorse derde divisie overstijgt, ook al toonden geen andere Noorse teams interesse in hem. Ik zou er wel van versteld staan moest Browne indruk kunnen maken in de Jupiler Pro League, ik schat zijn kwaliteiten eerder in op het niveau van 1B."

GEVOLGEN DOOR OPERATIE PROPERE HANDEN?

Maar mogelijk treedt Waasland-Beveren volgend seizoen zelf aan in 1B wegens de gevolgen van Operatie Propere Handen. Door de gerechtelijke procedures heerst daar nu vooral heel wat onduidelijkheid rond. "Het is koffiedik kijken. Zolang er geen zekerheid is wordt het moeilijk om een contract af te dwingen. Maar volgens Gerry Oste (doelmannentrainer van Waasland-Beveren, nvdr) heeft Browne het al voortreffelijk gedaan," aldus De Brul.

De makelaar maakt zich dan ook geen zorgen en beweert zelfs dat er nog andere pistes worden gevolg. "Of Browne meer kans heeft op een contract als Waasland-Beveren naar 1B degradeert? Dat laat ik in het midden. Maar als je de kwaliteiten hebt is de kans altijd aanwezig dat je ergens kan tekenen. Of dat nu in 1A of 1B is. We zijn ook andere opportuniteiten aan het bekijken in 1A. We zitten niet stil."

Moeten onze clubs grondiger scouten in het buitenland?

Meest recent

Ex-Rode Duivel miste droomtransfer: "Bayern en Ajax..."

Dezer dagen spelen heel wat Rode Duivels bij de allergrootste clubs van Europa, maar rond de ...

0
0
'Nieuw FIFA-schandaal rond WK-deelname van Congo'

De laatste maanden liggen de FIFA en voorzitter Gianni Infantino zwaar onder vuur. Alles begon met ...

27
27
KV Kortrijk heeft nieuwe trainer helemaal beet

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een aanzienlijke pauze weer op gang. Dat zal ...

16
16
De Ketelaere incasseert slecht nieuws bij Atalanta

In Frankrijk verscheen Romelu Lukaku nog eens aan de aftrap als diepe spits van de Rode Duivels, ...

48
48
Coucke krijgt heel emotionele smeekbede: "Help me..."

Marc Coucke blijft iemand die het leven duidelijk ten volle wil beleven. De ondernemer is ...

17
17
De Mil doet straf verhaal: "Zonder hen nooit profcoach"

De voorbije jaren manifesteerden enkele verrassende namen zich aan het Belgische trainersfirmament. ...

49
49
Jonge Duivels naar EK: Swerts ziet grote verandering

Het was bibberen tot het bittere einde, maar de Jonge Duivels zijn er dinsdagavond wel in geslaagd ...

23
23
JPL-aanvoerder gaat plots aan de slag in Litouwen

De transfermarkt mag momenteel dan wel gesloten zijn, toch zien we regelmatig nog deals voorbij ...

58
58
TRANSFERUURTJE: 'Cercle slaat fraaie slag, grote kuis Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

217
217
Vrancken geeft Vanderbiest gouden KV Mechelen-raad

Wouter Vrancken is nu actief bij het Schotse Hearts, maar de oefenmeester boekte eerder succes bij ...

72
72
Kompany krijgt “zwaarbeveiligde gevangenis” bij Bayern

Vincent Kompany werd afgelopen seizoen kampioen met Bayern München en ook dit seizoen maakt de ...

51
51
Vanden Borre praat over toekomst: opvallend plan

Anthony Vanden Borre speelde in het verleden onder meer bij RSC Anderlecht en KRC Genk en was ook ...

67
67
Vanhaezebrouck over Rode Duivel: "Gouden Bal-niveau"

Hein Vanhaezebrouck heeft weinig twijfels over de kwaliteiten van Roméo Lavia. De analist is ...

203
203
Scaloni waarschuwt héél Argentinië na afhaken van Messi

Lionel Messi heeft afgelopen nacht afscheid genomen van de Argentijnse nationale ploeg. De 39-jarige ...

65
65
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

54
54
PSV legt zeer knappe financiële cijfers voor

PSV is al vele jaren de nummer één in Nederland en de club wil dat ook blijven. Er ...

40
40
"Anderlecht deed ons een officieel transfervoorstel"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars deden ook heel wat ...

194
194
Verrassende data: België slechtste leerling tegen Frankrijk

Mark van Bommel sprak over het verbreken van records met bepaalde data. Sprintmeters, high intensity ...

116
116
Ronaldo-statement zindert na: "Niet uit te leggen"

Na een soap die bijna de volledige interland-periode de gemoederen bedaarden, heeft Cristiano ...

81
81
Onverwachte Duivel eist basisplaats op: "Ongelooflijke speler"

Een aantal Rode Duivels heeft serieus indruk gemaakt tijdens het voorbije vierluik. Zo werden met ...

192
192
'Vitor Bruno onverbiddelijk: aanvaller definitief afgeschreven'

Nu de interland-periode erop zit, mag ook RSC Anderlecht zijn internationals terug verwelkomen. En ...

316
316
"Grootste teleurstelling" - Waalse pers boort Duivel de grond in

Het eerste interland-luik onder Mark van Bommel zit er weeral op. De nederlagen tegen Frankrijk ...

570
570
Nieuwe naam voor Van Bommel: grote uitblinker Jonge Duivels

De nationale beloften hebben zich rechtstreeks geplaatst voor het EK U21 van komende zomer. Ze deden ...

417
417
Eigen ploegmaat slaat terug: Godts compleet vernederd

Mika Godts vindt zichzelf even goed als een ploegmaat van hem bij PSG. "Ik heb dezelfde kwaliteiten ...

324
324
Kippenvel! Messi schittert in emotioneel Argentijns afscheid

Dinsdagnacht is een einde gekomen aan één van de mooiste hoofdstukken uit de moderne ...

119
119

Meer sportnieuws