VN EXCLUSIEF: Opvolger Roef onder de loep: "Nog andere kansen in 1A"

279
VN EXCLUSIEF: Opvolger Roef onder de loep:

Na twee onbezorgde jaren moet Waasland-Beveren uit noodzaak op zoek naar een nieuwe nummer één. Davy Roef weigerde een recordaanbieding, huurling Anthony Swolfs keert terug richting AA Gent en zo blijft enkel Kevin Debaty over. De club bekijkt dus haar opties en belandde zo bij de onbekende Hayden Browne. VoetbalNieuws nam het verhaal van deze Australische tester onder de loep.


De 26-jarige Browne startte zijn carrière in zijn thuisland en ging daarna avonturen in Slowakije en Noorwegen aan. Hierdoor verdween hij in zijn geboorteland wel van de radar. "Hij speelde enkel op semi-professioneel niveau in Australië. Dat ik nooit eerder van hem gehoord heb is geen goed teken voor zijn potentieel - daarmee wil ik zeker niet zeggen dat hij een slechte speler is. Voetballers met potentieel worden hier gewoonlijk heel snel geïdentificeerd," stelt Vince Rugari, voetbaljournalist bij de Australische kwaliteitskrant The Sydney Morning Herald.

SUPERSEIZOEN IN NOORWEGEN

Bij zijn laatste Australische club combineerde Browne zijn taken als reserve-doelman met een functie van keeperstrainer. Iets wat hij ook bij het Noorse Gjovik/Lyn deed. Dankzij het sponsorgeld van een investeringsmaatschappij had hij het er niet slecht. "Hij had er een appartement en ook een goed salaris voor een speler in de Noorse derde divisie. Daarnaast kon hij werken als doelmannentrainer bij de club. Het is door deze package-deal dat hij naar Noorwegen verhuisde," stelt Anders Lübeck, scout voor enkele Noorse topclubs.

Ook sportief liep het meer dan behoorlijk, maar toch bleef die gewenste stap hogerop uit. "Hij pakte meermaals penalty's, en hij werd vaak uitgeroepen tot man van de wedstrijd, ook al verloor Gjovik/Lyn. Na dat superseizoen wilde Browne gaan testen bij grotere clubs, maar er was geen interesse bij de Noorse ploegen," aldus Lübeck.


Waasland-Beveren moet op zoek naar een vervanger voor Davy Roef

Browne ging daarna herbronnen in Australië, waar hij tevergeefs bij enkele clubs mee trainde. Uiteindelijk besloot hij de zaken anders aan te pakken. "Volgens mij heeft hij nu een makelaar genomen. Dat hij bij Waasland-Beveren mag meetrainen, heeft daar mee te maken. Het is onmogelijk dat er scouts van Waasland-Beveren hem volgden in Noorwegen. Dit kan enkele makelaargerelateerd zijn, op basis van contacten." besluit Lübeck.

MAKELAAR ZORGT VOOR CONNECTIES

En de verklaringen van de scout lijken te kloppen. Door de inspanningen van makelaar Thorbjörn De Brul - broer van Tjörven, ex-verdediger Club Brugge en tienvoudig Rode Duivel - mocht Browne proef lopen bij Waasland-Beveren. De Brul kwam via een contactpersoon uit Nederland in contact met Browne. "Door iemand die zelfs samenwerkt met Ajax en Hayden kent. Ik heb hem eerst ontmoet in Nederland en later in België. Sinds november werk ik ook effectief samen met Browne, al ben ik niet over een nacht ijs gegaan."

Inmiddels is Browne wel al 26 jaar en zijn grote doorbraak bleef voorlopig uit. Toch is De Brul rotsvast overtuigd van zijn capaciteiten. "Hij heeft zijn kwaliteiten, maar hij wort er wel straks 27. Ik hou wel van een challenge, het hoeft niet altijd gemakkelijk te zijn. Hayden kon blijven bij Gjovik/Lyn, maar zijn ambitie ligt hoger. Soms worden talentvolle spelers niet meteen opgepikt, en dan zie je dat er nog niet al te diepgaand wort gescout in andere landen, waar wel degelijk talent rondloopt."


Gerry Oste is doelmannentrainer bij Waasland-Beveren

Ook Lübeck denkt dat de Australiër een niveautje hoger aan kan, maar de Belgische eerste klasse is misschien net nog een stapje te hoog. "Ik ben er van overtuigd dat zijn spel het niveau van de Noorse derde divisie overstijgt, ook al toonden geen andere Noorse teams interesse in hem. Ik zou er wel van versteld staan moest Browne indruk kunnen maken in de Jupiler Pro League, ik schat zijn kwaliteiten eerder in op het niveau van 1B."

GEVOLGEN DOOR OPERATIE PROPERE HANDEN?

Maar mogelijk treedt Waasland-Beveren volgend seizoen zelf aan in 1B wegens de gevolgen van Operatie Propere Handen. Door de gerechtelijke procedures heerst daar nu vooral heel wat onduidelijkheid rond. "Het is koffiedik kijken. Zolang er geen zekerheid is wordt het moeilijk om een contract af te dwingen. Maar volgens Gerry Oste (doelmannentrainer van Waasland-Beveren, nvdr) heeft Browne het al voortreffelijk gedaan," aldus De Brul.

De makelaar maakt zich dan ook geen zorgen en beweert zelfs dat er nog andere pistes worden gevolg. "Of Browne meer kans heeft op een contract als Waasland-Beveren naar 1B degradeert? Dat laat ik in het midden. Maar als je de kwaliteiten hebt is de kans altijd aanwezig dat je ergens kan tekenen. Of dat nu in 1A of 1B is. We zijn ook andere opportuniteiten aan het bekijken in 1A. We zitten niet stil."

Moeten onze clubs grondiger scouten in het buitenland?

Meest recent

Deschacht doorbreekt stilte na rel: "Ben toch geen monster?"

Olivier Deschacht heeft zich de nodige woede op de hals gehaald. De analist deed enkele bedenkelijke ...

8
8
Ongeziene basiself tegen Turkije? Van Bommel dropt hint

De Rode Duivels zijn behoorlijk goed begonnen aan hun Nations League-campagne. Maar om in de running ...

49
49
'Bayern profiteert bij City: Kompany lonkt naar ex-ploegmaat'

Nu het schuldig is bevonden aan liefst 114 inbreuken tegen de financiële regelgeving in het ...

53
53
Bruno baalt: Anderlecht slikt tegenvaller uit ziekenboeg

RSC Anderlecht heeft een meer dan behoorlijk eerste luik van het seizoen achter de rug. Maar vlak na ...

150
150
Verrassing imponeert bij Duivels: "Basisplaats afgedwongen"

De Rode Duivels hebben een goede start gemaakt onder bondscoach Mark van Bommel. Het geleverde spel ...

341
341
"Gênant" - Deschacht grond ingeboord na ophefmakende uitspraken

In de Womens Champions League neemt OH Leuven het donderdagavond op tegen Paris Saint-Germain. Die ...

82
82
‘Stankovic terug naar Brugge? Club broedt op straf plan’

Bij Inter krijgt Aleksandar Stankovic amper speeltijd, in Brugge missen ze hem elke week. Een ...

821
821
Onthuld: deze topbondscoach vangt het dikste jaarsalaris

Met Mark van Bommel kregen de Rode Duivels een nieuwe bondscoach met internationale weerklank. Maar ...

65
65
Duivel moet vrezen: "Dan heeft hij écht een probleem"

Ondanks de nederlaag tegen Frankrijk, kan Mark van Bommel tevreden zijn over zijn eerste tweeluik ...

420
420
POLL: Welke Duivels-spits aan de aftrap tegen Turkije?

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond in Luik op tegen Turkije. De verwachting is dat bondscoach ...

298
298
Manchester City op instorten: nog veel zwaardere sancties

Hoewel de club beweert bewijs van onschuld te hebben, ziet het er bijzonder slecht uit voor ...

337
337
Keiharde conclusie Lukaku: "Tegen de toplanden ..."

De Mark van Bommel-aanpak zorgt voorlopig voor het nodige enthousiasme bij de Rode Duivels. Maar ...

356
356
'Zeer opmerkelijke transferwending rond Jadon Sancho'

In 2021 legde Manchester United nog 85 miljoen euro op tafel om Jadon Sancho op tafel te leggen, ...

42
42
De Cat geeft dé reden voor zijn keuze voor Hoffenheim

In maart maakte hij nog zijn debuut als Rode Duivel, maar in de eerste selectie van Mark van Bommel ...

120
120
EK-ticket voor grijpen: Swerts benoemt groot werkpunt

Terwijl de Rode Duivels tijdens deze interlandperiode in de Nations League een nieuwe start nemen, ...

26
26
Van Bommel stuurt stevige waarschuwing voor Turkije

Mark van Bommel beleefde vorige week een droomdebuut als bondscoach van de Rode Duivels, want hij ...

167
167
Diatta heeft na drie maanden eindelijk nieuwe club beet

Hoewel de transfermarkt intussen alweer een dikke maand gesloten is, vallen er her en der nog altijd ...

41
41
SK Beveren kan eindelijk op topaanwinst rekenen

SK Beveren keerde dit seizoen terug op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen op straffe wijze ...

70
70
STVV krijgt stevige pak slaag van topclub

Vorig seizoen eindigde STVV nog tot ieders verbazing als derde in de Jupiler Pro League. Die knappe ...

127
127
Lukaku op de bank: Van Bommel vertelt waarom

De eerste wedstrijden van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zijn behoorlijk goed ...

174
174
'Man City onthult bewijs van onschuld, klachten op komst'

Engeland staat momenteel in rep en roer nadat Manchester City schuldig bevonden werd aan een ...

112
112
Wullaert ziedend na uitspraak Deschacht: “Dit getuigt van zo weinig respect”

De uitspraken van Olivier Deschacht over vrouwenvoetbal blijven voor heel wat reacties zorgen. Een ...

416
416
Afwezigheid en terugkeer Courtois: Lammens geeft mening

In zijn eerste wedstrijden als bondscoach heeft Mark van Bommel meteen zijn stempel gedrukt op het ...

86
86
Van Bommel kondigt al minstens twee wijzigingen aan

Vrijdag om 20u45 staan de Rode Duivels al voor hun derde opdracht in de Nations League. Daarin komt ...

410
410
'Wissel van de wacht bij Bayern: Kompany stelt één eis'

Vincent Kompany pakte vorig seizoen met Bayern München de Duitse dubbel en strandde in de halve ...

51
51

Meer sportnieuws