VN EXCLUSIEF: Opvolger Roef onder de loep: "Nog andere kansen in 1A"

279 stemmen
VN EXCLUSIEF: Opvolger Roef onder de loep:

Na twee onbezorgde jaren moet Waasland-Beveren uit noodzaak op zoek naar een nieuwe nummer één. Davy Roef weigerde een recordaanbieding, huurling Anthony Swolfs keert terug richting AA Gent en zo blijft enkel Kevin Debaty over. De club bekijkt dus haar opties en belandde zo bij de onbekende Hayden Browne. VoetbalNieuws nam het verhaal van deze Australische tester onder de loep.


De 26-jarige Browne startte zijn carrière in zijn thuisland en ging daarna avonturen in Slowakije en Noorwegen aan. Hierdoor verdween hij in zijn geboorteland wel van de radar. "Hij speelde enkel op semi-professioneel niveau in Australië. Dat ik nooit eerder van hem gehoord heb is geen goed teken voor zijn potentieel - daarmee wil ik zeker niet zeggen dat hij een slechte speler is. Voetballers met potentieel worden hier gewoonlijk heel snel geïdentificeerd," stelt Vince Rugari, voetbaljournalist bij de Australische kwaliteitskrant The Sydney Morning Herald.

SUPERSEIZOEN IN NOORWEGEN

Bij zijn laatste Australische club combineerde Browne zijn taken als reserve-doelman met een functie van keeperstrainer. Iets wat hij ook bij het Noorse Gjovik/Lyn deed. Dankzij het sponsorgeld van een investeringsmaatschappij had hij het er niet slecht. "Hij had er een appartement en ook een goed salaris voor een speler in de Noorse derde divisie. Daarnaast kon hij werken als doelmannentrainer bij de club. Het is door deze package-deal dat hij naar Noorwegen verhuisde," stelt Anders Lübeck, scout voor enkele Noorse topclubs.

Ook sportief liep het meer dan behoorlijk, maar toch bleef die gewenste stap hogerop uit. "Hij pakte meermaals penalty's, en hij werd vaak uitgeroepen tot man van de wedstrijd, ook al verloor Gjovik/Lyn. Na dat superseizoen wilde Browne gaan testen bij grotere clubs, maar er was geen interesse bij de Noorse ploegen," aldus Lübeck.


Waasland-Beveren moet op zoek naar een vervanger voor Davy Roef

Browne ging daarna herbronnen in Australië, waar hij tevergeefs bij enkele clubs mee trainde. Uiteindelijk besloot hij de zaken anders aan te pakken. "Volgens mij heeft hij nu een makelaar genomen. Dat hij bij Waasland-Beveren mag meetrainen, heeft daar mee te maken. Het is onmogelijk dat er scouts van Waasland-Beveren hem volgden in Noorwegen. Dit kan enkele makelaargerelateerd zijn, op basis van contacten." besluit Lübeck.

MAKELAAR ZORGT VOOR CONNECTIES

En de verklaringen van de scout lijken te kloppen. Door de inspanningen van makelaar Thorbjörn De Brul - broer van Tjörven, ex-verdediger Club Brugge en tienvoudig Rode Duivel - mocht Browne proef lopen bij Waasland-Beveren. De Brul kwam via een contactpersoon uit Nederland in contact met Browne. "Door iemand die zelfs samenwerkt met Ajax en Hayden kent. Ik heb hem eerst ontmoet in Nederland en later in België. Sinds november werk ik ook effectief samen met Browne, al ben ik niet over een nacht ijs gegaan."

Inmiddels is Browne wel al 26 jaar en zijn grote doorbraak bleef voorlopig uit. Toch is De Brul rotsvast overtuigd van zijn capaciteiten. "Hij heeft zijn kwaliteiten, maar hij wort er wel straks 27. Ik hou wel van een challenge, het hoeft niet altijd gemakkelijk te zijn. Hayden kon blijven bij Gjovik/Lyn, maar zijn ambitie ligt hoger. Soms worden talentvolle spelers niet meteen opgepikt, en dan zie je dat er nog niet al te diepgaand wort gescout in andere landen, waar wel degelijk talent rondloopt."


Gerry Oste is doelmannentrainer bij Waasland-Beveren

Ook Lübeck denkt dat de Australiër een niveautje hoger aan kan, maar de Belgische eerste klasse is misschien net nog een stapje te hoog. "Ik ben er van overtuigd dat zijn spel het niveau van de Noorse derde divisie overstijgt, ook al toonden geen andere Noorse teams interesse in hem. Ik zou er wel van versteld staan moest Browne indruk kunnen maken in de Jupiler Pro League, ik schat zijn kwaliteiten eerder in op het niveau van 1B."

GEVOLGEN DOOR OPERATIE PROPERE HANDEN?

Maar mogelijk treedt Waasland-Beveren volgend seizoen zelf aan in 1B wegens de gevolgen van Operatie Propere Handen. Door de gerechtelijke procedures heerst daar nu vooral heel wat onduidelijkheid rond. "Het is koffiedik kijken. Zolang er geen zekerheid is wordt het moeilijk om een contract af te dwingen. Maar volgens Gerry Oste (doelmannentrainer van Waasland-Beveren, nvdr) heeft Browne het al voortreffelijk gedaan," aldus De Brul.

De makelaar maakt zich dan ook geen zorgen en beweert zelfs dat er nog andere pistes worden gevolg. "Of Browne meer kans heeft op een contract als Waasland-Beveren naar 1B degradeert? Dat laat ik in het midden. Maar als je de kwaliteiten hebt is de kans altijd aanwezig dat je ergens kan tekenen. Of dat nu in 1A of 1B is. We zijn ook andere opportuniteiten aan het bekijken in 1A. We zitten niet stil."

Moeten onze clubs grondiger scouten in het buitenland?

Meest recent

'AA Gent schrikt: Franse grootmacht klopt plots aan'

Voor AA Gent begint het seizoen in de Jupiler Pro League pas op zondag, wanneer het bezoek krijgt ...

3
3
Twee opvallende afwezigen bij Union: toptransfer op komst?

Voor Union is de competitie zaterdagavond begonnen met een trip naar Westerlo. David Hubert voerde ...

23
23
'Verrassende knaltransfer op komst voor Genk'

Het is bij KRC Genk al een zeer bewogen zomer geweest, met de soap rond de mogelijke transfer van ...

64
64
'Miljoenentransfer Cercle, Kortrijk wil ook nog toeslaan'

Het seizoen in de Jupiler Pro League is nu helemaal onderweg. Na de openingsspeeldag willen een ...

46
46
Grote verrassing: 'Lukaku geeft jawoord aan nieuwe club'

Al maandenlang wordt er gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en nu lijkt het er echt op ...

279
279
Standard begint nieuw seizoen met serieuze mokerslag

Standard leek lange tijd op weg naar een mooie avond op Sclessin, maar zag die in het slot alsnog ...

87
87
‘Miljoenenbom bij Club Brugge: Leko krijgt zijn eigen Yamal’

Club Brugge trekt stevig de portefeuille open voor een jonge winger die in Spanje met Lamine Yamal ...

430
430
Wilmots baalt over Anderlecht: "Anders 10 miljoen euro"

Standard was deze mercato al zeer aanwezig. De club kijkt uit naar opportuniteiten, een defensieve ...

370
370
'PSG vindt akkoord en haalt grote naam bij FC Barcelona'

Ferran Torres staat op het punt om FC Barcelona te verlaten voor Paris Saint-Germain. De Spaanse ...

51
51
Vanderbiest geeft info over transferplannen KV Mechelen

KV Mechelen was al actief op de transfermarkt, maar het huiswerk is nog niet klaar. Trainer Fred ...

147
147
"Dat ik naar Standard kon? Anderlecht is de grootste club"

Anderlecht investeerde al 12,5 miljoen euro in nieuwe spelers. Dat is voorlopig minder dan vorig ...

292
292
Vanhaezebrouck scherp voor topclub: "Geen verbetering"

Union SG speelde tot op heden twee officiële duels. Tegen Club Brugge en Bodo Glimt. Daaruit ...

224
224
De Mil herstelt ‘foutje’: "Had goed gesprek met de coach"

Bij AA Gent wisten ze opgelucht adem te halen na de 0-1-zege tegen Göteborg. Er zat druk op de ...

136
136
Anderlecht en La Louvière sloten héél opvallend akkoord

RSC Anderlecht opent zijn seizoen in de Jupiler Pro League met een thuiswedstrijd tegen La ...

327
327
Standard is gewaarschuwd: "Hen pijn doen"

Cercle Brugge opent zijn seizoen met een verplaatsing naar Standard. Zijn de Bruggelingen klaar voor ...

49
49
Euvrard verrast: toptalent zet stap terug bij Standard

Bij Standard willen ze meer de kaart van de jeugd trekken, maar door het wanbeleid van de ...

83
83
Coucke en Borsato zorgen voor immens vuurwerk in Knokke

Marc Coucke liet zijn volgers opnieuw even meekijken in zijn leven buiten de bestuurskamer. De ...

50
50
'STVV strijkt miljoenen op dankzij PSG'

STVV is financieel een zeer gezonde club. De Kanaries verkochten deze mercato al voor een zevental ...

160
160
'Stassin kan transfer versieren naar de Serie A'

Lucas Stassin is op zoek naar een nieuwe club. De Belgische aanvaller wil niet langer in de Ligue 2 ...

43
43
Leko niet zeker van mercato: "Kan nog veel gebeuren"

Club Brugge speelde een degelijk partij tegen KV Kortrijk. Het werd 3-0 in het Jan Breydelstadion. ...

386
386
Union SG legt volgende aanwinst officieel vast

Union SG heeft nog een transfer weten af te ronden. De Brusselaars hebben een buitenlandse speler ...

46
46
'Vader Lionel Messi overleden op 68-jarige leeftijd'

Jorge Messi, de vader van voetbalster Lionel Messi, is op 68-jarige leeftijd overleden. Dat melden ...

0
0
'KRC Genk verrast met komst JPL-smaakmaker'

KRC Genk staat op het punt om zijn derde ingaande transfer af te ronden. De Limburgers zouden ...

425
425
PSV pakt uit met peperdure ingaande transfer

PSV is een club die financieel nog steeds meer middelen heeft dan Club Brugge. De Eindhovenaren ...

48
48
Van Gaal lokt met Instagram-bericht massale smeekbede uit

Louis van Gaal viert vandaag een bijzondere dag, maar het is vooral een heel ander bericht dat ...

32
32

Meer sportnieuws