Topaankoop Arsenal mist EL-finale ... omdat hij het land niet in mag

door
Topaankoop Arsenal mist EL-finale ... omdat hij het land niet in mag

De Europa League-finale tegen stadsgenoot Chelsea in Baku moet de redding van het seizoen worden voor Arsenal, maar die opdracht zouden The Gunners wel eens zonder Henrikh Mkhitaryan tot een goed einde moeten brengen. Niet omwille van een schorsing of blessure, wel omdat de Armeen door de politieke spanningen tussen zijn land en Azerbeidzjan mogelijks geen visum krijgt.


De twee buurlanden leven al jaren op voet van oorlog met elkaar en staan dus geen inwoners van de tegengestelde partij toe binnen hun landsgrenzen. Het feit dat de finale in de hoofdstad van Azerbeidzjan plaatsvindt vormt dus een potentieel probleem voor de Armeense middenvelder, die in de groepsfase zo al de verplaatsing naar Qarabag aan zich liet voorbijgaan.

Waarschijnlijk probeert de UEFA wel nog te bemiddelen in de kwestie, maar zelfs dan is het nog de vraag of Mkhitaryan de trip naar Baku maakt. Arsenal en de speler bespaarden zich in oktober zelf alleszins de moeite om een aanvraag in te dienen, en de aanwezigheid van de 84-voudig international in vijandelijk gebied zou als gevaarlijk en provocatief kunnen worden aanzien.

Mede door een blessure kon Mkhitaryan zijn status als toptransfer nog niet helemaal waarmaken in Londen. Anderhalf jaar geleden diende de 30-jarige Armeen nog als pasmunt in de overgang van Alexis Sanchez naar Manchester United.

UPDATE 22/05
Arsenal zal het in de finale van volgende week wel degelijk zonder Mkhitaryan moeten stellen."We zijn zeer teleurgesteld om te moeten zeggen dat Henrikh Mkhitaryan niet met ons zal meegaan om de finale tegen Chelsea te spelen. We hebben alle opties bekeken, maar na gesprekken met Henrikh en zijn familie leek dit de beste keuze", laten The Gunners weten. "Het is een groot verlies voor onze ploeg en jammer voor de speler in kwestie. Hij moet door een dispuut een Europese finale missen."

In een reactie stelt de regering van Azerbeidzjan op zijn beurt dan weer echter dat de Armeen de finale wél in alle veiligheid kan spelen. "Ondanks de moeilijke relatie tussen Azerbeidzjan en Armenië kan Mkhitaryan de finale spelen", verklaart Leyla Abdullayeva, woordvoerster van de Azerbeidzjaanse diplomatie. Het laatste woord lijkt dus nog niet gezegd over de kwestie.

LEES OOK: 'Waanzinnige transfer Sadiki op komst'

Wie stelt tot dusver het meest teleur bij zijn nieuwe club?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

91
91
"Belachelijk" - Opvallende sanctie Burgess na heftige uithaal

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

27
27
Vrouw Valverde haalt verschroeiend uit: "Ze willen bloed zien"

De aanloop naar de Clasico van zondagavond is bijzonder woelig verlopen bij Real Madrid. Zo kwam het ...

17
17
'Anderlecht heeft genoeg gezien: pijnlijke exit na 61 duels'

Antoine Sibierski is sinds deze week officieel aan de slag als sportief directeur bij RSC ...

107
107
'Antwerp schrikt: Janssen richting ophefmakende transfer'

Terwijl Joseph Oosting en zijn troepen de ontknoping van de Europe Play-Offs inzetten, is de ...

150
150
'Bayern opent onderhandelingen: Kompany krijgt knaltransfer'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

160
160
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

235
235
'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke 26 spelers hij ...

167
167
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

26
26
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

191
191
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

39
39
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

97
97
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

217
217
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

180
180
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

141
141
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

182
182
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

368
368
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

21
21
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

518
518
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

808
808
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

177
177
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

28
28
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

137
137
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

116
116
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

136
136
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

536
536

Meer sportnieuws