Topaankoop Arsenal mist EL-finale ... omdat hij het land niet in mag

door
Topaankoop Arsenal mist EL-finale ... omdat hij het land niet in mag

De Europa League-finale tegen stadsgenoot Chelsea in Baku moet de redding van het seizoen worden voor Arsenal, maar die opdracht zouden The Gunners wel eens zonder Henrikh Mkhitaryan tot een goed einde moeten brengen. Niet omwille van een schorsing of blessure, wel omdat de Armeen door de politieke spanningen tussen zijn land en Azerbeidzjan mogelijks geen visum krijgt.


De twee buurlanden leven al jaren op voet van oorlog met elkaar en staan dus geen inwoners van de tegengestelde partij toe binnen hun landsgrenzen. Het feit dat de finale in de hoofdstad van Azerbeidzjan plaatsvindt vormt dus een potentieel probleem voor de Armeense middenvelder, die in de groepsfase zo al de verplaatsing naar Qarabag aan zich liet voorbijgaan.

Waarschijnlijk probeert de UEFA wel nog te bemiddelen in de kwestie, maar zelfs dan is het nog de vraag of Mkhitaryan de trip naar Baku maakt. Arsenal en de speler bespaarden zich in oktober zelf alleszins de moeite om een aanvraag in te dienen, en de aanwezigheid van de 84-voudig international in vijandelijk gebied zou als gevaarlijk en provocatief kunnen worden aanzien.

Mede door een blessure kon Mkhitaryan zijn status als toptransfer nog niet helemaal waarmaken in Londen. Anderhalf jaar geleden diende de 30-jarige Armeen nog als pasmunt in de overgang van Alexis Sanchez naar Manchester United.

UPDATE 22/05
Arsenal zal het in de finale van volgende week wel degelijk zonder Mkhitaryan moeten stellen."We zijn zeer teleurgesteld om te moeten zeggen dat Henrikh Mkhitaryan niet met ons zal meegaan om de finale tegen Chelsea te spelen. We hebben alle opties bekeken, maar na gesprekken met Henrikh en zijn familie leek dit de beste keuze", laten The Gunners weten. "Het is een groot verlies voor onze ploeg en jammer voor de speler in kwestie. Hij moet door een dispuut een Europese finale missen."

In een reactie stelt de regering van Azerbeidzjan op zijn beurt dan weer echter dat de Armeen de finale wél in alle veiligheid kan spelen. "Ondanks de moeilijke relatie tussen Azerbeidzjan en Armenië kan Mkhitaryan de finale spelen", verklaart Leyla Abdullayeva, woordvoerster van de Azerbeidzjaanse diplomatie. Het laatste woord lijkt dus nog niet gezegd over de kwestie.

LEES OOK: 'Waanzinnige transfer Sadiki op komst'

Wie stelt tot dusver het meest teleur bij zijn nieuwe club?

Meest recent

'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

14
14
Pikante onthulling Brusselmans zorgt voor opschudding

Herman Brusselmans heeft opnieuw voor opschudding gezorgd. De schrijver staat bekend om zijn ...

9
9
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

6
6
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

205
205
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

70
70
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

217
217
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

19
19
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

43
43
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

199
199
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

237
237
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

53
53
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

237
237
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

234
234
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

107
107
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

498
498
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

309
309
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

400
400
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

291
291
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

153
153
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

317
317
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

247
247
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

1304
1304
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

287
287
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

200
200
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

1326
1326

Meer sportnieuws