Topaankoop Arsenal mist EL-finale ... omdat hij het land niet in mag

door
Topaankoop Arsenal mist EL-finale ... omdat hij het land niet in mag

De Europa League-finale tegen stadsgenoot Chelsea in Baku moet de redding van het seizoen worden voor Arsenal, maar die opdracht zouden The Gunners wel eens zonder Henrikh Mkhitaryan tot een goed einde moeten brengen. Niet omwille van een schorsing of blessure, wel omdat de Armeen door de politieke spanningen tussen zijn land en Azerbeidzjan mogelijks geen visum krijgt.


De twee buurlanden leven al jaren op voet van oorlog met elkaar en staan dus geen inwoners van de tegengestelde partij toe binnen hun landsgrenzen. Het feit dat de finale in de hoofdstad van Azerbeidzjan plaatsvindt vormt dus een potentieel probleem voor de Armeense middenvelder, die in de groepsfase zo al de verplaatsing naar Qarabag aan zich liet voorbijgaan.

Waarschijnlijk probeert de UEFA wel nog te bemiddelen in de kwestie, maar zelfs dan is het nog de vraag of Mkhitaryan de trip naar Baku maakt. Arsenal en de speler bespaarden zich in oktober zelf alleszins de moeite om een aanvraag in te dienen, en de aanwezigheid van de 84-voudig international in vijandelijk gebied zou als gevaarlijk en provocatief kunnen worden aanzien.

Mede door een blessure kon Mkhitaryan zijn status als toptransfer nog niet helemaal waarmaken in Londen. Anderhalf jaar geleden diende de 30-jarige Armeen nog als pasmunt in de overgang van Alexis Sanchez naar Manchester United.

UPDATE 22/05
Arsenal zal het in de finale van volgende week wel degelijk zonder Mkhitaryan moeten stellen."We zijn zeer teleurgesteld om te moeten zeggen dat Henrikh Mkhitaryan niet met ons zal meegaan om de finale tegen Chelsea te spelen. We hebben alle opties bekeken, maar na gesprekken met Henrikh en zijn familie leek dit de beste keuze", laten The Gunners weten. "Het is een groot verlies voor onze ploeg en jammer voor de speler in kwestie. Hij moet door een dispuut een Europese finale missen."

In een reactie stelt de regering van Azerbeidzjan op zijn beurt dan weer echter dat de Armeen de finale wél in alle veiligheid kan spelen. "Ondanks de moeilijke relatie tussen Azerbeidzjan en Armenië kan Mkhitaryan de finale spelen", verklaart Leyla Abdullayeva, woordvoerster van de Azerbeidzjaanse diplomatie. Het laatste woord lijkt dus nog niet gezegd over de kwestie.

LEES OOK: Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

Wie stelt tot dusver het meest teleur bij zijn nieuwe club?

Meest recent

Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

29
29
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

524
524
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

84
84
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

132
132
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

382
382
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

57
57
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

110
110
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

74
74
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

65
65
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

60
60
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

13
13
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

123
123
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

138
138
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

137
137
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

195
195
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

104
104
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

281
281
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

98
98
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

197
197
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

139
139
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

80
80
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

255
255
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

228
228
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

206
206
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

594
594

Meer sportnieuws