Topaankoop Arsenal mist EL-finale ... omdat hij het land niet in mag

430 stemmen
Topaankoop Arsenal mist EL-finale ... omdat hij het land niet in mag

De Europa League-finale tegen stadsgenoot Chelsea in Baku moet de redding van het seizoen worden voor Arsenal, maar die opdracht zouden The Gunners wel eens zonder Henrikh Mkhitaryan tot een goed einde moeten brengen. Niet omwille van een schorsing of blessure, wel omdat de Armeen door de politieke spanningen tussen zijn land en Azerbeidzjan mogelijks geen visum krijgt.


De twee buurlanden leven al jaren op voet van oorlog met elkaar en staan dus geen inwoners van de tegengestelde partij toe binnen hun landsgrenzen. Het feit dat de finale in de hoofdstad van Azerbeidzjan plaatsvindt vormt dus een potentieel probleem voor de Armeense middenvelder, die in de groepsfase zo al de verplaatsing naar Qarabag aan zich liet voorbijgaan.

Waarschijnlijk probeert de UEFA wel nog te bemiddelen in de kwestie, maar zelfs dan is het nog de vraag of Mkhitaryan de trip naar Baku maakt. Arsenal en de speler bespaarden zich in oktober zelf alleszins de moeite om een aanvraag in te dienen, en de aanwezigheid van de 84-voudig international in vijandelijk gebied zou als gevaarlijk en provocatief kunnen worden aanzien.

Mede door een blessure kon Mkhitaryan zijn status als toptransfer nog niet helemaal waarmaken in Londen. Anderhalf jaar geleden diende de 30-jarige Armeen nog als pasmunt in de overgang van Alexis Sanchez naar Manchester United.

UPDATE 22/05
Arsenal zal het in de finale van volgende week wel degelijk zonder Mkhitaryan moeten stellen."We zijn zeer teleurgesteld om te moeten zeggen dat Henrikh Mkhitaryan niet met ons zal meegaan om de finale tegen Chelsea te spelen. We hebben alle opties bekeken, maar na gesprekken met Henrikh en zijn familie leek dit de beste keuze", laten The Gunners weten. "Het is een groot verlies voor onze ploeg en jammer voor de speler in kwestie. Hij moet door een dispuut een Europese finale missen."

In een reactie stelt de regering van Azerbeidzjan op zijn beurt dan weer echter dat de Armeen de finale wél in alle veiligheid kan spelen. "Ondanks de moeilijke relatie tussen Azerbeidzjan en Armenië kan Mkhitaryan de finale spelen", verklaart Leyla Abdullayeva, woordvoerster van de Azerbeidzjaanse diplomatie. Het laatste woord lijkt dus nog niet gezegd over de kwestie.

LEES OOK: Chelsea kaapt transfer van 137 miljoen weg voor Arsenal

Wie stelt tot dusver het meest teleur bij zijn nieuwe club?

Meest recent

'Union gaat meteen vol voor vervanger voor Scherpen'

Voor Union nadert de start van het nieuwe seizoen met rasse schreden. Vrijdag is er immers al de ...

12
12
'Tolu maakt zeer opmerkelijke transfer'

Een jaar geleden werd Tolu Arokodare nog de duurste uitgaande transfer ooit van KRC Genk, dat zijn ...

53
53
OHL verrast en haalt coach uit 1B aan boord

OH Leuven blikt terug op enkele tegenvallende seizoenen en gooit het deze zomer daarom weer over een ...

26
26
'Akkoord op tafel: Club verliest volgende sterkhouder'

Bij Club Brugge wisten ze dat ze zich deze zomer moesten opmaken voor het vertrek van verschillende ...

339
339
'Straffe transfer De Bruyne in de maak'

Er werd de voorbije maanden al druk gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en Kevin De ...

190
190
'STVV jubelt: sterkhouder blijft alsnog'

STVV kijkt vol spanning uit naar zijn Europese avontuur van de volgende maanden, want na de knappe ...

92
92
'Charleroi houdt voet bij stuk: 7 miljoen geweigerd'

Charleroi hoopt dit seizoen op wat stabiliteit na een bewogen jaar, met onder meer twee ...

46
46
TRANSFERUURTJE: 'Pech voor Anderlecht en Club, Union casht'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

156
156
'Patro Eisden passeert weer flink langs de kassa'

Patro Eisden gaat binnenkort een volgende toptransfer afronden. De club gaat Leandro Rousseau ...

58
58
Topscheidsrechter neemt ingrijpende beslissing na WK-finale

Het WK 2026 zit er al meer dan een week op. Spanje won het mondiale landentornooi na een spannende ...

98
98
Italië op stelten: ‘Pirlo-ramp, Maldini en co furieus'

Het gaat van kwaad naar erger met de Italiaanse ploeg. Afgelopen WK zagen we de Europese grootmacht ...

114
114
‘Nieuwe Karetsas-wending: grootmacht plots in de running’

Konstantinos Karetsas is op weg naar een zomerse knaltransfer. De clubs staan in de rij voor het ...

389
389
'Maziz verlaat OHL voor droombestemming'

Youssef Maziz vertrok een maandje geleden geruisloos bij OH Leuven. De aanvallende middenvelder zijn ...

49
49
Hayen komt met bizarre uitspraken na match tegen Ajax

Nicky Hayen werkt bij Burnley volop aan het klaarstomen van zijn team voor het seizoen in de ...

137
137
PSG koos nét niet voor Belgische coach: "Gesprek in Parijs"

In een voetbalcarrière hangt het vaak af van details. Soms vindt een toptransfer verrassend ...

185
185
'Rigaux plant volgende aanwinst in Jupiler Pro League'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens uitgaande transfers kunnen afronden. ...

59
59
Imke Courtois kampte wekenlang met opvallend probleem

Imke Courtois maakt al geruime tijd furore als analiste bij de openbare omroep en ook als veel ...

227
227
Infantino met vlammend statement over Balogun-zaak

Puur op voetballend vlak zagen we een bij momenten zeer goed WK. Alleen waren er bepaalde zaken die ...

565
565
Euvrard geeft ambities van Standard prijs

Standard verloor met 0-1 van Juventus. De Rouches trekken met de nodige ambities het nieuwe seizoen ...

176
176
De Bruyne geniet op vakantie in gezelschap ... De Ketelaere

Alvorens ze straks weer bij hun respetievelijke clubs worden verwacht, genieten de meeste Belgische ...

168
168
Club Brugge houdt hart vast: tóch toptransfer voor Seys?

Club Brugge verwacht deze week zijn Belgische WK-gangers terug op training. Ook Joaquin Seys zal dan ...

758
758
Dé wissel van het WK: Courtois doet eindelijk boekje open

Ondanks een geslaagd WK, besloot de KBVB om het aflopende contract van Rudi Garcia als bondscoach ...

2060
2060
'Karetsas-climax in zicht: derde club komt zich moeien'

De transfersoap rond Konstantinos Karetsas blijft maar aanslepen. Borussia Dortmund drukt al een ...

250
250
'Man City breekt de bank: grote WK-smaakmaker onderweg'

Aan de top van de Europese voetbalpiramide lijkt nog heel wat transfervuurwerk op komst. Zo drukt ...

235
235
‘Club slaat toe: Leko krijgt zijn droomaanvaller van 9M’

Club Brugge drukt door voor de droomaanvaller van Ivan Leko. Blauw-zwart heeft negen miljoen euro ...

1046
1046

Meer sportnieuws