Topaankoop Arsenal mist EL-finale ... omdat hij het land niet in mag

430 stemmen
Topaankoop Arsenal mist EL-finale ... omdat hij het land niet in mag

De Europa League-finale tegen stadsgenoot Chelsea in Baku moet de redding van het seizoen worden voor Arsenal, maar die opdracht zouden The Gunners wel eens zonder Henrikh Mkhitaryan tot een goed einde moeten brengen. Niet omwille van een schorsing of blessure, wel omdat de Armeen door de politieke spanningen tussen zijn land en Azerbeidzjan mogelijks geen visum krijgt.


De twee buurlanden leven al jaren op voet van oorlog met elkaar en staan dus geen inwoners van de tegengestelde partij toe binnen hun landsgrenzen. Het feit dat de finale in de hoofdstad van Azerbeidzjan plaatsvindt vormt dus een potentieel probleem voor de Armeense middenvelder, die in de groepsfase zo al de verplaatsing naar Qarabag aan zich liet voorbijgaan.

Waarschijnlijk probeert de UEFA wel nog te bemiddelen in de kwestie, maar zelfs dan is het nog de vraag of Mkhitaryan de trip naar Baku maakt. Arsenal en de speler bespaarden zich in oktober zelf alleszins de moeite om een aanvraag in te dienen, en de aanwezigheid van de 84-voudig international in vijandelijk gebied zou als gevaarlijk en provocatief kunnen worden aanzien.

Mede door een blessure kon Mkhitaryan zijn status als toptransfer nog niet helemaal waarmaken in Londen. Anderhalf jaar geleden diende de 30-jarige Armeen nog als pasmunt in de overgang van Alexis Sanchez naar Manchester United.

UPDATE 22/05
Arsenal zal het in de finale van volgende week wel degelijk zonder Mkhitaryan moeten stellen."We zijn zeer teleurgesteld om te moeten zeggen dat Henrikh Mkhitaryan niet met ons zal meegaan om de finale tegen Chelsea te spelen. We hebben alle opties bekeken, maar na gesprekken met Henrikh en zijn familie leek dit de beste keuze", laten The Gunners weten. "Het is een groot verlies voor onze ploeg en jammer voor de speler in kwestie. Hij moet door een dispuut een Europese finale missen."

In een reactie stelt de regering van Azerbeidzjan op zijn beurt dan weer echter dat de Armeen de finale wél in alle veiligheid kan spelen. "Ondanks de moeilijke relatie tussen Azerbeidzjan en Armenië kan Mkhitaryan de finale spelen", verklaart Leyla Abdullayeva, woordvoerster van de Azerbeidzjaanse diplomatie. Het laatste woord lijkt dus nog niet gezegd over de kwestie.

LEES OOK: 'Arsenal heeft volgende topaanwinst beet'

Wie stelt tot dusver het meest teleur bij zijn nieuwe club?

Meest recent

Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

28
28
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

414
414
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

512
512
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

101
101
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

222
222
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

403
403
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

202
202
"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

378
378
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

149
149
Stevige bom onder spraakmakend huwelijk Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft ook na zijn 40ste de debatten beheersen. De Portugees staat voor een ...

78
78
Madou maakt volgende ingaande transfer Club Brugge bekend

Club Brugge staat op het punt om een nieuwe opvallende zomertransfer af te ronden. De Spaanse ...

490
490
Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Alle jaren horen we hetzelfde cliché: de competitie is kwalitatief armer geworden. De Jupiler ...

280
280
'Na Club Brugge-akkoord: ongeziene wending rond Adedeji'

Na zijn akkoord met Club Brugge leek Noah Adedeji-Sternberg op weg naar de uitgang bij KRC Genk. ...

1474
1474
Ruben Van Gucht zorgt voor enorme relationele schokgolf

Ruben Van Gucht blijft een naam die reacties uitlokt. De sportjournalist haalt al jaren de ...

81
81
Club Brugge - KV Kortrijk: Leko voert twee wissels door

Club Brugge en KV Kortrijk openen vanavond de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart wil na de nederlaag in ...

124
124
Standard stalt verdediger bij andere Belgische club

Bij Standard kenden ze al een zeer drukke zomermercato. Sportief directeur Marc Wilmots wist al de ...

59
59
Biancone geeft smaakmaker RSCA raad: "Nog jaar blijven"

Bij RSC Anderlecht verloren ze met Thorgan Hazard en Nathan De Cat twee sterkhouders, Keisuke Goto ...

491
491
Sommer geeft toe: “Die club was ook een optie”

Club Brugge pakte stevig uit door Yann Sommer transfervrij aan te trekken. Hij was vorig jaar nog ...

432
432
'Anderlecht hakt volgende week knoop door over transfer'

RSC Anderlecht gaat zich nog roeren op de transfermarkt. Sportief directeur Antoine Sibierski gaat ...

332
332
Club Brugge moet opletten: "Kijk naar Union en Anderlecht"

KV Kortrijk opent zijn seizoen vanavond met een duel in en tegen Club Brugge. Dat lijkt een ...

373
373
Jan Vertonghen deelt aangrijpend persoonlijk nieuws

Jan Vertonghen heeft op de grootste podia gestaan, prijzen gepakt en duizenden supporters doen ...

68
68
KRC Genk pakt plots uit met komst nieuwe aanvaller

KRC Genk gaat zich deze mercato nog roeren, dat staat vast. De Limburgers hebben ook een nieuwe ...

257
257
STVV heeft beet en stelt nieuwe goalgetter voor

STVV zag met Keisuke Goto een topspits de club verlaten. Via RSC Anderlecht trok hij naar het Duitse ...

124
124
Antwerp haalt twee oude bekenden terug naar de Bosuil

Royal Antwerp FC heeft vandaag officieel nieuws meegedeeld. De Great Old maakt verder werk van de ...

534
534
Straffe ambities KV Kortrijk bekend: “Op onze bek gaan?”

KV Kortrijk staatm meteen voor een moeilijk opdracht op de eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

178
178

Meer sportnieuws