Mama Courtois: "Wilmots was superstreng, Martinez net heel soepel"

435 stemmen
Mama Courtois:

Zondag worden weer alle moeders in de bloemetjes gezet op Moederdag, en dus knoopte Het Nieuwsblad een gesprek aan met drie Belgische topsportmama’s. Onder hen Gitte Lambrechts, moeder van Rode Duivels-doelman Thibaut Courtois. Zij had het onder andere over de manier waarop de clubs het contact tussen ouder en kind regelen.


De moeder van turnster Nina Derwael haalt als eerste aan hoe de ouders van topsporters soms van hun kroost worden weggehouden, waarop mama Courtois vlotjes inpikt. "Marc Wilmots was superstreng in die dingen, terwijl Roberto Martinez net heel soepel is", focust de ex-volleybalster zich vooral op de regels van de laatste twee bondscoaches. "Op het WK in Rusland mochten de families op bepaalde dagen in het spelershotel logeren."

Ook de gang van zaken bij Chelsea, de vorige werkgever van haar zoon, brengt de moeder van het Real Madrid-sluitstuk even kort ter sprake. "Toen Thibaut in Londen speelde had ik goede contacten met de mama van Eden Hazard. Die club had een soort family room, maar velen schermen zich af. Bij de nationale ploeg hangen ouders en familie van de spelers meer samen."

Op het vorige WK leverde die aanpak de Rode Duivels alvast geen windeieren op. Onder leiding van Roberto Martinez realiseerden de Belgen met hun bronzen medaille het beste resultaat in de vaderlandse voetbalgeschiedenis, Thibaut Courtois sleepte als beste keeper van het toernooi ook nog eens de Gouden Handschoen in de wacht.

LEES OOK: Courtois spreekt duidelijke taal over Mark van Bommel

Hadden de Rode Duivels al vroeger afscheid moeten nemen van Wilmots?

Meest recent

'Union ziet kassa rinkelen: transfersom Scherpen bekend'

Union maakte zich op voor een leegloop, maar de grote uitgaande transfers bleven tot dusver nog uit. ...

5
5
Charaï legt verdere transferplannen Westerlo op tafel

Het is bij Westerlo al een zeer drukke transferzomer geweest. In totaal staat de teller in 't Kuipje ...

16
16
Wat een soap: toch geen Real-akkoord, vlammend statement PSG

Sinds het einde van het WK zijn ook de allergrootste clubs in actie geschoten op de transfermarkt. ...

58
58
'Anderlecht krijgt boodschap: speler kiest bestemming'

Anderlecht is nog volop bezig met zijn transferhuiswerk, ook al is de Europese campagne enkele dagen ...

173
173
Simons stuurt boodschap naar mogelijke vertrekkers OHL

We zijn amper twee weken verwijderd van de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De ...

58
58
'Dortmund legt nieuw plan voor Karetsas op tafel'

Het is voor KRC Genk niet de makkelijkste zomermercato. De Limburgers zien vooral aan uitgaande ...

284
284
'Here we go: Real heeft topaanwinst van 100 miljoen beet'

Real Madrid haalt deze zomer fors uit op de transfermarkt, want na een tegenvallend seizoen wil het ...

106
106
'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn op zoek naar versterking. Beide teams zijn voorlopig verzwakt uit ...

232
232
Club Brugge zorgt voor magisch moment bij supporters

Club Brugge begint met grote ambities aan het nieuwe seizoen. Na de landstitel van vorig jaar is de ...

337
337
Lommel SK is absolute sterkhouder kwijt aan AZ

Lommel SK heeft dingend nood aan versterking, maar de promovendus heeft nog een smaakmaker verloren. ...

39
39
‘Anderlecht op z’n kop: sterkhouder out, toptransfer in’

Bij Anderlecht komt de transfercarrousel plots op gang. Een sterkhouder kan het Lotto Park verlaten ...

542
542
'STVV beslist over terugkeer Bertaccini'

Bij STVV kende Adriano Bertaccini een geweldige periode. Hij versierde een toptransfer naar RSC ...

587
587
Jbari zet Club Brugge onder druk: tijd dringt

Club Brugge lijkt tot op heden toch wel stevig verzwakt te zijn. Het bestuur moet nog aan de bak. ...

634
634
'Anderlecht wil uitpakken met absolute toptransfer'

Dat RSC Anderlecht nog héél wat versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Antoine ...

442
442
'Arsenal stuift door: Premier League-bom vlak na Tzolis'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

78
78
Drama treft Ordoñez: gedroomde transfer in acuut gevaar

Na de recordverkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC, is het bij Club Brugge ook de bedoeling om ...

396
396
Ex van Karl Vannieuwkerke komt met straffe bekentenis

Jarenlang bleef het stil na de pijnlijke breuk met Karl Vannieuwkerke, maar nu opent Caroline ...

85
85
Peeters in de wolken: Beveren strikt Arsenal-product

SK Beveren kroonde zich op fenomenale wijze tot kampioen in de Challenger Pro League en mag komend ...

111
111
Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

553
553
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

71
71
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

523
523
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

610
610
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

99
99
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

317
317
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1700
1700

Meer sportnieuws