EL: Hazard schiet Chelsea naar finale, Arsenal de tegenstander

350 stemmen
EL: Hazard schiet Chelsea naar finale, Arsenal de tegenstander

Vanavond stonden de terugwedstrijden in de halve finales van de Europa League op het programma. Net als in de Champions League konden we in de finale een volledig Engelse strijd krijgen. Daarvoor moesten Chelsea en Arsenal wel weten af te rekenen met respectievelijk Frankfurt en Valencia.

Bij The Blues mocht Eden Hazard ditmaal wél aan de aftrap beginnen in Europa. De Rode Duivel speelde vanavond wellicht zijn laatste wedstrijd op Stamford Bridge in afwachting van zijn transfer naar Real Madrid. In de eerste helft toonde hij nogmaals waarom ze hem daar zo zullen missen. Met een mooie opening op Loftus Cheek zorgde hij mee voor de 1-0 ruststand. Meteen na rust kreeg Chelsea echter een fikse domper te verwerken. Luka Jovic, wie anders, zorgde vrijwel meteen voor 1-1. Daar bleef het ook bij na 90 minuten, en in de verlengingen werd er niet meer gescoord waardoor penalty's moesten beslissen. Daarin bleken The Blues het koelbloedigst, en knalde Hazard de beslissende bal tegen de touwen.



Arsenal nam een 3-1 voorsprong mee naar Valencia, die vol vuur aan de wedstrijd begonnen. Dat leverde al snel het openingdoelpunt op van Gameiro. Echter prikte The Gunners vrijwel meteen tegen met Aubameyang: 1-1 en meteen ook de ruststand. Na rust leek Lacazette de kwalificatie meteen veilig te stellen voor Arsenal, maar Gameiro prikte snel tegen. Opnieuw Aubameyang smoorde echter alle Valenciaanse hoop in de kiem met de 2-3. In het slot maakte de Gabonees zijn hattrick nog compleet met een snoeiharde pegel in het dak van het doel: 2-4 en Arsenal verdiende finalist.


LEES OOK: Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Wint Arsenal de Europa League?

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

33
33
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

29
29
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

158
158
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

125
125
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

37
37
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

335
335
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

139
139
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

430
430
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

54
54
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

108
108
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

43
43
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

322
322
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

676
676
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

507
507
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

147
147
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1090
1090
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

176
176
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

77
77
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

659
659
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

247
247
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

509
509
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

251
251
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

278
278
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1257
1257
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

637
637

Meer sportnieuws