EL: Hazard schiet Chelsea naar finale, Arsenal de tegenstander

350 stemmen
EL: Hazard schiet Chelsea naar finale, Arsenal de tegenstander

Vanavond stonden de terugwedstrijden in de halve finales van de Europa League op het programma. Net als in de Champions League konden we in de finale een volledig Engelse strijd krijgen. Daarvoor moesten Chelsea en Arsenal wel weten af te rekenen met respectievelijk Frankfurt en Valencia.

Bij The Blues mocht Eden Hazard ditmaal wél aan de aftrap beginnen in Europa. De Rode Duivel speelde vanavond wellicht zijn laatste wedstrijd op Stamford Bridge in afwachting van zijn transfer naar Real Madrid. In de eerste helft toonde hij nogmaals waarom ze hem daar zo zullen missen. Met een mooie opening op Loftus Cheek zorgde hij mee voor de 1-0 ruststand. Meteen na rust kreeg Chelsea echter een fikse domper te verwerken. Luka Jovic, wie anders, zorgde vrijwel meteen voor 1-1. Daar bleef het ook bij na 90 minuten, en in de verlengingen werd er niet meer gescoord waardoor penalty's moesten beslissen. Daarin bleken The Blues het koelbloedigst, en knalde Hazard de beslissende bal tegen de touwen.



Arsenal nam een 3-1 voorsprong mee naar Valencia, die vol vuur aan de wedstrijd begonnen. Dat leverde al snel het openingdoelpunt op van Gameiro. Echter prikte The Gunners vrijwel meteen tegen met Aubameyang: 1-1 en meteen ook de ruststand. Na rust leek Lacazette de kwalificatie meteen veilig te stellen voor Arsenal, maar Gameiro prikte snel tegen. Opnieuw Aubameyang smoorde echter alle Valenciaanse hoop in de kiem met de 2-3. In het slot maakte de Gabonees zijn hattrick nog compleet met een snoeiharde pegel in het dak van het doel: 2-4 en Arsenal verdiende finalist.


LEES OOK: Europese tickets: waarom STVV en co meevieren met Union

Wint Arsenal de Europa League?

Meest recent

'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

65
65
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

77
77
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

78
78
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

84
84
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

149
149
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

149
149
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

50
50
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

39
39
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

338
338
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

176
176
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

268
268
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

147
147
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

109
109
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

221
221
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

105
105
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

395
395
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

175
175
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

309
309
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

218
218
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

135
135
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

156
156
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

113
113
'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

RSC Anderlecht hoopt morgenavond een Europees ticket veilig te stellen in eigen huis tegen STVV. De ...

856
856
Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Het WK loert om de hoek en het is stilaan aftellen naar hét voetbalevenement van het jaar. Er ...

12
12
Antwerp recht rug: Haroun duidt grote uitblinker aan

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

250
250

Meer sportnieuws