Vanden Stock reageert eerste keer op malaise: "Dit is Anderlecht niet"

door
Vanden Stock reageert eerste keer op malaise:

RSC Anderlecht kent een dramatische eerste volledige seizoen met Marc Coucke aan het roer. De resultaten op het veld zijn bijzonder tegenvallend, het personeelsbestand werd al meermaals herschikt en de supporters komen openbaar in opstand. Ex-preses Roger Vanden Stock hield zich tot dusver stil over de malaise, maar daar komt nu verandering in.


Zo gaat hij in een interview met Le Soir dieper in op de problematiek. Want die doet wel degelijk iets met Vanden Stock. "Of ik ervan afzie Anderlecht zo te zien? Uiteraard! Als een echte Anderlecht-supporter nu niet afziet, zal hij dat nooit doen. Het is niet van onze gewoonte tot de laatste speeldag te moeten vechten voor Play-Off I, of niet mee te doen om de titel. Als je je tevreden moet stellen met één enkele zege in Play-Off I, zit je in een penibele situatie. Dit is Anderlecht niet."

Op Marc Coucke wou VDS uit respect liever niet te diep in gaan, maar zijn naam kwam onvermijdelijk ter sprake. "De voorzitter heeft afstand genomen van de manier waarop de club in onze tijd bestuurd werd. Wij namen meer financiële risico’s, maar wij richtten ons vooral op het voetbal en resultaten. Misschien dat er nu wel meer financiële zekerheid is, waar dat bij ons niet noodzakelijk het geval was."

Tot slot werd ook een uitspraak van Coucke aangehaald. Die stelde onlangs dat er nog steeds 'elke week lijken uit de kast vallen'. "Ik wist niet dat er nog lijken in de kast zaten. Ik ben benieuwd welke dat dan zijn. Verder ga ik me daar daarom niet over uitspreken."

LEES OOK: Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Vanden Stock hield vooral rekening met het sportieve, Coucke bekijkt het meer zakelijk ...

Meest recent

Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

38
38
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

13
13
Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

13
13
"Zelden gehoord van trainer topclub" - Hayen op vingers getikt

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

107
107
'Club Brugge krijgt uitsluitsel over zomertransfer Tzolis'

Na zijn grote Gouden Schoen-deceptie raakte Christos Tzolis even in een vormdip. Maar inmiddels ...

154
154
Opvallende move Vrancken: vertrek bij STVV in de maak?

Wouter Vrancken levert momenteel uitstekend werk als hoofdcoach van STVV. De oud-middenvelder is ...

131
131
'Nood aan nieuwe TD stijgt: vijf zomeraankopen Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

218
218
'Kompany verleidt Real Madrid: miljoenendeal op komst?'

Real Madrid keek in Bernabéu niet alleen met grote ogen naar Michael Olise. Achter die indruk ...

172
172
Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Voormalig Rode Duivel Philippe Albert blijft één van de populairste analisten aan de ...

76
76
De Cat tóch in bekerfinale? 'Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

306
306
'Club flikt het weer: nationaal transferrecord aan diggelen'

Coach Ivan Leko stoomt zijn troepen bij Club Brugge momenteel klaar voor de titelclash van komend ...

436
436
Ondanks puike actie Lammens: dure averij voor Man United

In de Premier League nadert de titelstrijd een spannende ontknoping. Maar ook het gevecht om de ...

42
42
Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

62
62
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

343
343
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

417
417
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

150
150
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

122
122
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

109
109
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

317
317
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

91
91
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

411
411
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

129
129
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

298
298
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

462
462
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

286
286

Meer sportnieuws