Vanden Stock reageert eerste keer op malaise: "Dit is Anderlecht niet"

door
Vanden Stock reageert eerste keer op malaise:

RSC Anderlecht kent een dramatische eerste volledige seizoen met Marc Coucke aan het roer. De resultaten op het veld zijn bijzonder tegenvallend, het personeelsbestand werd al meermaals herschikt en de supporters komen openbaar in opstand. Ex-preses Roger Vanden Stock hield zich tot dusver stil over de malaise, maar daar komt nu verandering in.


Zo gaat hij in een interview met Le Soir dieper in op de problematiek. Want die doet wel degelijk iets met Vanden Stock. "Of ik ervan afzie Anderlecht zo te zien? Uiteraard! Als een echte Anderlecht-supporter nu niet afziet, zal hij dat nooit doen. Het is niet van onze gewoonte tot de laatste speeldag te moeten vechten voor Play-Off I, of niet mee te doen om de titel. Als je je tevreden moet stellen met één enkele zege in Play-Off I, zit je in een penibele situatie. Dit is Anderlecht niet."

Op Marc Coucke wou VDS uit respect liever niet te diep in gaan, maar zijn naam kwam onvermijdelijk ter sprake. "De voorzitter heeft afstand genomen van de manier waarop de club in onze tijd bestuurd werd. Wij namen meer financiële risico’s, maar wij richtten ons vooral op het voetbal en resultaten. Misschien dat er nu wel meer financiële zekerheid is, waar dat bij ons niet noodzakelijk het geval was."

Tot slot werd ook een uitspraak van Coucke aangehaald. Die stelde onlangs dat er nog steeds 'elke week lijken uit de kast vallen'. "Ik wist niet dat er nog lijken in de kast zaten. Ik ben benieuwd welke dat dan zijn. Verder ga ik me daar daarom niet over uitspreken."

LEES OOK: "Hasi buiten": Anderlecht hakt knoop door over ontslag

Vanden Stock hield vooral rekening met het sportieve, Coucke bekijkt het meer zakelijk ...

Meest recent

Vandenbempt over 'saaie' Club Brugge: "Matig"

Club Brugge laat geen geweldige indruk achter dit seizoen. Dat is de enige juiste conclusie die we ...

40
40
Albert ziet gigantische transferblunder bij Anderlecht

Onze redactie haalde al snel aan dat de mercato van Olivier Renard en Tim Borguet absoluut niet ...

93
93
Vrancken weet wat STVV nodig heeft om toppers te winnen

STVV speelde geen onaardige partij op het veld van Union SG, maar verloor wel met 2-0. De Kanaries ...

28
28
Lichtpunt bij KRC Genk: "Tevreden met bepaalde impact"

KRC Genk speelde geen goede wedstrijd tegen La Louvière. Het werd 1-1 en de Limburgers ...

60
60
Volgend ontslag bij Anderlecht? Degryse oordeelt

RSC Anderlecht is ronduit slecht aan het seizoen begonnen. Europees door de mand gevallen en in de ...

325
325
OHL 'verovert' Europa: "Héél goed voor het Belgische voetbal"

De Red Flames hebben hun eerste partij tegen Ierland al achter de rug en die verloren ze met 4-2. ...

58
58
'Leko hakt knopen door: AA Gent dumpt peperdure flop'

De galamatch ter ere van het 125-jarig bestaan loste de verwachtingen in bij AA Gent, dat Standard ...

359
359
Furie in Italië: Lang krijgt mokerslag van jewelste

Noa Lang krijgt het hard te verduren in Napels: Antonio Conte zette hem publiek op zijn plaats. De ...

150
150
Hasi roteert: Anderlecht haalt miscasts uit vergeetput

RSC Anderlecht hoopt de magere één op zes tegen STVV en Charleroi dinsdag door te ...

465
465
Genk likt wonden: Fink slikt bittere pil uit ziekenboeg

Alweer geen clean sheet, alweer puntenverlies. Na het gelijkspel in eigen huis tegen La ...

234
234
Gheysens velt verdict: Wils richting exit bij Antwerp?

De sportieve malaise duurt voort bij Antwerp, dat zondag in eigen huis met 0-1 onderuit ging tegen ...

359
359
Politiek steunt Pro League: DAZN op matje geroepen

Het verzoek van DAZN om opnieuw rond de tafel te zitten met de Pro League en de voorwaarden van het ...

412
412
Gumienny doet pikante uitspraak over afgekeurde Genkse goal

KRC Genk liet zondagavond op pijnlijke wijze de kans laten liggen om weer dichter bij de top zes te ...

572
572
Bidden voor Garcia: volgende zware blessure bij Duivel?

Het is voor Rudi Garcia geen fijne week geweest. De bondscoach zag de voorbije dagen verschillende ...

98
98
Opmerkelijk: La Louvière-coach excuseert zich bij Fink

Promovendus La Louvière blijft het best aardig doen in de Jupiler Pro League. De verrassende ...

202
202
Penders net geen held, Fofana in tranen, weer domper Openda

Zondagavond kwamen in het buitenland nog enkele Rode Duivels in actie. In de kraker tussen Lyon en ...

75
75
Hubert ziet Union groeien: "Die les hebben we getrokken"

Union kreeg enkele dagen geleden nog een tweede pandoering op rij in de Champions League, want net ...

51
51
Fink doet voorspelling na nieuwe opdoffer Genk

Al voor de derde officiële wedstrijd op rij is KRC Genk zondag blijven steken op een ...

991
991
Wat een week: Belgische Villa-beul alweer de held

Een week geleden was hij voor de modale Belgische voetballiefhebber nog compleet onbekend, maar de ...

44
44
Wéér zelfde pijnpunt Genk: "Moeten oplossing vinden"

Het blijft dit seizoen voor KRC Genk zeer wisselvallig lopen. De Limburgers tankten eerder deze week ...

145
145
Ondanks dwarszittende VAR klopt Union toch STVV

Union heeft zich hersteld van de pandoering tegen Inter in de Champions League met een zege in de ...

95
95
Vandenbroeck: "Daardoor zit ik met een dubbel gevoel"

Zulte Waregem blijft punten bij elkaar sprokkelen. Ze wisten een punt weg te kapen bij Cercle ...

89
89
KRC Genk bijt de tanden stuk op pittig La Louvière

KRC Genk boekte een 7 op 9 en speelde een goede Europese match tegen Real Betis. Tegen La ...

81
81
Van der Bruggen baalt stevig: "Ronduit belachelijk"

Cercle Brugge kent een bijzonder moeizaam seizoen. Tegen Zulte Waregem wisten ze alweer geen zege te ...

200
200
Antwerp vat vol frustratie: "Toch kan dit kantelmoment zijn"

Royal Antwerp FC blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. De Great Old verloor onverdiend ...

174
174

Meer sportnieuws