Vanden Stock reageert eerste keer op malaise: "Dit is Anderlecht niet"

door
Vanden Stock reageert eerste keer op malaise:

RSC Anderlecht kent een dramatische eerste volledige seizoen met Marc Coucke aan het roer. De resultaten op het veld zijn bijzonder tegenvallend, het personeelsbestand werd al meermaals herschikt en de supporters komen openbaar in opstand. Ex-preses Roger Vanden Stock hield zich tot dusver stil over de malaise, maar daar komt nu verandering in.


Zo gaat hij in een interview met Le Soir dieper in op de problematiek. Want die doet wel degelijk iets met Vanden Stock. "Of ik ervan afzie Anderlecht zo te zien? Uiteraard! Als een echte Anderlecht-supporter nu niet afziet, zal hij dat nooit doen. Het is niet van onze gewoonte tot de laatste speeldag te moeten vechten voor Play-Off I, of niet mee te doen om de titel. Als je je tevreden moet stellen met één enkele zege in Play-Off I, zit je in een penibele situatie. Dit is Anderlecht niet."

Op Marc Coucke wou VDS uit respect liever niet te diep in gaan, maar zijn naam kwam onvermijdelijk ter sprake. "De voorzitter heeft afstand genomen van de manier waarop de club in onze tijd bestuurd werd. Wij namen meer financiële risico’s, maar wij richtten ons vooral op het voetbal en resultaten. Misschien dat er nu wel meer financiële zekerheid is, waar dat bij ons niet noodzakelijk het geval was."

Tot slot werd ook een uitspraak van Coucke aangehaald. Die stelde onlangs dat er nog steeds 'elke week lijken uit de kast vallen'. "Ik wist niet dat er nog lijken in de kast zaten. Ik ben benieuwd welke dat dan zijn. Verder ga ik me daar daarom niet over uitspreken."

LEES OOK: Straffe wending rond Lukaku? "Marc Coucke, bel nu!"

Vanden Stock hield vooral rekening met het sportieve, Coucke bekijkt het meer zakelijk ...

Meest recent

'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

4
4
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

27
27
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

19
19
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

35
35
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

43
43
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

65
65
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

84
84
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

33
33
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

111
111
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

184
184
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

417
417
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

347
347
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

293
293
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

252
252
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

186
186
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

156
156
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

98
98
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

298
298
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

475
475
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

199
199
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

231
231
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

321
321
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

507
507
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

281
281
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

96
96

Meer sportnieuws