Aantal Belgische CL-winnaars wordt in één klap verdubbeld

door
Aantal Belgische CL-winnaars wordt in één klap verdubbeld

Na twee knotsgekke halve finales maken Liverpool en Tottenham op 1 juni in een Engels onderonsje uit wie de Beker met de Grote Oren in de lucht mag steken. Goed nieuws voor de Belgen ook, want na Thomas Vermaelen en Daniel Van Buyten krijgen we er sowieso twee (!) nieuwe Belgische Champions League-winnaars bij.


Zowel The Reds als The Spurs tellen namelijk twee landgenoten in hun rangen. Bij Liverpool doet Simon Mignolet dienst als reservedoelman en was aanvaller Divock Origi in de halve finale tegen FC Barcelona nog de grote held, Tottenham rekent achterin dan weer op Jan Vertonghen en Toby Alderweireld om de boel gesloten te houden.

Die laatste trok in 2014 als invaller bij Atlético Madrid overigens al eens aan het kortste eind in de finale, terwijl Mignolet zijn team vorig jaar nog vanop de bank het onderspit zag delven tegen Real Madrid. Origi was er toen niet bij, hij speelde op uitleenbasis voor het Duitse VfL Wolfsburg. Ook voor Vertonghen betekent de wedstrijd in Madrid zijn eerste Europese finaleplaats.

Ongeacht de zegevierder in het Wanda Metropolitano stadion voegen twee van deze Rode Duivels zich dadelijk dus bij Thomas Vermaelen en Daniel Van Buyten als enige Belgische Champions League-laureaten. De twee verdedigers slaagden er met respectievelijk FC Barcelona (2015) en FC Bayern München (2013) in om het kampioenenbal te winnen, al kwam geen van beiden in de finale in actie.

LEES OOK: Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Welke Rode Duivels gunt u de CL-zege het meest?

Meest recent

'Transferbom in Anderlecht: smaakmaker naar Premier League'

Een transferbom in Anderlecht. Daar gaan ze op de valreep toch nog een absolute sterkhouder ...

0
0
Zulte Waregem maakt nog twee vertrekkers bekend

Zulte Waregem kent nog een drukke transferdag, hetzij vooral aan uitgaande zijde. Essevee heeft ...

6
6
Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

22
22
'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

85
85
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

90
90
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

427
427
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

35
35
'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Cristiano Ronaldo is intussen al drie jaar lang hét uithangbord van de Saudische competitie. ...

35
35
'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

32
32
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

250
250
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

137
137
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

361
361
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

209
209
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

195
195
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

66
66
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

278
278
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

307
307
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

338
338
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

86
86
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

459
459
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

426
426
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

492
492
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

229
229
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

115
115
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

211
211

Meer sportnieuws