Ook Waasland-Beveren mengt zich in rechtszaak KV Mechelen

door
Ook Waasland-Beveren mengt zich in rechtszaak KV Mechelen

KV Mechelen liet al doorschemeren dat het alle mogelijke juridische middelen zal inzetten om zijn sanctie te ontlopen in het veelbesproken matchfixing-dossier. En de club voegt de daad nu ook bij het woord. Zo zal dinsdag een kortgedingprocedure worden aangespannen tegen de voetbalbond.


Om de competitie van volgend seizoen niet te fel in de war te laten lopen, wil de Geschillencommissie het dossier zo snel mogelijk behandelen en dus werd een spoedprocedure opgestart. Maar de verdediging van KVM vindt dat het daardoor te weinig tijd krijgt om zich voor te bereiden en ook dat hun rechten hierdoor geschonden worden. Bovendien wil men ook inzage in het strafrechtelijk dossier, er zouden namelijk telefoontaps zijn die de club kunnen vrijpleiten.

Maar nu is KFCO Beerschot Wilrijk, dat zou promoveren indien Mechelen gestraft wordt, in de tegenaanval getrokken. Volgens Het Nieuwsblad zal de Antwerpse club zich burgerlijke partij stellen in het kortgeding. Men vindt namelijk dat KVM voldoende tijd heeft om zich voor te bereiden.

UPDATE 06/05
Het is niet alleen Beerschot dat zich mengt in deze zaak. Maandag liet de Pro League, die verveeld zit met de hele affaire, weten dat het zich eveneens burgerlijke partij stelt. En ook Waasland-Beveren, dat net zoals Malinwa kans maakt op zware sanctie, springt nu in de dans. Via een statement op de clubwebsite laat WB weten dat het vrijwillig tussenkomt in de zaak. "Gerechtigdheid primeert", klinkt het.

Men hoopt op deze manier toch een zeg te hebben in het dossier. "Na rijp beraad heeft de raad van bestuur besloten om in deze procedure vrijwillig tussen te komen teneinde de rechten van de verdediging van de club te vrijwaren. Zoniet dreigt de club mogelijks tussen schip en wal te vallen. De club werkt in alle discretie verder en zal zich onthouden van enige verdere commentaar op het dossier."

LEES OOK: KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

Indien ze ongelijk krijgen van de rechtbank, moet de sanctie nog wat meer opgedreven worden ...

Meest recent

Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

30
30
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

27
27
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

87
87
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

14
14
RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

20
20
Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Amper anderhalf jaar is de trainerscarrière van David Hubert aan de gang, maar in die periode ...

110
110
'Dilemma Anderlecht: nieuwe kans of vertrek voor prikje?'

Anderlecht kende deze winter alweer een zeer drukke mercato. Daarin haalde het vijf nieuwe spelers ...

182
182
'Crisis bij Real: spelers keren zich massaal tegen Arbeloa'

Real Madrid beleefde zondag een zeer pijnlijke avond. Het ging in het eigen Bernabeu onderuit tegen ...

68
68
'Club watertandt: nieuwe knaltransfer voor Talbi'

Bij Club Brugge slagen ze er alsmaar vaker in om stevig te cashen op hun eigen jeugdspelers. In het ...

262
262
KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

91
91
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

68
68
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'Targets Club bekend, transferbom bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

266
266
'Real Madrid gaat voor megadeal met bod van 120 miljoen'

Real Madrid kent een moeizaam seizoen. De titel lijkt stilaan uit de handen te glippen, waardoor ze ...

95
95
Van Gucht tot kookpunt gebracht met pornoster-onthulling

Een pikante onthulling op het verkeerde veld? Ruben Van Gucht zorgde deze week niet voor opschudding ...

167
167
Albert voorspelt furie bij Anderlecht door één man

Bij RSC Anderlecht waren de ingaande transfers dit seizoen geen geweldig succes. Eén van hen ...

339
339
Maesschalck brengt groot nieuws over De Bruyne

Kevin De Bruyne traint terug mee met de groep in Napels. Dat is zeer positief nieuws en de Rode ...

76
76
Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

28
28
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

66
66
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

147
147
Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

31
31
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

24
24
Omwenteling in titelstrijd: "Zo word je géén kampioen"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

435
435
Eden Hazard bekent kleur: twee topfavorieten voor WK '26

Het aftellen tot het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico is nu ook echt begonnen. Zo zijn ...

363
363
Hete transferzomer KRC Genk: zestal op weg naar uitgang?

KRC Genk is bezig aan een behoorlijk wisselvallig seizoen. Desondanks hebben de Limburgers ...

569
569

Meer sportnieuws