Clement eist erkenning Genk: "Te mager bedeeld op Gouden Schoen"

door
Clement eist erkenning Genk:

KRC Genk kan volgende week beslag leggen op de titel indien het wint op het veld van Club Brugge. Maar ongeacht de afloop van het kampioenschap, het seizoen van Racing is nu al een succes. Zo werd de ploeg van Philippe Clement alom bejubeld voor het dominante en aanvallende voetbal dat gebracht wordt.


Maar de trainer zelf vindt dat zijn spelers daar tot dusver nog niet voldoende erkenning voor hebben gekregen. Op het Gala van de Gouden Schoen bijvoorbeeld, moest Genk alle grote prijzen aan Club Brugge laten. "Op de Gouden Schoen werden we te mager bedeeld. Ook al pakten we de meeste punten in het kalenderjaar 2018, de prijzen gingen naar de kampioen. Hopelijk zijn de rollen nu omgekeerd en zegt dat ook al iets over de afloop van de competitie", sakkert hij bij Het Belang van Limburg.

Maandagavond kan de ommekeer alvast volgen. Dan worden de 'Profvoetballer van het Jaar' (met Pozuelo en Malinovskyi als twee van drie kanshebbers) en 'Ebbenhouten Schoen' (met Samatta als topfavoriet) bekend gemaakt. Clement is zelf dan weer genomineerd als 'Trainer van het Jaar'. "Dat zorgt voor een bepaalde erkenning, net als de Trofee Raymond Goethals. Zeker omdat het eigenlijk ook een soort van collectieve prijs is voor een heel team, een hele werking binnen de club. Voor de uitstraling van KRC Genk is het fijn om de Profvoetballer van het jaar in de rangen te hebben."

LEES OOK: 'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Genk krijgt te weinig individuele erkenning ...

Meest recent

Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

0
0
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

5
5
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

32
32
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

16
16
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

44
44
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

42
42
'Anderlecht zet Duitse goalgetter op verlanglijst'

Ondanks dat het nog steeds geen sportief directeur heeft, lijkt Anderlecht al volop begonnen te zijn ...

78
78
'Straffe toekomstwending voor Stassin'

In maart gaf Rudi Garcia in de oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico kansen aan enkele ...

53
53
Onthuld: speech Kompany zorgde voor comeback Bayern

Vincent Kompany wordt straks de eerste Belgische trainer ooit die in de halve finale van de ...

240
240
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schrikt van Lukaku, Club-transfer rond'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

406
406
Ook Kompany vloekt en briest na clash met Real Madrid

Vincent Kompany heeft weer geschiedenis geschreven. Met Bayern München schakelde hij Real ...

90
90
‘KV Kortrijk heeft eerste topaankoop na promotie al beet’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels zijn zeker van ...

268
268
'Drie fraaie pistes dienen zich aan voor Openda'

Deze week bezegelde Loïs Openda zijn definitieve transfer naar Juventus. De Oude Dame verkreeg ...

82
82
Westerlo kondigt waanzinnig transferoffensief aan

De Europe Play-Off belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Genk leek dé ...

139
139
Anderlecht legt alweer goudhaantje onder contract

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang. Met Tristan Degreef was vorig weekend nog een ...

108
108
Stijnen terechtgewezen: "Enkel relevant in podcast"

Het reguliere seizoen in de Challenger Pro League kent komend weekend zijn ontknoping. De strijd om ...

115
115
Infantino brengt belangrijk nieuws voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn in maart helemaal begonnen aan hun voorbereiding op het WK, dat binnen zowat ...

129
129
Rode kaart zindert na: Real woest, Kompany reageert gevat

De terugmatch tussen Bayern München en Real Madrid is woensdagavond een zinderend kijkstuk ...

426
426
Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

111
111
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

88
88
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

80
80
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

142
142
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

574
574
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

286
286
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

259
259

Meer sportnieuws