Eupen wint na strafschoppenfestival van KV Oostende

door
Eupen wint na strafschoppenfestival van KV Oostende

Na een wedstrijd met maar liefst drie (!) strafschoppen heeft Eupen de punten thuis gehouden tegen KV Oostende. De kustploeg lijkt daarmee zijn laatste kansen op groepswinst te hebben verspeeld.

KV Oostende nam eerder deze week afscheid van Hugo Broos, met Van der Elst zat er al een derde coach op de bank bij de kustploeg dit seizoen. KVO had nog een kans om de groep te winnen, daarvoor moest het vandaag wel de drie punten mee graaien op het veld van de Panda's.
Toyokawa opnieuw belangrijk voor Panda's, De Sutter voor KVO
De thuisploeg had het meeste balbezit in de openingsfase maar puurde daar geen kansen uit. Pas na een halfuur spelen was er een eerste mogelijkheid: Lazare dwong Ondoa met een lage schuiver tot een prima redding. Eupen bleef nadien doorduwen en op het halfuur kopte Toyokawa de 1-0 voorbij de Oostendse doelman. De kustploeg reageerde even later met een knal van De Bock, doelman Van Crombrugge toonde zich opnieuw een betrouwbare doelman. Op slag van rust maakten de bezoekers toch nog gelijk toen De Sutter een voorzet in doel verlengde: 1-1. Zo was alles halfweg nog mogelijk aan de Kehrweg.

Toyokawa brengt Eupen op voorsprong, De Sutter maakt gelijk.
Strafschopfestival na de pauze
De thuisploeg kwam het beste uit de kleedkamers en Ocansey verkwanselde al vroeg een prima kans. Iets voorbij het uur namen de Panda's toch opnieuw de voorsprong toen Lombaerts de snelle Lazare neerhaalde in de zestien meter. Toyokawa trapte vanaf elf meter zijn tweede van de avond tegen de touwen. Op een kwartier van het einde was weer alles te herdoen toen ook Oostende een strafschop kreeg, Vanlerberghe faalde niet en zette de 2-2 op het bord. De kustploeg schoot zichzelf even later weer in de voet toen Faes de opnieuw doorgebroken Lazare neerhaalde. Msakni benutte ook strafschop drie en maakte er 3-2 van. Meteen ook de eindstand aan de Kehrweg.
Scoreverloop:
1-0 (30') Toyokawa, 1-1 (45+1') De Sutter, 2-1 (64') Toyokawa (p), 2-2 (75') Vanlerberghe (p), 3-2 (78') Msakni (p)

LEES OOK: PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Verdiende zege voor Eupen?

Meest recent

Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

36
36
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

21
21
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

152
152
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

71
71
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

41
41
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

23
23
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

52
52
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

112
112
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

88
88
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

50
50
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

229
229
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

86
86
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

69
69
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

213
213
De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

152
152
‘STVV-leegloop op komst: ook Wouter Vrancken weg?’

Sint-Truiden VV verrast dit seizoen vriend en vijand. Wouter Vrancken en consorten staat op een ...

911
911
Vanaken verrast met lofzang: “Zoals Anderlecht vroeger”

Kan Club Brugge stunten in de Champions League? In de tussenronde van het kampioenenbal wacht ...

236
236
TRANSFERUURTJE: ‘Recordtransfer Club Brugge, Anderlecht baalt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

474
474
‘Anderlecht raast door: weer twee pionnen ontslagen’

RSC Anderlecht is achter de schermen flink aan het hervormen. Coach Besnik Hasi werd de laan ...

530
530
Leko in zak en as: enorme domper Club vlak voor Atlético

Club Brugge kijkt woensdagavond Atlético Madrid in de ogen namens de tussenronde van de ...

396
396
Vrancken lijnrecht tegenover Vandenbroeck na sneeuwincident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt tegen hoogvlieger STVV, maar de Kanaries verwezenlijkten ...

125
125
Vandenbempt roept felle waarschuwing naar Kompany

Vincent Kompany werd bij Bayern München binnengehaald als reservekeuze en de supporters waren ...

221
221
Pro League krijgt de volle laag: “Niet meer serieus”

De Pro League krijgt de volle laag na afgelopen speeldag in de Challenger Pro League. RFC Luik nam ...

221
221
'Club vreest: Leko gooit Stankovic-plannetje overboord'

Club Brugge neemt het in de tussenronde op tegen Atlético Madrid. Woensdag staat de ...

272
272
'United zendt schok door EPL met opvolger Casemiro'

Onder het bewind van caretaker Michael Carrick zette Manchester United de voorbije weken een sterke ...

111
111

Meer sportnieuws