Eupen wint na strafschoppenfestival van KV Oostende

69 stemmen
Eupen wint na strafschoppenfestival van KV Oostende

Na een wedstrijd met maar liefst drie (!) strafschoppen heeft Eupen de punten thuis gehouden tegen KV Oostende. De kustploeg lijkt daarmee zijn laatste kansen op groepswinst te hebben verspeeld.

KV Oostende nam eerder deze week afscheid van Hugo Broos, met Van der Elst zat er al een derde coach op de bank bij de kustploeg dit seizoen. KVO had nog een kans om de groep te winnen, daarvoor moest het vandaag wel de drie punten mee graaien op het veld van de Panda's.
Toyokawa opnieuw belangrijk voor Panda's, De Sutter voor KVO
De thuisploeg had het meeste balbezit in de openingsfase maar puurde daar geen kansen uit. Pas na een halfuur spelen was er een eerste mogelijkheid: Lazare dwong Ondoa met een lage schuiver tot een prima redding. Eupen bleef nadien doorduwen en op het halfuur kopte Toyokawa de 1-0 voorbij de Oostendse doelman. De kustploeg reageerde even later met een knal van De Bock, doelman Van Crombrugge toonde zich opnieuw een betrouwbare doelman. Op slag van rust maakten de bezoekers toch nog gelijk toen De Sutter een voorzet in doel verlengde: 1-1. Zo was alles halfweg nog mogelijk aan de Kehrweg.

Toyokawa brengt Eupen op voorsprong, De Sutter maakt gelijk.
Strafschopfestival na de pauze
De thuisploeg kwam het beste uit de kleedkamers en Ocansey verkwanselde al vroeg een prima kans. Iets voorbij het uur namen de Panda's toch opnieuw de voorsprong toen Lombaerts de snelle Lazare neerhaalde in de zestien meter. Toyokawa trapte vanaf elf meter zijn tweede van de avond tegen de touwen. Op een kwartier van het einde was weer alles te herdoen toen ook Oostende een strafschop kreeg, Vanlerberghe faalde niet en zette de 2-2 op het bord. De kustploeg schoot zichzelf even later weer in de voet toen Faes de opnieuw doorgebroken Lazare neerhaalde. Msakni benutte ook strafschop drie en maakte er 3-2 van. Meteen ook de eindstand aan de Kehrweg.
Scoreverloop:
1-0 (30') Toyokawa, 1-1 (45+1') De Sutter, 2-1 (64') Toyokawa (p), 2-2 (75') Vanlerberghe (p), 3-2 (78') Msakni (p)

Verdiende zege voor Eupen?

Meest recent

Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

19
19
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

10
10
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

42
42
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

86
86
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

20
20
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

35
35
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

49
49
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

198
198
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

139
139
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

33
33
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

170
170
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

132
132
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

119
119
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

83
83
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

395
395
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

305
305
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

124
124
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

121
121
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

89
89
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

29
29
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

159
159
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

186
186
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

41
41
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

129
129
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

349
349

Meer sportnieuws