Eupen wint na strafschoppenfestival van KV Oostende

69
Eupen wint na strafschoppenfestival van KV Oostende

Na een wedstrijd met maar liefst drie (!) strafschoppen heeft Eupen de punten thuis gehouden tegen KV Oostende. De kustploeg lijkt daarmee zijn laatste kansen op groepswinst te hebben verspeeld.

KV Oostende nam eerder deze week afscheid van Hugo Broos, met Van der Elst zat er al een derde coach op de bank bij de kustploeg dit seizoen. KVO had nog een kans om de groep te winnen, daarvoor moest het vandaag wel de drie punten mee graaien op het veld van de Panda's.
Toyokawa opnieuw belangrijk voor Panda's, De Sutter voor KVO
De thuisploeg had het meeste balbezit in de openingsfase maar puurde daar geen kansen uit. Pas na een halfuur spelen was er een eerste mogelijkheid: Lazare dwong Ondoa met een lage schuiver tot een prima redding. Eupen bleef nadien doorduwen en op het halfuur kopte Toyokawa de 1-0 voorbij de Oostendse doelman. De kustploeg reageerde even later met een knal van De Bock, doelman Van Crombrugge toonde zich opnieuw een betrouwbare doelman. Op slag van rust maakten de bezoekers toch nog gelijk toen De Sutter een voorzet in doel verlengde: 1-1. Zo was alles halfweg nog mogelijk aan de Kehrweg.

Toyokawa brengt Eupen op voorsprong, De Sutter maakt gelijk.
Strafschopfestival na de pauze
De thuisploeg kwam het beste uit de kleedkamers en Ocansey verkwanselde al vroeg een prima kans. Iets voorbij het uur namen de Panda's toch opnieuw de voorsprong toen Lombaerts de snelle Lazare neerhaalde in de zestien meter. Toyokawa trapte vanaf elf meter zijn tweede van de avond tegen de touwen. Op een kwartier van het einde was weer alles te herdoen toen ook Oostende een strafschop kreeg, Vanlerberghe faalde niet en zette de 2-2 op het bord. De kustploeg schoot zichzelf even later weer in de voet toen Faes de opnieuw doorgebroken Lazare neerhaalde. Msakni benutte ook strafschop drie en maakte er 3-2 van. Meteen ook de eindstand aan de Kehrweg.
Scoreverloop:
1-0 (30') Toyokawa, 1-1 (45+1') De Sutter, 2-1 (64') Toyokawa (p), 2-2 (75') Vanlerberghe (p), 3-2 (78') Msakni (p)

LEES OOK: Vannieuwkerke slaat keihard terug na ongeziene soap aan kust

Verdiende zege voor Eupen?

Meest recent

Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

4
4
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

12
12
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

31
31
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

138
138
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

46
46
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

46
46
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

111
111
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

31
31
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

132
132
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

675
675
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

45
45
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

98
98
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

62
62
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

63
63
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

332
332
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

148
148
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

92
92
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

179
179
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

227
227
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

172
172
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

113
113
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

224
224
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

43
43
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

132
132
Transfermislukking Union op tafel: “Bormans zéér kwaad”

Union SG groeide zeer snel uit tot een Belgische topclub na de promotie. In 2020 had het echter ook ...

81
81

Meer sportnieuws