Eupen wint na strafschoppenfestival van KV Oostende

door
Eupen wint na strafschoppenfestival van KV Oostende

Na een wedstrijd met maar liefst drie (!) strafschoppen heeft Eupen de punten thuis gehouden tegen KV Oostende. De kustploeg lijkt daarmee zijn laatste kansen op groepswinst te hebben verspeeld.

KV Oostende nam eerder deze week afscheid van Hugo Broos, met Van der Elst zat er al een derde coach op de bank bij de kustploeg dit seizoen. KVO had nog een kans om de groep te winnen, daarvoor moest het vandaag wel de drie punten mee graaien op het veld van de Panda's.
Toyokawa opnieuw belangrijk voor Panda's, De Sutter voor KVO
De thuisploeg had het meeste balbezit in de openingsfase maar puurde daar geen kansen uit. Pas na een halfuur spelen was er een eerste mogelijkheid: Lazare dwong Ondoa met een lage schuiver tot een prima redding. Eupen bleef nadien doorduwen en op het halfuur kopte Toyokawa de 1-0 voorbij de Oostendse doelman. De kustploeg reageerde even later met een knal van De Bock, doelman Van Crombrugge toonde zich opnieuw een betrouwbare doelman. Op slag van rust maakten de bezoekers toch nog gelijk toen De Sutter een voorzet in doel verlengde: 1-1. Zo was alles halfweg nog mogelijk aan de Kehrweg.

Toyokawa brengt Eupen op voorsprong, De Sutter maakt gelijk.
Strafschopfestival na de pauze
De thuisploeg kwam het beste uit de kleedkamers en Ocansey verkwanselde al vroeg een prima kans. Iets voorbij het uur namen de Panda's toch opnieuw de voorsprong toen Lombaerts de snelle Lazare neerhaalde in de zestien meter. Toyokawa trapte vanaf elf meter zijn tweede van de avond tegen de touwen. Op een kwartier van het einde was weer alles te herdoen toen ook Oostende een strafschop kreeg, Vanlerberghe faalde niet en zette de 2-2 op het bord. De kustploeg schoot zichzelf even later weer in de voet toen Faes de opnieuw doorgebroken Lazare neerhaalde. Msakni benutte ook strafschop drie en maakte er 3-2 van. Meteen ook de eindstand aan de Kehrweg.
Scoreverloop:
1-0 (30') Toyokawa, 1-1 (45+1') De Sutter, 2-1 (64') Toyokawa (p), 2-2 (75') Vanlerberghe (p), 3-2 (78') Msakni (p)

Verdiende zege voor Eupen?

Meest recent

Geen prijs voor Atletico: Sociedad gaat met Copa lopen

Geen negende trofee voor Diego Simeone in dienst van Atletico Madrid. De trainer had zaterdagavond ...

22
22
Keuzestress voor Taravel: Bertaccini maakt statement

Adriano Bertaccini ging de laatste maanden door een moeilijke periode. De aanvaller had moeite om de ...

29
29
Lammens gered door doelhout: Man Utd doet gouden zaak

Manchester United heeft zaterdagavond een grote stap gezet richting een Champions League-ticket. Het ...

24
24
Invallers doen het weer: Anderlecht snuffelt aan top 3

Anderlecht heeft een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. Het klopte opnieuw ...

133
133
'Anderlecht legt volgende goudhaantje vast'

Ondanks dat het nog steeds wachten is op de aanstelling van de nieuwe sportief directeur, blijven ze ...

82
82
Waalse derby loopt uit de hand: spelers na afloop in clinch

Spektakel heeft de Waalse derby tussen Charleroi en Standard zaterdagavond niet echt opgeleverd, al ...

104
104
Hayen duidt kantelpunt aan in Genkse zege

Vorige week bleef Genk nog ontgoocheld achter nadat het door een teleurstellend gelijkspel tegen OHL ...

86
86
Degradatie en faillissement: RWDM reageert scherp

Het zijn zware tijden voor RWDM Brussels. Het sloot vrijdag zijn seizoen in de Challenger Pro League ...

104
104
KVM-Anderlecht ligt meteen tijdlang stil na bizar incident

De derde speeldag in de Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt door KV Mechelen en ...

109
109
Oosting looft jonkies, Mazzu zalft ervaren pionnen

Antwerp is er op de derde speeldag eindelijk in geslaagd om zijn eerste zege van de play-offs te ...

46
46
Tottenham blijft na nieuwe mokerslag op degradatieplaats

Tottenham blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het leek tegen Brighton zaterdag op weg ...

42
42
Genk grijpt macht in PO2 , Standard blijft in spoor

KRC Genk heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Europe Play-Off. Het ...

62
62
'Italië davert: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Charles De Ketelaere maakt weer indruk in Italië, en dat zet zijn dossier meteen op scherp. ...

436
436
Rotavond voor Napoli: De Bruyne geslachtofferd aan rust

SSC Napoli heeft voor de tweede week op rij peperduur puntenverlies geleden in de Serie A. Op eigen ...

119
119
Eén wissel bij KVM, Taravel gooit voorlinie overhoop

RSC Anderlecht kan zaterdagavond een gouden zaak doen in de strijd om de top 4. Maar dan moet het ...

94
94
'Keerzijde promotie: KV Kortrijk-smaakmaker plots grof wild'

Na een jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn rentree in de ...

122
122
'Real haalt grove borstel boven: 8 spelers op zwarte lijst'

De Champions League-uitschakeling heeft er hard ingehakt bij Real Madrid. Zeker omdat de Spaanse ...

182
182
Mambourg in vuur en vlam: aftrap Charleroi-Standard even uitgesteld

Ook in de Europe Play-Offs staan dit weekend enkele interessante duels op het programma. ...

35
35
Club dropt selectie voor Union: Leko krijgt extra dilemma

In de Champions' Play-Offs nemen de zenuwen toe. Zondagavond is het immers zover, dan kijken ...

259
259
Jonkies loodsen Antwerp naar zege tegen negenkoppig OHL

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen en hoopte de laatste matchen van het seizoen toch ...

60
60
Dortmund rolt rode loper uit voor titelfeest Bayern

In de Bundesliga begonnen er om 15u30 vier matchen, met daarbij vooral de partij van Borussia ...

58
58
'Manchester United klopt aan bij Anderlecht'

Manchester United heeft onder Michael Carrick weer betere resultaten weten te behalen. De Engelse ...

252
252
Vanderhaeghe verklapt: verder, of niet in CPL?

Yves Vanderhaeghe haalde opgelucht adem. Francs Borains verloor kansloos bij Patro Eisden, maar ...

97
97
Opvallend verhaal in Nederland met Ajax én Overmars

Onze redactie liet al meermaals weten dat het voetbal achter de schermen een bijzonder vuile wereld ...

54
54
Taravel verklaart wat verkeerd liep tegen AA Gent

Jérémy Taravel staat met RSC Anderlecht voor een volgend examen tegen KV Mechelen. ...

68
68

Meer sportnieuws