Eupen wint na strafschoppenfestival van KV Oostende

69 stemmen
Eupen wint na strafschoppenfestival van KV Oostende

Na een wedstrijd met maar liefst drie (!) strafschoppen heeft Eupen de punten thuis gehouden tegen KV Oostende. De kustploeg lijkt daarmee zijn laatste kansen op groepswinst te hebben verspeeld.

KV Oostende nam eerder deze week afscheid van Hugo Broos, met Van der Elst zat er al een derde coach op de bank bij de kustploeg dit seizoen. KVO had nog een kans om de groep te winnen, daarvoor moest het vandaag wel de drie punten mee graaien op het veld van de Panda's.
Toyokawa opnieuw belangrijk voor Panda's, De Sutter voor KVO
De thuisploeg had het meeste balbezit in de openingsfase maar puurde daar geen kansen uit. Pas na een halfuur spelen was er een eerste mogelijkheid: Lazare dwong Ondoa met een lage schuiver tot een prima redding. Eupen bleef nadien doorduwen en op het halfuur kopte Toyokawa de 1-0 voorbij de Oostendse doelman. De kustploeg reageerde even later met een knal van De Bock, doelman Van Crombrugge toonde zich opnieuw een betrouwbare doelman. Op slag van rust maakten de bezoekers toch nog gelijk toen De Sutter een voorzet in doel verlengde: 1-1. Zo was alles halfweg nog mogelijk aan de Kehrweg.

Toyokawa brengt Eupen op voorsprong, De Sutter maakt gelijk.
Strafschopfestival na de pauze
De thuisploeg kwam het beste uit de kleedkamers en Ocansey verkwanselde al vroeg een prima kans. Iets voorbij het uur namen de Panda's toch opnieuw de voorsprong toen Lombaerts de snelle Lazare neerhaalde in de zestien meter. Toyokawa trapte vanaf elf meter zijn tweede van de avond tegen de touwen. Op een kwartier van het einde was weer alles te herdoen toen ook Oostende een strafschop kreeg, Vanlerberghe faalde niet en zette de 2-2 op het bord. De kustploeg schoot zichzelf even later weer in de voet toen Faes de opnieuw doorgebroken Lazare neerhaalde. Msakni benutte ook strafschop drie en maakte er 3-2 van. Meteen ook de eindstand aan de Kehrweg.
Scoreverloop:
1-0 (30') Toyokawa, 1-1 (45+1') De Sutter, 2-1 (64') Toyokawa (p), 2-2 (75') Vanlerberghe (p), 3-2 (78') Msakni (p)

Verdiende zege voor Eupen?

Meest recent

Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

5
5
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

134
134
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

156
156
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

340
340
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

398
398
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

90
90
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

299
299
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

514
514
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

279
279
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

158
158
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

200
200
'De Zerbi op wenken bediend: nieuwe megatransfer Spurs'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

192
192
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

347
347
Vanaken krijgt kans: Proto en Vanden Borre gaan volledig los

Maar heel wat kenners en supporters al een poosje om vraagden, werd zaterdagochtend ook beantwoord. ...

749
749
Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor de knock-outfase van het WK, is er één man ...

121
121
'Club verliest steunpilaar: Engelse miljoenen vlak na WK'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding weldra van start. Maar door het WK zal Blauw-Zwart in de ...

475
475
'Alonso eist ophefmakende reünie: schoktransfer Chelsea'

In een zoveelste poging om voor de hoofdprijzen te gaan, heeft Chelsea FC zijn lot in handen van ...

68
68
De Bruyne als herboren: "Daarom kuste ik mijn tattoo"

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

131
131
TRANSFERUURTJE: 'Meunier naar Premier League, Club schermt met Barça'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

373
373
Een volledige dag op het WK in Amerika? Dit is het kostenplaatje

Een wereldkampioenschap bezoeken staat voor veel voetbalfans gelijk aan een droomreis. Maar die ...

110
110
Kane breekt record bij Engeland: “Beste aller tijden”

Engeland heeft met 2-0 van Panama gewonnen en gaat als groepswinnaar naar de volgende ronde. Harry ...

42
42
Ronaldo weer afgemaakt: “Haal hem er toch af!”

Portugal speelde gelijk tegen Colombia en zag zo het Zuid-Amerikaanse land de groepswinst pakken. ...

119
119
Club Brugge ziet toptalent pardoes vertrekken

De afgelopen seizoenen focuste Club Brugge zich op de eigen jeugd. Verschillende spelers braken dan ...

397
397
Rode Duivels krijgen opvallende waarschuwing voor Senegal

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales van het WK op tegen Senegal. België werd alsnog ...

293
293
KAA Gent maakt plots terugkeer van pion bekend

KAA Gent is druk bezig om de selectie op orde te krijgen voor volgend seizoen. Rik De Mil is ook ...

121
121

Meer sportnieuws