Union zorgt voor fabuleuze comeback op veld van Cercle Brugge

door
Union zorgt voor fabuleuze comeback op veld van Cercle Brugge

Cercle Brugge heeft zijn eerste wedstrijd na het vertrek van coach Guyot niet winnend kunnen afsluiten. De thuisploeg leek lange tijd op weg naar de zege maar gaf in de slotminuten nog alles uit handen tegen revelatie Union.

Cercle Brugge nam eerder deze week afscheid van coach Guyot na de zwakke prestaties van de laatste maanden. Vandaag zat Jeunechamps op de bank als coach 'ad interim' bij de Vereniging. Union deed nog steeds mee voor de groepswinst maar kon dus sowieso geen finale spelen aangezien het geen Europese licentie aanvroeg.
Behoorlijk wat kansen, weinig efficiëntie
De eerste kans van de wedstrijd was na tien minuten spelen voor Bruno, zijn schotje werd gemakkelijk opgeraapt door Kristiansen. Na een klein halfuur spelen was ook de volgende mogelijkheid voor Bruno, deze keer ging zijn schuiver voorlangs. Aan de overzijde schoot Niakaté wild over. Even later liet de spits van de traditieclub opnieuw een uitstekende kans liggen na goed voorbereidend werk van Selemani. Union had ondertussen veruit het betere van het spel en drukte de thuisploeg tot tegen het eigen doel. Vlak voor de pauze kreeg Cercle nog een prima kans op de openingsgoal toen Mercier vanaf een meter of twintig mocht aanleggen voor een vrije trap, zijn poging ging maar net naast de verkeerde kant van de paal. Halfweg stond het nog 0-0 op Jan Breydel. Uiteindelijk stond het halfweg nog gelijk na een wedstrijd die goed over en weer ging.

Bruno was de meest bedrijvige man bij de thuisploeg.
Union toont veerkracht en realiseert ferme comeback
Na de rust had de thuisploeg al wel vroeg een voorsprong te pakken: Taravel verlengde aan de tweede paal met de kop de bal in doel, een droomstart voor Cercle in de tweede helft. Union leek aangeslagen na deze treffer en ontsnapte op het uur aan een dubbele achterstand toen Tormin de paal trof. Taravel werd uiteindelijk de held van de avond door op een kwartier van het einde met een vrije trap de 2-0 op het bord te zetten. Stamenkovic milderde in de laatste tien minuten nog tot 2-1 en andermaal gaf Cercle de zege in het absolute slot nog weg toen Niakaté in de laatste minuut gelijk maakte. Tau maakte de wonde nog wat groter door in minuut 95(!) de 2-3 te maken. Zo gaf de Vereniging uiteindelijk nog alles uit handen.
Scoreverloop:
1-0 (48') Taravel, 2-0 (79') Taravel, 2-1 (82') Stamenkovic, 2-2 (90') Niakaté, 2-3 (90+5') Tau

LEES OOK: Titelheld in beeld: Club Brugge ontketent transferstorm

Is het ontslag van Guyot terecht?

Meest recent

'De Cat grof wild: Bayern opent bod, Milan op de loer'

Nathan De Cat schreef zaterdag geschiedenis door op amper 17-jarige leeftijd zijn debuut te vieren ...

50
50
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

20
20
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

154
154
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

30
30
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

159
159
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

57
57
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

155
155
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

34
34
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

67
67
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

123
123
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

328
328
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

213
213
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

85
85
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

66
66
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

86
86
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

46
46
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

474
474
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

353
353
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

174
174
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

442
442
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

53
53
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

507
507
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

219
219
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

198
198
'Transferclash: Club en Anderlecht tegenover elkaar'

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met de kraker tussen Club Brugge en RSC ...

354
354

Meer sportnieuws