Union zorgt voor fabuleuze comeback op veld van Cercle Brugge

232 stemmen
Union zorgt voor fabuleuze comeback op veld van Cercle Brugge

Cercle Brugge heeft zijn eerste wedstrijd na het vertrek van coach Guyot niet winnend kunnen afsluiten. De thuisploeg leek lange tijd op weg naar de zege maar gaf in de slotminuten nog alles uit handen tegen revelatie Union.

Cercle Brugge nam eerder deze week afscheid van coach Guyot na de zwakke prestaties van de laatste maanden. Vandaag zat Jeunechamps op de bank als coach 'ad interim' bij de Vereniging. Union deed nog steeds mee voor de groepswinst maar kon dus sowieso geen finale spelen aangezien het geen Europese licentie aanvroeg.
Behoorlijk wat kansen, weinig efficiëntie
De eerste kans van de wedstrijd was na tien minuten spelen voor Bruno, zijn schotje werd gemakkelijk opgeraapt door Kristiansen. Na een klein halfuur spelen was ook de volgende mogelijkheid voor Bruno, deze keer ging zijn schuiver voorlangs. Aan de overzijde schoot Niakaté wild over. Even later liet de spits van de traditieclub opnieuw een uitstekende kans liggen na goed voorbereidend werk van Selemani. Union had ondertussen veruit het betere van het spel en drukte de thuisploeg tot tegen het eigen doel. Vlak voor de pauze kreeg Cercle nog een prima kans op de openingsgoal toen Mercier vanaf een meter of twintig mocht aanleggen voor een vrije trap, zijn poging ging maar net naast de verkeerde kant van de paal. Halfweg stond het nog 0-0 op Jan Breydel. Uiteindelijk stond het halfweg nog gelijk na een wedstrijd die goed over en weer ging.

Bruno was de meest bedrijvige man bij de thuisploeg.
Union toont veerkracht en realiseert ferme comeback
Na de rust had de thuisploeg al wel vroeg een voorsprong te pakken: Taravel verlengde aan de tweede paal met de kop de bal in doel, een droomstart voor Cercle in de tweede helft. Union leek aangeslagen na deze treffer en ontsnapte op het uur aan een dubbele achterstand toen Tormin de paal trof. Taravel werd uiteindelijk de held van de avond door op een kwartier van het einde met een vrije trap de 2-0 op het bord te zetten. Stamenkovic milderde in de laatste tien minuten nog tot 2-1 en andermaal gaf Cercle de zege in het absolute slot nog weg toen Niakaté in de laatste minuut gelijk maakte. Tau maakte de wonde nog wat groter door in minuut 95(!) de 2-3 te maken. Zo gaf de Vereniging uiteindelijk nog alles uit handen.
Scoreverloop:
1-0 (48') Taravel, 2-0 (79') Taravel, 2-1 (82') Stamenkovic, 2-2 (90') Niakaté, 2-3 (90+5') Tau

LEES OOK: 'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Is het ontslag van Guyot terecht?

Meest recent

'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

57
57
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

111
111
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

351
351
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

251
251
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

363
363
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

255
255
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

109
109
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

512
512
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

210
210
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

139
139
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

29
29
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

129
129
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

520
520
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

71
71
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

232
232
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

195
195
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

241
241
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

108
108
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

163
163
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

29
29
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

329
329
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

129
129
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

241
241
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

145
145
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

301
301

Meer sportnieuws