Arnesen doet vreemde onthulling over wintermercato Anderlecht

door
Arnesen doet vreemde onthulling over wintermercato Anderlecht

Door de bekerwinst van KV Mechelen is er opnieuw wat vernieuwde hoop, maar toch blijft de kans groot dat RSC Anderlecht voor het eerst in meer dan 50 jaar naast een Europees ticket grijpt. De huidige kern van Paars-Wit is dan ook ondermaats. Toch liet het bestuur het na om fors bij te sturen in de wintermercato.


Met Peter Zulj en Yannick Bolasie werden twee nieuwe namen in huis gehaald, terwijl Kara Mbodj vroegtijdig terugkeerde van FC Nantes. Maar daarmee stopte de winterse kwaliteitsinjectie ook. En dat kwam blijkbaar door toedoen van technisch directeur Frank Arnesen. "Ik heb mij in januari verzet om veel transfers te doen. Een drietal dossiers heb ik zelfs tegengehouden - 'Dat doen we niet', zei ik. Ik geloof niet zo erg in de wintermercato. 'Moeten we niet...?', vroegen Marc Coucke en Michael Verschueren mij. 'Wij moeten helemaal niks', heb ik geantwoord", vertelt de Deen in Het Laatste Nieuws.

Nochtans had Paars-Wit extra winterse versterking goed kunnen gebruiken, dat is de voorbije weken en maanden meermaals gebleken. Maar Arnesen hield er een andere visie op na. "Ik ben een technisch directeur die meedenkt met de club. 42 spelers lagen onder contract toen ik overnam - je kunt niet blíjven kopen. Plus, ik kende de selectie onvoldoende. Ik had twee weken tijd nodig om die helemaal door te lichten, wat maakt dat we nog één week hadden om transfers te doen. Nou, dan moet je je niet gek laten maken."

LEES OOK: ‘Cercle Brugge pakt plots uit met miljoenentransfer’

Anderlecht had zich beter moeten versterken in januari ...

Meest recent

Club-Marseille: Leko voert drastische ingreep door in basiself

Woensdagavond valt het doek over de League Phase in de Champions League en op de slotspeeldag staat ...

28
28
'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

181
181
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

43
43
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

110
110
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

26
26
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

96
96
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

191
191
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

172
172
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

69
69
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

141
141
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

62
62
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

52
52
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

107
107
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

305
305
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

260
260
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

36
36
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

147
147
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

522
522
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

406
406
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1383
1383
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

714
714
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

257
257
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

189
189
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

397
397
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

181
181

Meer sportnieuws