Beerschot Wilrijk gooit dubbele voorsprong nog te grabbel op veld van STVV

door
Beerschot Wilrijk gooit dubbele voorsprong nog te grabbel op veld van STVV

Na een geanimeerde wedstrijd met een aantal tussenkomsten van de VAR, hebben STVV en Beerschot Wilrijk billijk de punten gedeeld op Stayen. De bezoekers deden een gooi naar de zege met een dubbele voorsprong maar zagen de thuisploeg in het slot nog knap terugkomen.

STVV en Beerschot Wilrijk sloten deze speeldag af in de Jupiler Pro League. Op Stayen kon de thuisploeg de kloof met Charleroi opnieuw vergroten, aangezien de Karolo's gisteren slechts gelijk speelden tegen KV Oostende. Beerschot Wilrijk had nog weinig te winnen of te verliezen in deze nacompetitie. De club van Stijn Vreven vroeg ook geen Europese licentie aan.
Beerschot Wilrijk speelt onbevangen tegen matige thuisploeg
Na een gezapig begin namen de bezoekers op het kwartier brutaal de leiding toen Tissoudali doelman Pirard omspeelde en de 0-1 in doel legde. Ook nadien wettigde Beerschot Wilrijk zijn voorsprong met twee goede kansen voor De Keersmaecker, de thuisdoelman lag telkens in de goede hoek. STVV kon zijn goede voetbal van tijdens de reguliere competitie zelden op de mat leggen en holde voortdurend achter de feiten aan. Op vijf minuten van de rust kreeg Sekine nog een prima kans op de gelijkmaker, doelman Vanhamel lag echter in de goede hoek. Halfweg leek STVV een slechte zaak te doen.

Vreven zag zijn ploeg een prima eerste helft afwerken op Stayen.
STVV realiseert comeback na de pauze
De thuisploeg begon iets beter na de pauze en kreeg al snel een kans via de doorgebroken Sylla, zijn schot was echter te wild en ging ruim naast. Aan de overzijde mikte Grisez in de armen van Pirard. Iets voorbij het uur verdubbelden de Mannekes hun voorsprong toen een vrije trap van Prychynenko in de verste hoek verdween. De Kanaries schoten nu toch helemaal wakker en amper twee minuten later maakte Sylla al de aansluitingstreffer. Op twintig minuten van het einde was de schade bijna helemaal hersteld voor de thuisploeg toen het een strafschop kreeg na handspel van De Mets, Kamada faalde echter vanaf elf meter door naast te trappen. In de blessuretijd kreeg STVV alsnog de verdiende gelijkmaker toen Sekine na een knappe combinatie de 2-2 in de verste hoek schoot. Daar bleef het uiteindelijk ook bij, zo lopen de Kanaries weer een puntje weg van Charleroi.
Scoreverloop:
0-1 (17') Tissoudali, 0-2 ( 63') Prychynenko, 1-2 (66') Sylla, 2-2 (90+1') Sekine
Bijzonderheid:
Kamada (STVV) mist een strafschop. (71')

LEES OOK: Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Was het een terecht gelijkspel?

Meest recent

'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

43
43
AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

44
44
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

272
272
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

55
55
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

119
119
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

76
76
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

114
114
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

170
170
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

225
225
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

108
108
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

42
42
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

60
60
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

299
299
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

64
64
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

362
362
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

298
298
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

82
82
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

246
246
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

106
106
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

428
428
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

150
150
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

338
338
Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Eerder kwam het nieuws naar buiten dat FC Barcelona aanklopte bij KRC Genk om Juwensley Onstein ...

312
312
Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Romeo Lavia maakte twee jaar geleden de monstertransfer van Southampton naar Chelsea, maar sindsdien ...

171
171
Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Dit seizoen vonden er al verschillende supportersboycots plaats. Ook de fans van KAA Gent zullen ...

153
153

Meer sportnieuws