Beerschot Wilrijk gooit dubbele voorsprong nog te grabbel op veld van STVV

door
Beerschot Wilrijk gooit dubbele voorsprong nog te grabbel op veld van STVV

Na een geanimeerde wedstrijd met een aantal tussenkomsten van de VAR, hebben STVV en Beerschot Wilrijk billijk de punten gedeeld op Stayen. De bezoekers deden een gooi naar de zege met een dubbele voorsprong maar zagen de thuisploeg in het slot nog knap terugkomen.

STVV en Beerschot Wilrijk sloten deze speeldag af in de Jupiler Pro League. Op Stayen kon de thuisploeg de kloof met Charleroi opnieuw vergroten, aangezien de Karolo's gisteren slechts gelijk speelden tegen KV Oostende. Beerschot Wilrijk had nog weinig te winnen of te verliezen in deze nacompetitie. De club van Stijn Vreven vroeg ook geen Europese licentie aan.
Beerschot Wilrijk speelt onbevangen tegen matige thuisploeg
Na een gezapig begin namen de bezoekers op het kwartier brutaal de leiding toen Tissoudali doelman Pirard omspeelde en de 0-1 in doel legde. Ook nadien wettigde Beerschot Wilrijk zijn voorsprong met twee goede kansen voor De Keersmaecker, de thuisdoelman lag telkens in de goede hoek. STVV kon zijn goede voetbal van tijdens de reguliere competitie zelden op de mat leggen en holde voortdurend achter de feiten aan. Op vijf minuten van de rust kreeg Sekine nog een prima kans op de gelijkmaker, doelman Vanhamel lag echter in de goede hoek. Halfweg leek STVV een slechte zaak te doen.

Vreven zag zijn ploeg een prima eerste helft afwerken op Stayen.
STVV realiseert comeback na de pauze
De thuisploeg begon iets beter na de pauze en kreeg al snel een kans via de doorgebroken Sylla, zijn schot was echter te wild en ging ruim naast. Aan de overzijde mikte Grisez in de armen van Pirard. Iets voorbij het uur verdubbelden de Mannekes hun voorsprong toen een vrije trap van Prychynenko in de verste hoek verdween. De Kanaries schoten nu toch helemaal wakker en amper twee minuten later maakte Sylla al de aansluitingstreffer. Op twintig minuten van het einde was de schade bijna helemaal hersteld voor de thuisploeg toen het een strafschop kreeg na handspel van De Mets, Kamada faalde echter vanaf elf meter door naast te trappen. In de blessuretijd kreeg STVV alsnog de verdiende gelijkmaker toen Sekine na een knappe combinatie de 2-2 in de verste hoek schoot. Daar bleef het uiteindelijk ook bij, zo lopen de Kanaries weer een puntje weg van Charleroi.
Scoreverloop:
0-1 (17') Tissoudali, 0-2 ( 63') Prychynenko, 1-2 (66') Sylla, 2-2 (90+1') Sekine
Bijzonderheid:
Kamada (STVV) mist een strafschop. (71')

LEES OOK: 'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

'Beerschot bibbert: sterkhouder vertrekt alsnog'
'Beerschot bibbert: sterkhouder vertrekt alsnog'
260

Was het een terecht gelijkspel?

Meest recent

Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

66
66
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

38
38
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

32
32
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

30
30
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

476
476
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

236
236
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

106
106
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

380
380
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

134
134
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

209
209
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

183
183
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

140
140
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

96
96
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

108
108
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

120
120
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

69
69
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

310
310
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

87
87
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

152
152
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

152
152
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

521
521
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

380
380
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

527
527
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

396
396
Degryse keihard voor Duivel: “Hij is zwakste van allemaal”

De Rode Duivels hadden een goed gevoel na de klinkende 2-5-zege tegen de Verenigde Staten, maar dat ...

428
428

Meer sportnieuws